Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200 1.4 16V] Poziom oleju silnikowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 200 1.4 16V] Poziom oleju silnikowego
Autor Wiadomość
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 16:12   [R 200 1.4 16V] Poziom oleju silnikowego

Witajcie

Mam pytanko odnośnie tego ile powinno być wskazywane na bagnecie oleju?
U mnie po wyciągnięciu bagnetu suche są dwa górne "krzyżyki" na bagnecie, mam wlany shell 10W40 i przejechałem na nim około 7 tys. km.

Dziś odkręciłem korek od oleju i w sumie nie wiem czy powinienem widzieć tam olej czy nie? :)
mam w bagażniku litrową butelkę i nie wiem czy dolewać czy nie. Może ktoś mi podpowiedzieć?

Z góry dzięki
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 02, 2008 16:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 16:17   

pietro napisał/a:
Dziś odkręciłem korek od oleju i w sumie nie wiem czy powinienem widzieć tam olej czy nie?

oleju przez wlew nie zobaczysz
przyjelo sie, ze stan powinien byc troszke powyzej polowy na bagnecie
 
 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 02, 2008 16:22   

Hehe 2 ni temu na stacji też sie przestraszyłem jak miałem poniżej tej niższej kreski na której było napisane "min", dolalem teraz mam w połowie między min, a max, natomiast oleju po odkręceniu korka nie zobaczysz, poziom oleju siega mniej więcej do walków (tak u mnie było jak rozkręcałem silnik i zmieniałem głowicę wałków (ten element między głowica a pokrywą zaworów) więc nie martw się, ale lepiej dolej olej, jeszcze zwróc uwagę zeby dolac odpowiedni, jak dolejesz zły i właczysz na chwilke silnik to po chwili olej sie taki jakby spieniony, widać to na pierwszy rzut oka. Zatem życzę powodzenia. :)
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 16:34   

Olej sie sprawdza na zimnym silniku (na stacji jak byles to olej juz sie rozszedl po silniku) i na rownym terenie. Stan powinien byc nie wiecej jak MAX i nie mniej jak MIN! Max to jest 4,8L. A po 7tys silnik napewno troszke swoje musial spalic.
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 16:35   

olej w butelce mam ten sam co w lany do silnika także problemu nie będzie, z tym że teraz mam ponad połowę na bagnecie no i nie wiem ile dolać żeby tez za dużo nie było. lejąc z butelki można określić powiedzmy po miarce na opakowaniu a tutaj nie wiem za bardzo ile wlać, a i na bagnecie nie będzie od razu widać.

ash napisał/a:
Stan powinien być nie więcej jak MAX i nie mniej jak MIN!


Nie wiem jak na Twoim ale na moim bagnecie nie ma znacznika min-max (chyba że nie widzę), jest tylko taki wzór kratek i od góry dwie są niezwilżone olejem.
Poziom sprawdzałem po 6h postoju ;)
 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 02, 2008 16:44   

Jak nie masz w połowie mniej więcej to nic sie nie dzieje. Polecam nie stresować się tym. :)
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 17:25   

pietro napisał/a:
z tym że teraz mam ponad połowę na bagnecie no i nie wiem ile dolać żeby tez za dużo nie było

zostaw tak -- jest dobrze
pietro napisał/a:
lejąc z butelki można określić powiedzmy po miarce na opakowaniu a tutaj nie wiem za bardzo ile wlać, a i na bagnecie nie będzie od razu widać.

dolewa sie delikatnie i po odczekaniu malej chwilki sprawdzasz na bagnecie ile sie podnioslo, jesli jeszcze malo to ponawiasz dolewke na oko i sprawdzasz.

[ Dodano: Wto Gru 02, 2008 17:28 ]
kostas napisał/a:
Jak nie masz w połowie mniej więcej to nic sie nie dzieje

a jak masz w polowie mniej wiecej to cos sie dzieje??? :wink:
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 17:54   

Może nie wyraźne. Ale mój bagnet pokazuje poziom oleju w pełni z tymi kratkamimoże troszeczke ponizej jakis 1 mm.
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 18:37   

Są 2 miarki oleju. Metalowe i plastikowe. Min to jest dolny krzyzyk, a Max to jest gorny krzyzyk. Max - 4,8L. Ja zawsze staram sie utrzymywac stan oleju na poziomie gornego krzyzyka (max). Dolewac mozesz olej kazdej marki, byle tej samej klasy i lepkosci.
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 22:31   

kostas napisał/a:
poziom oleju siega mniej więcej do walków (tak u mnie było jak rozkręcałem silnik i zmieniałem głowicę wałków (ten element między głowica a pokrywą zaworów)

to jakiś dziwny masz silnik,albo rozkręcałeś silnik zaraz po wyłączeniu go i olej nie zdążył splynąć do miski. Z tego co wiem to caly olej przy zimnym silniku znajduje się w misce olejowej. No chyba że się mylę to wyprowadzcie mnie z błędu
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 22:37   

mylisz sie! Wyobrazasz sobie jakby caly olej byl w misce, calutki, a Ty odpalasz silnik i co? wszystko przez chwile ma chodzic na sucho? Walki tez sa zalane odpowiednio, wszedzie sa odpowiednie kanaliki aby utrzymac oleju choc troche zanim pompa go poda.
To tak jak z seksem... chyba nie trzeba tlumaczyc!
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 22:42   

ash:D hahaha nic dodac nic ujac to porownanie bylo super!! :D
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Wto Gru 02, 2008 23:24   

Hmm...z miarką oleju bywa różnie... Zależy czy silnik "bierze" olej czy nie. Jeśli między wymianami oleju zauważasz że ubywa to trzeba wyrównać tak jak już pisali koledzy, natomiast jeśli nic się nie dzieje, wskazanie jest poprawne czyli tak jak się przyjęło mniej więcej w połowie to nic z tym nie rób, bo po co? ;)
Ja u siebie dolewam od wymiany do wymiany jakieś 300-350ml dlatego podczas wymiany oleju zawsze dolewam na "MAX", bo i tak mój dieselek "wyrzuci" trochę z siebie ;P
Tak w ogóle to po to jest to "MIN" i "MAX" żeby w tych "widełkach" się mieścić ;) Należy unikać stanu ponad MAX i poniżej MIN, żeby nie uszkodzić silnika... ;)


W sumie odnośnie oleju to mam pytanie do Was
Czy kupujecie oleje w sklepach czy na allegro?
Zastanawiam się, ponieważ ostatnio kupiłem w sklepie bańkę 4L + 1L (4,5L do diesla wchodzi) za olej zapłaciłem 150zł łącznie. Dzisiaj ceny jak się orientowałem wahają się +/-7zł za 5L. Na allegro widzę że ten sam olej (Castrol Magnatec Diesel 10W-40) u kolesia ponoć z dojczów kosztuje 79zł + 13zł przesyłka =92zł jakby na to nie patrzeć 58zł różnicy !! !! W dodatku ten z allegro to bańka 5L. Co sądzicie o kupowaniu oleju na allegro? Czy jest to bezpieczne? Czy faktycznie olej od zachodnich sąsiadów jest tańszy?
Z tego co słyszałem ceny oleju są podobne jak u nas, a nawet droższe...więc?!

Pozdro...
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Gru 03, 2008 08:13   

kostas napisał/a:
poziom oleju siega mniej więcej do walków (tak u mnie było jak rozkręcałem silnik i zmieniałem głowicę wałków (ten element między głowica a pokrywą zaworów)

To najwieksza bzdura jaka w zyciu czytalem! :shock: Poziom nie siega nawet walu korbowego.
ash napisał/a:
mylisz sie! Wyobrazasz sobie jakby caly olej byl w misce, calutki, a Ty odpalasz silnik i co? wszystko przez chwile ma chodzic na sucho? Walki tez sa zalane odpowiednio, wszedzie sa odpowiednie kanaliki aby utrzymac oleju choc troche zanim pompa go poda.
To tak jak z seksem... chyba nie trzeba tlumaczyc!

No moze niech ci ktos wytlumaczy,jest zawor zwrotny ktory utrzumuje niewielka ilosc oleju w gorze silnika.
 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 03, 2008 08:16   

Jak jest fabrycznie zapakowany i nie widac jakis sladów przekrętów typu poprzeklejane naklejki itd to mysle, ze bez obaw, na allegro czesto mają rzeczy kradzione oraz pochodzace z róznych dziwnych źródeł co może przesądzić o ich niskiej cenie. Nie mniej jednak ja do póki czegoś nie zobaczę to tego nie kupuje, dlatego allegro to u mnie ostateczność. :)
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Wymiana oleju silnikowego
TOREK513 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Wrz 10, 2013 10:55
sTERYD
Brak nowych postów [Rover 214]Pomocy. Wyciek oleju silnikowego.
JacobBiertoston Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Sty 16, 2017 12:33
JacobBiertoston
Brak nowych postów [R214Si] jakiego oleju silnikowego używacie ?
marka i cena mile widziana ;)
supr3me Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 25 Sob Sie 25, 2007 21:20
sTERYD
Brak nowych postów [Rover 200 '99 1,4Si] ile oleju silnikowego do tego silnika?
pietro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Cze 12, 2008 18:48
Brt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [rover 25 1.4 2001 impressive] Wymiana oleju silnikowego i
hubertkolacki21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lut 15, 2016 10:15
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink