Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 Si 97' benzyna] Silowniki centralnego, hamulec reczny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 13:03
[R214 Si 97' benzyna] Silowniki centralnego, hamulec reczny
Autor Wiadomość
CoreyT 



Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 18
Skąd: SK



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 23:45   [R214 Si 97' benzyna] Silowniki centralnego, hamulec reczny

Kolejnym problemem w moim Roverku sa:

1) Silowniki centralnego zamka - w ciagu roku juz drugi raz mi padaja :cry: za pierwszym razem nikt nie chcial sie wziasc za robote Roverka - w jednym warsztacie powiedziano mi ze kiedys sie bawili z Roverem i nie potrafili tego pozniej zrobic ... Pojechalem wkoncu do salonu BMW - tam jedynie zostal maly oddzial Rovera w Czestochowie. W drzwiach kierowcy zainstalowano nowy a u pasazera regenerowano silownik - rachunek 700zl ;/ ... Teraz padl ten po stronie pasazera - czy znowu musze jechac do tego "taniego" salonu bmw?? czy rzeczywiscie to jest takie trudne do zrobienia??

2) hamulec reczny - wymienione tarcze + klocki na nowe , i dalej nie hamuje - na postoju ledwo co lapie, a o zablokowaniu kol nawet przy 20km/h nie mam co marzyc. Wielokrotnie juz podciagalem linke - co i tak nie pomaga - a po kilkunastu dniach i tak sie "rozluznia". O zapomnialbym - hamulce dzialaly dobrze przez jakis tydzien moze dwa po wymianie. Jaka moze byc przyczyna??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 15, 2007 23:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 23:56   

CoreyT napisał/a:
Teraz padl ten po stronie pasazera - czy znowu musze jechac do tego "taniego" salonu bmw?? czy rzeczywiscie to jest takie trudne do zrobienia??

z tego co wiem nic trudnego, a i siłowniczek do centralnego zamka (uniwersalny) możesz kupić na allegro za 20-30 złotych sztuka. Jedyną trudnością może być ewentualnie dopasowanie mocowania, ale to nie jest napewno aż takie straszne ;)

z ręcznym niestety nie pomogę, bo nigdy nie miałem z tym problemów... do głowy przychodzi mi jedynie autoregulacja linki przy kole (może źle złożyłeś przy wymianie klocków i tarcz...
A w ogóle to masz z tyłu tarcze :?: :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
CoreyT 



Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 18
Skąd: SK



Wysłany: Pon Lip 16, 2007 15:47   

tarcze i klocki wymieniali w serwisie ... w sumie to z tymi hamulcami bylem juz chyba w 3 serwisach ... nigdzie nie moga znalezc na to sposobu ;/ chyba juz jestem skazany na brak recznego a tak sie cieszylem ze z tyl tez tarczowe hehe .... troche mnie dziwilo ze tarcze maja taka mala srednice - ale przeciez skoro takie byly zalozone od nowosci to musialy hamowac
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Lip 16, 2007 23:04   

CoreyT napisał/a:
tarcze i klocki wymieniali w serwisie ... w sumie to z tymi hamulcami bylem juz chyba w 3 serwisach ...


Proponuję domorosłego jakiegoś mechanika, w serwisach to jest tak:
- ooo podjechał ktoś, w końcu
- nie no to nie volkswagen... ani nie opel...
- panie kierowco ten tego.... to się nie da, albo będzie tyle kosztowało że łeb urwie :P

stadard w serwisach, wielu ;)
 
 
 
CoreyT 



Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 18
Skąd: SK



Wysłany: Pon Lip 16, 2007 23:53   

Nie no zle napisalem ze w serwisach - moj blad ... bylem z tym u znajomych mechanikow. Niestety wymiane zrobilem nie tam gdzie trzeba ;( - kolejny moj blad ... Obecny mechanik (ktorego moge polecic bo naprawde przyklada sie do roboty) niestety nie ma za duzo do powiedzenia bo musialbym na nowo wymieniac tarcze i klocki. A poza tym troszke boje sie ze znowu wymiana nie pomoze ... Na razie jakos sie z tym przemecze - musze zrobic inne rzeczy i jak odetchne finansowo to sie za to zabiore :)

P.s. Czy nie bedac klubowiczem mozna zdobyc takie dywaniki jakie masz w swoim Roverku?? i ewentualnie jaki koszt :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 08:38   

Silowniki zamka centralnego w drzwiach to koszt ok. 100 - 200 zl w uzywkach lub na allegro.
Wymiana, to nic trudnego... sam bede to niebawem robil w swoim Rku.

Co do regulacji hamulcow, to nie jest to takie proste ;)
Sam bujalem sie po kilku warsztatach gdzie wszystko mi wymienili ale... wciaz pozostawal problem, ze reczny nie lapie jak trzeba. Okazuje sie, ze trzeba hamulce "podstawic". Oddalem auto to bylego ASO w Babicach i jest jak trzeba.
Innym problemem nieskutecznego ham. recznego moze byc przytarta linka (lewa lub prawa). Niestety koszt nowej jest duzy, ale Panowie z "autolinka" radza sobie z tym swietnie (100 zl linka + 100 zl wymiana).

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
radekz 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 39
Skąd: katowice



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 11:59   

sTERYD napisał/a:
A w ogóle to masz z tyłu tarcze :?: :???:


z tego co się orientuje wersje z ABS posiadały z tyłu tarcze...
_________________
R200 1,4 16V '98 BritishRacingGreen
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 12:13   

radekz napisał/a:
z tego co się orientuje wersje z ABS posiadały z tyłu tarcze...

Wcale niekoniecznie :P
Ja mam ABS i bębny :(
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 12:18   

radekz napisał/a:
z tego co się orientuje wersje z ABS posiadały z tyłu tarcze...

Tylko w pierwszych rocznikach. Potem ograniczano koszty... :razz:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 12:54   

Cytat:
Tylko w pierwszych rocznikach. Potem ograniczano koszty... :razz:

to tak jak w 400.. też się załapałem :mrgreen:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
CoreyT 



Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 18
Skąd: SK



Wysłany: Wto Lip 17, 2007 13:38   

Ja mam wersje z ABSem rocznik 97 i sa tarcze - fajnie wyglada ale chyba wolalbym teraz bebny hehe tyle problemu z tym :( .... jak odpoczne finansowo to zrobie tak jak mowi Marek :P ... Na razie wazniejszy dla mnie jest silownik ;/ musze chyba podjechac do Hondy - za pierwszym razem tam bylem ale nie mieli terminow - a powiedzieli mi ok 80 zl + robocizna ok 100 ... w porownaniu do salonu bmw niebo a ziemia :)
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 14:02   

MaReK napisał/a:

Innym problemem nieskutecznego ham. recznego moze byc przytarta linka (lewa lub prawa). Niestety koszt nowej jest duzy, ale Panowie z "autolinka" radza sobie z tym swietnie (100 zl linka + 100 zl wymiana).


Ceny tez mają świetne - 50% zawyżone, zarówno jeśli chodzi o części jak i robociznę. :mrgreen:

Rozumiem że za tę stówę dostajesz dorabianą linkę w starym pancerzu?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [200]Hamulec nożny a ręczny.
extermi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Maj 09, 2012 20:57
extermi
Brak nowych postów [rover 220 97r] Hamulec reczny
goliat Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Sty 27, 2010 20:51
goliat
Brak nowych postów [R25 1.4] nakładka na hamulec ręczny
Sylwek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Mar 30, 2011 07:27
Sylwek
Brak nowych postów [R200 1.4i 97r] Hamulec ręczny
pytanie
fr0sch Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lip 30, 2007 15:03
piotr8
Brak nowych postów [MG ZR] kontrolka ABS+hamulec ręczny
WOOCASH Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Gru 14, 2010 12:27
WOOCASH



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink