Zobacz temat - [R 75] poduszka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] poduszka

grota10 - Sob Cze 20, 2015 12:13
Temat postu: [R 75] poduszka
Czy to znaczy ze poduszka mi pada? Jesli tak,to czy z wymiana jest jakis wiekszy problem,czy dam rade sam to zrobic?
cin1391 - Sob Cze 20, 2015 13:52

Jak jest wyciek, to pada. Dopóki się nie urwie całkoem, można jeździć choć z czasem będzie traciła właściwości tłumiące i pojawią się drgania i szarpnięcia.
Wymiana banalna - podjeżdżasz podnośnikiem żabą pod miskę olejową, podkładasz deskę i lewarujesz silnik do góry. Odkręcasz mocowania łapy, aby dojść do gruszki, silnik opiera się na podnośniku. Wykręcasz gruszkę przy użyciu duuuużych cążek hydraulicznych lub młotka i przecinaka. Podmieniasz gruchę, wszystko skręcasz na sztywno, opuszczasz silnik
Tylko z podnoszeniem to ostrożnie. Maksymalnie 1-5cm na poczatku, żeby nie uszkodzić pozostałych poduch

grota10 - Sob Cze 20, 2015 15:45

baaardzo dziekuje.A moze ktos poleci gdzie kupic,moze ktos juz kupowal i jest zadowolony?Bardzo prosze o info
cin1391 - Sob Cze 20, 2015 16:15

Ludzie chwalą poduszkę olejową Hutchinson. Jak wpiszesz w Google, to Ci wyskoczy. Kosztuje około 200zł i działa. Nie kupuj poduszki od Freelandera, bo ma nieco inne wymiary. Ja kupiłem dobrą używkę i na razie działa :)
grota10 - Wto Lip 07, 2015 19:11

Przygladalem się dzisiaj tej poduszce i mam pytanie.Poduszka lezy w w takim gnieździe. Czy ona jest tam przykrecona czy tylko lezy? Czy jeśli odkrece mocowanie od silnika,do którego przykrecony jest zbiorniczek od wspomagania i z drugiej strony od poduszki tej okraglej,przykreconej do nadkola,poduszka olejowa wyjdzie z gniazda wraz z mocowaniem,czy trzeba ja odkrecic z obu stron,od mocowania i z gniazda,tego aluminiowego? Troche się zakrecilem,ale mam nadzieje ze wiadomo o co mi chodzi?
sash997 - Wto Lip 07, 2015 19:40

jak zdejmiesz łape z poduszki to trzeba ją wykręcić,to aluminiowe gniazdo to tylko taka podkładka i trzyma je dokręcona poduszka