Forum Klubu ROVERki.pl :: [PoRD] Uniknięcie słuczki i szkody
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[PoRD] Uniknięcie słuczki i szkody
Autor Wiadomość
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 09:28   [PoRD] Uniknięcie słuczki i szkody

Witam....

Przedwczoraj wracając z pracy jadę we Wrocławiu ul Kazimierza Wielkiego, w kierunku Heliosa.

Na światłach przy ProLine (Te światła przed Heliosem) z prawego pasa tylko do prawoskrętu, ze sznurka aut na mój pusty pas tuż przede mną wyjeżdża jakiś p**** (pan). Oczywiście noga w hamulec a akurat było to po tym intensywnym opadzie śniegu... Ja miałem pusty pas więc nie jechałem jakoś specjalnie wolno :roll: musiałem uciec na pobocze żeby nie wydupic w tego kolesia.... Dojechałem do niego na następnych światłach, popukałem się w głowę a pan się tylko uśmiechnął pod nosem :evil:

I w związku z tym mam pytanie.

Gdybym np. uciekając na pobocze uderzył w słup, podjeżdżając pod wysoki krawężnik (aktualnie dzięki boku obsypany śniegiem) skrzywił zawieszenie, lub w jakikolwiek inny sposób uszkodził auto to mógłbym mając czyjeś nr jakoś egzekwować odszkodowanie ??

W sumie to nie było kolizji. Musiałbym na pewno mieć świadka że ten koleś wymusił na mnie pierwszeństwo przez co żeby uniknąć kolizji musiałem uciec na pobocze. Czy w takiej sytuacji miałbym jakieś szanse czy na następny raz lepiej jest walić :/ ??

pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 15, 2009 09:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sty 15, 2009 09:34   

escatox napisał/a:
czy na następny raz lepiej jest walić

Odruch jest żeby uciekać, ale z prawnego punktu lepiej przyłupać w gościa, wina ewidentna, bez szukania swiadków itp. Oczywiście najwazniejsze jest zdrowie i życie (zarówno własne jak i innych) i przede wszystkim tym się kierować :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sty 15, 2009 09:44   

Ja tam nie uciekam.
Miałem kiedyś auto w Leasingu.
Wycyrklowałem tak by walić w gościa stroną pasażera i bokiem.
Efekt tego był taki że oszacowali szkodę całkowitą i firma dostała z ubezpieczenia nowe auto bo trzeba by było w boku wycinac słupek dzwi boczne rozwalone,
Oczywiście wiadomo rozsądek tez bo prędkość zabija, ale to był dostawczak wiec miało się co giąć.
:razz:
 
 
MikeLD 




Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 96
Skąd: Gdańsk

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:29   

Nie mógłbyś bez świadków.
Ostatnio miałem 2 razy ten sam przypadek (w sumie to brat moim autem). Raz auto skończyło w rowie, raz skończyło się na zniszczonej feldze i oponie. Sprawcy uciekli nim człowiek zajarzył żeby choć numer rej. zapamiętać.

Morał jest bardzo przykry, ale warto uciekać.
Dla mnie z kolei morał taki, żeby walić w ludzi jak w tarczę a nie manewrować - jechać, jak pancerny, swoją drogą i nie zważać na jelenia jednego z drugim. BUM - jesteś czysty i portfel oszczędzony.
_________________
Czasem myślisz, że los się do Ciebie uśmiechnął, a Ty go po prostu rozśmieszyłeś.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:29   

Mógłbyś dochodzić, ale oczwyście świadkowie byliby niezbędni.

Z praktycznego punktu widzenia - lepiej walić, bo wtedy wszystkojest jasne dla Policji i sądu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:33   

Zadziwiają mnie tacy ludzie.

Wszyscy mówią że młodociani kierowcy itp. sam mam prawko przeszło rok, ale jak na razie to wszystkie ryzykowne sytuacje były spowodowane przez kierowców z "doświadczeniem".

Od listopada jak jeżdżę autem po Wrocławiu to miałem jakoś 6-8 sytuacji gdzie mógłbym przywalić i nie ze swojej winy (ostatnio pan w Volvo, jednym z nowszych, na rondzie z środkowego pasa zjeżdża w prawo do zjazdu przed moją maską... też głupi byłem i wyhamowałem, ale on też wyhamował ale na moim pasie. Trąbię na palanta a ten macha do mnie rękami - że ja niby nie chciałem puścić pana z Volvo :shock: )
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 15, 2009 11:01   

Mój Ojciec miał identyczną sytuację (z zajechaniem drogi) i on Star - em 200 uciekł do rowu.
Tamten się zatrzymał, przyjechała policja i orzekli winę Tamtego kierowcy, naprawa była z jego OC.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 11:08   

Był nie dawno temat o "burakach" - w Wawie najbardziej rzucają się w oczy nowe limuzyny i duże SUVy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 16:49   

"buraka obama" :p czy ja wiem nie ma reguły chociaż ja mam tez odruch obronny szkoda mi mojego cacka... prawda jest ze 90% osób po takiej akcji ucieka :(
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 18:59   

SyntaX napisał/a:
Ja tam nie uciekam.


a to akurat mocno zalezy od tego jaki wozek wymusza,
jesli 30-tonowa Scania to chyba lepiej z calych sil uciekac :lol:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 23:14   

Co do tego wieku to chyba tylko ja mam słabość do starszych panów :wink:
:shock:
http://www.dolnoslaska.po...06_152&numer=25 :neutral:
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Pią Sty 16, 2009 07:46   

A to nie jest tak:
Gdybys wjechał w "dupsko" temu panu co Ci wjechał na pas. To po przyjezdzie policji czasami moglo by byc nie utrzymanie odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzanego.
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
MikeLD 




Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 96
Skąd: Gdańsk

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 16, 2009 11:16   

czort napisał/a:
A to nie jest tak:
Gdybys wjechał w "dupsko" temu panu co Ci wjechał na pas. To po przyjezdzie policji czasami moglo by byc nie utrzymanie odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzanego.


Nie jeśli delikwent zmieniał pas ruchu nie upewniając się czy może prawidłowo i bezpiecznie wykonać manewr i nie zasygnalizował tego odpowiednio wcześniej. Zwykle też w takich sytuacjach uderzenie nie jest bezpośrednio w tył, a przytarcie bokiem.
_________________
Czasem myślisz, że los się do Ciebie uśmiechnął, a Ty go po prostu rozśmieszyłeś.
 
 
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 16, 2009 19:01   

jarek73 napisał/a:
Z drugiej strony, nie rozumiem przepisów. Przeciez logiczniejszym jest, że jadąc po prawym pasie na rondzie widzę lepiej auto, które chce zjechać z ronda będąc na lewym pasie i wtedy łatwiej mi jest go przepuścić, niż na odwrót , gdzie to jadący po lewym pasie musi koniecznie się upewnić, że za nim nic nie jedzie lub, że ktoś go przepuści. Lusterka mają ograniczone pole widzenia, szczególnie na rondze.

Kolejna zmora to wjeżdżanie na rondo autami na prawy pas, gdy jednocześnie ja jadę po lewym i za chwilę zjeżdżam. Tak gość ładuje się na prawy pas i zmusza mnie do gwałtownego hamowania i czekania, aż on przejedzie, żebym ja mógł zjechać z ronda. I to jest zgodnie z przepisami. Ręce opadają.


Tutaj się zgodzę..... sam często przepuszczam ludzi z lewego pasa gdy jadę prawym, ale nie jeżeli do zjazdu jest kolejka i ja w niej stoję a ktoś jedzie lewym pasem i próbuje wskoczyć w lukę przed lub co gorsza na samym zjeździe. Takich po prostu tępię.

Co do sytuacji z Volvo to za mną było pusto, przede mną też przynajmniej z 40-50metrów... W tej sytuacji pan po prostu zamiast zwolnić i wjechać za mnie chciał być szybszy i zjechać przede mną.... Ale cóż....
 
 
 
adrian88 




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 21
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 02:10   

ja zdawałem egzamin na prawko w kwietniu ubiegłego roku, wtedy uczyli nas ze podczas poruszania się po rondzie nie używamy lewego migacza, przy wjeździe tez bez, dopiero podczas zmiany pasa lub zjazdu. Sprawa wygląda inaczej od tak mniej wiecej października, wtedy to zauważyłem jak nauki jazdy i L-ki egzaminacyjne poruszają się po rondzie z lewym migaczem.
Czyżby przepisy się zmieniły? A może ktoś zmądrzał w WORDzie? :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [PoRD] Kilka przydatnych informacji.
Alexi Prawo i ubezpieczenia 0 Pią Lis 04, 2011 10:57
Alexi
Brak nowych postów Proszę o wycenę szkody.
robsson78 Prawo i ubezpieczenia 9 Pią Sty 10, 2014 21:19
soviet100
Brak nowych postów [R214] Wycena szkody
Frugas Prawo i ubezpieczenia 37 Sro Kwi 18, 2012 15:53
Frugas
Brak nowych postów AutoCasco - likwidacja szkody
maryba Prawo i ubezpieczenia 4 Sob Sty 29, 2011 16:36
maryba
Brak nowych postów Likwidacja szkody ubezp.
leaf79 Prawo i ubezpieczenia 3 Wto Wrz 25, 2007 08:06
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink