Zobacz temat - [R75] "Przecięty" wężyk paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] "Przecięty" wężyk paliwa

KrisPOD - Nie Lip 19, 2015 11:08
Temat postu: [R75] "Przecięty" wężyk paliwa
Witam,

Wczoraj podczas jazdy "pękł" mi wężyk paliwa wychodzący gdzieś z pod silnika ? (w miejscu jakieś 2-3 cm od "trójnika" od którego idzie także wężyk do Webasto, którego nie mam i wężyk jest tam zaślepiony) i trochę ropa zaczęła uciekać w szybkim tempie. Niestety doszło to na terenie Gdyni i chcę jakoś autko o własnych siłach sprowadzić do Gdańska i pytanie do Was czy da się jakoś to "załatać" szybko i bez użycia specjalistycznych narzędzi ? Kupiłem parę rurek w Ogrodowym i zaciski metalowe na śrubę. Może ktoś coś podpowiedzieć ? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. Dzięki i pozdrawiam.

SyntaX - Nie Lip 19, 2015 11:20

Przeciąć nałożyć grubsza rurkę skręcić opaskami i tyle.
KrisPOD - Nie Lip 19, 2015 11:38

Nie będzie się lało ? Tam dosyć mocne ciśnienie jest - nie chce pogorszyć tym ucięciem - a jak bym np przeciął wąż wzdłuż i zrobił taką obejmą i zacisnął go mocno to by nie dało rady ?
SyntaX - Nie Lip 19, 2015 17:51

Raczej nie.
Najlepiej coś na niego nałożyć.

KrisPOD - Nie Lip 19, 2015 22:38

Ok uciąłem wąż i w miarę poszło ale potem znowu zaczęło uciekać paliwko :(
dziura po prostu jest za blisko łączenia i ciężko tam docisnąć rurkę - i teraz pytanie czy mogę odciąć w ogóle ten trójnik bo jest chyba po to aby wychodziło do webasto, którego nie mam więc bez sensu jest tam ten trójnik. Zastanawiam się tylko jak obetnę to to będzie trzeba wymieniać dwa przewody a jak nie obetnę to tylko jeden albo po prostu go podłączyć skróconego ... nie wiem czy dobrze to sobie wyobrażam :)