Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Podświetlenie wnętrza i zegarka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Podświetlenie wnętrza i zegarka
Autor Wiadomość
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



  Wysłany: Wto Lis 04, 2008 15:05   [R400] Podświetlenie wnętrza i zegarka
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam!
Mam problem w swoim Roverku. Otóż chodzi o podświetlenie wnętrza. Jak już kupiłem, było wstawione przyjemne niebieskie światełko w podświetleniu wnętrza kabiny. Bardzo mi sie podoba, ale...
No właśnie po jakimś czasie od kupienia otwieram samochód w nocy, a tu ciemno w kabinie. Zacząłem przestawiąc światełko, żeby włączyć na stałe. Niestety też nic nie reagowało. Stwierdziłem pewnie przepalona żarówka. Już chciałem dobierać sie do śwtałka. gdy...I tu właśnie. Podchodze rano do samochodu otwieram normlanie z pilota i patrze we wnątrz a tam światełko jest jak gdyby nic się nie stało:)
Hmm mówie ok, samo się naprawiło. No i działało, działało i w pewnym momencie znowu otwieram samochód pilotem i znów nie mam światła. I tak kilkanaście razy się jzu zdarzało. Zdarza się tak, że podchodze do samochodu wieczorem a światełka nie ma, ale podchodzę rano i światło jest. Albo jeszcze śmieszniej wychodze rano światełka nie ma, idę do sklepu na dosłownie chwilę( zakymam dźwi), wracam i światełko jest.
Nie wiem o co chodzi. Generalnie niby znajomy mówi, że to pewnie czujniki krańcowe we dźwiach? No tak, ale co to ma do otwierania pilotem? Skoro powinno to reagować na otwieranie dźwi?Chyab, że się mylę...?
No to jeżeli to czujniki krańcowe to jak je sprawdzić, który to szwankuje?
Aha no i to normalne, że przy dłuższym staniu gdy włączy się światełko ono gaśnie?Troche to denerwuje gdy np chcę skorzystać w nocy z jakieś pomocy typu mapa:D

Podobna sytuacja ma się z podświetleniem zegarka. Oczywiście to sprawa mniej irytująca i mneij uciążliwa, ale piszę bo może pomożecie.
Kwestia jest taka, że zdarza się, że zegarek chodzi ale nie ma podświetlenie. Po jakimś czasie jazdy sie włącza i działa normalnie. W dzień i tak widać zegarek, ale w nocy czasem bywa to wkurzające. Też nie wiem o co chodzi. Też myślałem, że to żarówka przy pierwszym zgaśnieciu, ale oczywiście po powrocie do samochodu problem zniknął sam? hmm skąd ja to znam:D

PozdRo(ver):P :shock:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lut 27, 2011 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 04, 2008 15:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Lis 04, 2008 19:33   

Co do podświetlania zegarka miałem tak samo i po kilku dniach żaróweczka się spaliła.
 
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Lis 04, 2008 20:06   

Jak kupiłem 420 to połowa nie działała,brak oświetlenia całego tunelu czyli pokręteł nawiewu,zegarka,popielniczki,awaryjnych,i troche w liczniku,jesli chodzi o krańcówki to czyściłem wszystkie,nie wiele roboty a pomogło,co do licznika tez nie wiele roboty,jesli zas skupimy sie na osietleniu ktore jest na "suficie" :lol: to ja mam tam diode led ale... one sie psują :shock: jak i te co zastepują postojówki i te co oświetlaja tablice,chyba ze ja mam takiego pecha.

Dziwi mnie jednak to ze jak naciśniesz pilotem to sie zaświeci,chciał bym tak mieć. :cool:
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



Wysłany: Czw Lis 06, 2008 17:19   

No dobra. Nikt nie mówi od czego ten brak światła we wnętrzu. Wkurza mnie już ten problem co raz bardziej. Niby jak się nie paliła żarówka dotykałem krańcówek ale nic nie działało, także nie wiem czy czyśzczenie co kolwiek pomoże.
A tak ogólnie czym przeczyszczacie żeby lepiej kontaktowały i czy dobrze rozumuję to krańcówki przy drzwiach to te czarne jakby "suwaki"? :D
Zegar niby działa także ta żarówka się póki co nie przepaliła:)
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Lis 06, 2008 17:38   

ToMaSs1986 napisał/a:
dotykałem krańcówek ale nic nie działało, także nie wiem czy czyśzczenie co kolwiek pomoże

pomoze, sa blaszki zasniedziale i nie ma przejscia (trzeba rozpolowic i uwazaj na sprezynki)
ToMaSs1986 napisał/a:
czym przeczyszczacie żeby lepiej kontaktowały

drobny papierek scierny i wazelinka
ToMaSs1986 napisał/a:
krańcówki przy drzwiach to te czarne jakby "suwaki"?

zgadza sie
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Czw Lis 06, 2008 19:32   

witam ja w mojej 214 zmienilem cale seryjne podsiwetlenie na czerwone zegar potencjometry na desce i zegray wyglada bardzo ladnie , co do znikajacego podswietlenia wystarczy pare razy pokrecic zarowka dookola styki sa zasniezale i to przez to :) pozatym zdecydowalem sie na podswietlenie diodowe ze wzgledu na oszczednosc energi malo roboty a efekt ladny pozdrawiam jesli beda chetni wrzuce fotki jak to wyglada
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



Wysłany: Czw Lis 06, 2008 22:47   

A jak mzoesz top wrzuc tak z ciekawosći:))) Ogólnie u mnie ta diodka niebieska też robi niesmowite wrażenie, tylko najgorsze jak chciałem znajomym się pochawlić a tam dupa... światła nie ma:D :lol: no i mieli ze mnie ubaw :rotfl:
Także czas to naprawić!:):D
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lis 06, 2008 23:13   

zapal, a co podswietliłeś diodowo ?? zegary czy coś jeszcze ?? wrzuc fotkę chętnie popatrzę :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 08:21   

witam na czerwono podswietlilem zegary (3 diody sa potrzebne do tego) dodatkowo ten maly zegarel co jest na desce (wystarczy wymienic jedna diode za nim ) oraz caly ten panel od nawiewu tam wystarcza 2 diody) dodatkowo przlutowalem diody w przyciskach ten od podgrzewania szyb i ten od halogenow ale to juz wlasna robota i troche zabawy zdjecie zaraz wrzuce :)

[ Dodano: Pią Lis 07, 2008 08:42 ]


[ Dodano: Pią Lis 07, 2008 08:50 ]
jesli beda chetni do w wolnym czasie dodam dokladny opis co jak rozebrac i zmienic na co uwazac zeby nie popsuc :)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 09:40   

:ok: opis napewno się nie zmarnuje ;) jakbyś jeszcze napisał jakich diód użyłeś byłby komplet informacji ;) :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 12:08   

jesli chodzi o diody to sa to normalne zamienniki zarowek nie ma do wyboru jedynie kolor, biezecie jedna zarowke i mowicie ze taka diode pod zegarami sa inne i pod panelem inne opis przygotuje w najblizszych dniach fotek raczej nie dodam bo mi sie niechce napisze od a do z jak wszystko zdjac nawek laik sobie poradzi.

powiem tylko z wlasniego doswiadczenie ze rozebrania roverka w porownaniu do opla to jest bajka w oplu kazda srobka schowana i pod takim katem ze nieraz szla* trafial czlowiek jak przyszlo cos zmienic tutaj to naparwde proste :)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400]Podświetlenie zegarka nie działa
dafit Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Sty 14, 2010 22:38
Gość
Brak nowych postów [R400] Podświetlenie zegarów, zegarka, pokręteł, popielniczk
Podświetlenie zegarów, zegarka, pokręteł, popielniczki
Raek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Nie Gru 28, 2008 15:25
Raek
Brak nowych postów [R45] Podświetlenie zegarka
markopolo374 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Lis 26, 2008 19:29
Lechos
Brak nowych postów [R416] Podświetlenie zegarka
miro950 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Paź 19, 2013 08:13
bizon
Brak nowych postów [R416] Podświetlenie zegarka
tomi78 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Czw Sie 07, 2008 10:09
tomi78



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink