Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Złe wskazania prędkościomierza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Złe wskazania prędkościomierza
Autor Wiadomość
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pon Gru 17, 2007 20:03   [R75] Złe wskazania prędkościomierza
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Tak jak w temacie. Licznik pokazuje dokładnie o 10km/h wiekszą prędkość niz jest w rzeczywistości. Jest jakiś sposób aby to naprawić?
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Cze 13, 2011 00:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 17, 2007 20:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Gru 17, 2007 20:12   

A na jakiej podstawie tak twierdzisz????
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pon Gru 17, 2007 20:14   

Porównanie z innymi autami, GPS również wskazuje o 10km mniejszą prędkość niż jest w rzeczywistości a tej samej nawigacji uzywałem w przynajmniej kilku innych samochodach i wskazania z ekranu dokładnie zgadzały sie z tym co jest na liczniku.

[ Dodano: Pon Gru 17, 2007 20:15 ]
Sorki, pochrzaniło mi się :grin: Miałem na mysli, że GPS pokazuje o 10km mniejsza prędkość niż wskazuje to licznik w Roverku, w innych autach na tej samej nawigacji nie ma z tym problemu.
 
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Gru 17, 2007 20:27   

U mnie jest identycznie licznik pokazuje większą prędkość niż GPS o od 10 d0 20 km/h.
Podobno prędkość z GPS jest najbardziej wiarygodna.
_________________
Tomek
 
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pon Gru 17, 2007 20:44   

No właśnie... a jeśli prędkośc źle wskazuje to może i przebieg jest przekłamany. Wie ktoś może jak to naprawić, wyregulować? A może ten typ tak ma :grin:
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Gru 18, 2007 10:33   

Cytat:
Wie ktoś może jak to naprawić, wyregulować?
Najprościej ... wymienić opony na inny profil. Jakie masz teraz założone?

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 18, 2007 12:21   

Marian_K napisał/a:
Najprościej ... wymienić opony na inny profil. Jakie masz teraz założone?

No właśnie. Każdy rozmiar opon inny niż fabryczny może powodować przekłamanie na prędkościomierzu.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Gru 18, 2007 12:27   

Mam oryginalne 15"
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 18, 2007 12:31   

marcin_i_alunia napisał/a:
Mam oryginalne 15"

15 cali to jest rozmiar felgi. My pytamy o rozmiar opon. Masz oryginalne opony od nowości?
Może ktoś "po drodze" zafantazjował i zmienił rozmiar opony?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Gru 18, 2007 13:02   

ja mam 15 stki felgi , opony 205/65
_________________
Tomek
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 18, 2007 13:14   

tommsz napisał/a:
ja mam 15 stki felgi , opony 205/65

Taki rozmiar był na felgach o szerokości 6.5 cala.
na weższych 6-calowych było 195/65/15

Nie wiem tylko w jakich konkretnie modelach były takie lub takie, bo RAVE ani instrukcja w tym zakresie nic nie mówi.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Gru 23, 2007 13:46   

W każdym aucie jest jakieś przekłamanie licznika na + w stosunku do prędkości rzeczywistych. Ja bym nie demonizował i po prostu jeździł ;) U mnie przy licznikowych ~140km/h jest 130km/h GPSowe ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kamiloski88 



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: NS



Wysłany: Pon Gru 24, 2007 11:24   

Predkosc odczywytana z GPSu nie jest najdokladniejsza, jak sam GPS wiec nie ma sie co tym sugerowac! im wieksza predkosc tym GPS wstazuje przedkosc z wiekszym bledem.
 
 
Spitfire 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 57
Skąd: Manchester, UK



Wysłany: Pon Gru 24, 2007 14:18   

kamiloski88 - nie zgodze sie z toba. Dzisiejsze GPSy pracuja z dokladnoscia ponizej 1m (czasami nawet 0.1m) Przy jezdzie na wprost jest on bardzo dokladny (na kretej drodze teoretycznie GPS moze robic bledy, ale beda one marginalnie male ze wzgledu na szybkie odswierzanie pozycji).

Czesto na miescie spotykam 'zamontowane' radary ktore wyswietlaja moja predkosc. Predkosc podawana przez GPS nie obiegia wiecej jak o 1km/h od tej podawanej przez radar, kiedy licznik pokazuje mi o ponad 7-10km/h wiecej (i w tym przypadku wraz ze wzrostem predkosci blad licznika jest wiekszy). Dlatego czasami mozna sie pozytywnie zdziwic kiedy pan policjant pokazuje na 'suszarze' 120km/h zamiast 150km/h ktore teoretycznie byly na liczniku.

Wszystko oczywiscie zalezy od konkretnego samochodu, profilu opon etc. W jednym blad bedzie wiekszy, w drugim mniejszy a w trzecim moze go nie byc wogole. Twierdzenie jednak ze GPS wskazuje predkosc z duzym bledem jest mocno nieprawdziwe (no chyba ze jest to jakis naprawde stary, wolny i niedokladny model :lol: )
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 24, 2007 14:46   

obecnie większość pomiarów testowych w terenie wykonuje się korzystajac z GPSów więc też teoria o dużej niedokładności do mnie nie przemawia ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kamiloski88 



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: NS



Wysłany: Wto Gru 25, 2007 13:04   

hmmm... no tak tylko ze akurat ostatnio jezdzilem z bratem w poszukiwaniu roverka dla mnie, moj brat robi w vobisie i moze sobie pozyczyc ze sklepu jakis sprzet dla siebie na niedlugi czas. Zabral GPS, nie jakis badziew za 600 zl tylko konkretny z wyzszej polki, cenowo i technicznie. No i jak sie okazalo GPS wskazywal na trasie predkosc inna niz z ktora jechalismy, nie byla to roznica jakis 20-30 km/h ale tak kolo 10. Wiec sam na wlasne oczy widzialem i wiem ze nie sa GPSy w cale takie dokladne

Spitfire napisał/a:
kamiloski88 - nie zgodze sie z toba. Dzisiejsze GPSy pracuja z dokladnoscia ponizej 1m (czasami nawet 0.1m)
a z tym to juz sie w ogole nie zgodze
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 25, 2007 13:26   

kamiloski88, a moze to licznik auta właśnie przekłamuje :mrgreen: :lol:
Cytat:
a z tym to juz sie w ogole nie zgodze

a ja wręcz przeciwnie ;) robilismy w pracy pomiary położenia pod przyszłe nadajniki radiowe GPSami i przesunięcie się o metr powodowało już zmianę odczytu położenia ;) i dziwnym trafem obecnie nawet ogromne budowle są często realizowane i obmierzane przy pomocy systemu GPS, wiec chyba w tym przypadku nie moze być mowy o niedokładnościach ;) Podobnie wygląda pomiar wysokości n.m.p. Też było to sprawdzane na kilku obiektach i o dziwo wszedzie odczyty z GPSu się zgadzały z wysokością mierzonego obiektu ;)
Pozatym liczniki samochodowe (przy ogumieniu nominalnym) ZAWSZE przekłamują odrobinę w górę, tak są konstruowane ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
general_p 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Gru 25, 2007 20:02   

Licznik może przekłamywać, jak widzę radar z wyświetlaczem zawsze staram sie jechać przez cały odcinek (do radaru) z jednostajną prędkością (najczęściej 50 km/h) - wyświetlacz na radarze zawsze pokazuje mi o 6 km/h mniej niż licznik autka. Podobnie było w moim poprzednim autku (teraz jeździ nim moja małża).
 
 
kamiloski88 



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: NS



Wysłany: Wto Gru 25, 2007 22:18   

Brt napisał/a:
kamiloski88, a moze to licznik auta właśnie przekłamuje :mrgreen: :lol:
Cytat:
a z tym to juz sie w ogole nie zgodze

a ja wręcz przeciwnie ;) robilismy w pracy pomiary położenia pod przyszłe nadajniki radiowe GPSami i przesunięcie się o metr powodowało już zmianę odczytu położenia ;) i dziwnym trafem obecnie nawet ogromne budowle są często realizowane i obmierzane przy pomocy systemu GPS, wiec chyba w tym przypadku nie moze być mowy o niedokładnościach ;) Podobnie wygląda pomiar wysokości n.m.p. Też było to sprawdzane na kilku obiektach i o dziwo wszedzie odczyty z GPSu się zgadzały z wysokością mierzonego obiektu ;)
Pozatym liczniki samochodowe (przy ogumieniu nominalnym) ZAWSZE przekłamują odrobinę w górę, tak są konstruowane ;)


no wporzo tylko ze po pierwsze nie mowimy o GPSach ktore sa urzywane na ogromnych budowlach, powiewaz napewno one odbiegaja technicznie od GPSow w autach! a my tu caly czas mowimy o tym ze koledze zle wskazuje predkosciomierz a nie ze sciane postawil krzywo w swoim domu. jestem ciekaw jakim GPSem robiles te pomiary polozenia.
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Gru 25, 2007 22:28   

Nie spojrzałem na rozmiar opon ale wiem, że są za małe tzn za niskie. Był już temat o tym, że komuś roverek zawadza podwoziem o spowalniacze na drogach. Ja mam to samo. Gdy wiozę rodzinkę autko delikatnie dotyka spodem o te nieszczęsne spowalniacze a zawieszenia mam w super stanie, niedawno sprawdzali mi to znajomi na stacji diagnostycznej. Koledze z forum pomogła wymiana opon na większe więc i ja tak zrobię ale dopiero na wiosnę. Mniejsza opona powoduje, że mimo prędkości obrotowej koła odpowiedniej dla prędkości np 100km/h prędkość na jej obwodzie jest mniejsza, gdy zwiekszymy średnicę koła błędne wskazania licznika i szuranie podwoziem powinno zaniknąć (tak było w przypadku innego forumowicza). Nie wiem czy moje rozumowanie jest poprawne :grin:

Jeśli chodzi o GPS to pracują one z dokładnością do 1m i nawet te w telefonach (mam nokie 6110 Navigator) mają odświeżanie pozycji co 1 sekundę więc o błedzie pomiaru nie może być mowy. Swoją drogą ten telefonik jest genialny :grin:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wskazania wtrysków, przepływomierza, itp.
apples Rover serii 75, MG ZT 111 Sro Mar 30, 2016 12:48
cin1391
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75]wskazania temperatury na zewnątrz
WitekWawa Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Gru 17, 2012 20:51
apples
Brak nowych postów [R75] Dziwne wskazania temperatury
DementorIRL Rover serii 75, MG ZT 36 Sro Cze 27, 2012 11:16
joannak25
Brak nowych postów [r75] wskazania temperatury na komputerze - prawidłowe ?
Legwan1989 Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Paź 12, 2013 10:50
columbo
Brak nowych postów [R75] Wskazania poziomu paliwa w zegarach - rozbieżności
pineska Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sie 10, 2016 09:35
pineska



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink