Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z ogrzewaniem pomocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z ogrzewaniem pomocy
Autor Wiadomość
cypisek1 



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: lubuskie



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 15:58   [R75] Problem z ogrzewaniem pomocy
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

podczas postoju moj roverek nie grzeje tylko podczas jazdy.Czy jest jakas pompka na obiegu taka jak niektore modele bmw maja
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 15:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 17:28   

oczywiście- pompka wodna :cool:
sprawdź, czy jak na postoju dodasz gazu to też nie będzie cieplej, jeśli tak, to odpowietrzać odpowietrzać :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
cypisek1 



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: lubuskie



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 08:36   

na postoju jak dodaje gazu to tez sie robi cieplo powiedz gdzie ten odpowietrznik

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 08:37 ]
ale dodatkowo mam bledy w klimatroniku jak je3 zresetowac
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 09:25   

Niedawno na Forum już to było,ale może Ci umknęło,więc:podczas jazdy masz wyższe obroty,więc pompa wody kreci się szybciej i tym samym ma większy przeplyw.Jeżeli na niskich obrotach nie pomuje,to albo padł wirnik,albo faktycznie masz zapowietrzony układ.Odpowietrznik jest przed akumulatorem na wężu gumowym(taka plastikowa śruba.Trzeba ją poluzować i dolewac płynu do zbiornika.Ja zrobiłbym to na odpalonym silniku.Można też pościskać węże,żeby wymusić wyjście powietrza z zakamarków układu.Mam nadzieję,że oto Ci chodziło,ale jeżeli odpowietrzenie nic nie da,to trzeba szukać gdzieś indziej.Niedawniej,jak miesiąc temu wymienialiśmy pompę wody w golfie mojego syna.Też nie grzało na wolnych obrotach.Okazalo się,że łopatki pompy wodnej poszły się czesać.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
cypisek1 



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: lubuskie



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 10:04   

wlasnie zmienialem rozrzad i pompa wody jest nowa ten odpowietrznik odkrecalem i poszedl z niego plyn tylko strasznie malo weszlo bo spuszczalem sray i tylko 4,5 litra gdzies jeszcze moze jest jakis odpowietrznik
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 10:06   

Masz za malo plynu chlodniczego. Odpowietrznik masz na wezu po prawej stronie miedzy obudowa filtra powietrza a silnikiem.Brakuje Ci prawie 3 litrow,proponuje zroc to szybko nami silnik przegrzejesz.Odkrec odpowietrznik o lej plyn do zbiornika az nie zacznie leciec sam bez powietrza.Potem sie przejdz,poczekaj az ostygnie i zrob to ponownie.Ja tez odpoweitrzalem na zapalonym zimnym silniku i rowniez dalo dobre efekty.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
cypisek1 



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: lubuskie



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 10:09   

ale wiecej nie moge dolac bo sie przelewa przez zbiorniczek wyrownawczy

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 10:11 ]
to kilka podejsc trzeba zrobic do tego odpowietrzania
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 10:17   

Kiedyś w Alfie mialem podobny problem.Gdzieś zrobił się bąbel powietrza i nie chcialo mi wejść więcej płynu,bo się przelewał.Przy odkręconym odpowietrzniku wcisnąłem płyn z plastikowej butelki na siłę,tzn.uszczelniłem szmatą szczelinę między szyjką butelki,a wlewem płynu i energicznie ścisnąłem butelkę.Potrzebne do tego są dwie osoby,żeby stracić jak najmniej płynu.Po kilku takich"pompowaniach" wszystko było Ok.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
cypisek1 



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: lubuskie



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 10:27   

sprobuje tej metody bo wiem ze bmw ma odpowietrznik dodatkowy na podszybiu a tu jest tylko jeden zobaczymy czy to pomoze
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 10:56   

Probuj probuj ja odpowietrzalem 3 razy chyba zanim mialem pewnosc ze jest dobrze.Mozesz jeszcze przegonic go troche zeby przemielil ta wode co ma i wtedy na cieplym silniku odkrecic odpowietrznik o a pozniej korek.Tylko uwazaj bo bedzie cisnienie.Mi ladnie wywalilo powietrze pod cisneiniem a pozniej juz normalnie odpowietrzalem dalej.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
Ostatnio zmieniony przez Zukowaty Sob Sty 24, 2009 13:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
cypisek1 



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: lubuskie



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 12:58   

zrobilem tak jak mi kolega podpowiedzial jest jusz troszke lepiej ale to jeszcze nie to juz leci mi plyn z odpowietrznika nie leci zadne powietrze ale jeszcze sprobuje tak jak mi podpowiadasz masakra :roll:
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 13:05   

Oczywiscie mniemam ze odkrecasz korek od zbiornika jak odpowietrzasz odpowietrznikiem.W innym przypadku nie przelejesz ukladu.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 16:14   

Cypisek,napisz jak skończyła się Twoja walka z układem.Jestem ciekawy,bo jeszcze nie robiłem nic przy tym,ale moje doświadczenia sa różne.Kiedyś pracowałem w zaopatrzeniu dużej firmy.Mieliśmy warsztat samochodowy,gdzie chłopaki naprawiali różny tabor.Pamiętam,że kiedyś po wymianie uszczelki pod głowicą w którymś aucie wchodziła tylko połowa zalecanego płynu.Próby trwały kilka dni i chyba musieli zalać układ pod ciśnieniem.Są takie silniki,w których kanały wodne są pogmatwane i tworzą się poduszki powietrzne.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
cypisek1 



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: lubuskie



Wysłany: Pon Sty 26, 2009 11:28   

juz odpowietrzalem 3 razy jest zdecydowanie lepiej ale wydaje mi sie ze to jeszcze nie to nie wiem jak mocno grzeje ten roverek na postoju i jak dlugo z rana trzeba jechac zeby sie rozgrzal :roll:
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Sty 26, 2009 15:01   

cypisek1 napisał/a:
juz odpowietrzalem 3 razy jest zdecydowanie lepiej ale wydaje mi sie ze to jeszcze nie to nie wiem jak mocno grzeje ten roverek na postoju i jak dlugo z rana trzeba jechac zeby sie rozgrzal

Widzisz na wskazniku przeciez jaka ma temperature.Rusza sie wskaznik to wieje coraz cieplejsze a na postoju ma grzac prawie jak podczas jazdy...kilka stoni roznicy wody jest tylko.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
cypisek1 



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: lubuskie



Wysłany: Wto Sty 27, 2009 16:34   

zauwazylem ze dopiero po jakims czasie puszcza mi woda na nagrzewnice cos trzyma gdzies tam jest chyba jakis zawor mam racje czy nie :beczy:
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Sty 27, 2009 16:55   

Nie masz racji,nie ma zaworu zadnego...poza termostatem ;) Odpowietrzaj, odpowietrzaj :bezradny: Przegoniles go troche?Nawet odpowietrznik odkrec i depnij kilka razy a potem przelej uklad.Ja w moim przelalem chyba ze 40 litrow :)
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
cypisek1 



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: lubuskie



Wysłany: Sro Sty 28, 2009 12:43   

ale meka z tym odpowietrzaniem dobrze ze cieplo idzie
hihihi :beczy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z ogrzewaniem
gibek Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Wrz 21, 2010 20:38
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
Markzo Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Gru 13, 2010 22:27
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
Krissback Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Sty 10, 2019 08:05
Krissback
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
666wojtas Rover serii 75, MG ZT 21 Sro Sty 21, 2009 10:45
gumus12
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
jogi831 Rover serii 75, MG ZT 14 Wto Gru 22, 2009 18:24
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink