Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SD ] - węże do chłodnic, rozrząd i przegub.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 16:52
[R220SD ] - węże do chłodnic, rozrząd i przegub.
Autor Wiadomość
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 09, 2007 22:08   [R220SD ] - węże do chłodnic, rozrząd i przegub.
Typ: SD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam

Mam Rovera 220SD i mam problem. Przecieka mi jeden waz olejowy idacy od chlodnicy oleju w strone filtra oleju (sa tam w sumie dwa weze). Czy te weze sa takie same w wersji SD i SDI, bo wydaje mi sie patrzac na zdejcia, ze jest troszke inna ta chlodnica w obu wersjach.

Mam zamiar również zabrać sie za wymiane rozrządu i na allegro znalazlem kilka ofert tylko niewiem czy beda pasowaly i jakiej firmy najlepiej wybrac paski, rolki o raz napinacz.

http://moto.allegro.pl/it...cord_civic.html
http://moto.allegro.pl/it...ver_2_0_td.html

Ostatnie pytanie dotyczy przegubu - zaczyna mi stukac przy mocno skreconych kola (oraz przy lekko skreconych jak sie ostro pojezdzi. Ktory przegub wymienic - a moze cala oske kupic ??

Pozdrawiam

Szymon
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Wto Gru 07, 2010 12:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 09, 2007 22:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 22:23   

Witaj

Jak bardzo Ci przecieka ten wąż olejowy?? Bo jak tylko jest mokry, ale nie plami to narazie nie ma co ruszać.
Co do rozrządu. to oba zestawy są OK. Warto wymienić też uszczelniacze wału korbowego i wałka rozrządu (do dostania np. w tomateam).
Co do przegubu, to wystarczy sam przegub, nie trzeba wymieniać półosi. A w którą stronę skręcasz jak Ci stuka??

[ Dodano: Sro Maj 09, 2007 10:25 pm ]
PS. mały retusz tematu zrobiłem ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 09, 2007 22:47   

Cytat:
Jak bardzo Ci przecieka ten wąż olejowy?? Bo jak tylko jest mokry, ale nie plami to narazie nie ma co ruszać.


No własnie juz kapie z niego (za zlaczce miedzy rurka a gumowym wezem) wiec trzeba sie za to zabrac.


Cytat:
Co do rozrządu. to oba zestawy są OK. Warto wymienić też uszczelniacze wału korbowego i wałka rozrządu (do dostania np. w tomateam).


Co do uszczelniaczy wału korbowego - to da sie oba wymienic bez odkrecania skrzyni ?? Poprzednio mialem Renault 19 i tam zeby wieminic oba trzeba bylo skrzynie odkrecic. I mysle jescze wymienic pompe wody.


Cytat:
Co do przegubu, to wystarczy sam przegub, nie trzeba wymieniać półosi. A w którą stronę skręcasz jak Ci stuka??


Jak skrecam w prawo - przy maksymalnie skreconych kolach to gruchoce. Jak mam kierownice skrecono w prawo tak o 10 stopni to jezeli ostro dodawalem gazu i hamowalem to po chwili (moze rozgrzaniu) zaczyna"szumiec" (rowniez przy pokonywaniu nieruwnosci kiedy auto unosi sie i opada to "zaszumi"- ten pierwszy obiaw to napewno przegub przy kole - ale to drugie to niewiem, moze przegub wewnetrzny lub lozysko przy kole lub w skrzyni ??

Szymon
Ostatnio zmieniony przez Brt Sro Maj 09, 2007 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 22:54   

Mortal napisał/a:
No własnie juz kapie z niego (za zlaczce miedzy rurka a gumowym wezem) wiec trzeba sie za to zabrac.

No to trzeba sie zabrać rzeczywiście :|
Mortal napisał/a:
Co do uszczelniaczy wału korbowego - to da sie oba wymienic bez odkrecania skrzyni ?? Poprzednio mialem Renault 19 i tam zeby wieminic oba trzeba bylo skrzynie odkrecic. I mysle jescze wymienic pompe wody.

Jeśli puzcza ten od strony koła zamachowego to tak, ale jego nie trzeba wymieniać przy rozrządzie. Warto wymienić ten od strony paska rozrządu i oba uszczelniacze na wałku rozrządu. Pompę wody olej. Nie jest napędzana przez pasek rozrządu tylko przez wieloklinowy i wymienić mozna ją w kazdej chwili.
Cytat:
Jak skrecam w prawo - przy maksymalnie skreconych kolach to gruchoce.

To stawiam, że lewy do wymiany. Co do szumów, to nie mam pojęcia.

PS. Korzystaj z funkcji "cytuj wybrane" (maly przucisk obok "ignoruj") Zaznaczasz tekst, który chcesz cytować i klikasz w ten przycisk ;) przetestuj sobie opcjie na grupie test ;)

[ Dodano: Sro Maj 09, 2007 10:56 pm ]
A i dorzyć sobie podpis do profilu, nie będziesz musiał za każdym razem się podpisywać ;) Pójdzie z awtomata :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 23:03   

Dodam tylko że ja kupiłem ten 2 proponowany zestaw (419PLN) od tego człowieka. Paczka przyszła sprawnie, ładnie zapakowana i co najważniejsze towar zgodny z opisem. Ach... zapomniałbym - paski brałem GATESa - ale jak kto woli inne - proszę bardzo.

A przy okazji, to czekam aż Tomi (wspomniany Tomateam) ściągnie dla mnie uszczelniacze wałka rozrządu, wałka korbowego i uszczelkę pod pokrywę zaworów (bo cieknie !@!$# jedna) :mrgreen: a potem mechanior i wymiana.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220SD 97 r.] Przegub czy półoś?
whistler Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pią Sie 17, 2007 10:37
whistler
Brak nowych postów [R220SD '96] rozrząd rover 220SD '96 stukanie
dzanas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Sty 28, 2008 11:15
piter34
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [mg zr 160 1.8 2002r.] wymiana płynu do chłodnic
WOOCASH Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Paź 29, 2010 11:46
zdenek
Brak nowych postów SOLVED [R200 1.? ??r] spuszczanie płynu do chłodnic
michone Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Paź 22, 2007 14:39
PTE
Brak nowych postów [R200 1.4Si 98]caly czas pracuje wiatrak od klimy i chłodnic
[R200 1.4Si 98] caly czas pracuje wiatrak od klimy i od chłodnicy
Brylek100 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 17, 2009 18:08
Brylek100



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink