Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Sprężarka klimatyzacji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Sprężarka klimatyzacji
Autor Wiadomość
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 20:15   [R620] Sprężarka klimatyzacji
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam forumowiczów. Dzisiaj korzystajac z wolnego dnia postanowilem wkoncu podjechac do znajomego na kanal i poogladac troche auto od spodu gdyz od jakiegos czasu zaczelo chodzic i to całkiem glosno jak mi sie wydaje. Na poczatku myslalem ze łacznik elastyczny przy tłumiku źle wspawali w warsztacie bo był odgłos typowy dla dziury w tłumiku ale jednak nie. Chodzilem w kolo i odglos wydaje sie dobiegac wlasnie ze sprezarki klimatyzacji. Słychać typowe tarabanienie. Czyżby to wina sprzęgiełka w tym mechanizmie ? powstał jeszcze jeden wate który ma wpływ niejako na harmonie pracy silnika otóż: przy wolnych obrotach wdusze mocniej pedal to słychać odgłos typowy jak tem przy uruchamianiu sie spreżarki pstryk i obroty leca do góry. Pyanie moje pewnie i normalne ale jak moge to naprawić ? da sie cos zrobić z ta obecna sprezarka czy szukać moze jakies uzywki na allegro. No chyba ze kolega NEOSSS posiada cos takiego. Klima jest dokladana wiec jest na samej gorze nad alternatorem. :/
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 20:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 23:09   

Oj joj joj, ja klimatyzacje niestety do Dieselka mam ta druga wiec beda inne mocowania, a co do tego to sprawdz jeszcze pompe wspomagania, sprezeglo w klimatyzacji i naciag paska...
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 09:26   

właśnie o to sprzegiełko w sprezarce chodzi. Kiedys mechanik mowil ze cos sie dzieje z tym bo piszczalo przy odpalaniu ale po wymianie i naciagnieciu paska ustało. Teraz natomiast sa stosunkowo głośne stuki dobiegajace wlasnie ze sprezarki i jest to dosyc irytujace :/ Co do sprawdzenia tego sprzegiełka to raczej moja osoba odpada bo dopiero poznaje ten kunszt :lol: i nie wiem nawet jak sie za to zabrać :/
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 11:14   

To podjedz do mechanika i niech sprawdzi czy piszczy alternator czy klima i dlaczego...
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 11:33   

jutro bedzie trzeba podskoczyc :/ z tego co pamietam jak mikiedys napominał o tym to mowil ze sprzegiełko w sprezarce jest wyrąbane ale zobaczymy co teraz powiedza :???:

Z racji wizyty gości nie mialem kiedy podjechac i sprawdzic co w końcujest przyczyna takiego halasu. Jutro postaram sie podjechac do znajomego mechanika i mam nadzieje ze bedzie potrafil to jakos zdiagnozowac :/

[ Dodano: Pon Kwi 28, 2008 19:39 ]
byłem dziosiaj u znajomego mechanika. Na poczatku nie wiedzial sam tez co to moze być konkretnie. Poluzowalismy sprezarke, zdjelismy pasek laczacy sprezarke klimy z alternatorem i bylo ciszej. Po zalozeniu na nowo, wiec wychodzi na to ze to jednak sprezarka. Wcześniej byl mocniej napiety i moze przez to ten hałas byl bardziej dokuczliwy. Teraz jest nieco slabiej ale jego diagnoza poki co to czekac albo szukać juz zamiennika :/ Ile moze kosztowac taka sprezarka ? :?: :???:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Sprężarka klimatyzacji
seyfer Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Maj 14, 2008 13:52
seyfer
Brak nowych postów [r623] sprężarka klimatyzacji
ofis Rover serii 600, Honda Accord 8 Sob Gru 13, 2014 11:36
Zubek
Brak nowych postów [R600] Głośna sprężarka klimatyzacji
sebaseba2 Rover serii 600, Honda Accord 5 Sob Maj 22, 2010 20:26
TrAViShOn
Brak nowych postów [R600]Jaka spręzarka klimatyzacji ?
bazyl1218 Rover serii 600, Honda Accord 0 Sob Sie 06, 2011 18:44
bazyl1218
Brak nowych postów [R600]Sprężarka klimatyzacji a zima.
bazyl1218 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Gru 20, 2010 20:07
bazyl1218



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink