Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i,97] Jak wymienić lusterko boczne?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i,97] Jak wymienić lusterko boczne?
Autor Wiadomość
DragoDraco 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Paź 27, 2007 13:41   [R214i,97] Jak wymienić lusterko boczne?

Czy wie ktoś jak wymienić lusterko boczne lewe?
Nie chcę niczego połamać, przydałaby się pomoc, krótka instrukcja obsługi.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 27, 2007 13:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Paź 27, 2007 14:15   

zakładam, że masz lusterka manualne (nie wspomniałeś o tym) ...
opis poniżej :mrgreen:
-------------------
dopisek moderatora:
DragoDraco uzupełnij proszę swój profil o model ROVERka jakim się poruszasz i miejsce zamieszkania
(spójrz jak wyglądają na naszym forum profile innych użytkowników)
-------------------
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
DragoDraco 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Paź 27, 2007 14:34   

Drogi Moderatorze. Zgodnie z sugestią profil uzupełniony.

[ Dodano: Sob Paź 27, 2007 14:37 ]
Dzięki za fotkę.
Pytanie pomocnicze. Czy zaczynać wymianę od zewnątrz, czy wewnątrz? Z tego co widziałem ten czarny trójkąt z zewnątrz jest na zatrzaski. Jak rozumiem trzeba go odczepić używając nieco siły?
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Sob Paź 27, 2007 14:41   

jesli chodzi o lusterko elektryczne

Cytat:
sprawa z lusterkiem bedzie troche bardziej skomplikowana jesli nie chcesz nic pourywac...

otoz niedawno wymienialem prawe lusterko, zrobilem to w nastepujacy sposob


1. odkrecenie 2 srubek (+) od obicia drzwi (chodzi o te w "uchu) + 1 srubka w miejscu widocznym dopiero po otwarciu drzwi, tj. plastikowa srubka, ktora trzeba wykrecic delikatnie dobrym krzyzakiem, nie mozesz jej mocno dociskac poniewaz nie wyjdzie, musisz ja lekko wykrecic i wyciagnac paznokciami.

2. odkrecenie srubki mocujacej klamke od wewnetrznej strony + popchniecie klamki, bodajze do przodu (ku masce) bo sa tam takie zaczepy, ktore ja trzymaja,

3. sciagniecie obicia drzwi, musisz podwazac ja na kazdym z koncow palcami, sa tam zatrzaski podobe do gruszek, sa wielokrotnego uzytku i nie urywaja sie przy sciaganiu.
zwroc uwage na guzik zamkniecia drzwi zeby nic nie zepsuc (uwaga rowniez na kabelek od diody alarmu przy guziku!) oraz na klamke o ktora jest zahaczony drut odpowiedzialny za otwieranie drzwi

4. sciagasz zaslepke z glosniczkiem z lusterka, trzyma sie ona na takim podluznym zatrzasku, predzej odlaczasz kable od glosniczka i lusterka.

5. odkrecasz 3 srubki na gwiazdke, radze trzymac lusterko bo poleci

i masz lusterko sciagniete :)




demontaz lusterka nie obedzie sie bez sciagania obicia drzwi poniewaz kostka od sterowania lusterka i glosniczka jest w okolicach klamki



wystarczy opcja szukaj

http://www.roverki.pl/for...hlight=lusterko
 
 
 
DragoDraco 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Paź 27, 2007 15:43   

Szukałem i nie znalazłem.
Chodzi o lusterko manualne. W tym wypadku robi się tak samo? Wydaje mi się, że nie.
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Paź 27, 2007 15:51   

DragoDraco napisał/a:
Szukałem i nie znalazłem...
przecież podałem Ci gotowca z opisem co i jak należy po kolei robić :mrgreen: ... zaczynaj od wnętrza :wink:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Paź 27, 2007 18:45   

Można to zrobić bez zdejmowania tapicerki drzwi , rozpoławiasz część regulującą ten grzybek którym regulujesz ustawienie lusterka od wewnątrz auta oczywiście (w połowie jest widoczne łączenie) zciągasz to następnie wyciągasz ten trójkąt/maskownicę jest na wcisk i pod tym masz dwie śrubki , i to wszystko
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 19:09   

Trzeba to robic jednak delikatnie, bo boczek trzyma zaczepy tego "trojkacika".
Super lakiernik u ktorego malowalem auto, nie potrafil tego zrobic i polamal mi zaczepy (te bolce) w trojkaciku... zebym sie nie poznal, przykleil na koniec wszystko na klej patexsuperfix i fajnie... przyszly chlodne dni i klej odpadl ;D

[ Dodano: 27 Październik 07, 19:12 ]
Ten grzybek o ktorym pisze przemo tez jest malotrwaly. Dwa razy musialem go zdjac i sie wyrobil ten plastik ;/
Mozna natomiast ta gume przeciagnac przez caly grzybek. Jest an tyle elastyczna ze nie zostaja slady tej operacji.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Paź 27, 2007 19:14   

Zgadzam się z tobą MaReK to fakt
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 19:16   

Trzeba jeszcze pogmerac przy lusterku z zamiennika, bo niestety mnie sie trafil taki, ktory mial zamieniona regulacje. Dol oznaczalo prawo, Gora lewo, Prawo, gore, lewo dol ;)

[ Dodano: 27 Październik 07, 19:21 ]
A zdejmowanie boczku w R200 jest na tyle niewdzieczne, ze jakby do tego nie podchodzic, to ten plastik od uchwytu zamykania drzwi sie niszczy ;/ Ja juz robilem od spodu, cieniutkim plaskim narzedziem w miejscach gdzie sa zaczepy, ale nic to nie dawalo... slady zostaly ;/

Przy skladaniu boczkow, nalezy uwazac na:

1. zatrzaski boczku (te dolne, plastikowe - lubia sie lamac i obrywac) potem
w efekcie np. duzego bassrefleksu z glosnika slychac terkoczacy boczek :)
2. boczne spinki (białe), ktore lubia zmieniac miejsce, obracac sie w efekcie czego sruba kreci w nieskonczonosc
3. Dobrze zalozyc gumowy odboj pomiedzy drzwiami a mozna powiedziec szyba, taki ktory wypycha boczek.
4. Nie krecic zbyt mocno (wkretarki itp) zeby nie przekrecic i zeby leb nie przelecial na wylot.
5. uwaga na material zdobiacy - jak sie odklei to juz tyko tapicer pomoze ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
DragoDraco 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Paź 28, 2007 11:49   

Dzięki. Również o takie wskazówki praktyczne mi chodziło. Prawdopodobieństwo zamontowania lusterka bez połamania czegoś po drodze wzrosło znacząco.
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Pon Paź 29, 2007 00:25   

u mnie w starym lusterku ta maskownica pekla, gdy probowalem zdemontowac lusterko bez zdejmowania obicia drzwi...

na szczescie lusterko wymienialem na inne :mrgreen: elektryczne wiec maskownica inna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Lusterko boczne (ustawienie)
TOREK513 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Lut 13, 2017 20:13
napiwks
Brak nowych postów [214 Si 1999]manualne lusterko boczne
leszczyna Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Gru 05, 2008 20:55
leszek95b
Brak nowych postów [R214Si] Uszkodzone lusterko boczne
Robertus74 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Maj 16, 2019 10:59
Robertus74
Brak nowych postów [r214i] lusterko wymiana
thunderas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Maj 21, 2008 07:50
thunderas
Brak nowych postów [R214i] Odklejające sie lusterko wewnętrzne
Lusterko wewnątrz auta odkleja sie
thunderas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Lut 05, 2008 10:08
thunderas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink