Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i, 98] Głosniki do tyłu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i, 98] Głosniki do tyłu
Autor Wiadomość
raff_02061984 




Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Nowy Targ



  Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 13:18   [R214i, 98] Głosniki do tyłu

Witam! Mam pytanie: jakie glosniki mam kupic do Roverka 214 na tyly? Mam na mysli jakies wymiary czy cos takiego bo nie ma tam zamontowanych zadnych. Nie wiem tez co sie dzieje z kablami do tych glosnikow, poniewaz odchodza one przy radiu ale gdzies po drodze gina i nie ma ich z tyłu.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 13:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tian 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 206

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 14:31   

Hej

Do tyłu rozmiar 13cm (5,25cala). Kabelki są (przynajmniej u mnie) jeden wychodzi koło lampki (po prawej), a drugi za tą filcową podbitką (lewa). Ostatnio go wytargałem jak zmieniałem wężyk od spryskiwacza na water-tube karbowaną :)

pozdry
mrd
_________________
Był: rower Wigry 3
Jest: ®200 RF ('99) - 1.4i & Zafira B ('06) - 1.8
 
 
raff_02061984 




Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 18:11   

dzieki, sa tam gdzie napisales. pozdro
 
 
 
pod000 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 125
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Wto Paź 02, 2007 16:15   

czesc, jesli zamaieerzasz wstawic glosniczki na polke do roverka , to nie rob tego,,, :) moja rada, szkoda kasy a efekt mzerny <jakosc dzwieku>
_________________
Lanzar Car Audio
 
 
 
MarioNH 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 193
Skąd: Kraków/Chicago



Wysłany: Wto Paź 02, 2007 19:06   

pod000 napisał/a:
czesc, jesli zamaieerzasz wstawic glosniczki na polke do roverka , to nie rob tego,,, :) moja rada, szkoda kasy a efekt mzerny <jakosc dzwieku>
tutaj się nie zgodzę bo sam mam głośniki Infinity 6x9 i uwierz mi że jakość dźwięku jest bardzo dobra :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 19:13   

pod000 napisał/a:
czesc, jesli zamaieerzasz wstawic glosniczki na polke do roverka , to nie rob tego,,, moja rada, szkoda kasy a efekt mzerny <jakosc dzwieku>


Ja również się nie zgodzę, mam zestaw 2x20cm +2x10cm +2xgwizdki na zwrotnicy i chodzi rewelacyjnie choć firma przez niektórych wyśmiewana (Boshmann) a takie założyłem tylko dlatego że w półce były dziury powycinane i szmatą zakryte.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 15:47   

dla nie wymagajacych uzytkownikow jest to zadowalajace... jednak powiem tak :
1. montujac glosniki w tylnia polka nie da sie uzyskac w aucie normalnej sceny stereo, bo glosniki wpolce strasznie ja znieksztalcaja...
2. glosniki w polce graja w strasznie wielkiej obudowie bseudo closed a tak naprawde jest to takie niedorobine br gdzie wytrzymalosc mocowa glosnikow spada praktycznie do minimum.
3. glosniki eliptyczne 6x9 z zalozenia nie beda graly dobrze... dlaczego?? elipsa nie samym ksztaltem membrany wprowadza znieksztalcenia, montowanie pseudo wysokich skazuje na zaglade z braku jakiejkolwiek zwrotnicy...

Nie graja dobrze z punktu widzenia CA :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
pod000 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 125
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 16:36   

*Montujac nawet najlepszej firmy glosniki na tyl polki to zawsze ten the best sound <tzw > bedzie z tylu za nami a jak idzemy na konceert<plener,aula,hala sportowa> to zawsze stoimi przed scena dzwiekowa,( kopiuje tu poprzednika); ale na tym polega car aduio wstaw sobie 16 cm na dzwi do przdou pod dobre radyjko i wzmak uslyszysz kolosalna roznice a jeszcze dodajac gwizdki i zwrotnice pasywne badz aktywne to juz maia dla uszu :)
* a te kabelki( te niby co sa ukryte ) sa zaraz za mata wygluszajaca pod takim smiesznym plastykiem , jakos tak

pozdro dla ROVERki.pl :)
_________________
Lanzar Car Audio
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 20:18   

Ja się nie zgodzę, w roverku 214 mam naglośnienie z tylu w polce 2 glosniki 6'' x 9'' JBL w drzwiach też JBL 16.5 cm zwrotnice JBL i twettery JBL jednostka napędzajaca (radio) kenwood wzmacniacz z tylu magnat rx22 i subwoofer pioneer12'' bezpieczniki kondensator i kable niefirmowe ale nie czuje roznicy wszystko razem gra przepieknie :) bas jest mieciutki :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 21:55   

to ze ty nie slyszysz roznicy to nie znaczy ze jej nie ma... wszyscy wierza ze glosniki w polce zaburzaja scene stereo... jezeli w takim przypadku mozna mowic w ogole o scenie... na mysl mi tu przychodzi Operacja Tuning jak Tede oddal BMW e30 na zawody CA... proponuje oglądnoc co sędziowie sie wypowiadali :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Benitez 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: Oxford, England



Wysłany: Czw Lis 22, 2007 22:15   

Nie kupuj, szkoda kasy, sam tak zrobilem i to nie pomoglo. dopiero jak kupilem wzmaczniacz i tube to poczulem kopa.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lis 23, 2007 12:01   

Benitez napisał/a:
Nie kupuj, szkoda kasy, sam tak zrobilem i to nie pomoglo. dopiero jak kupilem wzmaczniacz i tube to poczulem kopa.
Daje sobie reke obciac ze nie kupiles tuby bo 99,95 Polaków nie wie co to jest tak naprawde tuba... zabraklo by Ci rovera na taka skrzynke bo one maja po kilkaset litrow... Tuby sa uzywane na koncertach chodz jest troche projektow na glosnikach do domu np na tvm arz ale to inna bajka... do R200 dla zwyklego czlowieka nie trzeba nic jak dobry zestaw na przod... np rainbow slx256 delux + wzmak i wygluszenie drzwi zagra 1000ray lepiej niz nie jedna "tuba" z allegro
 
 
bizon9ek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 129
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Lis 25, 2007 19:51   

Głośniki w półke to porażka, jeżeli nie ma skrzyni to nie pozostaje nic tylko glosniki w polke.
Ale jak masz miec skrzynie to lepiej zestawy w przednie drzwi + dorobic do tylnich boczki i glosniki w tylnie + oczywiscie wygłuszenie drzwi.
Jest duża różnica w jakości dzwięku, sprzęt poprostu gra ładnie. A jak chcesz walic 6x9 w półkę to z checią się z tobą zamienie półkami i wezme taką bez otworów.
 
 
 
Benitez 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: Oxford, England



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 18:37   

michone napisał/a:
Daje sobie reke obciac ze nie kupiles tuby bo 99,95 Polaków nie wie co to jest tak naprawde tuba... zabraklo by Ci rovera na taka skrzynke bo one maja po kilkaset litrow... Tuby sa uzywane na koncertach chodz jest troche projektow na glosnikach do domu np na tvm arz ale to inna bajka... do R200 dla zwyklego czlowieka nie trzeba nic jak dobry zestaw na przod... np rainbow slx256 delux + wzmak i wygluszenie drzwi zagra 1000ray lepiej niz nie jedna "tuba" z allegro


no masz racje, zle to nazwalem. Mialem na mysli duza skrzynie z glosnikiem 500W i wzmak 600W.

[ Dodano: Nie Gru 02, 2007 18:39 ]
michone napisał/a:
Daje sobie reke obciac ze nie kupiles tuby bo 99,95 Polaków nie wie co to jest tak naprawde tuba... zabraklo by Ci rovera na taka skrzynke bo one maja po kilkaset litrow... Tuby sa uzywane na koncertach chodz jest troche projektow na glosnikach do domu np na tvm arz ale to inna bajka... do R200 dla zwyklego czlowieka nie trzeba nic jak dobry zestaw na przod... np rainbow slx256 delux + wzmak i wygluszenie drzwi zagra 1000ray lepiej niz nie jedna "tuba" z allegro


no masz racje, zle to nazwalem. Mialem na mysli duza skrzynie z glosnikiem 500W i wzmak 600W.
 
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Wto Gru 04, 2007 21:07   

Ja na miejsce fabrycznyc h dałem Sony X-plode:) Grają neźle, a szkoda mi miejsca w bagażniku na jakieś skrzynki, czy cuś ...
_________________
KCNBM :*
 
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 07, 2007 00:53   

Czytam to forum i czytam i widzę, że niektórym się nie chce poszukać, poczytać, tylko założyć setny temat związany z głośnikami ;]
Sam jestem w takiej sytuacji, ale już wiem, że jeśli chcesz mieć "profesjonalne" nagłośnienie to:
- wygłuszenie drzwi matami;
- dystanse z MDF-u;
- dobre głośniki - np Hertz z serii ESK lub Helix dark blue 62.1 (takie mam zamiar kupić) w zestawie są tweetery. Jeśli podłączysz pod samo radio będzie to wystarczający sprzęt :)

Radio o mocy 4x50W w rzeczywistości moc sinusoidalna wynosi 25-27W i to jest najważniejsze, tak samo z głośnikami np. Helixy mają 100W muzycznej ale sinusoidalnej 50W (ta wartość jest ważniejsza, jeśli planujesz dobrać i zakupić w przyszłości wzmacniacz)

Głośniki z tyłu - OUT!
Chyba że nie zależy Tobie na dźwięku, tylko tak żeby coś grało...

Pozdrawiam
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Gru 07, 2007 23:39   

radio moze ma 25rms ale przy thd rzedu 10% co jest juz nieakceptowalne... nikt o tym nie pisze zeby lepiej to na papierku wygladalo... lepiej miec 30rms przy thd <1% wtedy mowimy o mocy a nie o schodach zamiast sinusoidy :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214i] Radioodtwarzacze + Głośniki !! PILNE !!
Foczes Car-audio, nawigacje, radia CB 21 Pią Lip 06, 2007 07:18
Vit0
Brak nowych postów [R214i 1997r] Głośniki w drzwiach
zizu77 Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Pon Paź 05, 2009 16:30
Botanix
Brak nowych postów [R200] Głośniki - dlaczego NIE głośniki w tylnej półce?
rafal506 Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Wto Mar 01, 2011 09:46
Lisus
Brak nowych postów [R400] Głosniki - jakie głośniki i jaki rozmiar
natenczas Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sie 21, 2010 22:36
borek88
Brak nowych postów [R416] Głośniki - czy przednie głośniki pasują od MG ZS/45
Robertt Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Maj 05, 2011 15:47
Robertt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink