Zobacz temat - Serdecznie witam forumowiczów :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Powitania - Serdecznie witam forumowiczów :)

Dominoz - Czw Wrz 03, 2015 23:19
Temat postu: Serdecznie witam forumowiczów :)
Witam.

Od trzech dni jestem posiadaczem Rovera 75, kombi.
Silnik 2.0 CDT, pierwotnie 115KM. Jednak po mapowaniu ma 138KM. (Automat)
Poprzedni właściciel wsadził w niego sporo pieniędzy...Przemalował go na biało, wymienił reflektory oraz zderzak od MG. Rok temu wymienione wtryski.

Posiada alufelki 18cali na oponach letnich, oraz 15stki na zimówkach.

Auto w b. dobrym stanie, rocznik 2001.
Przebieg: 236 500 km.

Problemem jest jedynie szalejący czujnik temperatury zewnętrznej (już zamówiłem nowy) oraz to, że nie otwiera się klapa bagażnika z przycisku w tylnej klapie. Ze środka można spokojnie otworzyć- co to może być?

Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył.

Serdecznie pozdrawiam.
W załączniku kilka fotek.

pelson91 - Czw Wrz 03, 2015 23:30

siemasz ;)

egzemplarz nam już wizualnie znany, wiele razy wrzucane na forum było ogłoszenie ;) bardzo ładny!

longer86 - Czw Wrz 03, 2015 23:37

Ej oglądałem to ogłoszenie, chciałbym żeby mój tak wygladal
tronsek - Pią Wrz 04, 2015 06:17

Siemanko :hejka:
Markzo - Pią Wrz 04, 2015 16:23

Piękny jest, witaj ;)
Dominoz - Pią Wrz 04, 2015 22:43

Pytanko mam...

W moim Roverze zamontowane są opony 225/45/18.
Do ilu barów pompować? ;)

j0zek - Pią Wrz 04, 2015 23:15

Ja u siebie dałem na 2.3
MD - Pią Wrz 04, 2015 23:31

Cześć, dzień doooobry!
Dominoz - Pią Wrz 18, 2015 21:35

Witajcie.

Od momentu zakupu zmieniłem hamulce tylne (tarcze+klocki) oraz czujnik temperatury zewnętrznej.
Przejechałem 1500km i na razie jestem zachwycony komfortem.

Kupiłem również dywaniki gumowe pasujące konkretnie do Rovera 75.

I mam pytanko- czy wie ktoś może gdzie można kupić dywanik gumowy do bagażnika? Na allegro są tylko wersje sedan.

Pozdrowienia :)

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 00:25

Witaj Dominoz, skąd taka moc w Twoim aucie ;) ?
Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 08:54

Był zmapowany.
Tak wykazała hamownia :)

longer86 - Sob Wrz 19, 2015 09:25

widzę, że poznań, będzie trzeba się ugadać na jakiś spot ;) chętnie zerknę co to za mapka :D i do zobaczenia na drodze, dbaj o tę furę ;-)
Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 09:30

longer86, z miłą chęcią się spotkam ;)

Chciałbym też właśnie sprawdzić co tam mam wgrane do tego silnika. Z tego, co wiem, to właśnie tym się zajmujesz. Może masz coś lepszego? Kto wie :)

Dopiero zaczynam przygodę z Roverem, więc zapewne będę miał sporo pytań.

Do zobaczenia!

longer86 - Sob Wrz 19, 2015 09:52

sam nie wiem, bo ja ciągle eksperymentuje, a bez hamowni to ciężko określić wyniki. Przez to zbieram wiedzę ;) jesteś z samego poznania czy z okolic?
Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 09:55

Z samego Poznania- mieszkam przy galerii Malta na tych nowych osiedlach.
longer86 - Sob Wrz 19, 2015 11:22

dośc czesto bywam na malcie więc bede wypatrywał białej strzały
prebenny - Sob Wrz 19, 2015 11:58

No spota zorganizować trzeba, bo spodobał mi się ten biały kolor :p
toksyn - Sob Wrz 19, 2015 14:39

Siemanko, robi super wrażenie, aby służył :))
MaReK - Sob Wrz 19, 2015 15:56

Dominoz napisał/a:
Był zmapowany.
Tak wykazała hamownia :)

U Ciebie czy u kogoś ta hamownia? ;)

To jest rover czy mg ;) ?
Czy może to jest poliftowy Rover 75 z przygodą z przodu i zmianą polifta na przedlifta? Jakaś niespójność jest tu w tym modelu... z przodu MG, felgi MG, z tyłu Rover, lusterka w kolor, ale listwy ozdobne w chromie...
Ciekawe czy spryskiwacze lamp działają i czy moduł świateł jest od xenonów.

Podaj VIN autka.

prebenny - Sob Wrz 19, 2015 16:01

MaReK ja mam Rovera a felgi z MG ;) I mam nadzieję w niedalekiej przyszłości dołączy do nich przedni zderzak z MG :p
Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 16:27

MaReK napisał/a:
Dominoz napisał/a:
Był zmapowany.
Tak wykazała hamownia :)

U Ciebie czy u kogoś ta hamownia? ;)

To jest rover czy mg ;) ?
Czy może to jest poliftowy Rover 75 z przygodą z przodu i zmianą polifta na przedlifta? Jakaś niespójność jest tu w tym modelu... z przodu MG, felgi MG, z tyłu Rover, lusterka w kolor, ale listwy ozdobne w chromie...
Ciekawe czy spryskiwacze lamp działają i czy moduł świateł jest od xenonów.

Podaj VIN autka.


Poprzedni właściciel kupił go jako zwykłego Rovera Kombi w kolorze srebrnym.
Od razu przemalował samochód, kupił lampy i zderzak od MG, bo tak chciał.
Do tego zakupił oczywiście felgi od MG- taki miał kaprys i już. Stary zderzak i lampy mi dał w "gratisie"...
Widziałem zdjęcia "starej wersji" autka i faktycznie wyglądało pospolicie.

Jest to zwykły Rover 75 z roku 2001, z tym, że przerobiony przód od MG.
Spryskiwacze lamp, to tylko atrapy.

VIN: sarrjsthx2d222265

prebenny napisał/a:
No spota zorganizować trzeba, bo spodobał mi się ten biały kolor :p

Jestem jak najbardziej za.
Chciałbym poznać opinię na temat tego egzemplarza od doświadczonych "Roverzystow" ;)

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 16:48

Cytat:
Poprzedni właściciel kupił go jako zwykłego Rovera Kombi w kolorze srebrnym.
Od razu przemalował samochód, kupił lampy i zderzak od MG, bo tak chciał.

Szkoda, że zabrakło mu weny dokończyć dzieła i zrobić z niego fajne MG - mało brakuje.

Dominoz napisał/a:
Spryskiwacze lamp, to tylko atrapy.

A są tam xenony czy zwykłe soczewy?
Szkoda, bo jak jest instalacja elektryczna do pompki w zbiorniku to kwestia podciągnięcia rurek, skonfigurowania BCU i wymiany sterownika świateł.
Masz przy włączniku świateł pokrętło do regulacji wysokości świecenia świateł?

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 16:52

MaReK napisał/a:
Szkoda, że zabrakło mu weny dokończyć dzieła i zrobić z niego fajne MG - mało brakuje.

Dominoz napisał/a:
Spryskiwacze lamp, to tylko atrapy.

A są tam xenony czy zwykłe soczewy?
Szkoda, bo jak jest instalacja elektryczna do pompki w zbiorniku to kwestia podciągnięcia rurek, skonfigurowania BCU i wymiany sterownika świateł.
Masz przy włączniku świateł pokrętło do regulacji wysokości świecenia świateł?


Są ksenony samopoziomujące.
Pokrętło do regulacji wysokości świateł jest i działa.

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 16:58

Dominoz napisał/a:
Są ksenony samopoziomujące.

Co przez to rozumiesz?
Po włączeniu wózki jadą w górę i dół? Takie coś jest w każdej wersji świateł w R75. Do xenonów powinny być czujniki na wahaczach prawy przód i tył.

Dominoz napisał/a:
Pokrętło do regulacji wysokości świateł jest i działa.

To niedobrze ;) Przy xenonach nie powinno być regulacji świateł manualnie.
Upierdliwy diagnosta może to zakwestionować.

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 17:01

Chwała Bogu nie mam upierdliwego diagnosty ;)

Poprzedni wlaściciel mi tłumaczył tak (i pokazywał przy zakupie)- lampy zmieniają wysokość światła w zależności czy auto stoi pod górkę, czy z górki.
Choć w sumie dla mnie to mało istotne. Ważne, że w nocy jazda to sama przyjemność :)


Przed przeróbką Rover miał normalne żarówki.

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 17:18

Dominoz napisał/a:
Chwała Bogu nie mam upierdliwego diagnosty ;)

Pewnie ;) Jeszcze tylko, żeby policjanci przy kontroli wszyscy byli życzliwi i może będzie dobrze ;)

Dominoz napisał/a:
Poprzedni wlaściciel mi tłumaczył tak (i pokazywał przy zakupie)- lampy zmieniają wysokość światła w zależności czy auto stoi pod górkę, czy z górki.

Tak to powinno mniej więcej działać. Sprawdź. Włącz światła, usiądź w bagażniku sam, albo z rodziną i zobacz czy to działa. Światło powinno zmienić wysokość świecenia po czym powinno wrócić na miejsce. Nie bardzo wiem jak to ma działać poprawnie, skoro możesz zmienić wysokość regulatorem. Konfiguracja LSM raczej to wyklucza.

Dominoz napisał/a:
Przed przeróbką Rover miał normalne żarówki.

Domyślam się. Ale teraz pytanie czy to jest oryginalny ksenon czy jakieś chińskie palniki włożone w soczewy...

Mam nadzieję, że dokończysz dzieła poprzedniego właściciela i zrobisz to wszystko zgodnie ze sztuką :)

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 17:21

Samopoziomujące światła działają, bo sprawdzałem już :)

Co do ksenonów: mam rachunek na żarówki 180 zł/sztuka...
Nie wiem co to zmienia, ale światła świecą bardzo fajnie. ;)

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 17:33

To ciekawe. Czy instalacja ksenonów jest oryginalna czy to jakiś zakup zza Uralu ;) Jak będziesz przy aucie przyjrzyj się kloszom lamp przednich czy dostrzegasz tam gdzieś napis "XENEON TECHNOLOGY" :)

Dominoz napisał/a:
Co do ksenonów: mam rachunek na żarówki 180 zł/sztuka...

Żarówki czy żarniki? Cena może sugerować, że to jakieś porządne Filipy albo Bosze.

Dominoz napisał/a:
Nie wiem co to zmienia, ale światła świecą bardzo fajnie. ;)

Dowiesz się, jak żarnik Ci padnie i będziesz chciał kupić taniego chinola za 25 zł / sztukę. Wtedy zrozumiesz jak świeci markowy żarnik a jak podróba ;)

Napisz proszę, czy jak masz otwarte jedne drzwi lub klapę i zamykasz auto z pilota, co Ci sygnalizuje dźwiękowo niezamknięte auto - klakson czy dźwięk dochodzi z podszybia od strony pasażera?

Pozdrawiam,

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 17:35

MaReK napisał/a:
Napisz proszę, czy jak masz otwarte jedne drzwi lub klapę i zamykasz auto z pilota, co Ci sygnalizuje dźwiękowo niezamknięte auto - klakson czy dźwięk dochodzi z podszybia od strony pasażera?

Pozdrawiam,


Kurcze, nie wiem...muszę sprawdzić. Obecnie nie chce mi się schodzić do auta ;)

A tak z ciekawości- co to zmienia? :)

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 19:02

Dominoz napisał/a:
Kurcze, nie wiem...muszę sprawdzić. Obecnie nie chce mi się schodzić do auta ;)

Przy okazji.

Dominoz napisał/a:

A tak z ciekawości- co to zmienia? :)

Daje pogląd na temat trudności założenia spryskiwaczy w aucie ;)
Aby spryskiwacze działały musi być syrenka z podtrzymaniem bateryjnym, która znajduje się w podszybiu w okolicach filtra przeciwpyłkowego.

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 20:08

MaReK napisał/a:
Daje pogląd na temat trudności założenia spryskiwaczy w aucie ;)
Aby spryskiwacze działały musi być syrenka z podtrzymaniem bateryjnym, która znajduje się w podszybiu w okolicach filtra przeciwpyłkowego.


Tak naprawdę nie mam jakiegoś ciśnienia na spryskiwacze reflektorów.
Miałem to w Hondzie Accord i żeby to było jakoś specjalnie potrzebne, to bym nie powiedział. A płynu szło tyle, że szok...

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 21:13

Dominoz napisał/a:
Tak naprawdę nie mam jakiegoś ciśnienia na spryskiwacze reflektorów.Miałem to w Hondzie Accord i żeby to było jakoś specjalnie potrzebne, to bym nie powiedział. A płynu szło tyle, że szok...

Ja bardziej myślę o tym, żeby doprowadzić auto do stanu "fabrycznego". Skoro już doposażamy auto w jakieś rzeczy należałoby to robić do końca i zgodnie z przepisami. A te jasno określają, że auto wyposażone w ksenonowe reflektory ma mieć spryskiwacze - nie atrapy ;) Można próbować naciągać ten przepis przy próbie montażu żarówki ksenonowej w lampach soczewkowych - ale tu znowu wchodzi homologacja i takie tam.

Sam posiadam ksenony i działające spryskiwacze. Wiem, że pożerają litry płynu, ale można to skonfigurować sobie pod swoje preferencje i nie włączać sprysków tak często jak czyścimy szyby...

Takie podejście, kojarzy mi się z rozwiązaniami pakowania silikonu w kontrolki od ABSu czy SRSu ;) W sumie po co naprawiać układ, skoro i tak auto hamuje, a to że wpada w poślizg, to rzadko w sumie. Poduchy też nie są potrzebne, bo przecież wolno jeżdżę i nigdy nie miałem żadnego zdarzenia :)

Ja doposażyłem swoje auto w szyby elektryczne z tyłu. Niestety przez pierwsze dwa miesiące nie otwierały się one (powody konfiguracyjne). W sumie nie jeżdżę z tyłu i mało mi to potrzebne, to jednak świadomość że coś mam i nie działa nie dawała mi spokoju :)

longer86 - Sob Wrz 19, 2015 21:16

To nie jest potrzebne do Ciebie, tylko ludzi jadących z przeciwka. Xenon musi miec czysty klosz, zabrudzone rozpraszają swiatlo i oslepiaja.

Marek, jesli spryski to atrapa to wątpię czy syrena zmieniona

pelson91 - Sob Wrz 19, 2015 21:19

a moim zdaniem samopoziom daje rade tylko w przypadku zmiany obciazenia auta. Na nierownosciach czesto wariuje i auta z fabrycznymi xenonami walą po oczach ostro, zwłaszcza na nierównej drodze i/lub np leżących policjantach. Powinny jednak mieć mniejszą czułość lub czas reakcji imo.
Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 21:19

Mam nadzieję, że spotkamy się na jakimś małym, poznańskim spocie i zobaczycie co można z tym zrobić.

Często to, co mówicie, to dla mnie czarna magia.
Mam nadzieję, że podczas użytkowania Rovera wiele się dowiem na jego temat- również z Waszą pomocą.

longer86 - Sob Wrz 19, 2015 21:24

Pelson. Marek mowil ze ponoć jest możliwość ustawienia szybkości pracy silniczków
MaReK - Sob Wrz 19, 2015 21:41

pelson91 napisał/a:
a moim zdaniem samopoziom daje rade tylko w przypadku zmiany obciazenia auta.

No przecież do tego to służy ;)

pelson91 napisał/a:
Na nierownosciach czesto wariuje i auta z fabrycznymi xenonami walą po oczach ostro, zwłaszcza na nierównej drodze i/lub np leżących policjantach. Powinny jednak mieć mniejszą czułość lub czas reakcji imo.

Jeśli uważasz, że to działa w czasie rzeczywistym to się mylisz. Nie wiem czy nawet w tych nowych tak jest, ale w naszych jest pewne opóźnienie. Pokazywał to dość dobrze film nagrany przez Hvip'a.

pelson91 napisał/a:
czas reakcji imo.

Co? :)

Dominoz napisał/a:
Mam nadzieję, że spotkamy się na jakimś małym, poznańskim spocie i zobaczycie co można z tym zrobić.

To zależy na kogo trafisz ;) Nasi niektórzy eksperci to takie wesołki, że możesz wrócić bez auta do domu, zostawiając go na pożarcie lumpom :)
Słuchaj się longer86 - on wie wszystko :)

Dominoz napisał/a:
Mam nadzieję, że podczas użytkowania Rovera wiele się dowiem na jego temat- również z Waszą pomocą.

Masz ładną bazę, musisz dokończyć to co zaczął poprzedni właściciel, a nawet go poprawić. Nie wiem kim on był i po co robił te zmiany, a także co skłoniło go do pozbycia się fajnego kombi? Może ta wygrana 35mln... cholera wie ;)

longer86 napisał/a:
Marek mowil ze ponoć jest możliwość ustawienia szybkości pracy silniczków

Tak. Można ustawić "skok" silnika.

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 21:45

MaReK, co to pozbycia się fajnego kombi...gość miał już 3-letnie Audi S3 na ogrodzie- ponad 300KM...Wziął w leasing.

;)

pelson91 - Sob Wrz 19, 2015 22:03

MaReK napisał/a:
pelson91 napisał/a:
Na nierownosciach czesto wariuje i auta z fabrycznymi xenonami walą po oczach ostro, zwłaszcza na nierównej drodze i/lub np leżących policjantach. Powinny jednak mieć mniejszą czułość lub czas reakcji imo.

Jeśli uważasz, że to działa w czasie rzeczywistym to się mylisz. Nie wiem czy nawet w tych nowych tak jest, ale w naszych jest pewne opóźnienie. Pokazywał to dość dobrze film nagrany przez Hvip'a.

kiedyś jak wracałem z Krakowa (wiesz jaka jest droga niedaleko Krk - wzniesienia i doliny - większość nowych aut jadących za mną na zjazdach ze wzniesień waliło xenonem w kosmos, oślepiając mnie (z tyłu) i tych z naprzeciwka, więc IMO średni pomysł.

MaReK napisał/a:
Co? :)
IMO - in my opinion
Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 22:07

longer86, to jak? Widzimy się jakoś w tygodniu? ;)

Niestety z powodu pracy weekendy mam raczej zajęte...ale też nie zawsze ;)
Chętnie bym się dowiedział co tam mi do silnika wgrali.

longer86 - Sob Wrz 19, 2015 22:30

Może 29? Troche odlegle, ale będę miał więcej czasu...
Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 22:31

longer86 napisał/a:
Może 29? Troche odlegle, ale będę miał więcej czasu...


Faktycznie odległe...
Powiedzmy, że będziemy w kontakcie ;)

longer86 - Sob Wrz 19, 2015 22:34

To możemy wczesniej... Ale to wtedy tak w biegu ;)
Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 22:38

longer86 napisał/a:
To możemy wczesniej... Ale to wtedy tak w biegu ;)

W przyszłym tygodniu mam sporo czasu codziennie po 14stej. Prócz weekendu.
Jakbyś był w pobliżu, to dawaj znać.

Mogę oczywiście podjechać do Ciebie ;)

longer86 - Sob Wrz 19, 2015 22:41

Ja w tygodniu po 17. Możesz wlecieć do Mosiny. ;) ugadamy sie na pw
Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 22:44

longer86 napisał/a:
Ja w tygodniu po 17. Możesz wlecieć do Mosiny. ;) ugadamy sie na pw

Oki!
Jakby co- u siebie jesteś w stanie określić co mam wgrane do silnika? Poprzednik niby robił to w zaufanym i dobrym warsztacie...ale jednak wolałbym wiedzieć co i jak.

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 22:55

Dominoz napisał/a:
u siebie jesteś w stanie określić co mam wgrane do silnika?

Jest ;) Z dokładnością adresu FTP'a z którego tę mapę ktoś ściągnął ;)

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 22:56

MaReK, mam nadzieję, że na forum panuje jakaś zasada typu: dla forumowicza diagnoza za free? ;)
MaReK - Sob Wrz 19, 2015 22:56

Napisz jeszcze, czy masz
- tempomat
- zegary z wyświetlaczem LCD ;)

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 22:59

MaReK napisał/a:
Napisz jeszcze, czy masz
- tempomat
- zegary z wyświetlaczem LCD ;)


Tempomat- nie.
Zegary...no wyświetlają mi przebieg całkowity, dzienny i temperaturę...ale nic więcej.
Komputera pokładowego brak.

To naprawdę ma jakieś znaczenie? ;)

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 23:08

To masakra ;)
Masz co robić Ci powiem ;)

- tempomat to jest chwila roboty. Instalacje na pewno masz a potrzebujesz:

1. przyciski w kierownice
2. przycisk na konsoli srodkowej
3. czujnik (biały) nad pedał sprzęgła
4. moduł tempomatu

koszta jakieś groszowe.

Do włożenia zegarów z wyświetlaczem LCD.

1. Zegary z LCD
2. Manetkę z przyciskiem (ta od kierunków)

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 23:15

MaReK, sprzęgła nie mam- automat ;)

Co do tempomatu- miałem w dwóch poprzednich autach i szczerze- korzystałem bardzo rzadko. Jakoś mnie usypia :)

Co do komputera pokładowego- na pewno się zastanowię.
Rozumiem, że każdy Rover ma cały sprzęt w sobie, który odczytuje spalanie, zasięg, itd...tylko po prostu brakuje mi zegarów i tej manetki...?

Wszystko w swoim czasie. Na razie muszę sprzedać poprzednie auto, bo obecnie dwa na parkingu i ciut się spłukałem na zakup Rovera.

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 23:31

Dominoz napisał/a:
MaReK, sprzęgła nie mam- automat ;)

Uuu... to sterownik silnika nieco inny. Kto się decydował Rovera hamować na hamowni rolkowej? Czyli mapka inna... z tunem ostrożnie, bo szkoda skrzyni.

Dominoz napisał/a:
Co do tempomatu- miałem w dwóch poprzednich autach i szczerze- korzystałem bardzo rzadko. Jakoś mnie usypia :)

Świetna sprawa! Jedziesz sobie traską i możesz śmiało dać odpocząć nodze...
Ja czasami nawet w mieście na tym jeżdżę ;)

Dominoz napisał/a:
Rozumiem, że każdy Rover ma cały sprzęt w sobie, który odczytuje spalanie, zasięg, itd...tylko po prostu brakuje mi zegarów i tej manetki...?

Tak. Tylko założenie tego wymaga nieco więcej pracy. Należy takie zegary dopisać do auta. Czyli przepisać VIN i przebieg i kodowanie zrobić.

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 23:36

MaReKTempomat chyba nie jest mi potrzebny. Serio- wcześniej miałem auta z tempomatem i używałem "od święta".

Może jak w Polsce będziemy mieli ilość autostrad, jak w Niemczech, to się skuszę ;)
Ale podejrzewam, że do tego czasu będę miał 10 innych aut.

Co do komputera- fajnie by było mieć...ale też bez tego przeżyję jakoś.

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 23:46

Dominoz napisał/a:
MaReKTempomat chyba nie jest mi potrzebny. Serio- wcześniej miałem auta z tempomatem i używałem "od święta".

Ja też nie używam go codziennie. Ale mam i korzystam jak potrzebuje. Wygodne nawet na naszych polskich drogach. Mniej pali mi auto, bo komputer sam sobie reguluje dawkę paliwa i nie szaleje ;)

Dominoz napisał/a:
Co do komputera- fajnie by było mieć...ale też bez tego przeżyję jakoś.


Z takim podejściem, to i Multiplą dojedziesz do pracy :P

Dominoz - Sob Wrz 19, 2015 23:53

MaReK, mam Rovera dopiero 2 tygodnie. Ciągle się uczę tego autka i mam nadzieję, że z Waszą pomocą dowiem się o nim wszystkiego.
Z biegiem czasu na pewno zmodyfikuję sobie go tak, aby cieszył mnie codziennie na nowo.

Zastanawiam się nad nowym radiem. Obecnie mam oryginalnego kaseciaka ze zmieniarką w schowku. Jestem muzykiem z wykształcenia i obecne nagłośnienie średnio mnie satysfakcjonuje :)

longer86 - Nie Wrz 20, 2015 00:08

Racja oryginalne radio to w tym przypadku porażka
Dominoz - Nie Wrz 20, 2015 00:12

longer86 napisał/a:
Racja oryginalne radio to w tym przypadku porażka

Jakieś propozycje w tym temacie? :)

longer86 - Nie Wrz 20, 2015 00:21

Jeśli nie wymagasz jakiegoś super wyglądu żeby pasowało do konsoli to lepiej zagra każde radio znanej firmy(masz najzwyklejszego kaseciaka?)

Jeśli ma pasowac do konsoli to stacja 2din, ale nie mialem z nią do czynienia osobiście, mam co do stacji mieszane uczucia w kategorii cena-jakość.

Dominoz - Nie Wrz 20, 2015 00:30

longer86, owszem- zwykły kaseciak...
Będę musiał o tym pomyśleć.

Czy jak wsadzę każde inne radio, to jest szansa na obsługę radia z kierownicy?

longer86 - Nie Wrz 20, 2015 00:38

Tu juz troche gorzej, ale ponoc są opcje żeby dzialalo. Zalezy od radia i interfejsu lub drobnych przerobek
MaReK - Nie Wrz 20, 2015 00:52

Stacja 2-din ta do Rovera, po zupdatowaniu softu nawet daje rade.
W opcji najbogatszej masz TV, Internet, GPS, itp. W połączeniu ze wzmacniaczem, głośnikami PowerBass, SubWooferem - gra całkiem spoko ;)

Dominoz - Nie Wrz 20, 2015 01:00

A czysto hipotetycznie...
Coś w tym stylu...? http://allegro.pl/radio-n...5619974698.html

pelson91 - Nie Wrz 20, 2015 01:32

Zadna inna stacja 2din wizualnie sie nie zbliza do ori Rovera ;) tamta pasuje jak fabryka, a inne widac ze dokladane
MaReK - Nie Wrz 20, 2015 09:28

Jeszcze stacja do BMW będzie jako tako pasować.
I też daje radę...

Dominoz - Nie Wrz 20, 2015 09:28

https://www.youtube.com/watch?v=al4Bj6GpZKU

Link powyżej- jakie to radio?

MaReK - Nie Wrz 20, 2015 09:35

http://www.aliexpress.com..._74_75,201409_4

o taką, może bym sprzedał swoją za 900 zł i kupił taką ;)

Dominoz - Nie Wrz 20, 2015 09:38

No fajne jest...
Ciekawe jak gra.

W sumie chętnie bym zmienił radio na jakieś z wyświetlaczem i zdecydowanie lepszą mocą dźwięku.


http://allegro.pl/radio-n...5654376422.html - to też fajne. Tylko ta cena...

MaReK - Nie Wrz 20, 2015 10:54

No więc na ali możesz znaleźć to samo taniej tylko do sprowadzenia samemu i oczekiwać przesyłki dłużej. Jakość dźwięku jest bardzo dobra. Ale żeby dopełnić całości warto wymienić głośniki. Ja wymieniłem wszystkie, stosując zwrotnice, wzmacniacz i dokładają subwoofer. Wtedy odsłuch jest zadowalający. Do pełni szczęścia można pokusić się o wygłuszenie/wytłumienie drzwi.

Ty masz radio philipsa, które jest chyba najgorsze jakością dźwięku ze wszystkich. Dużo lepiej radził sobie Alpine.

Dominoz - Nie Wrz 20, 2015 10:56

MaReK, myślę, że w końcu skuszę się na to Radio z Allie.
Zamontowanie tego jest proste w miare? Na filmie z YT widać, że sterowanie z kierownicy działa...i wygląda to naprawdę zajefajnie.

MaReK - Nie Wrz 20, 2015 11:07

To radio od BMW nie jest takim samym produktem jak stacja 2 DIN dla Rovera. Zauważ, że tak naprawdę stacja BMW jest 1 DIN tylko ma ekran 7" i ramkę. Podłączenie powinno być proste. Na dole za konsolą masz wtyczkę od BMW i do niej pewnie będziesz mógł podłączyć to, co daje zestaw z ALI.

Jak masz gdzie pracować z autem, to rozbierz trochę wnętrza i przepuść sobie kabelki np. do kamery cofania, do ew. wzmacniacza (sygnałowe i zasilające), do GPS'a i TV.

Pomyśl jak chcesz rozdzielić dźwięk. Ja zrobiłem to tak, że kabina jest "PRZODEM", a subwoofer "TYŁEM". Zrobiłem to z czystego lenistwa chyba, bo wcale mi się to nie podoba. Powinno być tak, że przód to przód, tył to tył a sub to sub :) Ale teraz musiałbym ciągnąć dodatkowe przewody od drzwi do radia i do wzmaka.

Dominoz - Sro Wrz 23, 2015 11:09

MaReK napisał/a:
Napisz proszę, czy jak masz otwarte jedne drzwi lub klapę i zamykasz auto z pilota, co Ci sygnalizuje dźwiękowo niezamknięte auto - klakson czy dźwięk dochodzi z podszybia od strony pasażera?

Pozdrawiam,

Przypomniało mi się dzisiaj o tym i sprawdziłem. Sygnalizuje mi tak, jak napisałeś.

MaReK - Czw Wrz 24, 2015 12:35

Dominoz napisał/a:
Przypomniało mi się dzisiaj o tym i sprawdziłem. Sygnalizuje mi tak, jak napisałeś.


To trochę jak z teleturnieju.

- Czy Pan mnie słyszy?
- Marian!

Pytałem się co Ci sygnalizuje te otwarte drzwi?
Klakson? Dźwięk pochodzi zza zderzaka, czy może jest to syrenka i wtedy dźwięk będzie pochodził z okolicy podszybia vis a vis siedzenia pasażera.