Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 SI 1997 3D] Świeci kontrolna od ręcznego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 13:01
[214 SI 1997 3D] Świeci kontrolna od ręcznego
Autor Wiadomość
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



  Wysłany: Czw Lip 12, 2007 16:13   [214 SI 1997 3D] Świeci kontrolna od ręcznego

Witam, jadąc dziś samochodem zauważyłem, że świeci mi sie kontrolka od ręcznego, świeci, gdzy przyśpieszam, lub jade pod górke, co może być tego przyczyną? Mało płynu hamulcowego?? a i jaki płyn lać jakby co? Poziom płunu jest nad kreską MIN jakieś 0,5 cm. Ile kosztuje płyn?
_________________
KCNBM :*
Ostatnio zmieniony przez Lukaszn2006 Czw Lip 12, 2007 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 12, 2007 16:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Czw Lip 12, 2007 16:19   

Lukaszn2006 napisał/a:
Witam, jadąc dziś samochodem zauważyłem, że świeci mi sie kontrolka od ręcznego, świeci, gdzy przyśpieszam, lub jade pod górke, co może być tego przyczyną? Mało płynu hamulcowego?? a i jaki płyn lać jakby co?


No napewno masz malo plynu hamulcowego i dlatego swieci ci sie kontrolka. Niewiem jaki plyn jest tam zastosowany, ale dane powinny byc w instrukcji.

[r 45 1.8 00r]
_________________
[R 45 1.8 00r]
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lip 12, 2007 16:21   

Tak, objawy wskazują właśnie na niski poziom płynu. Sprawdź w zbiorniczku i ewentualnie dolej jakiś DOT3 lub DOT4 (na korku powinno być napisane jakie możesz lać). A jak nie pomoże to będziemy się głowić dalej.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Lip 12, 2007 16:22   

Gdybyś poszukał na forum, to znalazłbyś np. TO .
Na mój gust to mało płynu masz i sygnalizacja daje znać :(

Zmień temat posta na prawidłowy, tzn. model R w kwadratowych nawiasach [] na początku.
Ostatnio zmieniony przez Paul Pią Lip 13, 2007 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lip 12, 2007 16:28   

to:
http://www.roverki.pl/for...olka+r%EAcznego
też pewnie byś znalazł....
ale po co szukać :evil:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Lip 13, 2007 08:19   

sTERYD napisał/a:
to:
http://www.roverki.pl/for...olka+r%EAcznego
też pewnie byś znalazł....
ale po co szukać :evil:


Sory za OT, ale co byście/śmy robili gdyby tak ludzie non stop szukali...?? ja tam twierdzę, że im więcej postów w danym temacie tym lepiej :) każdy sobie coś tam co chwila poklepie, doklepie nowego..., nie ma się co spinać na netykietę którą wymyślono jak dyski na serwerach miały po 500 MB i dublowanie postów zakrawało na wydanie się w ręce obsługi krzesłą elektrycznego ;) teraz to forum można zapewne zmieścić na płycie CD :P (ofc IMHO)

Pokornie czekam na zbesztanie mnie przez adminów :P
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 09:02   

Wlej DOT-4, producent nieważny. Cena od ok. 9zł/0,5l. Ale może warto przy okazji wymienić płyn w układzie?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 11:46   

Kris napisał/a:
Sory za OT, ale co byście/śmy robili gdyby tak ludzie non stop szukali...?? ja tam twierdzę, że im więcej postów w danym temacie tym lepiej :) każdy sobie coś tam co chwila poklepie, doklepie nowego..., nie ma się co spinać na netykietę którą wymyślono jak dyski na serwerach miały po 500 MB i dublowanie postów zakrawało na wydanie się w ręce obsługi krzesłą elektrycznego

Tu nie chodzi o miejsce na dysku, tylko o fakt, że dany problem był już poruszany i odpowiedź na takie pytanie już padła. Chciałoby się Tobie "n" razy odpowiadać na pytanie np. "jaki jest koszt wymiany uszczelki głowicy" albo "świeci mi się SRS, co zrobić?"
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



  Wysłany: Pią Lip 13, 2007 12:12   

No przepraszam wszystkich urażonych, że poruszyłem jeszcze raz ten temat, poprostu jestem tu od niedawna no i pewnie nie umiem za bardzo z "szukareczki" korzystać, no a spieszyło mi sie troszke... Przepraszam, wybaczcie ...
_________________
KCNBM :*
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Lip 13, 2007 12:17   

Kris napisał/a:
Sory za OT, ale co byście/śmy robili gdyby tak ludzie non stop szukali...?? ja tam twierdzę, że im więcej postów w danym temacie tym lepiej każdy sobie coś tam co chwila poklepie, doklepie nowego..., nie ma się co spinać na netykietę którą wymyślono jak dyski na serwerach miały po 500 MB i dublowanie postów zakrawało na wydanie się w ręce obsługi krzesłą elektrycznego teraz to forum można zapewne zmieścić na płycie CD (ofc IMHO)

ja tam nie mialbym nic przeciwko chwilom błogiej nudy ;)
ale poważnie... przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dopisać się do tamtego posta i też by wyskoczył jak nowy na początku, i też przecież można dopisać swoje przeżycia związane z tematem mniej lub bardziej ;) .
Mi bardziej chodzi o to żeby ludkowie zauważali coś takiego jak szukajka, i nie zakładali od razu nowych postów o takim samym temacie jak 3 dni temu tylko dla tego, że tamten już zszedł z 1 strony listy (albo czasem nawet i nie zszedł) i go nie zauważyli. A poza tym wyręczenie kogoś w znalezieniu istniejacej już odpowiedzi, to też chyba jest jakaś forma pomocy (nawet jeśli dodatkowo skomentuje się możliwość samodzielnego poszukania ;))

sie rozpisałem :shock:
Zmykam bo zaśmiecam cenne bajty ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Pią Lip 13, 2007 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
liion 



Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 14
Skąd: Września



Wysłany: Pią Lip 13, 2007 12:36   

Witam
PTE napisał/a:
Wlej DOT-4, producent nieważny. Cena od ok. 9zł/0,5l. Ale może warto przy okazji wymienić płyn w układzie?

Zgadzam sie PTE - koszt niewielki, a przy okazji odpowietrzy się hamulce.
piter34 napisał/a:
Tu nie chodzi o miejsce na dysku, tylko o fakt, że dany problem był już poruszany i odpowiedź na takie pytanie już padła. Chciałoby się Tobie "n" razy odpowiadać na pytanie np. "jaki jest koszt wymiany uszczelki głowicy" albo "świeci mi się SRS, co zrobić?"

Oczywiście pisanie w kółko o tych samych problemach jest nudne :neutral:
Może przed próbą wprowadzenia nowego tematu powinien pojawiać się komunikat np" Sprawdź najpierw archiwum i spróbuj wyszukać podobnego tematu" - lub coś podobnego
Lukaszn2006 napisał/a:
poprostu jestem tu od niedawna no i pewnie nie umiem za bardzo z "szukareczki" korzystać

a z google korzystasz? :razz:
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Lip 13, 2007 12:50   

liion napisał/a:
Może przed próbą wprowadzenia nowego tematu powinien pojawiać się komunikat np" Sprawdź najpierw archiwum i spróbuj wyszukać podobnego tematu" - lub coś podobnego

to raczej powinno być oczywiste i przypuszczam, że sporej części ludzi komunikat by nie przekonał ;)

[ Dodano: Pią Lip 13, 2007 12:54 pm ]
Lukaszn2006 napisał/a:
No przepraszam wszystkich urażonych, że poruszyłem jeszcze raz ten temat, poprostu jestem tu od niedawna no i pewnie nie umiem za bardzo z "szukareczki" korzystać, no a spieszyło mi sie troszke... Przepraszam, wybaczcie ...

Nie przepraszaj, przecież żadna tragedia się nie stała. Poprostu postaraj się w przyszłości ;)
Każdy z nas jest tutaj od niedawna ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
smoku 



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Zielonka



Wysłany: Pią Lip 13, 2007 15:15   

Ten sam problem miałem. Wymiana płynu na DOT-4 pomogła w 100% :grin: Co prawda jeszcze 2-3 dni po wymianie ręczny czasem puścił oczko na konsoli, ale nie ma co się przejmować, bo od tamtego czasu już się nie odzwa :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 1.4 2004 r.] Świeci się kontrolka ABS i ham. ręcznego
Auto nie gaśnie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki
Anna1973 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Lip 12, 2008 20:49
MaReK
Brak nowych postów [R200 1.4 1997] Regulacja ręcznego?
przempu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Lip 12, 2009 12:05
arturky
Brak nowych postów [R214 1997] świeci kontrolka SRS
waldi80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Mar 26, 2008 22:30
Dzenson
Brak nowych postów Lampka kontrolna SRS
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Lip 03, 2007 21:46
piter34
Brak nowych postów [Mg Zr]kompensator recznego
maropolo13 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sob Sty 27, 2018 19:00
skorpion200



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink