Zobacz temat - [R75]Nie działa czujnik cofania brak dzwięku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Nie działa czujnik cofania brak dzwięku

roverr - Wto Sie 18, 2015 23:26
Temat postu: [R75]Nie działa czujnik cofania brak dzwięku
Witam mam problem.Od dzis nie działa mi czujnik cofania tzn nic nie słychać jak wbijam wsteczny żadnego dzwięku.Rozumiem że gdyby padł któryś czujnik to sygnał byłby ciągły...Proszę o pomoc bo w piątek jadę na urlop i chciałbym to do tego czasu naprawić.Z góry dzięki za pomoc
MaReK - Wto Sie 18, 2015 23:30

Do sprawdzenia wiązka przy czujniku cofania w skrzyni biegów. Jeśli są ślady korozji należy je usunąć, zabezpieczyć. Jeśli nie, trzeba wymienić czujnik. Groszowa sprawa, do zrobienia na podnośniku w 15 min.
roverr - Sro Sie 19, 2015 14:55

MaReK napisał/a:
Do sprawdzenia wiązka przy czujniku cofania w skrzyni biegów. Jeśli są ślady korozji należy je usunąć, zabezpieczyć. Jeśli nie, trzeba wymienić czujnik. Groszowa sprawa, do zrobienia na podnośniku w 15 min.

Dzięki za szybką odpowiedz.Jutro będę robił i dam znać...Pozdr

[ Dodano: Sro Sie 19, 2015 14:55 ]
Gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik na skrzyni??Bo byłem na kanale i nic nie widziałem od spodu ,z góry też nie za bardzo.Czy nie jest tak przypadkiem że jak wbijam wsteczny i światła wstecznego mi się zapalają to czujnik jest dobry?Bo u mnie normalnie światła wstecznego działają...

MaReK - Sro Sie 19, 2015 22:03

Czujnik jest jakby bezpośrednio po pedałami kierowcy. Na pewno go wypatrzysz, zakładając że masz manual, szukaj wiązki dwóch, która do niego dochodzi :) Jeśli światła cofania działają to masz sprawny czujnik. Zatem sprawdź bezpieczniki oraz kostki połączeniowe. A może masz dźwięk tylko taki cichy - jakby pykanie a nie pikanie? Może dłubałeś coś przy konfiguracji zegarów?
roverr - Czw Sie 20, 2015 11:34

Czyli czujnik odpada bo światła są...Nic nie grzebałem nic przy liczniku.A które kostki sprawdzić ?gdzie one są?Jak przykladam rękę do czujników to słychać charakterystyczne cykanie,czyli czujniki normalnie działają.Jutro jade w góry i chciałem to naprawić...
MaReK - Czw Sie 20, 2015 14:18

A działa Ci gong jak masz włączone światła i otworzysz drzwi? (Uruchom silnik, zamknij wszystkie drzwi, włącz światła, wyłącz silnik, wyjmij kluczyki, nie wyłączaj świateł, otwórz drzwi). Czy gong jest czy nie ma? Czy sygnał z czujnika parkowania wydobywał się z przodu czy z tyłu jak działał ?
roverr - Czw Sie 20, 2015 17:34

Gong swiateł nie działa czyli to ten sam co od parktronika bo wcześniej normalnie działał,dzwiek z parktronika wydobywał się z przodu moim zdaniem z okolic licznika.Czyli mam zepsuty głośniczek?Wiadomo gdzie on dokładnie jest?
MaReK - Czw Sie 20, 2015 22:34

Nie wiadomo czy zepsuty głośniczek czy coś się pomerdało zegarom :)
Może w eepromie walnęła się wartość od częstotliwości gongu. I gdybyś się dobrze wsłuchał, to usłyszysz, że on żyje i wydobywa z siebie agonalne "pffyk, pffyk, pffyk" cichutkie jak pierdnięcie konika polnego.

Buzzer znajduje się w zegarach, na płytce głównej. Możesz spróbować odłączyć im prąd. Może to zrobić odłączając zegary od instalacji, albo prościej - zabierając prąd z akumulatora.

Masz program INPA i interfejs VIAken?

longer86 - Czw Sie 20, 2015 22:39

ja przy okazji zapytam co za głosniczek powinien znajdować się nad nogami pasażera obok gniazda obd? wyczytałem że w bmw była opcja ustawienia buzzer lub gong i ponoć wtedy jest jakiś głosniczek
prebenny - Czw Sie 20, 2015 22:51

longer86 od zestawu głośnomówiącego ponoć.

Za to ja mam pytanie gdzie w końcu znajduje się głośniczek od czujników cofania. U mnie ewidentnie pika z tyłu zapewne z okolic bagażnika, bo jak włączę normalnie radio to praktycznie tego nie słychać.

roverr - Czw Sie 20, 2015 23:08

MaReK napisał/a:
Nie wiadomo czy zepsuty głośniczek czy coś się pomerdało zegarom :)
Może w eepromie walnęła się wartość od częstotliwości gongu. I gdybyś się dobrze wsłuchał, to usłyszysz, że on żyje i wydobywa z siebie agonalne "pffyk, pffyk, pffyk" cichutkie jak pierdnięcie konika polnego.

Buzzer znajduje się w zegarach, na płytce głównej. Możesz spróbować odłączyć im prąd. Może to zrobić odłączając zegary od instalacji, albo prościej - zabierając prąd z akumulatora.

Masz program INPA i interfejs VIAken?


Niestety nie mam inpy i chyba i tak musze sobie sprawić.Czy dobrze gdzies czytałem na forum że całość kosztuje na allegro 55zł?
Zabierająć prąd z aku tzn wystarczy odłączyć aku na jakiś czas?

[ Dodano: Czw Sie 20, 2015 23:08 ]
prebenny napisał/a:
longer86 od zestawu głośnomówiącego ponoć.

Za to ja mam pytanie gdzie w końcu znajduje się głośniczek od czujników cofania. U mnie ewidentnie pika z tyłu zapewne z okolic bagażnika, bo jak włączę normalnie radio to praktycznie tego nie słychać.


https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42560

Wychodzi na to że przed liftem jest na tylnej półce,a po lifcie w liczniku...

MaReK - Pią Sie 21, 2015 11:16

Wszystko zależy od wersji parktronika. Jedne posiadały buzzer w sobie, a inne były skomunikowane z zegarami. Ja mam przedliftowe MG i mam buzzer w zegarach.
AdaskoC - Czw Wrz 10, 2015 15:11

MaReK napisał/a:
Może w eepromie walnęła się wartość od częstotliwości gongu. I gdybyś się dobrze wsłuchał, to usłyszysz, że on żyje i wydobywa z siebie agonalne "pffyk, pffyk, pffyk" cichutkie jak pierdnięcie konika polnego.

Buzzer znajduje się w zegarach, na płytce głównej. Możesz spróbować odłączyć im prąd. Może to zrobić odłączając zegary od instalacji, albo prościej - zabierając prąd z akumulatora.


Mam podobny problem, po odłączeniu aku prawdopodobnie nie słychać gongu. Ale ja się wsłuchałem, bez radia, odpalonego silnika itp, to słychać jak bardzo cicho ten gong. Zarówno przy otwartych drzwiach i włączonych światłach, przy konczeniu ustawienia się fotela z pamięci, przy włączeniu czujników parkowania, dzwięk jest ledwie słyszalny.

Gdzie trzeba podmienić jaką wartość żeby zaczęło to działać :) ? Mam BMW Scanner, może cos nim zdziałam :)

marcin.misek - Czw Wrz 10, 2015 18:13

pod adresem 0x0006 powinna byc warosc : 0x23 lub 0x64 , spróbuj obu...
pod adresem 0x0007 powinna byc warosc : 0x23

AdaskoC - Czw Wrz 10, 2015 20:29

Dzięki, jak znajdę chwilkę w weekend to dam znać czy działa :-)
Rover_Sa - Sro Lis 11, 2015 10:12

MaReK, MaReK, Hej marek mam problem szkoda że nie mieszkasz bliżej .
Mianowicie czujniki cofania mi oszalały jak wbije wsteczny to piszczą całym ciągiem jak by była z tyłu ściana już przy zderzaku a nic nie ma

[ Dodano: Sro Lis 11, 2015 10:12 ]
marcin.misek, Hej k mam
Mianowicie czujniki cofania mi oszalały jak wbije wsteczny to piszczą całym ciągiem jak by była z tyłu ściana już przy zderzaku a nic nie ma

AdaskoC - Sro Lis 11, 2015 10:16

Możliwe ze któryś z nich jest uszkodzony. Albo koroduje.
Koenig - Sro Lis 11, 2015 10:21

Posłuchaj który z nich "nie cyka". Mozna nawet palcem dotknąć żeby lepiej poczuć.
grota10 - Sro Lis 11, 2015 12:23

Jesli wszystkie cykaja,czasami robi sie babel z lakieru na czujniku.Pomaga zdarcie lakieru
Zajac1941 - Nie Gru 09, 2018 17:34

R 75 Koledzy Czy moze mi ktos podpowiedziec Jaki nr bezoiecznika jest odpowiedzialny za czujniki cofania w sam.z 2004r.Schemat nie pasuje do oznaczen w skrzynce Zaznaczam jest to cdti.zajac1941.pozdrawiam i dziekuje.
rover75ruda - Nie Gru 09, 2018 20:06
Temat postu: [R75]Nie działa czujnik cofania brak dzwięku
f2, f23
MaReK - Nie Gru 09, 2018 23:30

Rover_Sa napisał/a:
MaReK, MaReK, Hej marek mam problem szkoda że nie mieszkasz bliżej .
Mianowicie czujniki cofania mi oszalały jak wbije wsteczny to piszczą całym ciągiem jak by była z tyłu ściana już przy zderzaku a nic nie ma

[ Dodano: Sro Lis 11, 2015 10:12 ]
marcin.misek, Hej k mam
Mianowicie czujniki cofania mi oszalały jak wbije wsteczny to piszczą całym ciągiem jak by była z tyłu ściana już przy zderzaku a nic nie ma


Heh :) No wielka szkoda, chętnie bym poznał osobiście ;)
Byłoby prościej z diagnostyką na pokładzie. Ale jeśli piszczy cały czas, to brak komunikacji z którymś z czujników (np. skordowany przewód pod zderzakiem) lub jak piszą koledzy bąbel na lakierze, który udaje przeszkodę.

Zajac1941 - Pon Gru 10, 2018 17:15

rover75 ruda.Serdeczne dzieki,niebawem sprawdze,jakprzestanie padac
MaReK - Sro Gru 12, 2018 02:27

MaReK napisał/a:
Jedne posiadały buzzer w sobie, a inne były skomunikowane z zegarami.

Czemu nikt nie poprawia bzdur :P
Czujniki miały gong albo w zegarach, albo w głośniczku montowanym w półce - o to mi chodziło.