Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Oznaczenie serii
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 12:58
[R420] Oznaczenie serii
Autor Wiadomość
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:17   

Tomi napisał/a:
Nigdy nie przeglądałem technicznego FAQ.

:shock:

Tomi napisał/a:
Dziś wszedłem po raz pierwszy. Zaintrygował mnie temat długości wycieraczek. No i się trochę zawiodłem. Myślałem, że odszukam tam informację popartą własnymi doświadczeniami. Znalazłem jedynie bezduszny link do jakiegoś katalogu...

Tzn. źle, że ten link tam jest? Nie rozumiem zbytnio sensu Twojej wypowiedzi.

Cytat:
R600:
- inne fotele, wzory i materiały tapicerek,

To akurat było już w 96 roku przed liftingiem "modelowym". Były też inne boczki, zagłówki w tylnej kanapie + światło STOP.

Tomi napisał/a:
Nawet przeglądnąłem sobie rozdział FAQ dotyczący o zmianie w R400. Jest tam lakoniczna informacja o roku, zaś w artykule, którego link umieszczony jest poniżej, kieruje nas do artykułu o modelu 200, w którym nie ma podanego nawet roku... nie mówiąc o konkretnej dacie.

Widzę, że nie czytałeś ze zrozumieniem tego punktu w FAQ. W artykule podano powody zmiany.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:34   

piter34 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Dziś wszedłem po raz pierwszy. Zaintrygował mnie temat długości wycieraczek. No i się trochę zawiodłem. Myślałem, że odszukam tam informację popartą własnymi doświadczeniami. Znalazłem jedynie bezduszny link do jakiegoś katalogu...

Tzn. źle, że ten link tam jest? Nie rozumiem zbytnio sensu Twojej wypowiedzi.


Nie, ale spodziewałem się tam informacji popartym doświadczenie, tzn. odszukać coś odkrywczego. Dla przykładu wycieraczki:
Wszystkie katalogi (jeden wzorując się na drugim) podaje, że w kanciakach i nowszych 2-setkach stosowane są wycieraczki o długości 45 cm. Z własnego doświadczenia wiem (pewnie kilka osób będzie mogło to potwierdzić), że idealnie pasują wycieraczki o długości 48 cm. Wiecej oczyszczają, co powoduję, że jazda jest bezpieczniejsza... a i ładniej wyglądają. Wydaje mi się również, że w R 400 zamiast wycieraczki o długości 45, również wchodzi 48. Drugiej (o długości 51 cm.) nie da się zastąpić dłuższą. W FAQ właśnie takich informacji bym szukał, a nie kopii z katalogów, gdyż one bardzo często są od siebie bezdusznie i bez wiedzy kopiowane (również z błędami).
piter34 napisał/a:
R600:
- inne fotele, wzory i materiały tapicerek,

To akurat było już w 96 roku przed liftingiem "modelowym". Były też inne boczki, zagłówki w tylnej kanapie + światło STOP.


Nie we wszystkich. Mój Ti był z 96 i miał kopułkę i stary wzór tapicerki. Nie upieram się, że wszystkie zmiany wprowadzono w jednym roku, gdyż wersje na różne rynki różniły się od siebie. Np. szwjcarskie wersje miały więcej nowinek i lepsze wyposażenie.
Do zmian w R600 można dodać także inne kluczyki i immo w kluczyku.
piter34 napisał/a:
Nawet przeglądnąłem sobie rozdział FAQ dotyczący o zmianie w R400. Jest tam lakoniczna informacja o roku, zaś w artykule, którego link umieszczony jest poniżej, kieruje nas do artykułu o modelu 200, w którym nie ma podanego nawet roku... nie mówiąc o konkretnej dacie.

Widzę, że nie czytałeś ze zrozumieniem tego punktu w FAQ. W artykule podano powody zmiany.


Nie! Dlaczego tak myślisz? Wydaje mi się, że artykuł jest super i gdyby było takich wiecej, wiele osób mogłoby czerpać garściami wiedzę o ulubionej marce. Jednak zgodzisz się ze mną, że zarówno FAQ, jak i ten nie udziela odpowiedzi na pytanie KIEDY (chodzi o dokładną datę, a nie tylko w przybliżeniu rok) dokonano zmian z 420SDi na 400?
Wydaje mi się, że w takiej sytuacji odsyłanie do FAQ jest bez sensu. Bezduszne kierowanie za każdym razem do FAQ może spowodować, że nikt nie będzie tam zaglądał.

Pytanie było konkretne, zaś odpowiedź w FAQ dość ogólna.
Ostatnio zmieniony przez Tomi Nie Lip 08, 2007 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:39   

Tomi napisał/a:
Nie, ale spodziewałem się tam informacji popartym doświadczenie, tzn. odszukać coś odkrywczego.

Tam niestety jest link do katalogu z długościami - jak mnie się wydaje - fabrycznymi.
Lepszy rydz, niż nic. ;-)

Tomi napisał/a:

Nie we wszystkich. Mój Ti był z 96 i miał kopułkęi stary wzór tapicerki.

Jasne, że nie we wszystkich. Zmiana była "kiedyś tam" w roku 1996.

Tomi napisał/a:
Nie! Dlaczego tak myślisz? Wydaje mi się, że artykuł jest super i gdyby było takich wiecej, wiele osób mogłoby czerpać garściami wiedzę o ulubionej marce. Jednak zgodzisz się ze mną, że zarówno FAQ nie udziela odpowiedzi n.t. KIEDY (chodzi o dokładną datę, a nie tylko w przybliżeniu rok) dokonano zmian z 420SDi na 400?

Dokładnej daty zmiany oznaczeń nie podano, bo chyba nikt jej nie zna (albo zna lub nie chce powiedzieć). ;-)
Lepiej podać "przybliżenie". ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:44   

piter34 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Nie, ale spodziewałem się tam informacji popartym doświadczenie, tzn. odszukać coś odkrywczego.

Tam niestety jest link do katalogu z długościami - jak mnie się wydaje - fabrycznymi.
Lepszy rydz, niż nic.

Oczywiście, jednak odsyłanie do takich katalogów spodziewałbym się odszukać w linkach, zaś w FAQ, czystą wiedze wyniakająca z doświadczenia.

[ Dodano: Nie Lip 08, 2007 9:48 pm ]
Nie chcę aby mnie źle zrozumiano. Lepsze są takie informacje niż nic...

Sorki, chyba się za bardzo czepiam :)
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:50   

Tomi napisał/a:
Oczywiście, jednak odsyłanie do takich katalogów spodziewałbym się odszukać w linkach, zaś w FAQ, czystą wiedze wyniakająca z doświadczenia.

FAQ - frequently asked questions - najczęściej zadawane pytania

Jeśli gdzieś widzę FAQ, to spodziewam się właśnie najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi na nie. ;-)

Moim zdaniem lepiej jest dać link do bezdusznego katalogu niż nie dać nic. Lepiej, że"n" osób skorzysta (bo znaleźli bezduszne dane). Wyrażenie przez "m" osób zdumienia istnieniem linku zamiast info popartego doświadczeniem użytkowników schodzi na dalszy plan.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:53   

Jeżeli mogę wtrącić to takie linki jak najbardziej są potrzebne ale chciałem też zasygnalizować potrzebę wymiany własnych doświadczeń ( np. to że wycieraczki 48cm też pasują itd. ) a nie tylko bezwzględne odsyłanie FAQ - bo tam nie ma wszystkich odpowiedzi.
_________________
DEBEC
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:54   

Tomi napisał/a:
Nie chcę aby mnie źle zrozumiano. Lepsze są takie informacje niż nic...

Sorki, chyba się za bardzo czepiam

Eeeeee tam. :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Jakie oznaczenie żarówki podświetlania rejestracji
yoshi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Gru 04, 2008 21:36
sTERYD
Brak nowych postów [R420 SDi 98r.] Podobieństwo wyposażenia serii 400 i 45
DEBEC Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Sob Cze 13, 2015 19:45
daniel488
Brak nowych postów [R420] Kontrolki licznik roverka z serii 400
proszę o pomoc- to moje pierwsze autko z tej marki. :)
soba Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sro Mar 26, 2008 21:53
sTERYD
Brak nowych postów [R420 D '99]układ chlodzenia w dieslu serii L
pomocy!!!
exit_x Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Lis 08, 2009 22:24
exit_x
Brak nowych postów [R416] Oznaczenie silnika
konrad99 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Sty 17, 2008 12:45
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink