Zobacz temat - [Rover 75] Dobry mechanik w Poznaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover 75] Dobry mechanik w Poznaniu

Dominoz - Pią Wrz 11, 2015 15:10
Temat postu: [Rover 75] Dobry mechanik w Poznaniu
Witam.

Czy ktoś mógłby polecić jakiegoś dobrego mechanika na terenie Poznania, który zna sie na Roverach?
Pozdrawiam serdecznie.

sknerko - Pią Wrz 11, 2015 15:32

co potrzebujesz zrobić?
prebenny - Pią Wrz 11, 2015 15:35

Jak chodzi o 'ogólnego' mechanika to mogę polecić http://www.autozyk.pl w Dąbrówce. Dużo zależy jak Sknerko wspomniał co się dzieje. Szukałem jakiegoś w poznaniu ale nie znalazłem nikogo uczciwego robiącego w sensownych pieniądzach.
sknerko - Pią Wrz 11, 2015 15:41

prebenny napisał/a:
Szukałem jakiegoś w poznaniu ale nie znalazłem nikogo uczciwego robiącego w sensownych pieniądzach.
Niestety
Dominoz - Pią Wrz 11, 2015 16:06

Potrzebuje zmienić klocki z tyłu (jeden czasem się blokuje,co powoduje nagrzewanie sie felgi) i czujnik temp. zewnętrznej.
sknerko - Pią Wrz 11, 2015 19:43

Chłopie jedź do pierwszego lepszego mechanika co ogarnia BMW E46 to są takie same hample, te rzeczy to bym sam ogarnął pod blokiem czy na podwórku.

[ Dodano: Pią Wrz 11, 2015 19:43 ]
Do wymiany czujnika to nawet zderzaka nie trzeba zdejmować

longer86 - Pią Wrz 11, 2015 20:27

otóż to. dajcie mi kawałek garażu i otwieram serwis dupereli w Roverku :P

Wymiana klocków jest banalnie prosta, pytanie czemu się blokują? od kiedy tak się dzieje?

Dominoz - Pią Wrz 11, 2015 20:44

Dopiero kupiłem to auto.
Sprzedający uprzedził, że jakiś tłoczek jest zepsuty, czy coś...tylko lewy tył.

Co do czujnika- ja mam zderzak od MG- nie ma jak dojść ani z góry, ani z dołu.

sknerko - Pią Wrz 11, 2015 21:04

jak masz osłone pod silnikiem to odkręć z przodu i od dołu dojdziesz z palcem d.... yhm wiesz w czym :mrgreen:
SeniorA - Pią Wrz 11, 2015 23:08

longer86 napisał/a:
pytanie czemu się blokują?
typowe dla R75 , skorodowany przewód hamulcowy i tłoczek lewy tył. Do wymiany jedno i drugie..
prebenny - Sob Wrz 12, 2015 00:00

Dominoz tego typu naprawy jak sam nie ogarniesz to właśnie auto ZYK jest ok. Wymiękają natomiast w momencie jak już trzeba bardziej skomplikowanego przy silniku albo sieje dziwnymi błędami na kompie. Tylko niestety z Dąbrówki jest potem problem z powrotem do poznania.
Dominoz - Sob Wrz 12, 2015 16:34

Tarcza już mega zjechana, klocka brak...
Czy jak druga strona jest ok, to mogę wymienić tylko jedną tatczę i klocek?
Czy trzeba robić parami?

prebenny - Sob Wrz 12, 2015 17:24

Tylko i wyłącznie parami...

Natomiast na Twoim miejscu zadałbym sobie pytanie - dlaczego tylko z jednej strony jest klocek i tarcza zjechana.

Dominoz - Sob Wrz 12, 2015 17:39

Poprzedni właściciel mówił, że jakiś tłoczek, czy coś...
W poniedziałek podjade do mechanika i zobaczymy co powie.

Kupie pare klocków i tarcz i będzie trzeba zmienić.

dexter77 - Pon Wrz 14, 2015 10:45

Jak dopiero co kupiłeś auto jedź do Puszczykowa, chłopaki za darmo sprawdzą Ci, czy wszystko w aucie ok i w razie czego będziesz naprawiał. To chyba najlepszy warsztat w okolicy i na roverach zna się bardzo dobrze. Odkąd kupiłem auto jeżdżę tylko tam.

https://www.roverki.eu/cz...=47&sobi2Id=183

prebenny - Pon Wrz 14, 2015 10:55

dexter77 po tym jak robiłem u nich sprzęgło i zbieżność mi zostawili tak, że jedno koło jechało prosto, drugie skręcało, a pompkę sprzęgła przykręcili tylko na 1 śrubę (dziwiłem się czemu mi w różnych momentach sprzęgło łapie...) to puszczykowo traktowałbym z 'lekką' rezerwą.
sknerko - Pon Wrz 14, 2015 12:24

A mnie w Puszczykowie rozje....i silnik 1.8, więc na pewno ich nie polecę, bo auto odbierałem przy pomocy rzecznika praw konsumenta. Kiedyś robili dobrze, ale po mnie jeszcze kilku znajomych też narzekało więc ja bym z duża rezerwą traktował ten warsztat.
longer86 - Pon Wrz 14, 2015 12:43

no to warsztaty które kiedyś były polecane na forum tracą renomę, dobry temat, jednak jak się samemu nie przypilnuje to zostaje tylko "będzie pan zadowolony"

strach oddawać auto do warsztatu

Dominoz, jak masz jakiegoś zaufanego mechanika który wcześniej serwisował jakieś Twoje inne auto to jedz do niego. Hamulce to hamulce jakichś wodotrysków tam nie ma

dexter77 - Pon Wrz 14, 2015 13:09

Dzięki za info, widocznie coś się popsuło.. Może już teraz główny mechanik oddaje jakimś swoim podopiecznym robotę i stąd ta lewizna?

W takim razie co w Poznaniu?:)

prebenny - Pon Wrz 14, 2015 13:22

Jedyny mechanik, którego mogę polecić, do którego jeżdżę ja i rodzinka to właśnie AUTO-ZYK w Dąbrówce. Mają swój oddział w Poznaniu ale tam tylko byłem zbieżność ustawiać więc ciężko cokolwiek o nich powiedzieć.

Jakbyś potrzebował żeby Cię zawieźć/odebrać od jakiegoś mechanika czy coś to pisz na priv.

Dominoz - Wto Wrz 15, 2015 22:35

Ja serwisowałem poprzednie auta w firmie OPTIGAZ na obornickiej 253.
Jutro przyjdzie mi komplet klocków i tarcz i jadę do niego. Zmieni mi na miejscu.

Mam nadzieję, że znajdzie też powód blokowania lewej strony...

Wcześniej serwisowałem u niego Opla Vectre B, oraz Hondę Accord.
Dam znać jak poszło mu z Roverem ;)

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2015 22:35 ]
Części doszły dopiero dzisiaj.
Jutro jadę do mechanika.

Mam nadzieję, że upora się ze zblokowanym, tylnym hamulcem.
Pozdrowienia.

dexter77 - Czw Wrz 24, 2015 15:50

I jak z tym mechanikiem? Muszę też się wybrać na ogólny przegląd auta, zawsze było puszczykowo, ale po ostatnich postach mam wątpliwości :)
Dominoz - Czw Wrz 24, 2015 18:28

Ja generalnie gościa polecam.
Zna sie na robocie-robi szybko i tanio ;)

dexter77 - Pią Wrz 25, 2015 08:54

Obornicką mam niedaleko, więc może się zgłoszę :)
wallander - Pon Sty 11, 2016 23:05

O tym na Obornickiej słyszałem dośc dobre opinie, choć sam już dwa razy byłem w Luboniu w tym warsztacie (http://serwis.niedzwiedz-lock.pl/) i wrażenia jak najbardziej pozytywne, mogę polecić.
Dominoz - Pon Sty 11, 2016 23:15

wallander, ja u niego robiłem już kilka aut. W roverze zmieniał mi tuleje wahacza, łączniki stabilizatora i hamulce wraz z tylnym zaciskiem. Za każdym razem szybko, tanio i solidnie.
Po wymianie części zawieszenia, po skończonej robocie zadzwonił i spytał, czy podjechać na zbieżność do swojego znajomego obok. Bardzo uczciwy.

Padzer - Pon Sty 11, 2016 23:38

Ja polecam All in One na ul.Bolka 16 na Naramowicach dostałem namiar od jednego z naszych klubowiczów który nie przyjeżdża na spoty jak dla mnie najlepsza reklama :mrgreen: a jak dzwoniłem do nich to z każdą częścią sobie poradzą i z każdym roverem 75 ja jeszcze ich nie sprawdziłem ale sprawdzę przy najbliższej okazji :mrgreen: Dominoz ja bym tam sprawdził
Dominoz i zdaj relacje jak tam zawitasz

prebenny - Pon Sty 11, 2016 23:48

A ja NIE POLECAM e-quatro na gdyńskiej - krętacze i oszuści. Co do Pana Matysiaka w puszczykowie to na łapu capu, parę śrubek niedokręconych (np. pompa sprzęgła) czy odwrotnie wsadzone tuleje (poliuretan) w zawieszeniu to nie problem.

Co do AUTO-ZYK mam problem, bo zawsze robili solidnie i nie oszukiwali... ale odkąd przestałem tam jeździć to Roverek przestał się psuć...

Padzer - Pią Sty 15, 2016 13:54

Padzer napisał/a:
Ja polecam All in One na ul.Bolka 16 na Naramowicach dostałem namiar od jednego z naszych klubowiczów który nie przyjeżdża na spoty jak dla mnie najlepsza reklama :mrgreen: a jak dzwoniłem do nich to z każdą częścią sobie poradzą i z każdym roverem 75 ja jeszcze ich nie sprawdziłem ale sprawdzę przy najbliższej okazji :mrgreen: Dominoz ja bym tam sprawdził
Dominoz i zdaj relacje jak tam zawitasz
Bardzo polecam all in one skończył mi się płyn w pompce bo biegi mi ciężko wchodziły i dolali płynu odpowietrzyli sprzęgło i wzieli 50 zł solidnie konkretnie i tanio i mają niezbędną wiedzę do naszych samochodów Dominoz bardzo Polecam jedyny solidny warsztat który ogarnia 75 w Poznaniu który mogę polecić z czystym sumieniem :mrgreen:
Dominoz - Pią Sty 15, 2016 14:14

Padzer, ja na razie nie muszę zmienić mechanika, skoro ten z Obornickiej ogarnął to, z czym przyjechałem. Na razie nie miałem w prawdzie jakiś poważniejszych napraw, ale sadzę, że nawet z takimi by sobie gość poradził.
Padzer - Pią Sty 15, 2016 14:38

Jak dla mnie pytałeś o solidnego mechanika w poznaniu co 75tki tobie nie zepsuje :P ale skoro nie musisz to już wiesz gdzie podjechać w razie W gdyby tamten nie podołał :mrgreen:
longer86 - Pią Sty 15, 2016 14:49

Padzer, tak po za tematem, plyn nie konczy sie w pompce od tak, to nie spryskiwacze, przykro mi ;)
AdaskoC - Pią Sty 15, 2016 14:55

longer86 i zniszczyłeś komuś humor, jeśli zrozumiał Twoją aluzję :D


50zł, za taką usługę to standardowa cena. Ale takie wykonanie "naprawy" sprzęgła to nie naprawa. Chyba że chciałeś odwlec naprawę na jakiś czas.

To tak jak by przy wycieku z silnika dolać oleju i skasować 50zł :)

prebenny - Pią Sty 15, 2016 15:18

AdaskoC ja tak prawie rok jeździłem. Co prawda ostatnie 3 miesiące już trzeba było dolewać co miesiąc i koniec końców odpływ zbiorniczka się zapchał resztkami wysprzęglika ale :P
Padzer - Pią Sty 15, 2016 15:34

Zrozumiałem Aluzje ale wyraziłem tez swoją opinie o warsztacie i okazało się że płyn był stary i pewnie przez mrozy dostał w tyłek i znikł to tak poza tematem :P
sknerko - Pią Sty 15, 2016 15:54

Cytat:
pewnie przez mrozy dostał w tyłek i znikł to tak poza tematem
Znikł bo kończy ci się albo pompka albo wysprzęglik, ten płyn tam powinien latami być bez zmian. 5 dych za wymianę płynu to następnym razem do mnie poproszę za 40 zrobię. 50 to zdzierstwo. płaciłem u Wojtka w Puszczykowie (dość drogi mechanik) za wymiane płynu 20pln, w tym płyn.
AdaskoC - Pią Sty 15, 2016 15:56

sknerko, ten Twój mechanik to już za free robi w takim razie, chyba ze po znajomości :-P ja i większość innych bierzemy 50zl za każdą rozpoczęta godzinę pracy + materiały.
prebenny - Pią Sty 15, 2016 16:00

AdaskoC tylko to robota na 20-30 min.
sknerko - Pią Sty 15, 2016 16:01

AdaskoC On już moim mechanikiem nie jest ale fakt że diagnozę robił za friko i wymiana za 20pln, niestety ale na innych naprawach już tak różowo nie było.
Bez przesady, za odkręcenie kapsla, wyjęcie filtra powietrza i podeptanie po pedale 50, to jest zdzierstwo. Dla mechanika to jest prosta robota (dla innych niekoniecznie) ale bez przesady za 30 było by OK i dopuszczalne, założę się że nie robisz tego dłużej jak 20-30min

AdaskoC - Pią Sty 15, 2016 16:17

No fakt, ze to robota na pól godziny max, ale niestety każda rozpoczęta godzina pracy to 50zl mniej w kieszeni klienta :-)
sknerko - Pią Sty 15, 2016 19:20

AdaskoC napisał/a:
ale niestety każda rozpoczęta godzina pracy to 50zl mniej w kieszeni klienta
I to uważam za cwaniactwo mechaników a szczególnie wymieniaczy (nie bierz do siebie tego AdaskoC poprostu to moja opinia o takim podejściu do tematu). Przykład komputerowy podłączenie myszki i zainstalowanie sterowników. W firmie gdzie pracuję godzina kosztuje 60 zł a usługa podłćzenia myszy niepełnosprawnemu 20pln bo potrzeba na to czasu max 15min a czasem ja trzeba pobrać z neta to 0,5h i 30pln. Nie rozumiem co za zwyczaj pobierać za rozpoczętą godzinę, tym sposobem każda naprawę można robić 1hi 5min a hajs za 2h oszustwo i cwaniactwo ale wiem że wiele warsztatów tak robi.
longer86 - Pią Sty 15, 2016 21:32

Nawet w telefonach mają juz naliczanie sekundowe od x lat a mechanik nadal w średniowieczu, wiadomo ze każdy kasuje za wiedzę.

Ale właśnie przez takie ceny mechaników walczę z autem sam. Dziękuję.

sknerko - Pią Sty 15, 2016 21:35

longer86 napisał/a:
Ale właśnie przez takie ceny mechaników walczę z autem sam. Dziękuję.

A ja jeszcze dlatego że nie dość że jest wymieniaczem to jeszcze kasuje jak za zboże i sam muszę wiedzieć i tak i tak

AdaskoC - Pią Sty 15, 2016 22:00

Mechanik a Mechanik to dwa inne pojecia :-) powiedzmy ze każdy ma 100 klientów miesięcznie.
Pierwszy kasuje po 20zl klienta i ma 2000zl, minus - prąd - jakies tam koszta robi w szopie

Drugi kasuje po 35 i ma 3500zl, minus - 1200zl zusu - kilka zl dla skarbówki na odczepnego - prąd - jakies tam koszta - wynajmuje garaz

Trzeci kasuje po 50zl i ma 5000zl miesięcznie, minus - 1200 zusu - cos dla skarbówki - utrzymanie pracownika - opłacenie oprogramowania diagnostycznego - rozwijanie działalności i inwestycja w sprzęt - pogłębianie swojej wiedzy, poprzez odbywanie szkoleń itp. - zdobywanie uprawnień, utrzymanie i remonty swojego warsztatu.

Spoko sknerko, akurat nie należę do wymieniaczy co się da to naprawiam, co sie nie da, też naprawie :-)

Pisząc kazda rozpoczęta godzina, to logiczne ze uzależnione jest to od klienta czy jest chamski i upierdliwy, czy jest to normalny człowiek. I wiadomo że nikt nie stoi ze stoperem i liczy się to mniej więcej.

Tez ciężko to ocenić bo można caly dzień wymieniać żarówki za 20zl i zarobisz 500zl, a mozna tez robić uszczelkę pod głowicą i zarobisz 400zl. Wiec to nie jest kolorowe, a mechanik jak chce zarobić to przyjmuje każdą robotę.

sknerko - Sob Sty 16, 2016 10:55

AdaskoC napisał/a:
Tez ciężko to ocenić bo można caly dzień wymieniać żarówki za 20zl i zarobisz 500zl, a mozna tez robić uszczelkę pod głowicą i zarobisz 400zl. Wiec to nie jest kolorowe, a mechanik jak chce zarobić to przyjmuje każdą robotę.
Wszystko można tyle że z założenia kasować za rozpoczętą godzinę jest nieetyczne takie moje zdanie
janio - Sob Sty 16, 2016 14:49

Co się zaś tyczy prawdziwych mechaników (nie mylić z wymieniaczami części), to był taki jeden za komuny. Zwał się Adam Słodowy i w telewizorni prowadził program ZRÓB TO SAM. Wiadomo, człowiek nie jest samowystarczalny i czasem musi skorzystać z T4, ale w zdecydowanej większości przypadków staram się naśladować Adasia Słodowego, i całkiem dobrze na tym wychodzę. Przynajmniej nie mam połamanych plastików, zaczepów czy zatrzasków.
christopher7 - Pon Lut 29, 2016 06:51
Temat postu: [Rover 75] Dobry mechanik w Poznaniu
Panowie jak tam nasz ranking mechaników w Poznaniu?. Trafił może wreszcie ktoś w okolicach Poznania na dobrego, uczciwego mechanika w dodatku niedrogiego? :mrgreen:
Zakres robót: sprzęgło/wysprzęglik ew. dwumasa

Dominoz - Pon Lut 29, 2016 16:29

Twój zakres robót, to nie jakiś kosmos, więc polecam swojego na Obornickiej. Szybko i tanio. Pisałem o nim we wcześniejszych postach.
christopher7 - Wto Mar 01, 2016 08:14
Temat postu: [Rover 75] Dobry mechanik w Poznaniu
Mamy jeszcze jakieś sprawdzone warsztaty w Poznaniu? W zasadzie chodzi bardziej o ogólne nastawienie do naprawy &klienta niż o specjalizowanie się w marce Rover. Można przecież trafić na partacza ze znajomością marki który zrobi byle jak, skroi klienta i jeszcze połamie połowę plastików uwalając dodatkowo wszystko smarem :mrgreen:
prebenny - Wto Mar 01, 2016 09:08

Ja niestety mogę tylko wymienić takich, do których nie jechać :/
christopher7 - Wto Mar 01, 2016 11:02

prebenny, Ja też :twisted: To temat rzeka. No ale może jednak w Poznaniu na tylu mechaników znajdzie się choć jeden spełniający jednocześnie te warunki:
1) uczciwy
2) dobry
4) dokładny
3) niedrogi

longer86 - Wto Mar 01, 2016 11:28

christopher7, obudź sie... Takie polaczenie sie wyklucza. Jak ma być dokładny to wypada tani bo to czas pochlania... A jak czas to kasa...
Dobry... Tez będzie sie cenił, za darmo nikt nie pracuje. Obojętnie kogo znajdziesz to zawsze cos bedzie do poprawki, zwłaszcza jesli czasem zaglądasz sam do auta. Tu plasticzek, tam srubeczka...

christopher7 - Wto Mar 01, 2016 11:39

longer86, To wcale nie jest fikcja. Wyobraź sobie, że spotkałem kiedyś takiego mechanika. Niestety nie w Poznaniu.
Dominoz - Wto Kwi 05, 2016 13:28

christopher7, ja pojechałem raz przypadkowo na Obornicką- bodajże ze swoim Oplem Vectrą. Potem robił mi mojego Accorda. W Roverze robił hamulce, tuleje wahaczy i łączniki stabilizatora. Od kiedy pierwszy raz się tam zjawiłem, robię wszystko u tego gościa. Na razie się nie zawiodłem.

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2016 13:28 ]
Odświeżę temat.

Czy ktoś może z Poznania kojarzy tego elektryka? http://www.garczarek.com.pl/
Umówiłem się wstępnie do niego na ogarnięcie instalacji od czujnika temperatury zewnętrznej i na próbę naprawy tylnego, lewego centralnego zamka (nie otwiera z pilota, mechanicznie od środka tak).

Jak ktoś zna, proszę o opinię ;)

Tommy_R75 - Pią Lut 12, 2021 12:54

Dzień dobry wszystkim.

Warto chyba odświeżyć ten temat, a więc. Czy ktoś zna godnego polecenia mechanika w Poznaniu? Przejąłem po odejściu taty jego R75 i mam zamiar dbać o niego jak tylko się da :)

Aktualnie samochód stoi z wbitym w podłogę sprzęgłem, ale poza tym chciałbym zrobić pełen przegląd i zobaczyć o co jeszcze trzeba na ten moment zadbać. :)