Forum Klubu ROVERki.pl :: Zna sie ktos na pieskach ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zna sie ktos na pieskach ?
Autor Wiadomość
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 03, 2008 22:09   Zna sie ktos na pieskach ?

Witam, mój psiak zachorował chyba :( byliśmy dziś z nim u weterynarza, ale jak słysze tych konowałów to krew zalew..

Rasa: Owczarek niemiecki
Wiek: 8.5 roku

Problem jest taki, że z nie wiem jak to ująć nie chce być wulgarny 'z miejsca z którego siusia' leci mu krew jak chodzi kapią mu kropelki, po nocy całe mieszkanie jest zakrwawione pełno porozmazywanych kropel krwi, za dnia mniej jednak również kapie, jak się załatwia, mocz jest zwykły wróci do domu np. zacznie szczekać lub psiknie sobie to momentalnie krew kapie : (

Weterynarz stwierdził, że za długo pies jest w domu co jest absolutnie nie prawdą ponieważ wychodzi 5x dziennie rano na 1.5h, o 12 na 30 minut o 15 na 45 minut o 19 na 30 min i wieczorkiem zazywczaj o 22. Mieszkam na granicy bytomia mamy dużo traw pola las itp, pies ciągle chodzi bez smyczy i nie chodzi po chodnikach, zalatwia sie na 1 spacerze ponad 15x + kupka :) ma regularne wybiegi dziennie biega rano. jada 3x dziennie na sniadanie na przemian 0.5 kg twarogu z mlekiem / mięso surowe z jajkiem / wątróbki na obiad jada 3 puszki chapi lub np mięsko mielone a na kolacje zawsze ma 3 udka z kurczaka + woreczek ryżu, regularnie jada witaminki ma suchą karmę dostępna 24h jest odrobaczany wszystkie szczepionki ma..

a weterynarz powiedział: za malo wychodzi na dwór i pewno żle je mimo iż mowilismy mu jak je to jakoś upierał sie ze musi coś być nie tak.. już u 2 byliśmy weterynarzy ten 2 stwierdził, że on nie wie przyczyn moze byc wiele...

Miał może ktoś podobne objawy u psiaka swojego : ( ?

w piątek jesteśmy zapisani do kliniki na pełne badania krwi, prześwietlenia itp ale dobrze było by tych polskich lekarzy naprowadzić na jakis trop.. Każda pomoc mile widziana :(

A oto i psiak :)

 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 03, 2008 22:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 03, 2008 22:40   

Śliczny amant dla mojej suni byłby :P
Niestety, nie pomogę, nie znam się na tyle, ale z tego, co napisałeś to mam wrażenie, że jakby trochę dużo jadł ... Ale ja się nie znam :(

Poczekaj na te badania a w międzyczasie zrób wywiad w okolicy nt. weterynarzy. To tak jak z mechaniorami - są lepsi i gorsi :(

BTW, może Zouza coś doradzi, ona ma koty, to może zna jakiego dobrego weta ;P , a ZTCW to chyba tak daleko do Zabrza nie masz ?
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 03, 2008 23:07   

15-20 minut do zouzy mam dokładnie :D czyli rzut kamieniem :)

[ Dodano: Sro Gru 03, 2008 23:16 ]
co do jedzenia, możliwe, że dużo je bo waży 83 kg xD ahahahahh a książki mówią, że ok 50 powinien bodajże ale też wyższy jest niż w książce pisze w kłębie (czyli nie licząc głowy - w plecach mówiąc po polsku) ma około 65cm :P z głową to kawał psiaka jest :D jak był młodszy to miał witaminy na wzrost ale mu odstawić musieliśmy bo rósł za szybko i nogi nie dawały rady
 
 
mundek131 




Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 04, 2008 00:41   

przepiękny pies i widać, że dbasz o niego. ja mam 11 suczkę niby mieszaniec ale zdwóch byczych wilków powstała mała miniatura rodziców.
Nie jestem wetem, ale wiem , ze dorosłe lub też starsze czyli tak od 6, 7 roku życia psów powinny jeść raz dziennie. Mój dostaje raz i ma worek suchej karmy, czasami nażebrze dawkę swojej miski, ale wtedy nie dostaje juz karmy, musi podjadać jak jest głodna swoje chrupki albo suchy chleb sobie podjada.

Twój zwierz jest większy od przeciętnego, dużo biega, więc i jeść może więcej potrzebuje, ale pierwsze co mi się skojarzyło to kamienie zanerkowe czy nadnercza. Zatykają cewkę moczową. "... schorzenie układu dokrewnego, zespół objawów spowodowanych przewlekłym niedoborem hormonów produkowanych przez korę nadnerczy... "

kiedyś mojej suni pan doktor myślał że to wykrył , chociaż ona nie krwawiła i wtedy zabronił jej przekarmiać i więcej się ruszać, dał jej jakies witaminy i jak ręka odjął , to ja nie wiem czy to było to, bo ona wtedy miała 5 albo 6 lat, teraz ma 11 i jest zdrowa , ale zapadło mi w pamięć to podpowiadam.


Wracaj do zdrowia piesku !! !
_________________
Pozdrawiam
Mundi
 
 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Czw Gru 04, 2008 07:11   

memphisto, klinika państwa Młynarskich w Zabrzu. Jeżdżą do nich ludzie z co najmniej całego województwa. Na miejscu badają krew i mają prześwietlenie. Ja bym polecała Panią Małgosię Młynarską, ale ona przyjmuje tylko do 15, oprócz czwartku. Ewentualnie Pan dr Młynarski. Ja to coś poważnego młodzieży nie polecam :roll: To jest do nich tel. 32 370 10 72.
Ostatnio najtańsi nie są i zdarza się, że ludzie kręcą nosem, ale ja chodzę tam ze swoimi zwierzakami jakieś :hmm: 16-18 lat i sama chętnie tez bym chodziła ze swoimi choróbskami.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Czw Gru 04, 2008 09:56   

Moze to być :

ZABURZENIA UKŁADU ROZRODCZEGO


U SAMCA:
Jeżeli zauważyliśmy u psa niepokojące objawy takie jak:
obfitą wydzielinę z prącia, krwawienie, niepokojące oznaki bólu -
należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!!!

Zapalenie napletka
Cierpią na to schorzenie przeważnie psy młode, objawy to jasnozielona wydzielina. Lekarz przepisuje często antybiotyki podawane doustnie, które zapobiegną chorobie.
Krwawiące prącie
Są różne powody i natychmiast należy skierować się do lekarza:
- Rana spowodowana w skutek gwałtownego przerwania aktu płciowego (wymaga zszycia pod narkozą); zimny okład do czasu zabiegu napewno przyniesie ulgę.
- Ostre zapalenie pęcherza (krew w moczu i częste oddawanie moczu), doprowadza do powstania kamienia, które można usunąć chirurgicznie.
Łagodniejsze przypadki leczone są przeważnie podawaną wit.C lub chlorkiem amonu.
- Prostata (guzy, gruczoł powiększa się, powodują kłopoty przy wypróżniaiu się).
Często leczy się hormonami żeńskimi, lepszy komfort daje psu podawany w większej ilości błonnik.
Załupek
Jeżeli w ciągu ok. pół godz. opuchnięte prącie (które może zostać unieruchomione przez otwór napletka) mimo zimnych okładów nie wraca do normalnej wielkości- natychmiast powinniśmy się zgłosić z psem do lekarza, być może będzie potrzebny zabieg chirurgiczny.
Wnętrostwo
W skrajnych przypadkach może dojść do choroby nowotworowej. Psy w wieku do ok.11miesiąca powinny mieć zstąpione jądra. Kiedy po tym czasie jądra nie zstąpiły się wtedy musimy z psem zgłosić się do lekarza. Potrzebny będzie zabieg chirurgiczny ponieważ nie leczone wnętrostwo może prowadzić do powstania raka!
Nowotwór jąder
Lekarz usuwa guzy w jądrach chirurgicznie i powinnismy zgłościć to jak najszybciej gdy tylko to zauważymy. Nowotwór może produkować żeńskie hormony które powodują symetryczne gubienie sierści a nawet powiększające się sutki i zwisający napletek.

U SAMICY:
Wiele chorób jest związanych z wahaniami hormonów i zmianami w macicy w czasie każdej rui.

Ropomacicze
Zwykle może pojawić się do 8tygodni po rui. Objawia się to m.in.:
nadmiernym pragnieniem, gęstą wydzieliną (żółtą, zieloną, czerwoną), otępienie, wymioty.
Sukę można uratować tylko przez zabieg usunięcia macicy i jajników.
Cysta na jajniku
Gdy tylko zauważymy uporczywe krwawienie ze sromu ( rzadka jasnoczerwona wydzielina) po rui, powinniśmy natychmiast skontaktować się z lekarzem, który przepisze hormony powodujące rozpad cysty. W gorszych przypadkach weterynarz usunie jajniki.
Ciąża urojona
Objawia się zazwyczaj po 9tygodniu po cieczce i trwa parę tygodni:
zwiększony apetyt, dziwne zachowanie (niańczenie maskotek), powiększenie gruczołów mlecznych i brzucha, produkcja mleka.
Guz gruczołu mlekowego
Guzy te prowadzą do powstania nawet nowotworu, dlatego jak najszybciej trzeba skontaktować się z lekarzem, gdy tylko zauważymy(wyczujemy) zgrubienia w gruczole mlekowym.
W tym przypadku może zajść potrzeba usunięcia tych guzków.
Zapalenie macicy
Zapalenie może wystąpić kilka tygodni po oszczenieniu. na ogół objawia się to: ropną żółtozieloną wydzieliną, brakiem apetytu, wymiotami i złym wyglądem suki.

ALE NIE MUSI :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 04, 2008 12:18   

Witam ! Mialem ten sam problem ze swoim owczarkiem 13 letnim. Trzeba koniecznie zrobic badania szczegolnie ukladu moczowego. Dalej co napisze to nie aby Cie przestraszyc ale u mojego przyjaciela / domownika/ podczas badan wykryto guza pecherza. Oczywiscie nie oznacza to, ze podobna diagnoza moze dotyczyc Twojego pieska, dlatego tak jak wczesniej napisalem koniecznie trzeba wykonac badania. :sad:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 04, 2008 18:52   

:sad:

Dziękuję za wskazówki, zobaczymy, co jutro powiedzą w klinice w Bytomiu na Arki Bożka jak nic zadowalającego, zadzwonię do wenterynarza od zouzy.

Jeszcze raz dziękuję za wskazówki, dałbym + ale nie ma tutaj opcji pomógł
 
 
mundek131 




Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 06, 2008 11:10   

No i jak diagnoza ? :?: :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mundi
 
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 23:25   

po badaniach krwi i moczu (dziś wyniki) oraz prześwietleniu nie stwierdzono problemów, weterynarz mówi, iż prawdopodobnie pies się np. rozjechał bądź uderzył i jakieś naczynia popękały a póki co dzięki bogu ustał problem :) psiak już wrócił do codzienności :)

Dziękuję za pomoc !
Ostatnio zmieniony przez memphisto Sro Gru 10, 2008 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 01:45   

memphisto napisał/a:
dzięki bogu ustał problem
I tak 3mać :D
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 11, 2008 10:52   

fajnie, ze sie w taki sposob problem rozwiazal bo martwilismy sie :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mundek131 




Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 11, 2008 12:05   

No to fantastycznie ! Bardzo się cieszę , że nic poważnego mu nie dolega i jest ok. :)
_________________
Pozdrawiam
Mundi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Gra ktoś w WArRocka? :)
pietro Offtopic 3 Nie Cze 08, 2008 10:53
Markzo
Brak nowych postów Widział ktoś to?
Stare ale jare
jaro12 Offtopic 2 Sro Mar 10, 2010 23:32
TIGER
Brak nowych postów ktos wie co to za Roverek?
menior Offtopic 3 Nie Mar 07, 2010 18:06
kasjopea
Brak nowych postów Ktos mi pomoze z LPG???
Markzo Offtopic 4 Sro Kwi 23, 2008 18:21
Markzo
Brak nowych postów Czy zna ktoś tą firmę
BlackD Offtopic 2 Czw Paź 24, 2013 13:20
BlackD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink