Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jak gra orygianlny subwoofer harman kardon?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Jak gra orygianlny subwoofer harman kardon?
Autor Wiadomość
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 20:38   [R75] Jak gra orygianlny subwoofer harman kardon?

Witam, mam juz dośc tego beznadziejnego nagłośnienia w tym aucie. Mam do kupienia oryginalne radio z cd z rovera, zmienirke cd oraz subwoofer ze wzmacniaczem harman-kardon. Ma ktoś taki zestaw w Roverku? Jak to gra? warto płacić 900zł? Próbowałem zamontować subwoofer aline w bagażniku ale to było dudnienie a nie bas. Ja oczekuję czystego, soczystego dźwieku. Głosniki wymienione, mam dystanse ale cały czas nie to. Brakuje basu.
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 13, 2009 20:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 20:54   

Kolega tu z forum za moja namowa wrzucil do r75 intertechnika mds08 kupisz go za 250zl do tego wzmacniacz np alpine mrv-t303 za 150zl i naprawde mily zestaw.

Jutro moge Ci podac gg do bartka z wroclawia on ma wlasnie mds 08 + dls r6a na przodzi i micro dimension jr-4300 do zasilenia calosci. Radjo fabryczne i jest bardzo zadowolony. :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 22:10   

Ja nie chce iśc na tanioche albo sam coś kombinować, juz mam dośc. Kupuje wzmacniacze, tuby, subwoofery po kilkaset zł ale to bez sensu bo bagażnik jest dobrze wyciszony i zamiast basów jest masaż pleców. Oryginalny sub mieści sie pod tylną półką tylko pytanie jak to gra i czy warto. Mógłby sie ktoś wypowiedzieć? Interesuje mnie tylko oryginalny sprzęt, nie robię nic na własna rękę i nie chce juz eksperymentować.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 22:17   

marcin_i_alunia napisał/a:
Ja nie chce iśc na tanioche albo sam coś kombinować, juz mam dośc. Kupuje wzmacniacze, tuby, subwoofery po kilkaset zł ale to bez sensu bo bagażnik jest dobrze wyciszony i zamiast basów jest masaż pleców. Oryginalny sub mieści sie pod tylną półką tylko pytanie jak to gra i czy warto. Mógłby sie ktoś wypowiedzieć? Interesuje mnie tylko oryginalny sprzęt, nie robię nic na własna rękę i nie chce juz eksperymentować.
Nie bede tego komentowacc... zadaj sobie jedno pytanie jak glosnik 16cm, który gra w obudowie 3-5l zestrojonej zdecydowanie za wysoko aby podskoczyl spl moze zagrac z fajna jakoscia... A w ogóle jaki masz teraz sprzet załozony? moze poprostu nie potrafisz go porządnie ustawic...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 22:28   

Radio Alpine 9871rr, głosniki hertz dsk165 z przodu i jbl z tyłu... próbowałem z subwooferem alpine i wzmacniaczem ale tak jak mówię - masaż pleców i łupanie jak cepem na klepisku. Dlatego chce wstawic wszystko oryginalne, począwszy od radia a na subie w tylniej półce skończywszy.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 22:39   

marcin_i_alunia napisał/a:
Radio Alpine 9871rr, głosniki hertz dsk165 z przodu i jbl z tyłu... próbowałem z subwooferem alpine i wzmacniaczem ale tak jak mówię - masaż pleców i łupanie jak cepem na klepisku. Dlatego chce wstawic wszystko oryginalne, począwszy od radia a na subie w tylniej półce skończywszy.
mam tylko jedno pytanie... czy ktos kompetentny Ci to porządnie ustawiał?? A poza tematem patrząc na głośniki to nie dziwie sie, że nie jesteś zadowolony. Poza tym fabryczne radia r75 to porażka niestety.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
ciacho4 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 13, 2009 22:44   

Ja mam Symphony z przodu w drzwiach Clarion 165 na zwrotnicy i dużo wyciszenia oraz dystanse które piłowałem przez tydzień. Narazie zrobiłem lewe drzwi. Jak się ociepli to zrobię prawe. z Tyłu w drzwiach wylądują woofery 20 cm (o ile wejdą) pod wzmacniaczem (jeszcze nie wiem jakim). Co do suba to będzie bez wątpienia JBL zabudowany w miejscu koła zapasowego na wzmacniaczu Magnnat i kondensatorze 2F. Sprawa tylnej półki - będzie ona dość mocno "zotworowana" i na pewno jeszcze dodatkowo wzmocniona ponieważ otwory ja osłabią.
Szczerze na radiu serii "Symphony" po wymianie jednego głośnika i wyciszeniu drzwi pojawił sie tak bardzo oczekiwany bassssssss......
Nie mogę sie doczekać juz efektu końcowego......
Ostatnio zmieniony przez ciacho4 Wto Sty 13, 2009 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 22:53   

ciacho4 napisał/a:
Ja mam Symphony z przodu w drzwiach Clarion 165 na zwrotnicy. Dużo wyciszenia w drzwiach i Dystanse które piłowałem przez tydzień. Narazie zrobiłem lewe drzwi. Jak sie ociepli to zrobię prawe. z Tyłu w drzwiach wyląduje woofery 20 cm pod wzmacniaczem (jeszcze nie wiem jakim) a co do suba to będzie bez wątpienia JBL zabudowany w miejscu koła zapasowego na wzmacniaczu Magnnat i kondensatorze 2F. Sprawa tylnej półki będzie ona dość mocno "zotworowana" i na pewno jeszcze dodatkowo wzmocniona ponieważ otwory ja osłabią.
Szczerze na radiu serii "Symphony" po wymianie jednego głośnika i wyciszeniu drzwi pojawił sie tak bardzo oczekiwany bassssssss......
Nie mogę sie doczekać juz efektu końcowego......


Ty tak na poważnie czy to miało być na poprawe humoru :? .
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
ciacho4 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 13, 2009 23:01   

No mnie audio bardzo rozczarowało za to sam samochód nie... Postanowiłem poprawić cos co z fabryki wyjechało "nie do końca" takie jak być powinno.


P.S. poszukuje jeszcze opisu komunikacji radia ze zmieniarką. Jeśli ktoś ma opisane piny we i wy chętnie przyjmę.
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Sty 13, 2009 23:07   

Michone a co tu jest do ustawiania i co złego jest z głosnikami? To są jedne z droższych głośników, drzwi wyciszone, zrobione dystanse... Przód na zwrotnicach... mi już ręcę opadają z tym audio... masakra poprostu.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 09:06   

marcin_i_alunia napisał/a:
Michone a co tu jest do ustawiania i co złego jest z głosnikami? To są jedne z droższych głośników, drzwi wyciszone, zrobione dystanse... Przód na zwrotnicach... mi już ręcę opadają z tym audio... masakra poprostu.


Jeśli chodzi o głośniki na przodzie to hertz dsk (nie obrażaj sie) porownywalismy z kolegami z diyaudio do czeskich tvm arx 165 za 35zł i tesle graja ładniej... Nie wspominając o wysokotonowym ktory robi za piaskarkę... Nie wiem jaki model JBL masz na tyle ale ale ta firma to ogolnie ma padaczke :/ skonczyła się 8 lat temu a teraz jest bardzo niewspółmierna pod względem cena/jakość.

Co do ustawiania to jest wiecej niz Ci się wydaje. Bo i przod i tył i sub powinien być na wzmacniaczach. Przod i tył trzeba odpowiednio podciąć od doły filtrem górnoprzepsutowym w zależności od suba i od głośników tto moze byc 90hz a moze 150... W zależności od wzmaka subsonik i dolnoprzepustowy na suba, żeby ciągnął poniżej tego co gra przód. Oprocz tego gain ktory trzeba zgrac tak zeby bas byl uzupełnieniem a nie wywyższeniem. Oczywiście wszystko ustawiamy na flat w radiu.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 19:00   

Michone dzięki za rady... Szkoda, że nie mieszkasz bliżej bo widzę, że znasz sie na rzeczy. Z chęcią odstawiłbym auto do jakiegoś fachowca żeby zrobił to jak należy bo czytanie for internetowych na nic się zdaje. Zna ktos jakąś firmę car-audio w warszawie, żeby zrobili nagłośnienie w samochodzie?
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 21:36   

chcesz moge Ci dać namiary na gościa z Wołomina co ma o tym pojecie :) ewentualnie mozesz zarejstrowac sie na www.diyaudio.pl i napisać do użytkownika Takero. Jakby co tez tam jestem pod nickiem michone. Jego gg 6474782 napisz ze piszesz odemnie.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Subwoofer Harman/Kardon
Saio Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Lis 11, 2008 22:05
Siwus181
Brak nowych postów [Freelander] Subwoofer Harman/Kardon
Sambor Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Sro Lip 29, 2009 21:08
michone
Brak nowych postów R75 Harman / Kardon
Punx Car-audio, nawigacje, radia CB 106 Pon Sie 01, 2016 11:48
Marcin84
Brak nowych postów [R75] Harman/kardon
Efekt
Pawel84 Car-audio, nawigacje, radia CB 32 Nie Wrz 28, 2014 18:58
Punx
Brak nowych postów [R75 ]wzmacniacz harman kardon
radziuu Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Cze 20, 2012 23:14
radziuu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink