Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Woda po stronie kierowcy??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Woda po stronie kierowcy??
Autor Wiadomość
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 18:43   [R75] Woda po stronie kierowcy??
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam

Mam mały problem. :?: :!:
Ostatnio po 2 dniach deszczu znalazlem wode pod wyscieraczką po stronie kierowcy
Myslałem ze może miałem nie domknietą szybe czy cos takiego ale to raczej nie to,woda jest od kierowcy aż do tylnego siedzenia.Cała wykładzina jest przemoczona,tak ze woda zrobiła sie widoczna.Dzis rozebrałem kawałek po stronie kierowcy i niestety wykładzina jest na gąbce co utrudni usunięcie wody.Przyglądałem sie sciankom pod kierownicą ale nic tam nie widac a wykładzina w tych miejscach ponad podłogą jest sucha,boczne scianki progów tez.Moze ktos miał podobny problem w roverku 75. Przez gąbke trudno zlokalizowac miejsce przecieku bo rozprowadza wode po całej podłodze.Podłoga wygląda na nie przebitą,a zadna zaślepka od otworów technologicznych nie jest uszkodzona,woda jest czysta jak kryształ.Narazie wybrałem wode z przetłoczen podłogi i susze farelką ale nie wiem czy nie trzeba rozebrac całej lewej strone zeby podniesc wykładzine i tak suszyc
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lis 18, 2010 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 12, 2007 18:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 18:47   

Miales wymieniana przednia szybe?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 18:51   

Nie wymieniana szyba,samochód nie bity,w bagazniku suchutko
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 18:56   

Jak wysuszysz to czasowym rozwiazaniem moze byc podłożenie gazet które wsiakna wode az do momentu zlokalizowania przecieku.

Szukaj w wezykach odpływowych od podszybia az po drzwi, progi, słupki

[ Dodano: Sob Maj 12, 2007 6:59 pm ]
ENU napisał/a:
czysta jak kryształ


Wiec z jezdni sie nie bierze.
wywal wykładzine wsadz zone do auta, a Ty wąż duze cisnienie i jazda nie widze innej mozliwości no chyba ze to standard w 75 i juz ktos miał podobne doswiadczenie
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 19:02   

Posusze jeszcze z 2 godzinki i sprawdze odplyw z podszybia po lewej stronie jest tam taka wnęka i moze odplyw kieruje wode do środka a nie spód samochodu,tylko w takim razie musi sie dostawac po osłonietym profilu który konczy sie przy podłodze bo cała wykladzina na wysokosci progu jest sucha. eeeh a juz myslałem ze kupilem fajne i bez problemowe auto
 
 
nixon75 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 98
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 22:18   

możesz zajrzeć do filtra kabinowego ktos niedawno pisał że tam mniał zapchane odpływy i stała woda. nawet jak wyciekła to filtr będzie mokry warto tam zajrzeć
_________________
R75 CDT CIECHANÓW
 
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 00:39   

Nie omieszkam prawdzic

Po bardziej dokladnych ogledzinach
znalazlem cos co Mi podpada,po odchyleniu czesciowym wykładziny podlogi od strony kierowcy (pisalem ze wykladzina na wysokosci progów do okola jest sucha) na wysokosci pedałow jest nastepne wygłuszenie,cos ala osłona ani to plastikowa ani to gumowa z wytłumiającą podbitką i ona jest mokra a na tym odcinku sama wykładzina jest sucha bo oddziela ją ten gumowy plastik czyli przeciek chyba jest z podszybia.Pod susze jeszcze trochę wykładzine i zrobię test z woda,poleje podszybie i poszukam przecieku a przy okazji zrobie fotki bo zawsze komus moze sie trafic to samo,a problem nie jest taki błachy.Połowa instalacji w roverku 75 leci w wytłoczeniach podłogi ,dzieki parti :mrgreen: i komus tam jeszcze :roll: nie mam zwarcia,miało by sie co fajczyc bo leci tam wiązka z około 16-20 kablami,nie wspominajac o instalacji pod elektrycznym fotelem , czujnikiem AirBag i pirotechnicznym napinaczem pasów.Co jak co ale hamulce moga Mi piszczeć,w szybach gwizdac ale systemy bezpieczeństwa musza byc sprawne.

P.S Mam jeszce alfe 146 z silnikiem Boxer(muzyka dla uszu) którą dzieli od Roverka technologiczna przepaścć ale ona jakos nie przecieka :mrgreen: :mrgreen:
 
 
toommoo 



Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 4
Skąd: Londyn



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 13:19   

Jezeli ostatnio uzywales klimatyzacji to jest jeszcze mozliwe ze nie jest to przeciek ale najnormalniej skroplona woda z klimatyzacji. Nie jestem pewien jak jest w r75 ale zwykle jest tam taki wezyk dodplywowy ktory lubi sie sklejac wiec woda nie ma gdzie ujsc. Taka tylko sugestia.
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:59   

toommoo napisał/a:
Nie jestem pewien jak jest w r75 ale zwykle jest tam taki wezyk dodplywowy ktory lubi sie sklejac wiec woda nie ma gdzie ujsc.
Tu są dwa wężyki.

Ja proponują sprawdzić pod maską silnika czy nie są zapchane kanaliki odprowadzające wodę.
Sporo informacji i zdjęć znajdziesz tu:
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=170083
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=161628

Pozdrawiam!
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:45   

Własnie sprawdzałem toto i odpływy boczne są drozne ale w R75 przegroda silnika jest podwojna i ma kształt koryta jak boczne odpływy nie wyrabiają sie z odprowadzeniem to nadmiar wody spływa do tego koryta i tam tez powinno byc odwodnienie ale bez rozebrania podszybia nie da sie tego dobrze sprawdzic,znalazłem tylko to ze uszczelka przelotowa od sprzegła nie była wcisnieta w budę i tamtędy woda moze dostawac sie do srodka.Ostatnio u Mnie lało bardzo mocno tak ze wycieraczki sie nie wyrabiały wiec wszystko mozliwe ,zatkany lub przytkany odpływ + nie załozona uszczelka na przewodzie sprzegła i potop gotowy
 
 
nixon75 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 98
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Maj 15, 2007 07:27   

warto zajrzeć do podszybia sugerowałem to wczesniej. przy okazij zmienić filtr kabinowy jak nie był zmieniamy. jak zdejmniesz podszybie to zaglądając powinieneś widzieć dwa otwory one są spore i widać przez nie co jest pod samochodem.
_________________
R75 CDT CIECHANÓW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Woda po stronie kierowcy
mariusz72 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Kwi 07, 2010 18:39
snejki
Brak nowych postów [ R 75 ] Woda pod dywanem tylko po lewej stronie w kabinie
Padzer Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lip 31, 2016 17:29
turbina
Brak nowych postów [R75] Woda pod fotelem kierowcy i za !!!
lovemuzik Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Sie 16, 2009 12:46
menior
Brak nowych postów [MG ZT] Woda pod nogami kierowcy
lucrah Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Paź 01, 2018 19:50
arleta90
Brak nowych postów [R75] [i]Woda za siedzeniem kierowcy[/i]
KrzysztofCC Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Sie 23, 2014 18:20
paolinio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink