Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200] przekluczam a radio gasnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 200] przekluczam a radio gasnie
Autor Wiadomość
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Sob Gru 22, 2007 23:15   [R 200] przekluczam a radio gasnie

Wiem wiem moze juz bylo ale nie moge znalezc albo nie umiem szukac!


Zamontowalem radyjko i gra swietnie ale nie podoba mi sie to ze jak zgasze samochod to radio gasnie. Dopiero jak przeklucze stacyjke wlaczy sie znowu! Wiecie moze jak to zrobic zeby gralo nawet jak wyciagne kluczyk z radia?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 22, 2007 23:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 23, 2007 00:19   

Można podłączyć inaczej plus omijając stacyjkę, jednak co w tym złego??
Wysiadasz z auta a radio samo gaśnie.
Ja mam tak u siebie i sobie chwalę tylko jeżeli chcę posłuchać radia bez kluczyka to wystarczy że po prostu włączę radio (mam blaupunkta). Może Twoje radio też można włączyć bez klucza?? W jaką pozycję musisz przekręcić stacyjkę żeby uruchomić radio?
Prawidłowo to pozycja I a w pozycji II zapalają się kontrolki a przy III rozrusznik. Opisz dokładniej.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Gru 23, 2007 09:13   

TomC napisał/a:
Ja mam tak u siebie i sobie chwalę tylko jeżeli chcę posłuchać radia bez kluczyka to wystarczy że po prostu włączę radio (mam blaupunkta).


Mam to samo :) bardzo praktyczne :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Wto Gru 25, 2007 12:05   

No wiec w pozycji I radio nie dzilala dopiero jak przekrece na pozycje II (zapalaja sie kontrolki) to wtedy radio zaczyna sie wlaczac! Ja mam JVC KD G821 ale nie sprawdzalem czy bez kluczyka jak wlacze radio to czy dziala. Dzisiaj sprawdze!

Wiem tylko ze jak sam. jest odpalony lub jak jest kluczyk na pozycji II to moge wlaczyc radio a jak kluczyk przekrece na pozycje 0 to radio gasnie samo i na pewno wlacza sie ponownie samo jak przekrece kluczyk na pozycje II.


Dlaczego mi to przeszkadza? Bardzo czesto jak gasze auto to jeszcze troche w nim siedze (czekam na kogos lub podobne) i za kazdym razem jak zgasze auto to musze znowu przekrecac stacyjke zeby radio zaczelo grac i denerwoje mnie to ze moje radio co chwila gasnie i sie zapala! Powinno grac caly czas. A co do zapominania gaszenia radia z tym niemam problemu bo za kazdym razem biore panel ze soba! (takie przezwyczajenie)


Sory ze sie tak rozpisalem ale musialem wytlumaczyc!
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 25, 2007 12:19   

To w takim razie podpinasz sobie + z podtrzymania do + zasilania i radio gra kiedy chcesz ;) Znajdz schemat kostki ISO (np. na www.studio24.prv.pl) a najlepiej przy odrobinie chęci podciągnać + z aku (poprzez bezpiecznik ofkors) ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Pią Gru 28, 2007 11:39   

Brt napisał/a:
To w takim razie podpinasz sobie + z podtrzymania do + zasilania i radio gra kiedy chcesz ;) Znajdz schemat kostki ISO (np. na www.studio24.prv.pl) a najlepiej przy odrobinie chęci podciągnać + z aku (poprzez bezpiecznik ofkors) ;)



Dziekuje slicznie zajme sie tym jak bedzie chwila!


P.S.
Tak jak podejrzewalem jak przekrece kluczyk na 0 to radio gasnie i nie moge go uruchomic. Dopiero jak przekrece stacyjke! Czyli kontrolki musza sie palic zeby radio dzialalo! :)

Pozdrawiam i sprobuje zrobic jak Brt podpowiada!
 
 
pluto 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 162
Skąd: Jasło / Dębica



Wysłany: Sob Gru 29, 2007 20:14   

podejrzewam, ze radio gasnie też w pozycji III(rozruch)- i tak jest ok.
Kiedy podłączysz bezpośrednio rayjko pod + akumulatora, moze wystąpic w trakcie słuchania radyjka i równoczesnego rozruchu samochodu spadek napiecia i dojdzie np do wykasowania zakodowanych stacji i zapisanych ustawień EQ.wszystko bedziesz ustawiał od nowa. czyli tak jak bys odłaczył akumulator, bądź wyciągnął radyjko z samochodu.
(miałem tak i po pewnym czasie wolałem jednak opcje oryginalną:-))
_________________
Piotrek
 
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Nie Gru 30, 2007 23:08   

Tak tylko mnie top denerwoje bo jak stojke na parkingu to musze przekrecic stacyjke zeby posluchac radia!

A poza tym przekrecam stacyjke na II (jak kontrolki sie zapalaja) to radio sie wlacza, wtedy musze chwile poczekac ale sie podgrzeje (jak to w dieslach) i dopiero zapalam sam. i wtedy jak zapalam to radio znowu sie wylacza i jak juz zapale sam. to dopiero 2 raz radyjko sie wlacza! Irytujemnie to strasznie!!!!!!!! :/

[ Dodano: Nie Gru 30, 2007 23:10 ]
pluto napisał/a:
podejrzewam, ze radio gasnie też w pozycji III(rozruch)- i tak jest ok.
Kiedy podłączysz bezpośrednio rayjko pod + akumulatora, moze wystąpic w trakcie słuchania radyjka i równoczesnego rozruchu samochodu spadek napiecia i dojdzie np do wykasowania zakodowanych stacji i zapisanych ustawień EQ.wszystko bedziesz ustawiał od nowa. czyli tak jak bys odłaczył akumulator, bądź wyciągnął radyjko z samochodu.
(miałem tak i po pewnym czasie wolałem jednak opcje oryginalną:-))




Moze tak bedzie ale mialem tak w poprzednim samochodzie i nic mi sie ustawienia nie kasowaly! :)

Wiec mam nadzieje ze jak sie za to wezme to tez nie beda sie kasowac!
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 10:55   

Więc tak: Żeby radyjko nam grało bez kluczyka najlepiej odczepić (odciąć) czerwony przewód tak, żeby troche go wystawało z kostki (jak nam się "odwidzi", to będzie do czego przylutować) :smile:

póżniej odizolowujemy kawałek żółtego, lutujemy w to miejsce czerwony, izolujemy i gra bez kluczyka :mrgreen:

Tak na marginesie, polecam bawić się kabelkami wystającymi z radia, a nie z wnętrza auta :grin:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 11:11   

Ja tylko dodam, że po prawidłowym podpięciu (radio załącza się w pozycji I stacyjki) zgaszenie silnika nie powoduje wyłączenia radia. Z kolei włączenie rozrusznika (pozycja kluczyka III) powinno powodować tylko chwilowe wyłączenie radia (na czas rozruchu), a po powrocie kluczyka w pozycję II, radio samoczynnie powinno się włączyć.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 11:25   

thef napisał/a:
Ja tylko dodam, że po prawidłowym podpięciu (radio załącza się w pozycji I stacyjki) zgaszenie silnika nie powoduje wyłączenia radia. Z kolei włączenie rozrusznika (pozycja kluczyka III) powinno powodować tylko chwilowe wyłączenie radia (na czas rozruchu), a po powrocie kluczyka w pozycję II, radio samoczynnie powinno się włączyć


No dokładnie jak kolega thef napisał, więc żeby radyjko grało wystarczy mieć kloczyk ustawiony w pozycji I i nie musi byś włączony zapłon (II)
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 11:28   

dzieki chlopaki.
A jak tak zrobie jak radziecie i wlacze radio a kluczyk wyciagne ze stacyjki to rdio zgasnie?
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 12:05   

jeśli zrobisz to podpięcie czerwonego przewodu pod żółty, to będzie grało nawet po wyjęciu kluczyka. Tylko nie zapomnij wyłączyć radja na noc :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:02   

Jak zrobisz tak jak powinno być, to po przekręceniu kluczyka w pozycję 0 radio się wyłączy.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:14   

thef napisał/a:
Jak zrobisz tak jak powinno być, to po przekręceniu kluczyka w pozycję 0 radio się wyłączy

moim zdaniem to jest lepsze rozwiązamie.
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 23:54   

Ja wole zeby gralo caly czas a o wylaczanie sie nie boje bo tak czy siak zawsze jak wychodze z sam to biore panel wiec musze wylaczyc radyjko! :))
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Sty 18, 2008 00:29   

Uwazaj z podlaczaniem + do podtrzymania. Ja tak mialem w swoim Alpine w R200 i kradl skubaniec prad. Efektem ubocznym byla strata brzeczyka przypominajacego ze zostawiles wlaczone swiatla.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 08:54   

MaReK napisał/a:
kradl skubaniec prad. Efektem ubocznym byla strata brzeczyka przypominajacego ze zostawiles wlaczone swiatla


:/ napewno to była wina radia??

mogło tak się dziać jeśli wyło coś cudowane z elektryką.
Jeśli podepniemy czerwony przewód sterowania pod żółty podtrzynamia, to nie ma prawa się nic dziać...
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Sty 18, 2008 22:54   

A jednak sie dzialo.
W ten sam sposob dzialal sobie Soniak i bylo cacus ;)
A Alpine zzerala mi prad. Po 48h musialem odpalac na pych ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [R25] Radio - jakie polecacie radio oprócz orginalnego
bacha401 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Sie 22, 2010 10:27
bacha401
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R75] Radio - nowe radio, a sterowanie w kierownicy
Kris Car-audio, nawigacje, radia CB 138 Nie Maj 12, 2013 16:54
MatiNitro
Brak nowych postów [R45] Radio - jakie radio do 300 pln?
adamsky Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sro Sty 12, 2011 17:59
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink