Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Jak wyciągnąć na zewnątrz radio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Jak wyciągnąć na zewnątrz radio
Autor Wiadomość
rafalskorupski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 34
Skąd: Harrogate/Anglia



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 15:26   [R400] Jak wyciągnąć na zewnątrz radio
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Jak w temacie, zastanawia mnie jak wyciagnac radio ktore jest podlaczone kabelkami w srodku. Co trzeba demontowac?

dzieki za pomoc
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 19, 2011 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 24, 2008 15:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AkUu
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 24, 2008 16:26   Re: [R400 1.4 103KM 1997r] jak wyciagnac na zewnatrz radio

rafalskorupski napisał/a:
Jak w temacie, zastanawia mnie jak wyciagnac radio ktore jest podlaczone kabelkami w srodku. Co trzeba demontowac?

dzieki za pomoc


hmm wyciaga sie jak kazde inne, nic nie trzeba demontowac, oryginalne radio rovera masz?!
u mnie po lewej i po prawej stronie radia(oryginal) sa takie otworki po dwa z kazdej strony(pionowo), jezeli masz takie specjalne uchwyty do wyciagania radia to one wlasnie tam pasuja (w maplinie wiem mozna ja kupic i pewnie w halfordsie tez), wklada sie te druciki w otworki, jak by sie blokuja, pociagasz za nie i radio wychodzi samo:) (one dociskaja blaszki ktore trzymaja radio), mozeszy uzyc jakiegos grubszego/sztywnego kawalka drutu albo cienkiego srubokretu i pokombinowac troche to sie wysunie :) , mozesz tez na sposob brutalny wyjac radio tylko porysujesz sobie plastik i mozesz sie nameczyc tzn podwazac radio jak by w kilku miejscach (okolice otworkow) i predzej czy pozniej te blaszki puszcza radio :) ale nie polecam :P

jak wysuniesz radio to kable "pojda" za radiem, a tam masz kostki oraz kabel antenowy, odpinasz to i radio masz w reku :) to chyba tyle :)
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 16:49   

Wiesz co, sa dwa rodzaje "chwytakow" trzymajacych radio na swoim miejscu.
Jak masz to co napisal AkUu to wystarczy blaszka pasujaca do otworow (ja wyciagam za pomoca drutu :wink: . Wkladasz go po lewej i prawej stronie i nie musisz nic wiecej tam grzebac, tylko wyciagasz radio. Ten drut jak przejdzie gleboko to odhaczy trzymajace blaszki.
Natomiast jak masz radio, gdzie zamiast tych szczelin masz tak jakby okragle dziurki (powinny byc 4), to bierzesz 4 okragle srubokrety, badz wsponiane wczesniej druty, wkladasz wszystkie 4 do dziurek i wyciagasz radio. Jak juz napisano, radio wychodzi razem z wiazka kabli (1- kostka iso od pradu, uziemienia, automatycznej anteny itp, 2- kostka iso od glosnikow, 3- kabel antenowy). Wyciagasz je z radia (tam jest taki cypelek ktory ma zapobiegac wypadnieciu wtyczek podczas jazdy, wciskasz go i wtyczki wychodza).
tyle!
Szerokości! :mrgreen:
 
 
rafalskorupski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 34
Skąd: Harrogate/Anglia



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 18:01   [R400 1.4 103KM 1997r] jak wyciagnac na zewnatrz radio

Nie ma oryginalnego radyjka rovera, mam cd kenwooda. Wlasnie udalo mi sie wyciagnac radyjko ale robilem to w konkretnym celu no i tego celu mi sie nie udalo osiagnac. Konkretnie chodzi mi o to ze radio jest nie do konca wlozone w przeznaczone do tego miejsce i "wystaje" jakies 1.5-2cm. Chcialem tam sie dobrac zeby zobaczyc jak mozna by bardziej upchac te kabelki co tam sa zeby jednak to radio wcisnac na swoje miejsce bo wyglada conajmniej nieestetycznie. Okazuje sie to zadaniem ponad moje sily, miejsca malo, kabli sporo i tak sie zastanawiam czy jakos od tylu tam sie mozna dobrac zeby te kable jakos poupychac w jakies dziury czy otwory, cokolwiek. A u was jak to jest porobione ze sie radia mieszcza? :) bo chyba wszystkie bardzo podobne wymiary maja :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10897
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 18:23   

musisz je tak upchać żeby znalazły się na radiu, ale uważaj na kabel antenowy, zeby nie podszedł pod jakieś żeberko z tyłu radia...
podobnież pomaga wyjęcie guzików od awaryjnych i od ogrzewania tylnej szyby i wspomaganie się tymi otworami...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 19:32   

EEEE, miejsca jest wystarczajaco.
Wydaje mi sie ze ten kto wkladal to radio to zle przygotowal sobie ta ramke metalowa w ktora radio wkladasz.
Odegnij wszystkie blaszki te ktore sa z brzegu (patrzac od przodu) w taki sposob aby mocowaly ramke do kokpitu.
Reszte blaszek odegnij tak aby pasowaly to otworow w radiu (aby radia sie niejako zatrzasnelo po wsunieciu).
Miejsca jest sporo i nie powinienes miec problemu z wsadzeniem radia do konca.
Tak jak mowie, problemem jest na pewno sposob montazu radia, blokuja go te blaszki w ramce!
Mialem tak w poprzednim aucie, ale ta moja ramka byla juz tak powyginana (zdewastowana), ze niewiele dalo sie z tym zrobic (dodam ze bylo to daewoo tico wiec konstrukcja kokpitu tez byla licha).
Moim zdaniem nalezy przyjzec sie tej ramce i tym blaszkom.
Daj znac jak sie z tym uporasz!
 
 
rafalskorupski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 34
Skąd: Harrogate/Anglia



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 15:49   [R400 1.4 103KM 1997r] jak wyciagnac na zewnatrz radio

Udalo sie :) klikam w pomogl wszystkim uczestnikom dyskusji, dziekuje chlopaki :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Jak wyciągnąć klosz lampy p/mgielnej
ascaris Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Lip 14, 2009 08:06
szoso
Brak nowych postów [R400] Wyłączające sie radio :/
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Kwi 11, 2007 09:39
Brt
Brak nowych postów [r 420 di 97r.]-wymiana listew przy szybach z zewnątrz
yorzo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Sie 05, 2010 12:53
kasjopea
Brak nowych postów [R400] nie działa radio i zegarek
danielxc717 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Gru 30, 2010 10:35
danielxc717
Brak nowych postów [R400] nagle radio przestało grać
Pjotrek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Sty 13, 2012 16:10
Pjotrek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink