Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] BMW seria 3? 5? 7? i inny offtopic
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] BMW seria 3? 5? 7? i inny offtopic
Autor Wiadomość
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 20, 2009 19:32   

Oj obawiam się Adriano, ze nowe BMW zostaje w tyle bo właściciel niczego nie musi udowadniac :) Obawiam isę tez, ze gdyby to była droga z Karpacza do Sosnówki czy Borowic lub Przesieki to te nowe zostawiło by te stare w smrodzie i to nawet z gorszym kierowca za kierownica. nadmiar systemów może i jest irytujący ale coraz więcej ludzi siadających za kierownice ich potrzebuje. Powiem szczerze, że ja posiadając 75 mam czasem okazje docenić dobrodziejstwo ABSu czy ASR, rzadko ale jednak. I nie łudx isę, ze w aucie z połowy lat 90tych nie ma ni grama elektroniki :D jest...wolniejsza ale jest.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 20, 2009 19:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 19:37   

No jest jest :) ale mi chodziło w tym konkretnym przypadku o sterowanie pracą silnika :wink: A u braku wachy też pisałem bo to BMW pali 25l. :P Niby się przydają ale ja jakoś tego nie lubię... ABS owszem... ale ta cała reszta zależy kiedy... na pewno jesteś dużo więcej doświadczony ode mnie w tych kwestiach :)

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 19:38 ]
A z tym porównywaniem to przecież też mówiłem o konkretnym przypadku :P przecież jakoś te testy muszą się odbywać :P
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 20, 2009 19:42   

Sterowanie silnikiem tez...dużo bardziej ograniczone niż obecnie ale jednak. jak miałem praktyki to boss miał nówke i miałem okazje sie z takimz zapoznac..z M pakietem nawet był :D
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 19:47   

Ale poczekaj poooczekaj :P

Własnie o to chodzi tutaj że wersja silnika w BMW...

A dokładnie 2,5 R6 12V bez Vanosa i nie mają silnika sterowanego komputerowo :)

Co innego z silnikami 24V i z Vanosem :P

Ale i różnica w mocy jest ;)

tak mi zawsze wpajano do głowy :)

ps. nie pamietam tych oznaczeń fachowych silników ;/
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 14:13   

Adrian355 napisał/a:
Ps. Jedziesz Autem 6 cylindrowym o poj. 2.5 z tysiącem komputerów ... i ja jadę autem takim jak to BMW... Oba po 160km. Jedziemy 140km/h na 4 biegu. i dajemy w podłogę jak myślisz kto odjedzą pierwszy ?? ;> Ja :) Bo komputer patrzy by było ekonomicznie a ja mam tylko tylko linkę i przepustnicę, co powoduje ze dostaję tyle paliwa ile auto jest w stanie przyjąć Tyle tylko że mi zabraknie wachy wcześniej :P

Tutaj bardzo ostro bym się spierał. Moment obrotowy, którym dysponują obecne jednostki BMW, jest duużo większy o tych starych, mówię oczywiście o dieslach, bo na benzynie to się nie znam i jej nie lubie. Także podejrzewam, że jednak byś został daleko z tyłu. Reakcja na gaz w obecnych dieslach ( o ile sprawne jest wszystko tzn przepływka, EGR pracuje prawidło, turbina i reszta towarzystwa) jest chyba nawet szybsza niż w benzyniakacch, lub porównywalna.
 
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 17:54   

My tu mówimy o benzyniakach :)
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 22, 2009 12:25   

zdeka się mylisz;) elektronika w autach jest bardzooooo zaawansowana i dzieki niej można wycisnąć z auta więcej;) np dzięki temu, że AR156 V6 nie ma linki tylko przepustnicę sterowaną elektronicznie poprawiła sie reakcja na gaz;) fakt, że komp dba o to, żeby było ekonomicznie ale napewno przez to nie ogranicza mocy;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 15:17   

Markzo, właśnie o tym pisałem. :wink:

Adrian355, widzę, że dostałeś warna :mrgreen:
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 22, 2009 15:44   

Adrian...no..o benzyniakach...i skoro jest to benzyniak a.d. 1995-96 to na wtrysku...bo i polonezy już miały wtedy wtrysk. A jak na wtrysku to sory gregory-praca tegoż ustrojstwa zawiaduje komp...również biorąc pod uwage ekonomie. jednak zaden komputer nie steruje calością tak, zeby ciągle było ekonomicznie. Nie s ekonomii bierze się 5 sek. do 100 w dzisiejszych dużych sedanach :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika Offtopic
emes Offtopic 0 Pon Kwi 23, 2007 09:56
emes
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
Czy przyda się coś takiego?
piter34 Offtopic 421 Pią Gru 20, 2019 23:12
adam665
Brak nowych postów Przyklejony: [Seria K] Nowy typ uszczelki pod głowicę!
W przypadku HGF zakładać nowy typ uszczelki
piter34 Offtopic 512 Pią Cze 26, 2020 01:12
AndrewS
Brak nowych postów Zbiorce zamowienie rozporki KV6/K-seria/L-seria
Remigiusz Offtopic 21 Sro Sty 22, 2014 21:15
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink