Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR ale też R200/25] - zakłócenia od silnika w głośnikach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR ale też R200/25] - zakłócenia od silnika w głośnikach
Autor Wiadomość
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 23:20   [MG ZR ale też R200/25] - zakłócenia od silnika w głośnikach

Witam,
Problem jak w temacie. W głośnikach słychać lekki pisk nasilający się wraz z wzrostem obrotów. Instalacja jest oparta na radiu potraktowanym wyłącznie jako jednostka sterująca, 3 parach RCA które idą prawym progiem (razem z wiązka elektryczną :głupek2: ) do 5 kanałowego wzmacniacza. Zasilanie do wzmacniacza jest puszczone lewą stroną grubym kablem, ale tylko + jest wzięty z akumulatora, masa z bagażnika. Dodam że kable sygnałowe dodatkowo izolowałem oplotem z folii aluminiowej i taśmą żeby sprawdzić czy nie łapią zakłóceń. Co ciekawe po rozłączeniu instalacji przez jakiś czas (pół godziny) zakłóceń nie ma - czyżby pętla masy?
I teraz pytanie co zrobić i w jakiej kolejności? Mam nastepujący pomysły:
Puszczenie RCA lewą stroną, zasilania prawą
Minus z akumulatora
Kondensator
Połączenie masy radia do wzmacniacza
Filtr na radio 10A (mam już nawet tylko mi kabli szkoda na razie było ciąć)
Filtr na wzmacniacz (70A z DAX)
Nowe kable RCA
W ostateczności filtry na RCA (wiadomo że tną częstotliwości ale czy przy takim np. sinus-live jest duża utrata jakości?)
zastanawiam się jeszcze czy nie jest tak że MG/R25/R200 mają jakąś typowy problem który można łatwo rozwiązać np. kondensator na alternatorze, wymiana szczotek itp.
Dodam jeszcze, że pisk jest niezależny od głośności radia, występuję nawet przy mute. Głośność pisku zwiększa się wraz z obrotami silnika, ale nie jest to bardzo głośne, słychać przy ściszonym radiu głównie.
Za pomoc z góry dziękuję,
Ostatnio zmieniony przez marcinmarcin Czw Wrz 11, 2008 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 23:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
emilek_kg 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 16
Skąd: Kamienna Góra



Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 07:19   

Też miałem podobny problem z tym, że miałem efekt turbo z gwizdków przy obrotach hehe. Szczerze Ci powiem, że problem sam mi się rozwiązał bo miałem źle podpięte kable. Poprostu brakowało mi jednego kabla RCA (wstyd). Czyli można pokombinować z czinczami właśnie. ja bym proponował, żeby odpiąć jedną czincze i głośniki od niej i zobaczyć czy czasem problem nie zniknie. Jeśli nadal będzie to odpiąć kolejną. Ja bym stawiał na RCA. Pozdro
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 12:12   

emilek_kg napisał/a:
Też miałem podobny problem z tym, że miałem efekt turbo z gwizdków przy obrotach hehe. Szczerze Ci powiem, że problem sam mi się rozwiązał bo miałem źle podpięte kable. Poprostu brakowało mi jednego kabla RCA (wstyd). Czyli można pokombinować z czinczami właśnie. ja bym proponował, żeby odpiąć jedną czincze i głośniki od niej i zobaczyć czy czasem problem nie zniknie. Jeśli nadal będzie to odpiąć kolejną. Ja bym stawiał na RCA. Pozdro

Kable podłączone właściwie, jak je odepnę to przestanie grać głośnik i automatycznie pisk zniknie - zakłócenia są ogólnie związane z kablami RCA tylko że mogą być dwie przyczyny: Pierwsza taka że RCA łapią zakłocenia od wiązki i jest to wina kabli bądź położenia, a druga bardziej ogólna to taka że tworzy się pętla masy a kable są winne tylko w zakresie takim że łącza radio z wzmakiem. Piski słychać we wszystkich czterech (sześciu) głośnikach
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 21:46   

w 800 miałem to samo ... i wprawdzie nie pamietam w jaki sposób problem sie rozwiązał ale napewno nie przez
marcinmarcin napisał/a:
Kondensator
Połączenie masy radia do wzmacniacza
Filtr na radio 10A (mam już nawet tylko mi kabli szkoda na razie było ciąć)
Filtr na wzmacniacz (70A z DAX)
Nowe kable RCA


Spróbuj jak najdalej odizolowac kable od alternatora

[ Dodano: Czw Wrz 11, 2008 21:52 ]
na jednym z forum znalazlem pare pomysłów co moze byc przyczyna Cytuje:

więc polutuj ekran rca bezpośrednio do radia, pociągnij masę od karoserii do obudowy radia (też polutuj), wzmacniacz masz przykręcony do oparcia? Jeśli tak to go odkręć na czas testów, bo niektóre ampy są wrażliwe na połączenie obudowy wzmacniacza z karoserią... wzmacniacz musi być odizolowany. Kolejny krok to masa wzmacniacza... gdzie masz podpiętą masę? Najlepiej pod śrubę od pasów, a niektórzy pod kanapą łączą pod śróbkę tego czujnika od pompy paliwa... a ona lubi też siać.

Jeśli to nie pomoże to sprawdź ładowanie alternatora, może masz walniętą którąś diodę prostowniczą? Możesz jeszcze pociągnąć masę do wzmacniacza bezpośrednio z akku...

I ostatnia sprawa: zlokalizuj co sieje. Podłącz jakiegoś discmana czy cokolwiek pod wzmacniacz i sprawdź czy dalej są zakłócenia. Jeśli nie będzie to wina leży gdzieś przed wzmacniaczem.

Czy głośniki podpięte pod radio też piszczą?

I jeśli będziesz zakładał filtry to zacznij od filtrowania prądu a nie RCA, bo sam prąd możesz przefiltrować i nic się nie stanie. A te wszystkie magiczne filtry pętli masy z alle... powodują usunięcie pisku, ale i pogorszenie jakości dźwięku, i to ZNACZNE.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 22:11   

To są dobre rady (elektroda ZTCP), też zamierzam przejść przez to, ale łudzę się jeszcze nadzieją że jest to typowy problem w R25/MG i wystarczy np. zmienić coś w alternatorze lub dodać kondensator, wziąć masę skąd indziej itp...
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 22:14   

marcinmarcin napisał/a:
że jest to typowy problem w R25/MG


jest to typowy problem w miejscach tak bardzo narażonych na zakłócenia jakimi są pojazdy mechaniczne.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] co sądzicie o tych głośnikach
Pabletto Car-audio, nawigacje, radia CB 34 Sro Gru 17, 2008 10:55
michone
Brak nowych postów [R200] Szum w głośnikach, wybór radia
nitek44 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sob Paź 21, 2017 20:12
Gość
Brak nowych postów [R75] Nic nie slychać w głosnikach, (SAT, TV, CD)
krawcu71 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Paź 04, 2010 01:04
krawcu71
Brak nowych postów [R45] CB radio TTI 550 - zakłócenia
Kleszcz Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Kwi 20, 2011 17:03
Kleszcz
Brak nowych postów zakłócenia Pioneer
czasem trzaski po podkręceniu vol>35
Damianin Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Sie 15, 2007 13:04
Damianin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink