Forum Klubu ROVERki.pl :: Ubezpieczenie OC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Mar 31, 2011 17:29
Ubezpieczenie OC
Autor Wiadomość
magnat43 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 12
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 20:05   Ubezpieczenie OC

Mam 19 lat i 2 miesiące temu zrobilem prawko. Mam zamiar kupic Roverka i zastanawiam sie na OC. Jeśli bym zarejestrował na siebie to koszty będą ogromne (30% wiecej z wiek + 0 zniżek). Dlatego chce wykorzystac znizki mojego taty. Słyszałem, że niektorzy wpisuja do dowodu rejestracyjnego syna/córke jako współwłasciciela i wtedy znizki przechodza. Ale z tego co wiem to wtedy składka znacznie podskoczy mojemu tacie jesli wpisze mnie jako wspolwlasciciela. Z drugiej strony nie chciałbym brać OC tylko na mojego tate, bo w razie stłuczki (odpukać) straci przeze mnie znizki takze na swoje autko.
Dlatego mam pytanie jak najlepiej zrobic w takiej sytuacji?

Czy np. lepiej ubezpieczyc drugie auto w innej firmie (rozumiem ze druga firma policzy znizki mojego taty uzyskane wczesniej w PZU), a w razie stłuczki straci moj tata znizki tylko na moj samochod, a w PZU bedzie mial na swoj nadal znizki? Czy to jest jednak jakis przeplyw informacji ze jak cos to wszedzie traci znizki?
A moze znacie jakies lepsze rozwiazanie tzn. np. takie w ktorym zaplace malo, a jednoczesnie znizki juz zaczna sie liczyc na moje konto?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 14, 2007 20:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 20:13   

Jak nie chcesz zeby bylo drogo to mozesz zarejestrowac i ubezpieczyc auto na mame! Nie musi miec nawet prawka. Jezeli ma wspolnote majatkowa z Twoim ojcem to ma te same znizki co on! Wtedy placisz o wiele mniej a jak nawet stukniesz cos to znizki leca mamie (jej pewnie i tak nie potrzebne) a Twoj tata nic nie traci :) Tez nie wiedzialem ze takie cos jest. Powiedziala mi to Pani w ubezpieczalni i tez mam auto na mamusie :) Rowniez mam 19 lat i prawko dopiero od roku :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
harinezumi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 20:32   

Ja skorzystałem z oferty firmy Benefia (www.benefia24.pl) - przy pojemności 2.0 to była najtańsza oferta bez zniżek jaką udało mi się namierzyć.
Na stronie jest kalkulator i można od razu sprawdzić ile ewentualnie jest do zapłacenia.
To było jednak jeszcze przed wejściem oferty Liberty Direct, więc teraz to tam może jest taniej.
_________________
ROVER 400 - BLUESMOBIL
 
 
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Paź 15, 2007 09:18   

byłem w podobnej sytuacji. Nie miałem zniżek, więc auto zarejestrowałem na szwagrra, a siebie samego wpisałem jako współwałściciela. I moje i jego osobiste auto ubezpieczone mamy w Allianz.

Polisy ubezpieczeniowe traktowane są zupełnie osobno, więc jeśli szwagier bedzie miał kolizje swoim samochodem, to zniżki z mojej polisy nie ulegają zmianie i na odwrót. Tego jestem pewien na 100%. Sam nie wierzyłem, wiec przy ubezpieczaniu pytałem o to wielokrotnie i wersja ta się powtarzała.

Tak więc ubezpieczaj z tata i niczym się nie przejmuj. Za kilka latek bedziesz miał już swoje zniżki i problem zniknie.

Powodzenia w szukaniu samochodu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Paź 15, 2007 10:08   

Ja zrobiłem dokładnie tak jak napisał jerzu. Auto ma dwóch właścicieli: ja+mama, zniżki na ubezpieczenie mam po mamie (która dziedziczy je po tacie). Mama nie ma nawet prawka. Żeby mieć jeszcze większą pewność, że w przypadku stłuczki (tfu tfu) tato nic nie straci ubezpieczyłem w innej firmie niż on. To wszystko. Proste jak budowa cepa i działa :mrgreen: .

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 15, 2007 12:14   

No ja rovera 75 '01 mogę ubezpieczyć w Hestii za 2130 zł (OC/AC/NW) ... zastanawiam się nad powyższym numerem z dopisaniem kogoś do własności samochodu .... dowiem się w Hestii jak to wygląda ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Paź 15, 2007 15:51   

argail napisał/a:
zastanawiam się nad powyższym numerem z dopisaniem kogoś do własności samochodu ....
Najlepiej zrobić to w momencie zakupu auta - wpisujemy w umowie współwłaściciel: ........... i po kłopocie.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
Andrz 



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 37
Skąd: Piotrków Tryb/ Łódź



Wysłany: Pon Paź 15, 2007 17:58   

Ja mam auto zarejestrowane na mame, a ja jestem 2 właścicielem i dzięki temu korzystam ze zniżek mamy, nabywam prawo do swoich oraz w allianzie nie płacę zwyżki za wiek (bo nie biorą pod uwage 2 właściciela :lol: )
Teraz jak się orientowałem gdzie by ubezpieczyć roverka to najrozsądniejsze oferty znalazłem w allianz direct (ubezpieczenia niby allianz ale tylko przez internet można je zamówić i to nie to samo co u przedstawiciela w punkcie ale duużo tańsze) lub cigna stu. Stawki oc + ac
Allianz Direct - 806 zł (bez nw (+50zł))
Alianz - 1069 zł (nw +50zł)
Cigna STU - 976 zł z ubezpieczeniem mieszkania w pakiecie (70 zł) bo z tym jest taniej niż bez mieszkania (poprzednie auto miałem u nich i jeszcze to ubezpieczenie mieszkania działa i nie musiał bym płacić)
Też się zastanawiam które wybrać.
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 09:04   

Ja mam prawko od 2004 roku, obecny poldek jest moim pierwszym formalnie autem, czyli zadnych znizek nie mam. Auto jest tylko na mnie zarejestrowane i ubezpieczone. Benefia wyszla mi najtaniej - 970zl/rok w rozlozeniu na 12 rat. Ubezpieczalem na ZG i bylo to w czerwcu br.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 13:15   

Hej Eddek,
Oprócz zarejestrowania na kogoś z rodziny - o czym piszą przedmowcy - jest jeszcze druga opcja.
Rejestrujesz normalnie na siebie - i sporządzasz zwykła umowę darowizny np na tatę, mamę czy brata (kogoś, kto ma zniżki)
Piszesz umowe na zwyklej kartce, ze sprzedajesz np 5% samochodu tacie za 500 zl, podbijasz taka umowe w Urzedzie Skarbowym, pani w wydziale komunikacji dlugopisem dopisuje Ci w dowodzie rejestracyjnym wspolwlasciciela - i siup -
ubezpieczasz już na jego warunkach :mrgreen:
pzdr
E
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 13:23   

ernesto napisał/a:
Hej Eddek,
Oprócz zarejestrowania na kogoś z rodziny - o czym piszą przedmowcy - jest jeszcze druga opcja.
Rejestrujesz normalnie na siebie - i sporządzasz zwykła umowę darowizny np na tatę, mamę czy brata (kogoś, kto ma zniżki)
Piszesz umowe na zwyklej kartce, ze sprzedajesz np 5% samochodu tacie za 500 zl, podbijasz taka umowe w Urzedzie Skarbowym, pani w wydziale komunikacji dlugopisem dopisuje Ci w dowodzie rejestracyjnym wspolwlasciciela - i siup -
ubezpieczasz już na jego warunkach :mrgreen:
pzdr
E

Taką operację można zrobić prościej. Zamiast aktu darowizny kupić samochód od razu na dwie osoby. Jeżeli już jest po fakcie, to wystarczy sam akt darowizny (w jakimś tam procencie, trzeba tylko uważać na kwotę, bo może się okazać, że trzeba będzie zapłacić podatek), a nie odsprzedaż części auta ;)
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 13:35   

Ja nie kombinowalem, tylko wzielem normalna polise i szafa gra. Na rodzine nie bardzo mam jak ubezpieczac, bo obecnie jestem jedyny, ktory jezdzi. Nikt w domu nie ma ciaglego ubezpieczenia, wiec to bez sensu.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
Czyli rutynowa kontrola i masa problemów.
sir.Dariusz Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Lip 23, 2008 12:56
maciej
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
Ostry Prawo i ubezpieczenia 1 Sob Wrz 26, 2009 00:27
Joa
Brak nowych postów Ubezpieczenie
adinek221 Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Maj 25, 2013 01:14
han2
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC auta
mojego roverka [416]Si z 97r.
tolik Prawo i ubezpieczenia 3 Sob Cze 23, 2007 20:27
Gość
Brak nowych postów Ubezpieczenie w mBanku
staf Prawo i ubezpieczenia 8 Pią Lis 20, 2009 22:54
faecd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink