Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Zgasł nie pali...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Zgasł nie pali...
Autor Wiadomość
domzalowicz 



Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 14
Skąd: 09-400



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 16:41   [R45] Zgasł nie pali...
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

szlag mnie juz trafia z tym szrotem.. albo moze z mechanikami co do epoki maluchow powinni wrocic, mianowicie:
Problem byl wczesniej zle palil, po kilka razy, pedal gazu zaczal mu "znikac" az wkoncu zgasl nadobre. Leweta->mechanik... dzien postoju... koles powiedzial ze nic nie robil oprocz czyszczenia czujnikow... ze rozrzad jest"niby"OK, samochod odebralem, palil przez 2 tygodnie ok i teraz znow zdehl... znow obroty zaczely mu spadac i na skrzyzowaniu umarl.
komputer, laptop version;] wyswietla bledy: 1. regulator faz rozrzadu 2. czujnik temperatury powietrza, czyli to co wczesniej. dodam ze po wczesniejszym odebraniu od mechanika, te 2 tygodnie temu znow na kompie obejrzalem i zniknal blad regulatora faz rozdzadu...myslalem ze koles ustawil tylko sie nie przyznal... teraz znow blad jest i nie mam pojecia co to...czy jest to mozliwe ze po 40k km tak sie rolki czy pasek wyrobily ze cos moglo przeskoczyc? a moze najlepszym rozwiazaniem byloby to polac benzyna i podpalic?:/
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lut 28, 2011 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 16:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 20:20   

a czy IDT ma zmienne fazy rozrządu ??
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 20:50   

domzalowicz, moze byc przestawiona pompa lub rozrzad, posprawdzajcie jeszcze dokladnie wiazke
 
 
 
maniek80 



Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 8
Skąd: białystok



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 22:22   

Niech mechanik sprawdzi czujnik położenia wału bo to są objawy takie jak wtedy gdy ten czujnik pada lub się zawiesza. Czujnik ten znajduje się z tyłu silnika pod turbiną obok skrzyni biegów. Ja niedawno też walczyłem ze swoim roverkiem, też mi zgasł i nie odpalił ale u mnie niestety padła pompa
 
 
 
domzalowicz 



Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 14
Skąd: 09-400



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 09:26   

sprobuje zrobic to co sugerujecie panowie i bede pisal co sie dalej dzieje. najdziwniejsze to ze moj umarl, mechanik go wskrzesil i teraz znow umarl... ale mechanik nie wie sam co wtedy zrobil ze odpalil... tacy fachowcu tu punkal tam stuknal i dmuchnal i zadzialal ale sam nie wie czemu;]
dzieki raz jeszcze za porady


ps. pytanie dodatkowe... gdzie dokladniej mam szukac tego czujnika walu korbowego... zajrzalem tam i nie mam pojecia:/ mechanik dopiero na wieczor i to z ktsem bo nie widze innej opcji... moze jakies zdjecie, dokladniejszy opis obok czego pod czym...

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 10:13 ]
byl dzis u mnie mechanik, taki co juz robil kilka tych rowerow i przy tych samych objawach stwierdzil ze najprawdopodobniej pompa, mimo ze zwrocilem mu uwage ze moze rozad moze to moze tamto, uparcie twierdzi ze pompa albo jakas elektronika w niej...
nawet ladnie opisal przypadki i podobne objawy w pompach z opla i forda ze jedzie jest dobrze pozniej zdycha, nagle ozywa i znow zdycha... no ale jak to jest? czy jest mozliwosc zeby przy wlasnie przestawionym rozrzadzie jedzil pozniej przestal palic WOGOLE, nic a nic i po jakims czasie ozyl zeby za chwile znow pasc kompletnie? czy to rzeczywiscie nie wskazuje na problem elektroniki a nie krecenia kolkiem przy rozrzadzie pompy?
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [45 iDT 02'] Zgasł i nie odpala :/
PopaY Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 38 Pon Gru 28, 2009 18:20
PopaY
Brak nowych postów [R45] Zgasł i już nie odpalił
joemax77 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 32 Sob Gru 18, 2010 19:34
zdenek
Brak nowych postów [R45] Nagle zgasł
paragon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Pon Paź 12, 2015 21:45
paragon
Brak nowych postów [R45] Zgasł i nie odpala
grzegorz_k. Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Wto Gru 11, 2007 15:58
Brt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 416 Si] Zgasł i nie wiadomo co ;/
Lukasz0896 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Paź 05, 2014 10:14
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink