Forum Klubu ROVERki.pl :: DÓŁ -z powodu Sk..wy..nów z PICerni !
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Irek
Nie Maj 20, 2007 20:58
DÓŁ -z powodu Sk..wy..nów z PICerni !
Autor Wiadomość
UncleAllEvil 




Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 17:03   

Hipokryzja? W Polityce jakiś czas temu (sorry, nie podam nr bo nie chce mi się szukać ale było to w tym roku) był bardzo ciekawy artykuł o tym jak to TV publiczna jest "niepolityczna". Dziennikarze zrobili najprostsze możliwe zestawienie na świecie: porównywali kiedy w różnych polskich programach informacyjnych i w jakiej kolejności (TVP1, TVP2, TVN, Polsat) pojawiały się kompromitujące dla rządu informacje.
TVN i Polsat wrzucały te informacje na 1 czy 2 miejscu i to w najbliższym wydaniu, zazwyczaj w dość obszernej formie. TVP niektóre informacje wręcz POMIJAŁA albo pokazywała je w późnych wydaniach wieczornych wiadomości lub panoramy i to zawsze pod koniec wydania w oszczędnej formie.
Co do wpadki Kwaśniewskiego, z tego co pamiętam to była z tego niezła afera, więc nie wiem skąd masz wiadomość, że tylko RTL7 to podało. Ja RTL7 nie mam i nigdy nie miałem a jakoś o tym wiedziałem. O Irasiad kaczorka trąbiły Polsat i TVN a nie TVP.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 20, 2007 17:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Valander_wwa 




Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 20, 2007 18:18   

UncleAllEvil napisał/a:
Hipokryzja? W Polityce jakiś czas temu (sorry, nie podam nr bo nie chce mi się szukać ale było to w tym roku) był bardzo ciekawy artykuł o tym jak to TV publiczna jest "niepolityczna". Dziennikarze zrobili najprostsze możliwe zestawienie na świecie: porównywali kiedy w różnych polskich programach informacyjnych i w jakiej kolejności (TVP1, TVP2, TVN, Polsat) pojawiały się kompromitujące dla rządu informacje.
TVN i Polsat wrzucały te informacje na 1 czy 2 miejscu i to w najbliższym wydaniu, zazwyczaj w dość obszernej formie. TVP niektóre informacje wręcz POMIJAŁA albo pokazywała je w późnych wydaniach wieczornych wiadomości lub panoramy i to zawsze pod koniec wydania w oszczędnej formie.
Co do wpadki Kwaśniewskiego, z tego co pamiętam to była z tego niezła afera, więc nie wiem skąd masz wiadomość, że tylko RTL7 to podało. Ja RTL7 nie mam i nigdy nie miałem a jakoś o tym wiedziałem. O Irasiad kaczorka trąbiły Polsat i TVN a nie TVP.


cp nie zmienia faktu że polityka w naszym kraju to gówno, które przykleja się do kazdego kto zaczyna się nią interesować :]
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 18:40   

Co do upolitycznienia publicznej tv to się zgadzam, zawsze była i pewnie będzie - taki urok.
Co do g... w "Polityce" - ups, przepraszam -polityce, zgadzam się także. Wniosek: zawsze można się dogadać :grin: i tym pozytywnym akcentem... :wink:
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 20, 2007 19:41   

Kiedy rzadzil RTL7 to wolne media raczkowaly... Moze nie tak jak za czasow TOPCANAL ale nie bylo to tak rozwiniete. Pozniej RTL7 wykupil tvn i powstalo TVN7.
Teraz taka wpadka pierwsza pojawilaby sie w Internecie (zupelnie przypadkiem :) )

TVP unika wszystkiego mocno kompromitujacego obecny rzad, reszta sie nie boi.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 20:37   

pawciu87 napisał/a:
wiec szcze powiedziawszy wk****** mnie wysmiewanie i dokuczanie ludziom z powodow na ktore nie maja oni zadnego wplywu, mozna krytykowac ich dzialanie poglady, ale to jaki kto jest i jak wyglada, to prostu brak kultury dla mnie i nic wiecej...


Bardzo dobrze powiedziane. Popieram! :wink:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
zibi-gliwice 



Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 21:02   

sorki! Nie miałem zamiaru wyśmiewać się z tego ,że ktos jest niższy !Chodzi mi o to ,że te dwa Kurduple przenoszą swoje kompleksy na Całą Polskę i Polaków!Pal pies ich wzrost-ale niestety ich kultura ,obycie i wszystko inne jest na takim samym poziomie -czyli Zerowym!Pozostałe cechy potrzebne "Politykom" u tych kurdupli są PONIŻEJ poziomu ZERO!!!!!!!!
 
 
reed 



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 21, 2007 12:12   

arrax napisał/a:
pracowali za 800PLN na miesiąc z czego 400pln na studia


akurat kolego 550 PLN - :/ (ale już tylko roczek został - ufff


Tak jak czytam te wypowiedzi to przypomina mi się pewna anegdota, że Polacy to naród przekorny.z PL marketu w którym mój przyjaciel jest kierownikiem na dziale warzywa i owoce.

Zrobiła się ogromna kolejka do jednej z wag, a wagi były trzy choć niestety tylko jedna Pani obsługiwała. Nikt nie podchodził do dwóch kolejnych wag ale skoro wagi są trzy to można podzielić się kolajką na trzy wagi. Nikt nie potrzedł do innych wag tylko stoją te ciućmoki do jednej i tylko właśnie bluzgają co za obsługa itp itd. Zobaczył to mój kierownik podszedł do pracownika obsługującego wagi i poprosił, żeby kolejka się rozdzieliła, że On tez może ich obsłużyć a na to Państwo z kolejki, że nie nie trzeba oni postoją i poczekają. No i jak tu być zdrowym?

Jestem apolityczny (dla nie wiedzących : nie głosowałem, nie głosuję i głosował nie będę - mam inne priorytety)

Ale powyższa anegdota pokazuje jedno naród przekorny. Była komuna było źle, był Wałęsa było źle, był Kwaśniewski było źle, są Kaczyńscy jest źle... przyjdzie ktoś nowy i też będzie źle - jak ktoś z Was jeszcze się łudzi, że będzie lepiej to... [ocenzurowano]. :)

Pozdrawiam i wracam do Rover-kowych tematow :P
_________________
Adam
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 21, 2007 15:05   

morris napisał/a:
materiał ukazał sie w RTL7 (pamiętacie?, raczej mało opiniotwórczy) po 3 dniach dopiero i to tylko raz

Żartujesz, prawda?
http://www.youtube.com/watch?v=g8N_EG7jJ5U
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 21, 2007 19:42   

Hmm... ale tu nie ma daty.
Na pewno bylo to w starych faktach i za zycia Marcina Pawlowskiego...
W kazdym razie, TVN go pokazal wiec nie tylko RTL7 :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Pon Maj 21, 2007 20:03   

piter34 napisał/a:
Żartujesz, prawda?

nie zartowałem, ale pisałem z głowy i trochę pomyliłem. Materiał puścił jeszcze wtedy Lis (naczelny Faktów), bodajże 3 dni po wydarzeniu i tylko raz (być może wcześniej zrobił to RTL7, już nie pamiętam). Zaraz po wydarzeniu komentarz na pewno ukazał się w BBC zamieszczony przez polską dziennikarkę stacji (także do końca łba niedałoby się ukręcić).
A tak wogóle to fajnie to sobie przypomnieć w kontekście krucjaty Kwacha w obronie demokracj. Jakby ktokolwiek w takim stanie przyszedł nad grób kogoś z mojej rodziny...
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pon Maj 21, 2007 21:21   

morris napisał/a:

A tak wogóle to fajnie to sobie przypomnieć w kontekście krucjaty Kwacha w obronie demokracj. Jakby ktokolwiek w takim stanie przyszedł nad grób kogoś z mojej rodziny...


nie jestem fanem Kwacha ale rzeczywistosc jest taka, ze na wschod od nas jak nie wychylisz szklany wódy na powitanie to nie swoj chlop jestes... Moze sie z wieloma wital albo slabszy dzien mial ;)

pozdr
irek
 
 
UncleAllEvil 




Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Maj 21, 2007 23:41   

Ja ze wschodu nie pochodzę ale mój ojciec swego czasu był wojskowym kartografem i zjeździł spory kawałek Polski na wschód od Wisły. Wspomnień ma wiele ale obraz z nich taki jak Irek pisze, jak nie wychylisz to koniec ;)

Osobną kwestia to ta śmieszna dyskusja o wpadce Olka. Patrząc przez pryzmat wpadek obecnego prezydenta wyczyn Kwaśniewskiego można wspominać chyba tylko dlatego, że podobne wpadki zdarzały mu się niezmiernie rzadko i nie bardzo jest się o co czepiać.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 01:20   

UncleAllEvil napisał/a:
jak nie wychylisz to koniec


ja to bylo zachowanie po "jednym" to nie mam pytan :mrgreen:
ostatnio w TV pokazywali wpadki roznych politykow, nawet amerykanski prezydent tez ladnie dowalil na konferencji prasowej
jak widac takich wpadek nie da sie uniknac, ale w sumie Olek mogl uniknac, NIE pic tyle :lol:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
UncleAllEvil 




Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Wto Maj 22, 2007 11:23   

Przynam się bez bicia, że ja po szklanie w ciepły dzień też bym miał lżejsze nogi :P
 
 
 
szlagoner
[Usunięty]






Wysłany: Czw Maj 24, 2007 11:51   

UncleAllEvil napisał/a:
Ja ze wschodu nie pochodzę ale mój ojciec swego czasu był wojskowym kartografem i zjeździł spory kawałek Polski na wschód od Wisły. Wspomnień ma wiele ale obraz z nich taki jak Irek pisze, jak nie wychylisz to koniec ;)

Bez przesady, urodziłem się na wschód od Wisły i to jeszcze w Podkarpackim (bastion Pisiaków i ogólnie prawicy socjalistyczno-katolickiej) i wcale nie zauważyłem żeby tam cię zmuszali do czegokolwiek. To stereotyp że tam się drinkuje więcej i powiem jedno każdy pije wedle potrzeb. :mrgreen:

Wracając do tematów głównych wątku:
Krótki kurs odświeżania pamięci. Kłamstwa wyborcze, afery PiS i towarzyszy:

1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem (JK).
2. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (J)
3. Nie będzie koalicji z Samoobroną (J).
4. Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa (J).
5. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną, zbrojnym ramieniem SLD. (J).
6. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie, podpórki Leszka Millera, drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy (J).
7. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne (J).
8. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS (J)
9. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w więzieniu działaczy opozycji w latach 70 (J).
10. Nie zmienia się ordynacji wyborczej na krótko przed wyborami.
11. Nie podniesiemy akcyzy na paliwa.
12. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
13. Wprowadzimy szybko niższe podatki. (Będą wyższe)
14. To będzie tanie państwo, zredukujemy administrację. (taśmy prawdy)
15. Wycofamy wojsko polskie z Iraku. (Jedziemy do Afaganistanu i zostajemy jednak w Iraku)
16. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencję. (Zrobił się popularny więc go odsunięto)
17. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
18. Afera bilboardowa (Kurski kłamał).
19. Chcemy koalicji z PO (J. kłamał).
20. PO jest w koalicji z SLD. (Nigdy nie będzie, w przeciwieństwi do PiS, która kolaburuje z aparatem po PRL).
21. To wszystko wina PO i SLD. (Pierwsze przykazanie Pisiaków)
22. Nie bedzie TKM-u. (Widzieliśmy u Begier, teraz Andrzej robi porządki w Krus)
23. Moja teczka jest sfałszowana (J).
24. Większość byłych szefów dyplomacji była na usługach KGB.
25. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
26. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
27. Prowadzimy politykę zagraniczną dla dobra Polski. (kłótnie z Niemcami i Rosją bez pozytywnych rezultatów)
28. Pan Andrzej Lepper po krótkim czasie powrócił do swych praktyk. Powrócił do czegoś, co trzeba jednym słowem określić - warcholstwo. My warcholstwa w żadnym razie nie możemy tolerować.
.............
99. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte w świętmym dla Polaków miejscu... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

Jarosław Kaczyński, Wiec w Stoczni Gdańskiej 1.10.2006:
NIGDY więcej nie wolno już rozmawiać zz ludzmi o marnej reputacji. I chcę wam tutaj, w tym szczególnym miejscu, w tym, można powiedzieć, świetym miejscu Polaków, przyrzec, że NIGDY więcej już z takimi ludźmi rozmawiać nie będziemy.

Parę dni później:
"Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński powiedział, że w ciągu kilku godzin wyjaśni się, czy powstanie koalicja z Samoobroną. Potwierdził też informację, że po południu ma dojść do spotkania liderów partii. "

Jarosław Kaczyński o J.Rokicie:
Tylko mord jest gorszy od przestępstwa na demokracji, jakiego dopuścił się J.Rokita będąc szefem URM. Powinien raz na zawsze zniknąć z polityki itd. itp.

Jarosław Kaczyński o odejściu J. Rokity z PO - 6 tygodni później:
"My uznalibyśmy to wydarzenie (...) za coś tak ważnego, że wartego także poważnej rozmowy o rządzie. I na pewno bym takiej rozmowy nie odmówił"
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Czw Maj 24, 2007 13:20   

Imponujące!!! Naprawdę masywna manipulacja, podobnie zresztą jak cytowane zachowania Kaczyńskiego. Kwestia do rozstrzygnięcia (jeśli ktoś ma ochotę): kto manipuluje w "słusznej sprawie".
Tym bardziej pasują mi tu słowa Valander_wwa.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
UncleAllEvil 




Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pią Maj 25, 2007 01:50   

Wierz w co chcesz, rzeczywistości nie oszukasz. To co szlagoner wypisał to wierzchołek góry lodowej. Nie żebym się z tego specjalnie cieszył. Już dawno ich idiotyzmy przestały mnie bawić, wolałbym zdecydowanie normalny rząd co nie ośmiesza Polski i nie urządza cyrku na koszt podatników.
 
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Pią Maj 25, 2007 12:27   

UncleAllEvil napisał/a:
Wierz w co chcesz


Kiedyś jedna cyganka mi powiedziała: "wierzy - to się w Boga"

UncleAllEvil napisał/a:
rzeczywistości nie oszukasz


akurat wielu z nas to robi na własny użytek, ale są też profesjonaliści, vide artykuły we "Wprost" i "Polityce" nt. orzeczenia trybunału, które z nich relacjonują rzeczywistą rzeczywistość?; podobnie polityka zagraniczna (którą Ty akurat bez cienia wątpliwości negujesz)
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
UncleAllEvil 




Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Sob Maj 26, 2007 13:06   

Jeszczę parę lat temu ojciec regularnie kupował "Wprost" i ja też lubiałem czytać ten tygodnik. Potem przyszedł okres dziwnych ruchów w redakcji, pismo się upolityczniło i zniknęło z naszego domu. Jego miejsce zajęła "Polityka" i tak już zostało. Pismo trzyma poziom i to się liczy. Nie wiem jaki jest "Wprost" obecnie i nie mam ani czasu ani ochoty porównywać artykuły z "Polityką".
Miałeś na myśli artykuł "Bój nieostatni" ("Polityka" Nr 20, 19 maja)? Co mogę powiedzieć, zgadzam się w 100% z Panią Paradowską.
A z polityką zagraniczną to nie wiem co miałeś na myśli więc nie powiem ci czy odnoszę się do tego negatywnie czy też nie. Może to będzie dla ciebie szokiem, ale nie neguje wszystkich działań naszego rządu (tylko dlatego, że PiS/LPR/Samoobrona to wymyśliła), neguje jedynie to co głupie.
 
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sob Maj 26, 2007 21:53   

Zgadzam się, że "Polityka" trzyma poziom i to bodajże od 50lat, które to urodziny dumnie celebrowała. Żaden tygodnik na rynku nie ma szans: 50 lat praktyki z czego ponad 30 jako tuba propagandowa, tudziaż wychowawca ludu pracującego miast i wsi. Ci sami redaktorzy (np.Passent), którzy jeździli po zachodnich imperialistach teraz są znowu dziewicami apolitycznymi, rzetelnie potrafią ocenić politykę wobec swojego byłego szefa (Putina), wady i zalety lustracji tudzież jej wymiar moralny, itd :grin:
Buźka chłopie i miłej lektury :wink:

[ Dodano: Sob Maj 26, 2007 9:58 pm ]
UncleAllEvil napisał/a:
nie neguje wszystkich działań naszego rządu (tylko dlatego, że PiS/LPR/Samoobrona to wymyśliła), neguje jedynie to co głupie.

Odniosłem inne wrażenie, otóż takie, że Kaczki nic nie robią tylko się kompromitują. Jeśli to moja nadinterpretacja, to przepraszam.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink