Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Centralny zamek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Centralny zamek
Autor Wiadomość
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 18:04   [R75] Centralny zamek
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam !

Kupując samochód nie zwróciłem na to uwagi dopiero dzisiaj sie wydało a więc tak :

Gdy zamykam drzwi z pilota ryglują sie wszystkie czyli ok, otwierając z pilota otwierają sie tylko przednie, tylne musze otwierać od srodka.
Zeby było smieszniej, (wszystkie drzwi są otwarte) gdy zamykam drzwi przyciskiem przy biegach zamykają się tylko przednie tylne są otwarte.
Zeby było jeszcze smieszniej przy wszystkich zamykaniach i otwieraniach (z pilota lub recznie) słychać że pracuja wszystkie cztery zamki.
Probowałem wszystkich opcji tylne albo sie nie zamykaja albo nie otwierają tjw.

Co jest grane ??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 13, 2007 18:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 19:25   

Zrubo napisał/a:
otwierając z pilota otwierają sie tylko przednie, tylne musze otwierać od srodka.

hmm
a spróbuj otworzyć drugi raz ZTCP to jest taka opcja, że za pierwszym razem otwierają się tylko jedne drzwi, a reszta zostaje zamknięta, nie pamiętam szczegółów, ale jak chcesz to poszukaj ;)
Cytat:
Zeby było smieszniej, (wszystkie drzwi są otwarte) gdy zamykam drzwi przyciskiem przy biegach zamykają się tylko przednie tylne są otwarte.

a to już nie wiem :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 20:11   

Zrubo, w R75 jest tak, ze jak nacisniesz jeden raz otwieranie przy kluczyku - to otwierasz tylko drzwi kierowcy.
Jak nacisniesz otwieranie na pilocie drugi raz - otwieraja sie pozostale drzwi. Probowales tak?
Hmm..co do zamykania od srodka to rzeczywiscie dziwne - u mnie zamyka wszystkie na raz.

pzdr
E
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 20:49   

Zrubo napisał/a:
Zeby było jeszcze smieszniej przy wszystkich zamykaniach i otwieraniach (z pilota lub recznie) słychać że pracuja wszystkie cztery zamki.
- to chyba duży plus tej dziwnej i w zasadzie nie do wytłumaczenia sytuacji. Wygląda, że sygnał z BCU wszędzie dochodzi. Nie obejdzie się w tym momencie bez zdejmowania tapicerki z tylnych drzwi - wygląda na usterkę mechaniczną.
Sprawdź jeszcze położenie dźwigienki blokowania otwierania tylnych drzwi (przez dzieci) klamką od wewnątrz - to chyba nie to ale sprawdź co będzie w drugim położeniu.
Zrubo napisał/a:
tylne musze otwierać od srodka.
- czym - klamką czy przyciskiem otwierania przy hamulcu?
ernesto napisał/a:
Zrubo, w R75 jest tak, ze jak nacisniesz jeden raz otwieranie przy kluczyku - to otwierasz tylko drzwi kierowcy.
Jak nacisniesz otwieranie na pilocie drugi raz - otwieraja sie pozostale drzwi.
- to najczęściej spotykane ustawienie ale można je zmienić testbookiem aby przy pojedynczym impulsie otwierane zostały wszystkie drzwi. Dla jasności ta zasada podwójnego otwierania działa również przy otwieraniu drzwi kluczykiem w zamku - trzeba "otworzyć" dwa razy aby zostały otwarte wszystkie drzwi. Do zamknięcia wszystkiego wystarczy jeden impuls.
Uwaga: zamknięcie auta kluczykiem w zamku nie zamyka klapki wlewu paliwa, która jest zamykana tylko przy zamykaniu pilotem.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 21:52   

henryk_w napisał/a:
- czym - klamką czy przyciskiem otwierania przy hamulcu?
ernesto napisał/a:


Klamką, tapicerke juz sciągałem z obu stron wszystko wygląda ok.
Heh... sciągłem tapicerke i nie moge załozyc przycisków od zamykania, strasznie są montowane (na luzno, ale opanuje to;)) narazie jezdze bez nich ale musze je załozyc to bedzie ciezka walka :P
 
 
jaro92 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 100
Skąd: Kłodzko Czostków



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 22:02   

z wlasnego doświadczenia wiem ze naprawdę dziiwne rzeczy dzieją się z centralnym jeśli nie ma dobrej masy,naprawdę kosmiczne rzeczy działu się u mnie,rozebrałem drzwi, smarowałem mechanizmy czyściłem i nic aż moją uwagę zwrócił naderwany kabelek od masy(w 200setce był to ten z aku na pas przedni)zmieniłem i wszystko wróciło do normy,zero problemów,sprawdzić nie zaszkodzi
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 02:34   

jaro92, tak, o tym samym mysle bo w pewnym momencie CZ zadziałał poprawnie (!) pracuje w zawodzie elektromechanika i wiem ze przy słabym "styku" a tym bardziej jezeli w gre wchodzi układ z elektroniką lub jakimiś "komputerkami" przerwanie cyklu pracy potrafi cuda robić.
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 04:29   

w moim R 75 dzialo sie podobnie a mianowicie nie reagowaly (drzwi od pasazera) na pilot, kluczyk czy tez otwieranie wewnatrz ale za to zamykaly sie tylko z pilota....
co sie okazalo zepsyty byl zamek(koszt ok 200zl, uzyw.) a w nim jeden z silniczkow
ps. z tego co mi powiedziano w tym aucie jest podwojna blokada zamkow podstawowa ta z kluczyka a dodatkowa z pilota dlatego u mnie tez bylo slychac dzialanie zamka a nic sie nie dzialo
ostatnio niestety stalo mi sie to samo tylko w drzwiach u kierowcy naszczescie tu mozna wlozyc kluczyk i otworzyc poki co:)

pozdrawiam
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
Kazio_75 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Gru 08, 2008 21:55
Kazio_75
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
tomczyk32 Rover serii 75, MG ZT 12 Nie Paź 26, 2008 13:37
tomczyk32
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Centralny zamek
yoyo_85 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Paź 09, 2012 12:51
apples
Brak nowych postów [R75 ] Centralny zamek
endriu50 Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Maj 20, 2016 08:36
endriu50
Brak nowych postów [MG ZT] Zamek centralny
MaReK Rover serii 75, MG ZT 50 Pon Kwi 22, 2013 12:55
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink