Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Zablokowany po odpieciu akumulatora
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Zablokowany po odpieciu akumulatora
Autor Wiadomość
gregor27 



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Świętokrzyskie



Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 19:55   [Freelander] Zablokowany po odpieciu akumulatora
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem nowy i potrzebuje pomocy.
Kupiłem Rover Freelander rocznik '99 disel w Niemczech, chciałem podładować akumulator i odpiąłem go z klem. Po ponownym podłączeniu roverek nie hula.
1.Cały czas mruga czerwona dioda w dolnej części tablicy między zegarami.
2.Zablokowane są drzwi (jedyne mogę otworzyć kluczykiem od strony pasażera)
3.Alarm jest odpięty ale cały czas się uzbraja.
4.Jak przekręcę kluczyk to działa radio, szyby przednie, zegarek.
Próbowałem zsynchronizować pilota i nic, robiłem różne kombinacje z przyciskaniem otwarcia i zamknięcia drzwi (na pilocie), sprawdzałem baterie w pilocie i nic nie pomaga.
Mam jednego pilota, nie mam codu do drzwi.
Czy jest szansa w warunkach domowych naprawić mojego roverka czy musze udać się do serwisu.
Może na forum jest fachowiec z okolic Kielc lub Częstochowy który może pomóc to bardzo proszę o kontakt.

Bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 19:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 19:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 20:05   

W warunkach domowych możesz wymienić immobilajzer+ecu, ale lepiej jak się skontaktujesz ze specjalistami od zabezpieczeń samochodowych, chyba że znajomy specjalista od pożyczania samochodów ci pomoże(chociaż może później pożyczyć twojego na kilka lat bez pytania).
 
 
Free 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 09:26   

Coś mnie dziwi, piszesz że otwierasz tylko kluczykiem drzwi pasażera, czyli w lewych drzwiach nie powinno być zamka a co oznacza że to wersja angielska była... z Niemiec?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 09:50   

Widać niemieccy Turcy już też umieją robić przekładki...

Obawiam się, że jeśli to prawda, to możesz mieć niezłą jazdę z doprowadzeniem tego do ładu. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
plkuba 



Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 16



Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 11:43   

Ja miałem podobny problem z moim Roverem 820 Si (anglik).Odłączyłem akumulator,zaskoczył immo i po roverku.Musiałem odholować do warsztatu (mam komplet kluczy i kod,ale nie pomogło),gdzie komputerowo odcieli immo-samochód pali,ale pozostał problem z drzwiam (identyczny jak opisujesz).Za holowanie (5 km) i usługe zapłaciłem 700 zł.Możesz sam wymontować centralke i komputerek a potem wysłać to odblokowanie immo kosztuje ok.500 zł.
Ja szukam sposobu na otwarcie drzwi.Pozdrawiam
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 11:52   

No to ciekawe co bedzie u mnie w R75 bo mam wyjety aku i silnik sie przeklada :shock:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 11:54   

nic nie będzie w 75 nie ma tego problemu co we 200-25 freelanderach.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 11:58   

Napisal bym ze kocham Cie PHJOWI ale jeszcze ktos mnie o cos posadzi :P Ostattnio zablokowalem go alarmem i z Przemem sie kontaktowalem ale jakos udalo sie na mijescu ruszyc elektryke.Mam cos pokombinowane z alarmem i syrena jest odlaczona,jak podlaczylem to zaczal wyc i nic poza olejem i ladowaniem nie pokazalo sie na zegarach.Pozniej kombinowanie,rozlaczanie-zalaczanie i ruszylo.Od tej pory nie ruszam alarmu :D
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
skipro28 




Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: Lwówek Śl.



Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 09:03   

Kolego, spróbuj otworzyć maskę silnika i po prawej stronie na podszybiu jest przycisk do kasowania centralnego zamka! Może się uda :/
 
 
Artur___ 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 42
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Paź 03, 2008 09:31   

Mam niemal dokładnie ten sam problem co gregor29 (wersja angielska),
tyle, że u mnie nie był odłączany akumulator. Problem pojawiał się do czasu do czasu, raz drzwi otwierały się za pierwszym razem a czasem musiałem nacisnąć pilota ze 20.
Sam nie grzebałem przy aucie, a wybrałem się do serwisu od alarmów i tam gość stwierdził, że przyczyna leży po stronie pilota, przeczyścił zimne luty etc. i od tej pory nie działa w ogóle :(
A pozostałe objawy te same:
1.Cały czas mruga czerwona dioda w dolnej części tablicy między zegarami.
2.Zablokowane są drzwi (jedyne mogę otworzyć kluczykiem od strony pasażera)
3.Alarm jest odpięty ale cały czas się uzbraja.
4.Jak przekręcę kluczyk to działa radio, szyby przednie, zegarek.

Coś nie bardzo mogę zidentyfikować guzik od kasowanie\a centralnego (nie macie jakiegoś zdjęcia z jego wizerunkiem :)
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Paź 03, 2008 10:27   

Zakuwaty, będziesz miał jedynie pewnie problem z radyjkiem :) Ja bez umyślnie odłączyłem kleme i ... kod trzeba było wprowadzić no a że nie miałem to 60 zł za rozkodowanie :) Po za tym roverek nie świrował :)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Paź 03, 2008 10:29   

Cytat:
Zakuwaty
Zukowaty ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kitaro 



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd: Nisko



Wysłany: Pią Paź 17, 2008 19:15   

witam
po tygodniu poszukiwań trafiłem na ten temat,który trochę wyjaśnia mi co stało się u mnie.chociaż mam trochę inne objawy ,po przeróbce z anglika mam odcięty zapłon (nie świecą się kontrolki na desce te po prawej stronie ,brak napięcia na pompowtryskiwaczach silnik td4)i nie mogę uruchomić samochodu tylko że u mnie wszystko działa drzwi się otwierają alarm też działa tak jak w wersji angielskiej no może z drobną zmianą zamykanie drzwi następuje dopiero po 3 lub 4 przyciśnięciu guzika na pilocie i jest podczas tej czynności sygnał klaksonu a wcześniej tego nie było,ta dioda na środku zegarów u mnie gaśnie po przekręceniu kluczyka w 1 pozycję.tylko że ja przerabiałem też centralny zamek przez przekładanie przewodów we wtyczkach ale po tym jak nie mogłem odpalić wróciłem do pierwotnego ustawienia.w niczym mi to nie pomogło bo dalej nie mogę uruchomić freelandera.
będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje co dalej robić ,czy to może być problem z immobilajzerem.


witam
będę wdzięczny za informację co to jest błąd " P 1255 PRE-FUEL RAIL PRESSURE SENSOR" bo jeszcze tylko to mi pozostało z tego problemu który miałem.
 
 
ppawlow 



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 20
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 13:58   

Artur___ napisał/a:
Mam niemal dokładnie ten sam problem co gregor29 (wersja angielska),
tyle, że u mnie nie był odłączany akumulator. Problem pojawiał się do czasu do czasu, raz drzwi otwierały się za pierwszym razem a czasem musiałem nacisnąć pilota ze 20.
Sam nie grzebałem przy aucie, a wybrałem się do serwisu od alarmów i tam gość stwierdził, że przyczyna leży po stronie pilota, przeczyścił zimne luty etc. i od tej pory nie działa w ogóle :(
A pozostałe objawy te same:
1.Cały czas mruga czerwona dioda w dolnej części tablicy między zegarami.
2.Zablokowane są drzwi (jedyne mogę otworzyć kluczykiem od strony pasażera)
3.Alarm jest odpięty ale cały czas się uzbraja.
4.Jak przekręcę kluczyk to działa radio, szyby przednie, zegarek.

Coś nie bardzo mogę zidentyfikować guzik od kasowanie\a centralnego (nie macie jakiegoś zdjęcia z jego wizerunkiem :)


Witam,

Mam identyczny problem. Z pilota otwiera mi wszystkie drzwi oprócz lewych (kierowcy). Jak otwieram kluczykiem to miga dioda i coś pika. Nie był odłączany akumulator.Alarm się uzbraja. Odpiąłem akumulator i wyjąłem baterie z pilota w celu zsynchronizowania. Pilota już po tej akcji nie dało się zsynchronizować. Całe szczęście miałem drugi i jeżdżę tak od pół roku ale zastanawiam się co będzie jak się bateria rozładuję. Nie otwiera mi prawych drzwi z przycisku z wewnątrz (pozostałe otwiera) dlatego obstawiam w tym przypadku siłownik w drzwiach. Procedura uzbrajania pilota wymaga otwarcia drzwi kluczykiem i może dlatego się nie synchronizuje.

Dajcie znać jak coś wskóracie.

Pozdrawiam

PP
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 15:10   

Brt napisał/a:
Cytat:
Zakuwaty
Zukowaty

:ok:
se7en86 napisał/a:
Zakuwaty, będziesz miał jedynie pewnie problem z radyjkiem Ja bez umyślnie odłączyłem kleme i ... kod trzeba było wprowadzić no a że nie miałem to 60 zł za rozkodowanie Po za tym roverek nie świrował

U mnie wszytsko ruszylo za pierwszym razem.Radio tez.Moze handlarz juz rozkodowywal radio...albo powinienem miec symphony ale jakos mi sie opcja zmienila :mrgreen:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [freelander] ładowanie akumulatora w aucie
amik Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 22 Sob Lut 11, 2012 12:03
Gość
Brak nowych postów [FL TD4 2005] Zbiorniczek ciśnienia akumulatora turbiny
Td4Fan Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 1 Wto Paź 23, 2012 23:59
SyntaX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink