Forum Klubu ROVERki.pl :: przerejestrowanie autka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Wto Kwi 12, 2011 23:58
przerejestrowanie autka
Autor Wiadomość
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 09:15   przerejestrowanie autka

Hejka,

Mam taki motyw, może ktoś będzie wiedział i napisze jak to przeprowadzić. W sieci szukam ale nie bardzo wiem jak o to wujaszka google zapytać.

Otóż sprawa wygląda tak.

Jest sobie Kajetan, Kajetana wszyscy znają chyba i przedstawiać nie trzeba :)
Kajetan ma dwóch właścicieli, mnie i teścia. Zabieg ten był użyty do wykorzystania zniżek teścia :) Po czasie jednak okazuje się, że to moje zniżki są łupem a nie jego i chcę wziąć rozwód.
I teraz co ja muszę zrobić aby Kajetan stał się tylko mój?
Jakąś umowę spisać z teściem, że auto jest tylko moje?
Czy muszę potem zmieniać dowód rejestracyjny?
Jeśli muszę zmieniać dowód to czy zmienią mi tablice?
Czy jeśli będą wymienić dowód to też będzie cała historia z miękkim dowodem i dopiero potem dostanę stały?
Czy może wklepią jakąś adnotację w dowodzie?

Z góry wielki dzięki za pomoc!
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 08, 2008 09:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 09:33   

walkie napisał/a:
Kajetan ma dwóch właścicieli, mnie i teścia

tak naprawdę to ma jednego właściciela (osoba wpisana na pierwszej stronie w dowodzie rejestracyjnym) i współwłaściciela (wpisany jako adnotacja gdzieś dalej)
i teraz sprawa się dopiero zaczyna ... kto z Was jest wpisany na pierwszej stronie ?
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 10:17   

giewu napisał/a:
teraz sprawa się dopiero zaczyna ... kto z Was jest wpisany na pierwszej stronie ?


teść
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 10:26   

w takiej sytuacji czeka Cię załatwianie "od nowa" wszystkich formalności :/
najlepszym wyjściem będzie jeśli umową darowizny teść zrzeknie się swojej części samochodu na Twoją korzyść (trzeba iść z tym do Urzędu Skarbowego niestety). Z taką umową musisz udać sie do wydziału komunikacji i złożyć "Wniosek o wykreślenie współwłaściciela". W Twoim przypadku wiąże się to niestety z nowym dowodem rejestracyjnym czyli z kolejnymi opłatami. Dowód powinien być od razu "twardy" i najprawdopodobniej pozostaniesz przy starych tablicach rejestracyjnych.
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 10:47   

na przyszłość taka podpowiedź ,że nie trzeba sie wpisywać w dowód by przenieść swoje zniżki na kogoś :razz:
 
 
 
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 11:31   

drlubicz napisał/a:
na przyszłość taka podpowiedź ,że nie trzeba sie wpisywać w dowód by przenieść swoje zniżki na kogoś :razz:


Jak to? Możliwe jest korzystanie ze zniżek kogos, kto nie jest wpisany w dowód rejestracyjny?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 11:33   

Cherman napisał/a:
Możliwe jest korzystanie ze zniżek kogos, kto nie jest wpisany w dowód rejestracyjny?

nie jest to możliwe :cool: ... post kolegi drlubicz miał mieć jedynie akcent humorystyczny ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 11:39   

Jak najbardziej jest to możliwe. Oczywiście wiadomo że ktoś obcy nie może przekazać swoich zniżek na Ciebie ale mąż może żonie, syn ojcu mało tego można nawet swojej teściowej hehe , nie trzeba się wpiswać w dowód rejestracyjny tyle że przy kolizji osoba która przekazała te zniżki może być poproszona o udokumentowanie ich , teraz jest tak bryndza w ubezpieczeniach , jest tak dużo ubezpieczycieli że robią wszystko by tylko pozyskać klienta , doszło do tego że jak kupujemy auto z zagranicy to oni go mogą ubezpieczyć nawet jeżeli auto nie ma jeszcze rejestracji w kraju i ubezpieczają go na numer vin.
 
 
 
MikeLD 




Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 96
Skąd: Gdańsk

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 11:40   

giewu napisał/a:
(...) Dowód powinien być od razu "twardy" i najprawdopodobniej pozostaniesz przy starych tablicach rejestracyjnych.


Znaczy się stały? stałego nie dostanie od razu, musi być przecież wybity w PWPW, póki co tymczasowy. Tablice zostaną te same jeśli meldunek macie w obrębie jednej miejscowości [kodu na tablicy]. I tak zresztą do rejestracji musisz je zdjąć żeby dostać nową wlepkę hologramową.

A w US to dopytaj jak jest z darowiznami - bo nie jesteście na tyle blisko spokrewnieni, żeby uniknąć podatku. Może lepiej żeby odsprzedał swoją część auta za śmieszny grosz - wtedy masz podatek od umowy cywilno-prawnej [2% od ceny sprzedaży] zamiast od wartości darowizny. A ten od umowy C-P chyba nawet obowiązuje od 1000zł wzwyż.

drlubicz napisał/a:
(...) doszło do tego że jak kupujemy auto z zagranicy to oni go mogą ubezpieczyć nawet jeżeli auto nie ma jeszcze rejestracji w kraju i ubezpieczają go na numer vin.


Przynajmniej nie w Generali - nie ma takiej możliwości, parę dni temu chciałem to zrobić.
Ostatnio zmieniony przez MikeLD Sro Paź 08, 2008 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 11:46   

Jak ktoś nie wieży to można zadzwonić do ubezpieczalni i się zapytać , u mnie w domu jest taż że jedno auto jest na żonę a ona nie ma prawo jazdy , autem jeżdżę ja i normalnie korzystam ze swoich ciężko wypracowanych zniżek ale w dowodzie i w ubezpieczeniu jest wpisana żona, to ubezpieczanie mam akurat w Liberty Direct ale link 4 też tak pozwolił.

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 11:47 ]
Liberty Direct ubezpieczył mi auto na numer vin
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 11:49   

MikeLD napisał/a:
stałego nie dostanie od razu, musi być przecież wybity w PWPW, póki co tymczasowy.

nie mając pewności na wszelki wypadek napisałem, że powinien być, nie że będzie ;)
ale poszukałem i znalazłem potwierdzenie Twoich słów:
"Po złożeniu wniosku i kompletu dokumentów, zgodnie z obowiązującymi przepisami, organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni i zamawia dowód rejestracyjny w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest w tym okresie pozwolenie czasowe."
drlubicz napisał/a:
ale mąż może żonie, syn ojcu mało tego można nawet swojej teściowej hehe , nie trzeba się wpiswać w dowód rejestracyjny

pierwszy raz o czymś podobnym słyszę :shock: , zaintrygowałeś mnie tym strasznie ... masz może gdzieś pod ręką jakiś link do ustawy, zarządzenia czy innego przepisu wykonawczego, który coś takiego reguluje ? :cool:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 12:23   

Wiedziałam, że to nie będzie proste. Cholera jasna, w tym kraju nigdy nie będzie normalnie.

Ja bym wtedy zarejestrowała i ubezpieczyła na siebie gdybym miała normalną cenę, 100% płatne ale nie, Ci mi chcieli dać 125% za wiek. ARGH!
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 12:31   

Ech kobiety :twisted: , za dwadzieścia lat będziesz chciała by facet z ubezpieczalni jak Cię zobaczy dał zwyżkę za młody wiek :rotfl:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 12:40   

drlubicz napisał/a:
za dwadzieścia lat będziesz chciała by facet z ubezpieczalni jak Cię zobaczy dał zwyżkę za młody wiek
:lol: :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 12:54   

Cytat:
Ech kobiety :twisted: , za dwadzieścia lat będziesz chciała by facet z ubezpieczalni jak Cię zobaczy dał zwyżkę za młody wiek


Ech faceci! :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 15:20   

walkie napisał/a:
Wiedziałam, że to nie będzie proste. Cholera jasna, w tym kraju nigdy nie będzie normalnie.

A jakbyś chciało, aby to się załatwiało?
Jak byłoby "idealnie"? :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 15:24   

giewu napisał/a:
pierwszy raz o czymś podobnym słyszę , zaintrygowałeś mnie tym strasznie ... masz może gdzieś pod ręką jakiś link do ustawy, zarządzenia czy innego przepisu wykonawczego, który coś takiego reguluje ?

To są wewnętrzne przepisy TU.
Ja też ostatnio się dowiedziałem, że mogę przejąć zniżki żony jak będę auto na siebie rejestrował :D
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 15:44   

piter34 napisał/a:
A jakbyś chciało, aby to się załatwiało?
Jak byłoby "idealnie"? :lol:


Spisuję pismo z teściem, idę do wydziału komunikacji, przedkładam je a Ci robią adnotację w dowodzie i wprowadzają w system.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
MikeLD 




Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 96
Skąd: Gdańsk

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 08, 2008 15:47   

Ponoć w Belgii czy w Danii tablice rejestracyjne są przypisane do obywatela na stałe. Słyszał, że we Francji też mają taki system wprowadzić. Wtedy w urzędzie tylko siup, wpis auta i po sprawie.
_________________
Czasem myślisz, że los się do Ciebie uśmiechnął, a Ty go po prostu rozśmieszyłeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przerejestrowanie pojazdu
TheKOktajl Prawo i ubezpieczenia 13 Pią Sty 10, 2014 21:23
soviet100
Brak nowych postów Ubezpieczenie i przerejestrowanie samochodu
predatoraf Prawo i ubezpieczenia 23 Sro Mar 14, 2012 23:19
machi12
Brak nowych postów Przerejestrowanie samochodu z dwiema umowami
marcin8004 Prawo i ubezpieczenia 5 Czw Wrz 27, 2012 21:35
PTE
Brak nowych postów [Inne] Przerejestrowanie auta po kupnie.
Piotrass Prawo i ubezpieczenia 2 Czw Lis 12, 2009 19:04
Piotrass



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink