Forum Klubu ROVERki.pl :: wycieraczkowa czkawka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 21:47
wycieraczkowa czkawka
Autor Wiadomość
mrso 



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 00:13   wycieraczkowa czkawka

witam,
ciekawy jestem czy miał ktoś taka sytuację z wycieraczkami jak ja i w jaki sposób sobie z tym poradził?
wycieraczki przednie w poz. I zarówno przy mokrej jak i suchej szybie nie są w stanie zrobić pełnego cyklu, zatrzymują się przy tym 2-3 razy na środku szyby, we wszystkich innych poz. znaczy II i III pracują bez zarzutu.
Dodam jeszcze że dla pewności zmieniłem wycieraczki na nowe co nic nie pomogło, nawet delikatnie zmiejszyłem docisk do szyby odginając pręciki też nie przyniosło rezultatu. Zaczynam zastanawiać się czy gdzieś w silniczku jakieś zwoje się nie po przepalały przypadkiem.

Ma ktos pomysł na taką wycieraczkową czkawkę?
pozdrawiam

AndrewS: popraw temat ,stosuj sie do zasad na forum, zanim zadasz pytanie przeszukaj techniczny FAQ
Ostatnio zmieniony przez AndrewS Nie Cze 24, 2007 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 23, 2007 00:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Damianin 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 84
Skąd: Kielce



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 09:09   Re: wycieraczkowa czkawka

mrso napisał/a:
witam,
ciekawy jestem czy miał ktoś taka sytuację z wycieraczkami jak ja i w jaki sposób sobie z tym poradził?
wycieraczki przednie w poz. I zarówno przy mokrej jak i suchej szybie nie są w stanie zrobić pełnego cyklu, zatrzymują się przy tym 2-3 razy na środku szyby, we wszystkich innych poz. znaczy II i III pracują bez zarzutu.
Dodam jeszcze że dla pewności zmieniłem wycieraczki na nowe co nic nie pomogło, nawet delikatnie zmiejszyłem docisk do szyby odginając pręciki też nie przyniosło rezultatu. Zaczynam zastanawiać się czy gdzieś w silniczku jakieś zwoje się nie po przepalały przypadkiem.

Ma ktos pomysł na taką wycieraczkową czkawkę?
pozdrawiam


tak, to problem w silniczku. sprawa została opisane w poście tutaj:

wycieraczki

zdjęcia też są. W silniczku jest blaszka która uległa przetarciu / lub styki które się wytarły. Wyjęcie silniczka nie jest trudne bo trzyma się na 3 śrubach, natomiast obudowa jest nitowana ale są otwory na nowe nity więc po naprawie trzeba ponownie szczelnie zanitować.
_________________
Pozdrawiam,
Damian
 
 
kqba 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 262
Skąd: Żory



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 10:38   

No mam ten sam problem. Właśnie miałem pisać o tym. Też zmieniłem wycieraczki. Myślałem, już ze płyn mam zły, ale to jednak nie to. Cieszę się że jest rozwiązanie tego problemu.
 
 
Damianin 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 84
Skąd: Kielce



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 10:50   

kqba napisał/a:
No mam ten sam problem. Właśnie miałem pisać o tym. Też zmieniłem wycieraczki. Myślałem, już ze płyn mam zły, ale to jednak nie to. Cieszę się że jest rozwiązanie tego problemu.


Zawsze jest jakieś rozwiązanie :) Tu rozwiązanie jest dosyć proste. W ostateczności zawsze można kupić nowy silniczek (jest to koszt < 100 zł) - ale uwaga - nie pasują silniczki z wersji angielskich (RHD).
_________________
Pozdrawiam,
Damian
 
 
liion 



Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 14
Skąd: Września



Wysłany: Nie Cze 24, 2007 16:01   

Te wycieraczki, to bardzo popularna ich wada - sam wczoraj nabyłem mojego pierwszego rowerka i co oczywiście pojawił się w/w problem, ale dzięki użytkownikom tego forum juz wiem jak go rozwiązać

Pozdrawiam
 
 
 
mrso 



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 17:12   

Dzięki wszystkim za pomoc, przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale wczasowałem się nad morzem. Przy okazji muszę pochwalić autko spisało się na medal. Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220] Szarpanie/Czkawka 1700-2100 obr...
Raptile Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Sro Gru 31, 2008 10:01
Chester



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink