Forum Klubu ROVERki.pl :: [ALL] Porysowane szyby? Żaden problem !
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 22:24
[ALL] Porysowane szyby? Żaden problem !
Autor Wiadomość
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 11:49   [ALL] Porysowane szyby? Żaden problem !

Witajcie :) czy macie porysowane szyby ? rysy duże? małe? głębokie? ja miałem a nie mam :)

Wszyscy wychwalali super skrobaczki do śniegu prosto z finlandii super nie rysują ani nic.. >LINK< kurde 1 śnieg super fajnie oczy takie robiłem :shock: inni skrobią a mi lód/szron jak masełko schodzi no i uradowany byłem boże jak wspaniale za marne 10 złotych po prostu rewelacja no to przyszła mega zima przymroziło wszystko ludzie widze skrobią po 20 minut auta odpalone.. testuje tą super skrobacze made in finland i co ? jak masełko zeszło po prostu bajer no i tak kilka razy aż pewnego razu patrze a ja mam na szybie MAŁE ryski mówie no nie no co się stało? no ale nie skumałem, że to skrobaczka więc wieczorem wróciłem spokojnie autko odstawiłem rano skrobie wsiadam do auta i O BOŻE ! MOJA SZYBA ! rys setki kilkanascie głębokich paznokciem je aż było czuć od zewnątrz poprostu tragedia jeździło się okropnie... szukałem ratunku mówie no nic zainwestuje w jakiś magiczny preparat z allegro i się okazało, że jest on magiczny !

O to preparat: LINK HARTPOLISH wiertarka w dłoń i jadę ! i ku mojemu zaskoczeniu szyba wygląda prawie jak nowa !najgłębsze ryski są prawie nie widoczne pod słońce ledwo co !

Także ludzie, nie ma co się bać ! ręczę za ! szukać na allegro HARTPOLISH i nie pożałujecie !
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 01, 2009 11:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcus 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Sty 01, 2009 12:18   

A najpewniej używać odraszacz do szyb w aerozolu - błyskawicznie, czysto i bez mordowania szyby.
Nierozumiem dlaczego ludzie wogóle używają skrobaczek.

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym 2009 roku
_________________
2.0 16V 200 KM Turbo
Pozdrawiam Marek
 
 
 
Demmo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 64
Skąd: jakaś wioska



Wysłany: Czw Sty 01, 2009 18:12   

no to są niestety uroki metalu.. może dużo dzielniej radzi sobie z lodem niż jakiś plastik, ale jak wiadomo twardszy materiał rysuje ten bardziej miękki...

jeżeli ten specyfik działa, to bardzo fajnie :) choć mam nadzieję że mi się nie przyda ;) no chyba że z pająkami też sobie radzi...
 
 
drax 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 85
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Czw Sty 01, 2009 20:09   Re: [ALL] Porysowane szyby? Żaden problem !

memphisto napisał/a:

zestaw_do_polerowania_szyb_samochodowych.html]LINK[/URL] HARTPOLISH wiertarka w dłoń i jadę ! i ku mojemu zaskoczeniu szyba wygląda prawie jak nowa !najgłębsze ryski są prawie nie widoczne pod słońce ledwo co !

A to co widzisz przez tak wypolerowaną szybę to ma jeszcze normalne kształty czy bardzo zniekształcone jest,nie przeszkadza w dobrej widoczności a jak podczas deszczu ?
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 20:53   

marcus napisał/a:
A najpewniej używać odraszacz do szyb w aerozolu


a jeszcze lepiej, wstawic samochod do garazu :D
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sty 01, 2009 20:53   

drax napisał/a:
jeszcze normalne kształty czy bardzo zniekształcone jest

to zależy jak równomiernie będzie sie polerowało ......... muszę sam spróbować ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 20:54   

AndrewS napisał/a:
a jeszcze lepiej, wstawic samochod do garazu :D


Trzeba go mieć, nie każdy ma takie dobrodziejstwo. Sam jestem w poszukiwaniu miejsca dla mojego Roverka.
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 22:30   

drax, mam ten efekt od wczoraj a deszczu nie było ! nie wiem więc jak się na deszczu sprawuje ! nie ma żadnych załamań światła ani niczego jeździ się normalnie a w nocy nie widze miliona malych kreseczek na szybie a za dnia nie widze stu duzych rys :P nie wiem jak deszcz ? ponoc BRT nie da się nawet jak za dużo bedziesz polerował nie zpipcys :P
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 11:24   

Kupiłem ten HARTPOLISH półtora roku temu aby wypolerować rysę od wycieraczki ale dałem sobie spokój. Może używałem preparatu w złych proporcjach (wydaje mi się, że w instrukcji jest coś pomylone, już nie pamiętam szczegółów), może zbyt słabo dociskałem albo zbyt krótko polerowałem... Generalnie bałem się aby nie przegrzać szyby (robiła się naprawdę gorąca mimo niskich obrotów wiertarki) Rysa była bardzo płytka - takie mleczne przebarwienie. Udało mi się usunąć w jednym miejscu - światło załamuje się tam już inaczej. Ale mniejsza o to. Uczyniłem to takim nakładem pracy, że gdyby rzeczywiście mi ta rysa przeszkadzała, to prędzej wymieniłbym szybę niż w to się bawił :wink:

Aha, w innym z kolei miejscu po zastosowaniu tego preparatu powstały mi koliste rysy :evil:

Reasumując - potrzeba wiele pracy i wytrwałości aby osiągnąć zamierzony efekt.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
kamil_luczak 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 567
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Sty 02, 2009 11:30   

marcus - takiego doraszacza moja polowa jakis czas temu uzyla na swojej micrze, moze byl jakiejs syfnej firmy, lub jakosci, ale nie mogla pozniej doczyscic szyb po tym, pryskala spryskiwaczem i dupa, dopiero u mnie pod doemm sie udalo jej ta szybe doprowadzic do stanu uzywalnosci i przejrzystosci ;)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 11:33   

Ja używałem takie odmrażacza do szyb w zeszłym sezonie i jak lód był cieńki to działał super (kupiony za 8 zł w Obi!!!), jak był grubszy niż 1-2 mm (a były takie 2 dni w zeszłym roku, ze padał w nocy zamarzający deszcz), to niestety skrobaczka była niezbędna.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
marcus 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pią Sty 02, 2009 13:23   

Prawde mówiąc nigdy nieużywałem czegoś specjalnego. Tak poprostu kupiłem co było izawsze działało super . Teraz mam Alaska max K2 i też nie mam proplemów . Moze ja mam kosmiczną szybę czy cóś.
_________________
2.0 16V 200 KM Turbo
Pozdrawiam Marek
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 14:17   

Ja drugi raz kupiłem w promocji "Morsa" z Autolandu za 5zł. :wink: Ze względu na posiadanie garażu nie muszę tego na szczęście zbyt często używać.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R all] radio . szyby
yagher Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Pią Sie 29, 2008 19:02
yagher
Brak nowych postów [wszystkie] Rozmazywanie szyby
magnat43 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 11 Sro Lis 07, 2007 16:59
KRYS
Brak nowych postów [all] mechanizm szyby elektrycznej
flori_n Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 10 Wto Maj 15, 2007 21:12
flori_n
Brak nowych postów [wszystkie] Parujące szyby !!!
walka na całego
mikelusss Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 55 Sob Sie 07, 2010 08:22
Tomassso
Brak nowych postów [all] Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby?
PrzemekWWL Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Wto Cze 24, 2008 09:43
snoppy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink