Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200SD]Klapa,skrzynia,czujnik,warsztat-eksploatacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 13:32
[R200SD]Klapa,skrzynia,czujnik,warsztat-eksploatacja
Autor Wiadomość
nomen82 



Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Twardogóra/Wrocław



Wysłany: Pon Sie 13, 2007 15:53   [R200SD]Klapa,skrzynia,czujnik,warsztat-eksploatacja

Witam.
NA początku zaznaczam, żem tutaj "nowy" i chce z góry podziekować za nieocenioną pomoc niezamierzoną przy pierwszych dniach w używaniu mojego nowego 3 tygodniowego nabytku. Po przekopoaniu forum jestem na etapie wymiany kompletu rozrządu a także kilku innych usterek.Nio i własnie:Meritum:
1) Tylna klapa - zaznaczam, że zamyka sie zarówno na kluczyk jak i automat, ale na bruku lub dziurach, z którego Wrocek słynie strasznie "Wali" jakby byla niedomknieta.Próbowałem przesunąc zamek, wlałem WD40 ale nic nie pomaga...Czyżbym musiał wymienić calosc??
2)Skrzynia - przy włączonym luzie cos brzeczy z niej dzwiek ustaje przy włożeniu biegu lub złapaniu drązka.Mam sie tym zaczać przejmowac czy to normalny objaw przy dieslu??
3)Czy w waszych modelach tez nie zapala sie swiatlo wewnetrzne pomimo róznego ustawienia przłacznika przy wsiadaniu??(Dodam ze wskaznik paliwa też mnie zszokował...:P)
4)Warsztat- idać za rada Forumowiczów przekreciłem do polecanego warsztatu, sek w tym ze jest on ode mnoe o 130 km, od biedy jesli we Wrocku nie ma dobrego warsztatu to tam autko odstawie.Wole oddac w dobre rece niz potem pol roku dochodzic co mi tam jeszcze dodatkowo zepsuli...Próbowałem już do Legendarnego Gawina ale numer poza zasiegiem moze to sezon urlopowy??
5) Czujnik świateł cofania - zlokalizowany, wykrecony diagnoza padł...I zagwozdka odchodza 3 kabelki zamiast zgodnie z EPS 2 kabelki.No i sam czujnik jakis inny.Moge fotki dołożyc.Moze mam jakas inna skrzynie np z Renault bo autko stamtad sciagane przez poprzedniego włąściciela...

Ehh ale wyszla kobyla ale załatwie kilka problemów za jednym zamachem...
Ostatnio zmieniony przez nomen82 Pon Sie 13, 2007 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 13, 2007 15:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Sie 13, 2007 16:02   

nomen82 napisał/a:
NA początku zaznaczam, żem tutaj "nowy"

No to witamy :D
Ale temat popraw :twisted:

Klapa: to prawdopodobnie tylna półka stuka.
Skrzynia: Krzyżak lewarka do regeneracji - typowe w klekotach, też to ćwiczyłem.
Światło: Na żadne drzwi nie reaguje? A w ogóle świeci?
Warsztat: Trzymaj się Gawina - trzeba cierpliwości, żeby się dodzwonić (takich chętnych jest duuuuuuuuuuużo ;) )
Czujnik: A nie jest dokombinowany czujnik parkowania np.? Trzeba kabelkologię prześledzić, wyjścia nie ma :(
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sie 13, 2007 16:06   

Witamy na forum :)

Na początek zrypka :p ale póxniej bedzie już tylko lepiej ;) Zapoznaj się z zasadami pisania tematów w dziale usterek ;) i popraw swój (w temat wpisujemy model auta - popatrz na inne)

ad1. nie pomoge. U mnei tez jest głośna i nie wiem dlaczego.

ad2. masz luz na wałku przekazującym ruch dźwigni do skrzyni. Poszukaj artykułu na stronie Klubowej. Jest w nim opisane jak tą usterkę usunąć samodzielnie.

ad3. zapala sie i ładnie gasnie z efektem "kinowym" widocznie masz coś nie teges ;) sprawdź bezpieczniki, włączniki przy drzwiach na początek.

ad4. nie poddawaj się i próbuj złapać Gawina ;)

ad5. 3 kabelki ?? :shock: nadaje się do: "nie do wiary" ;) próbowałeś je zwierać ze sobą?? czy jest jakaś reakcja??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
nomen82 



Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Twardogóra/Wrocław



Wysłany: Pon Sie 13, 2007 16:10   

Skrzynia: Krzyżak lewarka do regeneracji - typowe w klekotach, też to ćwiczyłem.

Duży koszt?

Światło: Na żadne drzwi nie reaguje? A w ogóle świeci?

Swiecic świeci ale nie chce przy wsiadaniu...
Warsztat: Trzymaj się Gawina - trzeba cierpliwości, żeby się dodzwonić (takich chętnych jest duuuuuuuuuuużo ;) )

Niom ostatnio same Roverki na drodze widze jakby sie pomnożyły..

Czujnik: A nie jest dokombinowany czujnik parkowania np.? Trzeba kabelkologię prześledzić, wyjścia nie ma :(

Raczej Nie nic takeigo nie stwierdzono...Kabelkologie czyli od czujnika do światel??

Ciekawe półka tylna a nie klapa..Musze posadzic moja lepsza Połowe z tyłu i niech słucha co gdzie wali..Dzieki za pomoc :)

[ Dodano: Pon Sie 13, 2007 4:28 pm ]
Brt napisał/a:
3 kabelki ?? :shock: nadaje się do: "nie do wiary" ;) próbowałeś je zwierać ze sobą?? czy jest jakaś reakcja??


Próbowałem zero reakcji.kombinacje rózne..i sie nie świeca..
663xxxxxx-> Gawin?? czy może już nieaktualny...

[ Dodano: Wto Sie 14, 2007 10:43 am ]
Kontaktowałem sie z Tomateam, faktycznie Gościu konkret. Twierdzi ze powinien odchodzic 2 przewody a u mnie jak na złość sa 3. Czarny środkowy, zielono-żółty, i fioletowo-żółty.
Ostatnio zmieniony przez Brt Pon Sie 13, 2007 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200SD 97r] hamowanie i drgania
lukasz18 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Gru 20, 2009 14:09
Brt
Brak nowych postów [R200SD] turbo czy cos innego?
karol556 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Nie Lip 08, 2012 13:13
imus23
Brak nowych postów [r200SD] Pomoc w znalezieniu czesci
karol556 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Kwi 28, 2012 19:19
karol556
Brak nowych postów [R216si] Co to za czujnik pod automatyczna skrzynią biegów?
bawarczyk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Lip 04, 2011 08:30
bawarczyk
Brak nowych postów [R200sd 98] Poduszka silnika ,bebny tyl, linki recznego
xmen38 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Paź 09, 2010 17:02
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink