Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Olej w płynie chłodniczym ale...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Olej w płynie chłodniczym ale...
Autor Wiadomość
Darek416 




Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Wysoczyn



Wysłany: Pon Lip 30, 2007 13:53   [R416] Olej w płynie chłodniczym ale...
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: wszystkie

Witam, wiem że temat już się powtarza ale mój przypadek jest troszkę inny otóż:
Dwa tygodnie temu brat sprowadził mi z Holandii rovera (przejechał nim 1350km) i z tej racji iż pracuje w serwisie wymienił mi płyny i olej, a problem tkwi w tym, że w zbiorniczku płynu chłodniczego jest znacząca ilość oleju. Cały układ płukaliśmy już 2 razy a olej dalej się tam dostaje, temperatura silnika jest w porządku i odziwo oleju z silnika nie ubywa więc nie mam pojęcia co z tym robić, paska rozrządu na razie nie wymieniam bo może to głowica jest walnięta, więc jedna robocizna. Zaznaczę jeszcze że oleju w silniku jest totalne FULL na bagnecie cała ta pogrubiona końcówka jest w oleju do samego drutu. Będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś potrafi mi pomóc. pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 01, 2011 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 30, 2007 13:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lip 30, 2007 14:45   

Darek416 napisał/a:
Zaznaczę jeszcze że oleju w silniku jest totalne FULL na bagnecie cała ta pogrubiona końcówka jest w oleju do samego drutu.

Nie kojarzę jak wygląda bagnet, ale czy Ty chcesz powiedzieć, że oleju jest za dużo?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Darek416 




Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Wysoczyn



Wysłany: Pon Lip 30, 2007 15:12   

hehe, przepraszam za słownictwo ale my tak mówimy na ten drut do sprawdzania poziomu oleju. W załączniku narysowałem jak to mniej więcej wygląda.
A tak w ogóle to ma to jakiś wpływ na to, że olej dostaje się do płynu chłodniczego, a nie ubywa go? no może w bardzo znikomych ilościach bo w garażu nie mam idealnej równiny.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Lip 30, 2007 15:21   

Ten bagnet to masz jakiś dziwny (na moje oko oplowski) Twój powinien być cały płaski i równej szerokości, z żółtego plastiku.
Jeśli chodzi o olej, to może się wydostaje, a na jego miejsce wpływa płyn z układu chłodzenia, i oleju jeszcze przybywa,
Może tez być, że kiedyś ktoś w Twoim silniku wymieniał uszczelkę głowicy, ale nie wypłukał dobrze układu chłodzenia i teraz wypływa...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lip 30, 2007 15:21   

Darek416 napisał/a:
Rysunek poziomu oleju heh.

No to chyba jest po prostu MAX.

Ja bym obserwował, czy ubywa oleju, patrzył na konsystencję płynu chłodniczego i jeździł dalej...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kangooo 



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 14:23   

..moze miales uszczelke pod glowica robiona i wczesniej olej dostal sie do zbiorniczka wyrownawczego. Po czyms takim przez dlugi okres bedziesz mial odrobine oleju z zbiorniczku, nawet gdybys plukal go 100 razy...
 
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pon Sie 06, 2007 21:39   

Witam serdecznie..
Ja miałem(mam) podobną sytuacje. Jak kupiłem roverka to też bardzo się przestraszyłem bo miałem(mam) rosół w zbiorniczku wyrównawczym. Wymieniłem rozrząd, olej i płyn oczywiści ( pompa wody). Na następny dzień po wymianie i przeczytaniu kilku postów na forum zajrzałem do zbiorniczka a tam rosół i ślady czarnej mazi na bokach Myślę sobie uszczelka do wymiany. Ale nic. Wyczyściłem układ kranówą ( ogólnie nie polecam bo to Syzyfowa praca, tłustego żadną zimną kranówa nie wyczyścisz ). Nalałem nowego płynu ( wydałem 40zł :cry: ) i obserwuje. Po przejechaniu 6000 km obserwacje moje są następujące:
-- impreza w zbiorniczku jak była tak jest (bez zmian ) -- rosół i maź (czyt masło ) na ściankach
-- płynu nie ubywa
-- w oleju czysto ( ubywa tyle co nic bo wywala mi pod kapą od zaworów )
-- zauważyłem tylko że część opasek od węży od wody ( tych metalowych jest inna niż oryginalna co może wskazywać że komuś wcześniej poszła uszczelka i olej do cieczy chłodzącej, a tego już żaden diabeł nie wyczyści :twisted:
Wnioski: obserwuj, obserwuj i jeszcze raz obserwuj ... i nie panikuj :cool:
Pozdro
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
Darek416 




Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Wysoczyn



Wysłany: Wto Sie 21, 2007 22:01   

A więc postąpiłem tak jak sugerujecie więc wybrałem się roverkiem na wakacje tj. 500 km w obie strony, i płynu chłodniczego ubyło, olej standardowo się też do niego dostał, i nie pokoi mnie że oleju w silniku też rtrochę ubyło :sad: . nadal jeżdżę na niezmienionym pasku rozrządu więc trzeba coś działać tylko co?
A i jeśli chodzi o mój rysunek bagnetu no to w żeczywistości to inaczej wygląda bo ma takie XXXXX a nie \ \ \ \ \ Pozdrawiam :neutral:
_________________
Pozdrawiam :wink:
 
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 06:29   

Witam.
sTERYD napisał/a:
Ten bagnet to masz jakiś dziwny (na moje oko oplowski) Twój powinien być cały płaski i równej szerokości, z żółtego plastiku.

Bagnet jest w porządku. Jest to bagnet nowszego typu, można go kupić np. w Tomateam. Jest bezpieczniejszy od tego płaskiego, plastikowego, gdyż nie istnieje niebezpieczeństwo ułamania, jak to się często dzieje z plastikowymi. Jest to po prostu drut metalowy, zakończony plastikową łopatką ze skalą.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 08:32   

wiem, Też już taki mam ;)
Tylko że stan na nim oznaczają chyba te krzyżyki, a nie cała buła :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:40   

Darek416 napisał/a:
A więc postąpiłem tak jak sugerujecie więc wybrałem się roverkiem na wakacje tj. 500 km w obie strony, i płynu chłodniczego ubyło, olej standardowo się też do niego dostał, i nie pokoi mnie że oleju w silniku też rtrochę ubyło

Dla mnie to klasyczny HGF...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 17:18   Smutne...

Smutna prawda ale piter34 ma chyba rację...:(

Pozdrawiam
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
darecki_gb 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 39
Skąd: Chodziez



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 20:14   

no nie chce Cie martwic ale to klasyk masz uszczelke do wymiany u mnie bylo to samo teraz po wymianie uszczelki jest ok oleju nie ubywa plynu wiadomo paruje to ma prawo ubyc a olej tez jest ale mechanik powiedzial ze to normalka poniewaz nie jest w stanie tego wyczyscic pozdrawiam
_________________
darek
 
 
 
Darek416 




Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Wysoczyn



Wysłany: Pon Gru 10, 2007 17:43   

Witam, po długiej przerwie.
A więc takie jaja były: Dopiero 2 tyg temu oddałem auto do mechaniora, zmienił głowicę, niby już wszystko FEST, odebrałem, ale kazał mi następnego dnia jeszcze wpaść na przepłukanie, no i przyjechałem, potem znowu wróciłem, a on do mnie -" jest ciśnienie w układzie chłodniczym i to albo blok silnika, albo głowica lub uszczelka". Ja sobie myślę "Ja pierdziele" ale braciak zadzwonił to swojego kolegi (mechanik fiata) I TU UWAGA powiedział że jest jeszcze schowany odpowietrznik w głowicy no i zgadzało się.
Więc tu informuję jakby ktoś miał podobny przypadek o tym odpowietrzaniu.

A i niby mało co przejechałem od tamtej pory(kilkadziesiąt km) ale płukaliśmy układ wodą z ludwikiem (na ciepło) i na razie jest czysto w zbiorniczku :wink:
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Gru 10, 2007 17:44 ]
oj przepraszam nie zmieniał głowicy tylko uszczelkę
_________________
Pozdrawiam :wink:
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Gru 10, 2007 20:58   

napewno w głowicy? :???:
a nie obok w rurze?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Gru 10, 2007 21:01   

stawiam na ten obok glowicy ktory jest na rurce
no chyba ze to ten z zaworkiem o ktorym byl mega watek :-)
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Darek416 




Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Wysoczyn



Wysłany: Pon Gru 10, 2007 21:59   

a tak, sory za złe sformułowanie ale jeszcze "żyję" tematem, tak macie rację w rurce obok
_________________
Pozdrawiam :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Olej w plynie chłodniczym - uszczelka?
co wymienic?
dawidd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Gru 03, 2008 10:33
kruszon
Brak nowych postów [R45 1.8 16v 2001] Pomocy ....olej w płynie chłodzenia ...
dawidek126 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Gru 01, 2009 11:15
Brt
Brak nowych postów [R45] Olej w plynie chłodniczym
panwilli Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Czw Lis 18, 2010 18:33
natenczas
Brak nowych postów [R416] Problem z płynem chłodniczym
Marefcik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Mar 18, 2013 00:54
srk76
Brak nowych postów [R416] Problem z płynem chłodniczym, ewentualnie hgf
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Lis 09, 2008 13:21
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink