Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Docisk sprzęgła czy wysprzęglik pomocy Wr
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Docisk sprzęgła czy wysprzęglik pomocy Wr
Autor Wiadomość
ossa 



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Lip 01, 2007 19:06   [R620] Docisk sprzęgła czy wysprzęglik pomocy Wr
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Od ponad miesiąca mam poważny problem ze sprzęgłem. Zaczęło się od tego, że wpadł mi pedał i okazało się, że awarii uległa pompa (podobno) i wysprzęglik. Mechanik stwierdził, że na pewno jest to wina kończącego się sprzęgła i warto je by było wymienić przed wakacjami. Wsadzili mi nową pompe (od Accorda) i zregenerowali wysprzęglik. Kupiłem w Fatimexie (na chałupniczej we Wrocławiu) nowe kompletne sprzęgło. Przywiozłem je do mechanika i miał je założyć. Okazało się, że docisk jest trochę inny niż ten, który siedział w moim samochodzie - słoneczko jest trochę wyższe. Upewniałem się w Fatimexie (w końcu są specjalistami od Rovera), czy to co mi sprzedali jest na pewno od tego modelu Rovera - odpowiedzieli, że tak bo w dieslach tylko jeden rodzaj był montowany i nie ma innej możliwości. Więc zamontowaliśmy to sprzęgło i odebrałem samochód od mechanika licząc na to, że kłopoty moje minęły. Ale wtedy dopiero się zaczęło! Co 2 - 3 dni padał wysprzęglik (wymiana gumek pomagała na 2 - 3 dni). W koncu wrócił gość od regeneracji z urlopu i podobno zregenerował go tak, że nie ma bata - musi działać. No to teraz nie da się uzyskać dobrze pracującego, "twardego" pedału - łapie tylko przy końcu jakieś 5mm i pedał nie odskakuje sam (tak jakby nie dało się odpowietrzyć i układ nie miał odpowiedniego ciśnienia aby wypchnąć łapę). Wymieniłem więc jeszcze jedyny element, który nie był ruszany - "clutch damper" i to też nie pomogło. Mechanik wrócił do opcji, że to jest na pewno wina docisku, że jak odłączył łapę i przytrzymał siłownik żabką to pedał robi się twardy i jest ciśnienie. Mówi, że wyższe słoneczko powoduje to, że łapa nie ma odpowiedniego zakresu, żeby wysprzęglić itd. itp. Czy ma ktoś może zdjęcie docisku do tego modelu? (620 SDI) Albo może informacje, czy faktycznie tylko jeden typ docisku jest w nim montowany. Czy to mozliwe, że poprzednio ktoś włożył docisk od accorda, ktory nie do konca mogla pasowac ale działał? Jedyne co mnie dziwi, to to, ze przez pewien okres samochód jeździł bez zarzutu z tym dociskiem tylko siłownik padał co 2 - 3 dni. Bardzo proszę o jakąś pomoc bo auto stoi a ja tylko pieniądze kolejne ładuje na kolejne próby reanimacji. A może ktoś ma taki wysprzęglik do sprzedania lub wie gdzie można kupić?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 09, 2011 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 01, 2007 19:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zyzio



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Dębica



Wysłany: Nie Lip 01, 2007 20:51   

Wysprzęglik kupiłem w www.tomateam.pl - poelcam, szybko i bezproblemowo. NIe jest on od accorda, tylko bodajże od MGF, ale juz zamontowany - takze pasuje. ( nie sprawdze działąnia, bo pompa sprzęgła, którą kupiłem miała wadę fabryczną, własnie czekam na inną)
 
 
ossa 



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Lip 01, 2007 22:59   

tylko ciekawe czy naprawde pasuje ... zakres działania itp.?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 02, 2007 00:19   

niestety EPC coś mi sie nie odpala więc nie sprawdzę, czy było wiecej rodzajów sprzęgieł w R600 SDi. Moze ktoś jutro sprawdzi.
W każdym razie kiepską firme sobie wybrałeś na zakupy. Poczytaj opinie o niej na stronie klubowej. Bardzo mozliwa jest teoria o pracy wysprzęglika w złym zakresie z powodu trochę innego sprzęgła. Teraz to już trochę musztarda po obiedzie, jeśli chodzi o zwrot sprzęgła (z resztą w przypadku tej firmy w każdym przypadku jest to mmmm kłopotliwe).
W obecnej sytuacji pomyślałbym o możliwości przesunięcia mocowania wysprzęglika, żeby pracował w swoim optymalnym zakresie. Ten sposób może jest mało "profesjonalny" jednak najtańszy. Nie wiem też czy jest to wykonalne, ale pomysleć nad tym warto. W każdym razie powodzenia
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
ossa 



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Lip 02, 2007 01:02   

niestety nie miałem wyboru bo okazało się, że od accorda docisk jest trochę inny wiec musiałem w 20 minut załatwić jakieś sprzęgło. Zadzwoniłem i mieli od ręki więc kupiłem licząc na to, że wiedzą co sprzedają. No i tak jak pisałem to na początku działało bez zarzutu. Biegi wchodziły idealnie bez zająknięcia. Tylko padał mi siłownik i nie wiem czy to może być jednak wina złego docisku czy nie??? Niestety mechanicy wyrzucili mój stary docisk więc nie sprawdzę czy po wymianie docisku na stary, układ będzie działał czy nie :(
 
 
zyzio



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Dębica



Wysłany: Wto Lip 03, 2007 19:01   

wysprzęglik chodzi wspaniale.... :) Takze mozecie smiało zakładac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Wysprzęglik czy pompa sprzęgła?
wiruwa Rover serii 600, Honda Accord 13 Czw Lip 03, 2008 23:57
maciej
Brak nowych postów [R620] Cieknący wysprzęglik i pompka sprzęgła
jarekb Rover serii 600, Honda Accord 4 Wto Sty 05, 2010 07:38
jarekb
Brak nowych postów [R620] Auto nie wkręca sie na obroty bez pomocy sprzegła
Firq Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Mar 21, 2010 16:19
Firq
Brak nowych postów [R600] Wymiana sprzęgła a wysprzęglik
distortion91 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Cze 19, 2013 16:15
Matheeo
Brak nowych postów [R620] Pedał sprzęgła wpadł. Łapa sprzęgła?
kitty25 Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Maj 31, 2010 19:23
kitty25



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink