Zobacz temat - [R200] SDi - problem z rozruchem przy niższych temperaturach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] SDi - problem z rozruchem przy niższych temperaturach

loocyfer_9 - Sob Wrz 12, 2015 10:14
Temat postu: [R200] SDi - problem z rozruchem przy niższych temperaturach
Witam
czytałem tematy na forum i nie znalazłem odpowiedzi, stąd opiszę przypadek mojego problemu.
Niedawno były upały, temperatury między 20, a 30 stopni - autko odpalało bez marudzenia za pierwszym strzałem. Teraz kiedy zbliża się jesień i w nocy temperatura spada do 10-5stopni auto zaczyna marudzić. Im niższa temperatura tym większy problem. Przy mrozach odpala gdzieś za 3 razem... Teraz albo za pierwszym po dłuższej chwili zastanowienia, albo za drugim. Po pierwszym uruchomieniu pojazdu odpala już bez problemu, nawet jak za sekundę zgasimy silnik. Miał ktoś podobny problem?
Dodam, że auto jeździ na dobrym paliwie, oleje, filtry wymieniane na czas. Przed filtrem paliwa założony zaworek jednokierunkowy.

sTERYD - Sob Wrz 12, 2015 10:24

do sprawdzenia świece , kąt wtrysku, kompresja.
loocyfer_9 - Sob Wrz 12, 2015 10:32

Czy mogłaby to być kwestia rozrusznika? Która im niższa temperatura, tym gorzej kręci? ;>

[ Dodano: Sob Wrz 12, 2015 10:32 ]
ale świece grzeją jak temperatura spada poniżej -5 stopni

bociannielot - Sob Wrz 12, 2015 11:19

loocyfer_9 napisał/a:
Czy mogłaby to być kwestia rozrusznika? Która im niższa temperatura, tym gorzej kręci?
predzej akumulatora
loocyfer_9 napisał/a:
ale świece grzeją jak temperatura spada poniżej -5 stopni
one grzeją nawet jak jest 35 stopni
KINIA - Sob Wrz 12, 2015 12:15

Miałam podobnie w swoim MG. A ostatnio, jak temperatura spadła do ok. 9 stopni w nocy, to wychodząc rano do pracy doznałam szoku, bo nie odpalił w ogole ba nawet nie kręcił. A wcześniej nie było objawów, odpalał za pierwszym razem bez problemu. Wykręciłam rozrusznik oddałam do regeneracji i problem z głowy.
bociannielot - Sob Wrz 12, 2015 12:40

Jak odpala po dluzszym pokreceniu, za 2-3razem, i kreci to raczej nie rozrusznik, przyjrzałbym się najpierw aku oraz ew kąt wtrysku
loocyfer_9 - Sob Wrz 12, 2015 12:57

Aku jest roczny, exide o parametrach podanych przez producenta :) jeżeli mogę dopytać to co może mieć kąt wtrysku do temperatury? Bez ironi, muszę to zrozumieć po prostu :)
bociannielot - Sob Wrz 12, 2015 13:00

kat wtrysku do temp ma to ze jak zimno to mozesz nie odpalic, jakie dokladnie dane tego aku?
loocyfer_9 - Sob Wrz 12, 2015 13:05

72Ah 720A
bociannielot - Sob Wrz 12, 2015 13:29

No to aku faktycznie mozemy wykluczyc, w sumie swiece moglbys sprawdzic, one sie przydaja juz przy tak niskich temp jak sa rano czy tez w nocy :ok:
Banned_Admin - Sob Wrz 12, 2015 19:41

sprawdzić można też przekaźnik od świec żarowych czy jest ok w drugiej kolejności świece a na końcu kąt wtrysku :P w tym dieslu zbyt wiele możliwości nie ma jesli chodzi nieuruchomienie go w niskich temperaturach
bociannielot - Nie Wrz 13, 2015 20:12

świece rzadko tu padają, przekaźnik świec to też może byc dobry trop :ok: