Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 200 1.4] Spalony silnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 200 1.4] Spalony silnik
Autor Wiadomość
tommar88 



Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 7
Skąd: Konin



  Wysłany: Nie Paź 07, 2007 13:52   [rover 200 1.4] Spalony silnik

Witam . Jestem nowy na tym forum poniewarz dopiero od 2 tygodni zostałem nieszczęśliwym posiadaczem rovera 200 rok prod. 1998/99 silnik 1.4 8v . Auto kupiłem sprowadzone z niemiec przewoźnika , była w nim uszkodzona uszczelka pod głowicą (podobno typowa awaria w tym modelu) pozaty stan samochodu był idealny. Auto tydzień temu oddałem do jednego z pobliskich mechaników ,cieszył się on dobrą opinią wiec byłem spokojny ze moje autko bedzie dobrze naprawione. W piątek póżnym wieczorem odebrałem auto z naprawy, wszystko wydawało się w porzadku .Silnik pracował idealnie , zostały wymienione wszystkie paski, oleje filtry i komplet firmowych uszczelek. Wczoraj rano udałem sie wraz z rodzina do sklepu . Zbliżając je z powrotem do domu zaczeliśmy czuć smród paliwa. Wiechałem na podwórko zgasiłem silnik a z pod maski zaczął sie wydobywać czarny dym. Szybko z pomocą straży i sąsiadów zaczeliśmy gasić pożar jednak zdązyło spalić sie wiekszość kabli , osprzetu , plastików i węży pod maską, a ja popażyłem sobie dłonie otwierając maskę :cry: . Spróbuję dogadać się z mechanikiem bo niewątpliwie to on zawinił , a w ostateczności będę zmuszony udać się do sądu.
Ineresuje mnie gdzie można w miare tanio zakupić potrzebne części np. z rozbiórki anglika?
Czy w tych modelach rovera występowały silniki hondy, jeśli tak to czy były one wolne od przegrzewania jakie wystepuje w silnikach serii k i jak one są oznaczone. Chodzi mi po głowie dogadanie się z mechanikiem, zakupienie rozbitka lub anglika z takim silnikiem i przełożenie go do mojego auta. Co o tym myślicie?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 07, 2007 13:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Nie Paź 07, 2007 16:44   

tommar88 napisał/a:
Witam

Witaj,

tommar88 napisał/a:
Auto kupiłem sprowadzone z niemiec przewoźnika , była w nim uszkodzona uszczelka pod głowicą (podobno typowa awaria w tym modelu)

Typowa w silnikach serii K.

tommar88 napisał/a:
próbuję dogadać się z mechanikiem bo niewątpliwie to on zawinił , a w ostateczności będę zmuszony udać się do sądu.

Jak udowodnisz ponad wszelką wątpliwość, że to jego wina...? :???:

tommar88 napisał/a:
Ineresuje mnie gdzie można w miare tanio zakupić potrzebne części np. z rozbiórki anglika?

www.allegro.pl
www.roverki.pl/garage.php

tommar88 napisał/a:
Czy w tych modelach rovera występowały silniki hondy, jeśli tak to czy były one wolne od przegrzewania jakie wystepuje w silnikach serii k i jak one są oznaczone.

W posiadanym przez Ciebie modelu nie montowano silników Hondy.

tommar88 napisał/a:
Chodzi mi po głowie dogadanie się z mechanikiem, zakupienie rozbitka lub anglika z takim silnikiem i przełożenie go do mojego auta. Co o tym myślicie?

Wszystkie pomysły są bardzo dobre. Ciekaw jestem reakcji mechanika na Twoje zarzuty... :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
tommar88 



Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 7
Skąd: Konin



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 22:32   

Jestem w trakcie szukania części do mojego autka. I stad moje pytanie.
Zauwarzyłem że angliki maja zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego oraz servo po innych stronach komory silnika :???: . Czy te wszystkie elementy łącznie z wężykami będą pasować do wersji z kierownicą po lewej stronie. Czy juz ktoś to przerabiał i jak jest z wiązką elektryczną :?:
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 23:13   

Skontaktuj sie z firma PH Jowi(szceguly na stronie klubowej), oni ci wiele moga doradzic i moga miec dla ciebie potrzebne czesci - niekoniecznie nowe :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R200 1.4Si 99r] Spalony.
roverek po pożarze!
hal00n Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Mar 01, 2010 19:58
R-200
Brak nowych postów [214 8V 97r.] Spalony sterownik
seco Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Lut 15, 2009 01:04
seco
Brak nowych postów [R25 1.4 2000] spalony przewod do tylniej lampy, zwarcie ??
ajpinus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Sie 05, 2009 16:41
ajpinus
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [200]Silnik Rover 200 do 25
matiq Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Sie 08, 2016 21:59
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink