Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 SI 16V 1997] Auko sie grzeje. Zawór od nagrzewnicy?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 12:46
[214 SI 16V 1997] Auko sie grzeje. Zawór od nagrzewnicy?
Autor Wiadomość
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Czw Cze 21, 2007 22:22   [214 SI 16V 1997] Auko sie grzeje. Zawór od nagrzewnicy?

Witam, zakałdałem tu już raz posta o grzaniu się silnika, ale teraz troche inny, a więc wymieniłem termostat, dolałem płynu i nic, dalej sie grzeje, po kilku, lub kilkunastu km wskazówka wyrusza na czerwone pole. Jak włącze ogrzewanie na maxa, przy chłodniejszym silniku, jak wskazówka temperatury jest mniej wiuęcej w połowie, to ciepłe powietrze grzeje jak nie wiem co, natomiast jak silnik zacznie sie grzać i wskazówka wędruje do góry powietrzxe z nawiewu zaczyna robić się chłodniejsze, aż w końcu nawet bym powiedział, że zimne ... a silnik gorący, wode prawie gotuje, wpadłem więc na pomysł, że to może coś nie tak jest z zaworem od nagrzewnicy, rowerka mam od niedawna, ale już kiedyś szwagier miał podobny problem w corolli, prosze o opinie, czy to może być to? Ewentualnie jak nie to, to co? Mam nadzieje, że nic z głowicą :( Pozdrawiam...
_________________
KCNBM :*
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 21, 2007 22:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sandal 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Cze 22, 2007 08:24   

Masz zapowietrzony układ + zapowietrzoną nagrzewnicę.

Na stronie klubowej jest świeży artykuł jak wymienić płyn i odpowietrzyć układ.
 
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Cze 22, 2007 23:12   

Jeżeli płyn w chłodnicy ma tłuste plamy - ślady oleju a przy okazji kopci z rury wydechowej lub masz piane w silniku (zajrzyj przez wlew oleju) to niestety ale uszczelka pod głowicą. Ale stawiał bym na zapowietrzony układ chłodzenia. Aha a co z pompą wody działa??????? Jakoś ten płyn musi krążyć. Sprawdź czy chłodnica robi się gorąca bo jeżeli nie to termostat masz znowu zrąbany i jedziesz na krótkim obiegu który nie daje rady. Pozdro
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 12:32   

Jak samochód zapale i on stoi, a silnik chodzi, to wszystko wporządku, chłodnica sie grzeje, natomiast jak przejade sie kawałek, to chłodnica stygnie, ten wąż od dołu co od chłodnicy odchodzi jest chłodny, a ten górny gorący. A co do pompy, to wczoraj sprawdziłem na kanale i wydaje mi sie, że koło pompy jest wyciek płynu chłodzacego, wydaje mi sie, że pompa może być niesprawna, więc ją wymienie razem z paskiem rozrżadu i napinaczami, bo chyba to przez tą pompe mi sie to tak grzje, nie?. Samochód nie dymi jak jade, olej ok, płyn też ok. Aha, jeszcze zapytam, czy ten otwór odpowietrzający, który jest na rysunku na sronce o odpowietrzaniu w mojej 214 istnieje? Znalazłem tam coś takiego, ale nawet jak dolałem płynu na maxa w zbiorniku wyrównawczyn, przez ten otwór pop odkręceniu śrubki nie wylewał sie płyn, no to nie wiem już, czy to to, czy nie to. Pozdrawiam.
_________________
KCNBM :*
 
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Cze 24, 2007 00:03   

Pompe wymień i rozrząd też {przy okazji poczytaj sobie co nalezywymienić razem z rozrządem} Wsadź termometr do chłodnicy i zobacz temp. może masz czujnik zrąbany. A jeżeli mimo to będą problemy pewnie coś blokuje ci obieg {kamień, szlam} A odpowietrzałeś już????????
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Nie Cze 24, 2007 07:33   

Tak, odpowetrzałem już, według opisu na stronce. Jutro jade wymienić rozrząd i pompe, jak nie pomoże to bede czyścił wszystkie te przewody, no bo wakacje i roverek by sie przydał, a tak to musi wypoczywać w garażu :( miejmy nadizeje, że te zabiegi pomogą :) po wymianie tych częśći napisze, czy pomogło ....

[ Dodano: Pon Lip 02, 2007 11:47 pm ]
Witam, obiecałem napisać co było przyczyną usterki mojego roverka, no więc po dłuższych rozmyślaniach i oględzinach przez wielu "specjalistów" postanowiłem jednak wymienić uszczelke pod głowicą, znalazłem super mechanika, który zrobił to za niecałe 500 zł (uszczelke kupił on, wię c robocizna wyniosła około 200 zł), przy okazji wymienił rozrząd z napinaczem i termostat ponownie. Teraz roverek chodzi jak złoto ;) Pozdrawiam :)
_________________
KCNBM :*
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 sd 97] Zawor Nagrzewnicy
xmen38 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Sty 28, 2014 16:08
dawid8906
Brak nowych postów [R214Si '96r.] Zawór nagrzewnicy.
marcin1983 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Gru 03, 2008 22:10
TARADAJA
Brak nowych postów [R220SDI]Zawór nagrzewnicy i chlodnica SOLVED
xtek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Paź 21, 2010 12:07
szoso
Brak nowych postów [220SDi/1997] Zawor zwrotny paliwa
Bobii20 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Mar 02, 2010 20:11
damiansz
Brak nowych postów [R25] Płukanie nagrzewnicy
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Paź 03, 2011 17:09
maryba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink