Forum Klubu ROVERki.pl :: Jak to jest z prawem Autorskim ??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 20:26
Jak to jest z prawem Autorskim ??

dotyczy logo Roverki.pl
Autor Wiadomość
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lut 28, 2009 22:44   Jak to jest z prawem Autorskim ??

Jakiś czas temu powstała dyskusja na temat logo Roverki.pl - ktoś tam pytał czy może sobie wydrukować i nalepić... Ja napisałem że tak itp itd link dla wnikliwych tu: http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

Generalnie chodzi mi o to, że ja kulturalnie, jak radzili koledzy i koleżanki, wysłałem zapytanie do zarządu o pozwolenie na wykorzystanie logo dla własnego użytku i co ......... ??

No jasne że nic :D - cisza !! A wedle zapewnień z postów, zarząd odpowiada na wszystkie maile - na moje najwyraźniej nie :(

W każdym bądź razie irytuje mnie trochę sytuacja, gdzie odpowiada się na zapytanie sympatyka , a na moje milczy !! przykład to : http://forum.roverki.eu/v...p=312065#312065

TYLE CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 28, 2009 22:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Lut 28, 2009 23:41   

fearless, słusznie, że napisałeś w tej sprawie. Kilka rzeczy, które wymagają jednak wyjaśnienia:

fearless napisał/a:
Generalnie chodzi mi o to, że ja kulturalnie, jak radzili koledzy i koleżanki, wysłałem zapytanie do zarządu o pozwolenie na wykorzystanie logo dla własnego użytku i co ......... ??


I dostałeś odpowiedź.

fearless napisał/a:
A wedle zapewnień z postów, zarząd odpowiada na wszystkie maile - na moje najwyraźniej nie :(


To, że nie dostajesz odpowiedzi przez pewien czas, nie oznacza, że tej odpowiedzi nie dostaniesz. Nie prowadzimy klasyfikacji osób zadających pytania na takie, którym udzielamy odpowiedzi i na takie, których odpowiedzi nie udzielamy. Czasami wynika to z naszego obłożenia (klub to zajęcie dodatkowe, nie etatowe), a w przeważającej mierze, wolimy odpowiedzieć później, a konkretniej.

fearless napisał/a:
W każdym bądź razie irytuje mnie trochę sytuacja, gdzie odpowiada się na zapytanie sympatyka , a na moje milczy !! przykład to : http://forum.roverki.eu/v...p=312065#312065


Co przez to rozumiesz? W tym temacie (do momentu wysłania tego posta) nie wypowiedział się żaden członek zarządu ani komisji rewizyjnej :!: :evil:
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 01, 2009 00:08   

emes napisał/a:

fearless napisał/a:
Generalnie chodzi mi o to, że ja kulturalnie, jak radzili koledzy i koleżanki, wysłałem zapytanie do zarządu o pozwolenie na wykorzystanie logo dla własnego użytku i co ......... ??


I dostałeś odpowiedź.


No raczej jej nie otrzymałem do dnia dzisiejszego i..... będąc złośliwym - do godziny 23.56 NIE.

emes napisał/a:

To, że nie dostajesz odpowiedzi przez pewien czas, nie oznacza, że tej odpowiedzi nie dostaniesz. Nie prowadzimy klasyfikacji osób zadających pytania na takie, którym udzielamy odpowiedzi i na takie, których odpowiedzi nie udzielamy. Czasami wynika to z naszego obłożenia (klub to zajęcie dodatkowe, nie etatowe), a w przeważającej mierze, wolimy odpowiedzieć później, a konkretniej.


:) To że to zajęcie dodatkowe - rozumiem doskonale...., ale to że
emes napisał/a:
Nie prowadzimy klasyfikacji osób zadających pytania na takie, którym udzielamy odpowiedzi i na takie, których odpowiedzi nie udzielamy.


To może delikatnie jednak mnie irytować bo:
1. Moje PW wskazuje coś zupełnie innego..... niż:
emes napisał/a:

Co przez to rozumiesz? W tym temacie (do momentu wysłania tego posta) nie wypowiedział się żaden członek zarządu ani komisji rewizyjnej :!: :evil:

2. Bo temat żyje swoim życiem, już od kilku dni...., i raczej nikt niczego nie neguje i nie gani..... (ADM,MOD) rzuć okiem raz jeszcze tu: http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

I wczytaj się do końca.... myślę, że powinieneś zrozumieć moje pobudki .......
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 00:14   

fearless napisał/a:
emes napisał/a:

fearless napisał/a:
Generalnie chodzi mi o to, że ja kulturalnie, jak radzili koledzy i koleżanki, wysłałem zapytanie do zarządu o pozwolenie na wykorzystanie logo dla własnego użytku i co ......... ??


I dostałeś odpowiedź.


No raczej jej nie otrzymałem do dnia dzisiejszego i..... będąc złośliwym - do godziny 23.56 NIE.


Kopia idzie więc na PW.

fearless napisał/a:
:) To że to zajęcie dodatkowe - rozumiem doskonale...., ale to że
emes napisał/a:
Nie prowadzimy klasyfikacji osób zadających pytania na takie, którym udzielamy odpowiedzi i na takie, których odpowiedzi nie udzielamy.


To może delikatnie jednak mnie irytować bo:
1. Moje PW wskazuje coś zupełnie innego..... niż:
emes napisał/a:

Co przez to rozumiesz? W tym temacie (do momentu wysłania tego posta) nie wypowiedział się żaden członek zarządu ani komisji rewizyjnej :!: :evil:


Ale na co wskazuje Twoje PW? Bo albo ja Cię źle zrozumiałem, albo to było PW nie ode mnie. Niemniej jednak, podajesz linka do wątku, w którym nikt z zarządu i komisji rewizyjnej się nawet nie wypowiada, stwierdzając, że sympatykom się odpowiada, a Tobie nie.
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 01, 2009 00:25   

emes napisał/a:

Kopia idzie więc na PW.


mail nie był z adresu z forum...., co nie znaczy że się nie przedstawiłem :) - odpowiedzi nie otrzymałem !!

Edit 00.27 - otrzymałem PW od "emes"
emes napisał/a:
Hej,

W związku z tym, że nie dostałeś maila z odpowiedzią na Twoje pytania, przesyłam Ci w tej formie to, co Ci wysłałem.

Treść Twojego maila:

Cytat: [fearless]
Witam.
W nawiązaniu do długiej dyskusji na forum - dotyczącej możliwości wykorzystania logo Stowarzyszenia w celu przedrukowania powyższego z własnym Nickiem - pytam czy mogę wykorzystać logo do przedrukowania i umieszczenia na nim mojego Nicku, a następnie czy mogę takie przerobione logo umieścić na szybie mojego Rover-ka ??
Pozdrawiam.
fearless


[emes] Moja odpowiedź:

Cytat:
Witam,

W odpowiedzi na Twoje pytania:

1. Do wykorzystania logo (w tym przypadku przedrukowania z wprowadzeniem zmiany polegającej na umieszczeniu na nim swojego nicka) może zostać wystawiona zgoda przez władze klubu. Chciałbym się upewnić, że dobrze rozumiem: chcesz wydrukować naklejkę z logo klubu, na którym będzie się znajdował Twój nick, w liczbie sztuk (naklejek): 1. Dobrze zrozumiałem?

2. Sprawa samego ewentualnego umieszczenia takiej naklejki na szybie to już Twoja decyzja :-)

Miłego weekendu ! :-)


Pozdrawiam,
Mariusz (emes)


_________________
Pozdrawiam,
emes




emes napisał/a:
Ale na co wskazuje Twoje PW? Bo albo ja Cię źle zrozumiałem, albo to było PW nie ode mnie. Niemniej jednak, podajesz linka do wątku, w którym nikt z zarządu i komisji rewizyjnej się nawet nie wypowiada, stwierdzając, że sympatykom się odpowiada, a Tobie nie.


Zgadza się, PW nie było od Ciebie i źle mnie zrozumiałeś...., PW było od autora posta o brelokach....., który dostał pozwolenie ... - na to wskazuje moje PW...
A link do wiadomości podałem dla uzyskania pełnego obrazu sytuacji....


I co dalej......?? mam swoje nalepki wyrzucić (zaprojektowane z logo i nickiem), czy od teraz mam pisać PW do Ciebie czy MAIL-E do Zarządu ?? - bo nadal nie mam odpowiedzi:

emes napisał/a:
1. Do wykorzystania logo (w tym przypadku przedrukowania z wprowadzeniem zmiany polegającej na umieszczeniu na nim swojego nicka) może zostać wystawiona zgoda przez władze klubu.


Wynika z tego, że może zostać wystawiona zgoda, acz nie musi......
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 00:45   

fearless napisał/a:
emes napisał/a:

Kopia idzie więc na PW.


mail nie był z adresu z forum...., co nie znaczy że się nie przedstawiłem :) - odpowiedzi nie otrzymałem !!


Z tego właśnie powodu napisałem, że wysłałem Ci kopię na PW. Więc w celu uściślenia, odpowiedzi na maila nie otrzymałeś w postaci maila. Co nie oznacza, że nie została do Ciebie wysłana. Ale powinieneś ją dostać w postaci PW. Jeżeli z tym też będzie problem, daj znać.

BTW, to mamy inne wyobrażenie przedstawiania się ;) Bo dla mnie to podanie (co najmniej, w zależności od potrzeb), imienia i nazwiska. W mailu od Ciebie nadawcą jest "Sklep Tomi", a podpisałeś się jako fearless. Nazwałbym to raczej identyfikacją, nie przedstawieniem się ;)

fearless napisał/a:
emes napisał/a:
Ale na co wskazuje Twoje PW? Bo albo ja Cię źle zrozumiałem, albo to było PW nie ode mnie. Niemniej jednak, podajesz linka do wątku, w którym nikt z zarządu i komisji rewizyjnej się nawet nie wypowiada, stwierdzając, że sympatykom się odpowiada, a Tobie nie.


Zgadza się, PW nie było od Ciebie i źle mnie zrozumiałeś...., PW było od autora wiadomości....., który dostał pozwolenie ... - na to wskazuje moje PW...
A link do wiadomości podałem dla uzyskania pełnego obrazu sytuacji....


Naprawdę nic z tego nie rozumiem. W swoim pierwszym poście w tym temacie (ostatni akapit) napisałeś:

fearless napisał/a:
W każdym bądź razie irytuje mnie trochę sytuacja, gdzie odpowiada się na zapytanie sympatyka , a na moje milczy !! przykład to : http://forum.roverki.eu/v...p=312065#312065


Dla mnie przytoczony przykład niczego tutaj nie dowodzi i popieranie w powyższy sposób zarzutu, że odpowiada się innym, a Tobie nie, jest bezzasadne :!: :evil:

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 00:58 ]
Wracając do treści "edita", który "dokleiłeś" do swojego ostatniego posta:

fearless napisał/a:
I co dalej......?? mam swoje nalepki wyrzucić (zaprojektowane z logo i nickiem), czy od teraz mam pisać PW do Ciebie czy MAIL-E do Zarządu ?? - bo nadal nie mam odpowiedzi:

Cytat:

1. Do wykorzystania logo (w tym przypadku przedrukowania z wprowadzeniem zmiany polegającej na umieszczeniu na nim swojego nicka) może zostać wystawiona zgoda przez władze klubu.



Wynika z tego, że może zostać wystawiona zgoda, acz nie musi


Proszę, przeczytaj to, co Ci napisałem (w mailu, a co wysłałem Ci również na PW) raz jeszcze. Poprosiłem Cię (w punkcie 1) o potwierdzenie tego, czy dobrze Cię zrozumiałem. W formie maila lub PW. O formie, w jakiej masz to zrobić nie wspomniałem, uznając to za oczywiste. Więc odpowiadam tutaj: PW do mnie lub mail do zarządu ;)

Zgoda zawsze może zostać wydana, a nie musi. Czy (odbiegając zupełnie od tego konkretnego, omawianego w tym temacie przypadku), wydałbyś zgodę na to, aby w logo Twojej firmy (będącej Twoją własnością) ktoś umieścił np. niecenzuralny napis? Chyba najpierw wolałbyś się upewnić, w jaki sposób ktoś chce wykorzystać logo i co z nim konkretnie zrobić, prawda? Właśnie w tym celu zadałem Ci pytanie, czy dobrze zrozumiałem treść Twojego maila.
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 01, 2009 01:10   

emes napisał/a:
Więc w celu uściślenia, odpowiedzi na maila nie otrzymałeś w postaci maila.


Albo ja jestem naciupany, albo Ty :p - bo nie bardzo rozumiem o co kaman :D


emes napisał/a:
Co nie oznacza, że nie została do Ciebie wysłana. Ale powinieneś ją dostać w postaci PW. Jeżeli z tym też będzie problem, daj znać.


Jeśli została do mnie wysłana... - to być u mnie powinna...?? Tak czy Nie?? A jeśli do mnie nie trafiła to: powinna wrócić do Zarządu (Ciebie) z nagłówkiem: This is an automatically generated Delivery Status Notification
Delivery to the following recipient failed permanently.

Na PW dotarła tylko wiadomość od Ciebie - ta o której pisałem 2 posty wyżej.

emes napisał/a:
BTW, to mamy inne wyobrażenie przedstawiania się ;) Bo dla mnie to podanie (co najmniej, w zależności od potrzeb), imienia i nazwiska. W mailu od Ciebie nadawcą jest "Sklep Tomi", a podpisałeś się jako fearless. Nazwałbym to raczej identyfikacją, nie przedstawieniem się ;)


A czy wedle identyfikacji, nie można ustalić usera ?? Raczej jeden tylko "fearless" jest na forum ;) i raczej tekst zawarty w mailu kierował konkretnie do określonego miejsca ;)


emes napisał/a:

Dla mnie przytoczony przykład niczego tutaj nie dowodzi i popieranie w powyższy sposób zarzutu, że odpowiada się innym, a Tobie nie, jest bezzasadne :!:


Nie chce mi się robić tasiemca - więc to skróciłem tylko do Twojego pytania....

Link został podany dla wglądu w sytuację....., że ktoś robi breloki i nikt z Zarządu się Jego nie czepia, w dodatku, można domniemać, że ma z tego jakieś dywidendy.....

Natomiast ja, tylko napisałem w wątku o naklejkach, że zaprojektowałem dla siebie i chcę nakleić na szybę - i podniósł się tam wielki krzyk..., że nie mogę, że muszę mieć pozwolenie itp itd.

Napisałem prośbę o pozwolenie wykorzystania LOGO (na moje oko około 2 tyg temu) i odpowiedzi nie otrzymałem.

Natomiast PW od autora posta o brelokach, pozwala myśleć, że on podobne pozwoleni otrzymał ...... i to w ciągu 2 dni od ukazania się Jego posta na forum...

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 01:29 ]
emes napisał/a:

Proszę, przeczytaj to, co Ci napisałem (w mailu, a co wysłałem Ci również na PW) raz jeszcze. Poprosiłem Cię (w punkcie 1) o potwierdzenie tego, czy dobrze Cię zrozumiałem. W formie maila lub PW. O formie, w jakiej masz to zrobić nie wspomniałem, uznając to za oczywiste. Więc odpowiadam tutaj: PW do mnie lub mail do zarządu ;)

Zgoda zawsze może zostać wydana, a nie musi. Czy (odbiegając zupełnie od tego konkretnego, omawianego w tym temacie przypadku), wydałbyś zgodę na to, aby w logo Twojej firmy (będącej Twoją własnością) ktoś umieścił np. niecenzuralny napis? Chyba najpierw wolałbyś się upewnić, w jaki sposób ktoś chce wykorzystać logo i co z nim konkretnie zrobić, prawda? Właśnie w tym celu zadałem Ci pytanie, czy dobrze zrozumiałem treść Twojego maila.


Szczerze....... - po tym wszystkim co sobie tu napisaliśmy, co Ty starałeś mi wytłumaczyć i co ja Tobie - to chyba wolę wyrzucić te JEB..E naklejki, niż czekać kolejne 2 tygodnie na P......... zgodę, żebym mógł nalepić sobie na tylną szybę !! !! EMES - nawet nie chce mi się czekać na kolejne PW, czy e-mail..... to wszystko przecież jest bez sensu..... Czy uważasz, że to o czym pisaliśmy, powinno być aż tak bardzo sformalizowane ?? aż do tego stopnia ??
I dobrze, że dodałeś
emes napisał/a:
Czy (odbiegając zupełnie od tego konkretnego, omawianego w tym temacie przypadku), wydałbyś zgodę na to, aby w logo Twojej firmy (będącej Twoją własnością) ktoś umieścił np. niecenzuralny napis?


Sam wiesz i inni też, że nie o to chodziło.... sprawa była prosta i nie potrzebne są wyolbrzymienia.

I kolejny raz szczerze mówiąc.... - to w zasadzie, chyba zrobię to co Tom214Si =>> aut?? pewnie wiele osób się ucieszy.

Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 01:49 ]
emes napisał/a:
Z tego właśnie powodu napisałem, że wysłałem Ci kopię na PW. Więc w celu uściślenia, odpowiedzi na maila nie otrzymałeś w postaci maila. Co nie oznacza, że nie została do Ciebie wysłana. Ale powinieneś ją dostać w postaci PW. Jeżeli z tym też będzie problem, daj znać.


Miałem dać znać - więc daję - ani na e-mail ani na PW nic więcej do mnie nie dotarło.

A i tak sobie wymyśliłem, że może trzeba się zwrócić do Was Zarządzie o zdegradowanie mnie do statusu sympatyka, wtedy to, będę mógł nalepić sobie na szybie LOGO z dopiskiem - "Sympatyk fearlesss Klubu Roverki.pl" :D zaprojektowane od podstaw przeze mnie. :D :D :D
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 01:50   

fearless napisał/a:
emes napisał/a:
Więc w celu uściślenia, odpowiedzi na maila nie otrzymałeś w postaci maila.


Albo ja jestem naciupany, albo Ty :p - bo nie bardzo rozumiem o co kaman :D


Wyjaśnię Ci więc: nie otrzymałeś odpowiedzi na maila (wysłanego z zapytaniem do zarządu) w formie maila (poczty elektronicznej). To dokładnie oznacza zacytowane przez Ciebie zdanie (mojego autorstwa), którego nie bardzo rozumiesz.


fearless napisał/a:
emes napisał/a:
Co nie oznacza, że nie została do Ciebie wysłana. Ale powinieneś ją dostać w postaci PW. Jeżeli z tym też będzie problem, daj znać.


Jeśli została do mnie wysłana... - to być u mnie powinna...?? Tak czy Nie?? A jeśli do mnie nie trafiła to: powinna wrócić do Zarządu (Ciebie) z nagłówkiem: This is an automatically generated Delivery Status Notification
Delivery to the following recipient failed permanently.


Mail został do Ciebie wysłany. Odpowiedź na pytanie gdzie być powinien, pozwolisz, zostawię bez komentarza. A to z jednego chociażby powodu. Odpowiedź dostałeś.



fearless napisał/a:
emes napisał/a:
BTW, to mamy inne wyobrażenie przedstawiania się ;) Bo dla mnie to podanie (co najmniej, w zależności od potrzeb), imienia i nazwiska. W mailu od Ciebie nadawcą jest "Sklep Tomi", a podpisałeś się jako fearless. Nazwałbym to raczej identyfikacją, nie przedstawieniem się ;)


A czy wedle identyfikacji, nie można ustalić usera ?? Raczej jeden tylko "fearless" jest na forum ;) i raczej tekst zawarty w mailu kierował konkretnie do określonego miejsca ;)


Proszę, nie "przekręcaj" :!: Napisałeś w jednym z postów (pełny cytat wątku):

fearless napisał/a:
mail [z zapytaniem o wykorzystanie logo, przyp. emesa] nie był z adresu z forum...., co nie znaczy że się nie przedstawiłem :) - odpowiedzi nie otrzymałem !!


Wskazujesz jednoznacznie na przedstawienie się, nie na identyfikację :!: Pozwolisz więc, że resztę Twoich pytań w tej kwestii pozostawię bez odpowiedzi, jako że wynikają właśnie z "przekręcenia".


fearless napisał/a:
emes napisał/a:

Dla mnie przytoczony przykład niczego tutaj nie dowodzi i popieranie w powyższy sposób zarzutu, że odpowiada się innym, a Tobie nie, jest bezzasadne :!:


Nie chce mi się robić tasiemca - więc to skróciłem tylko do Twojego pytania....


Raz jeszcze, zacytowałem (2 razy, w 2 postach) Twoją wypowiedź z posta rozpoczynającego temat, więc nie ma tu mowy o jakimkolwiek skracaniu do mojego pytania :!: :evil:

fearless napisał/a:
Link został podany dla wglądu w sytuację....., że ktoś robi breloki i nikt z Zarządu się Jego nie czepia, w dodatku, można domniemać, że ma z tego jakieś dywidendy.....


Domniemać, a wiedzieć na pewno, to dwa różne pojęcia. A już szczególnie, że te domniemania dotyczą podejrzeń o to (jak rozumiem z posta, z którego pochodzi powyższy cytat), że zarząd ma dywidendy z wykonania tych breloków :!:

Dla wyjaśnienia, nikt tych breloków nie robi. W temacie, do którego link podałeś, tylko zapisują się osoby zainteresowane brelokami.

fearless napisał/a:
Natomiast ja, tylko napisałem w wątku o naklejkach, że zaprojektowałem dla siebie i chcę nakleić na szybę - i podniósł się tam wielki krzyk..., że nie mogę, że muszę mieć pozwolenie itp itd.


Mogę Ci napisać tylko tak: w Twoim temacie taka dyskusja powstała, w temacie rozpoczętym przez wrsdz nie. Ale czy to oznacza, że ktoś jest tutaj faworyzowany? NIE :!: Zarówno Ciebie, jak i przywołanego już wrsdz tyczą się te same zasady w tej kwestii.

fearless napisał/a:
Napisałem prośbę o pozwolenie wykorzystania LOGO (na moje oko około 2 tyg temu) i odpowiedzi nie otrzymałem.

Natomiast PW od autora posta o brelokach, pozwala myśleć, że on podobne pozwoleni otrzymał ...... i to w ciągu 2 dni od ukazania się Jego posta na forum...


Pozwala myśleć, a to nie to samo, co wiedzieć. Jeżeli pozwoliło Ci myśleć, dlaczego o to nie zapytałeś konkretnie autora posta o brelokach?

Myślę, że dłuższa dyskusja w tym temacie nie wniesie nic konstruktywnego, dlatego proponuję EOT. Poniżej uzasadnienie. Zaczynając ten temat, chodziło o podkreślenie tego, że nie dostałeś żadnej odpowiedzi w sprawie wykorzystania logo: w chwili obecnej, odpowiedź już masz. Dalszy tok postępowania w sprawie wykorzystania logo: PW lub mail. Poruszyłeś sprawę tego, że jedni dostają odpowiedź, inni nie. Wyjaśniłem Ci tą sytuację. Jeżeli jednak nadal masz wątpliwości, pytania, proszę kontynuujmy to na PW. Pominę już kwestię bezzasadności zarzutu, o którym pisałem już co najmniej 2 razy.

Pozwolisz, że Twojego "edita" nie skomentuję i się do niego nie odniosę. A to dlatego, że najłatwiej trzasnąć drzwiami i po prostu wyjść. A ja sobie np. nie pozwolę na bezpodstawne zarzuty. Napisałem Ci, że słusznie się "przypomniałeś", wysłałem Ci kopię (wysłanego zresztą do Ciebie) maila na PW. Poprosiłem o potwierdzenie i nie dostałem. Zajęłoby to chwilę. Poprosiłem o podanie podstaw Twojego zarzutu (z posta rozpoczynającego temat), dostałem tylko domniemania. Naprawdę, z pełnym szacunkiem i bez urazy, ale koniec tego tematu. Jeżeli chcesz wrócić do naklejek, akapit wcześniej o tym wspomniałem.
 
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 10:19   

helo,

prawde mowic nie chce mi sie przesledzic calego topicu bo sposob komunikowania na pierwszy rzut oka wydaje sie byc zenujacy... Przykre :(

co do meritum. W sumie powinienem chyba to pamietac ale pamiec ludzka niestety jest ulotna :( . Obawiam sie, ze kwestia praw autorskich odnosnie logo nie jest formalnie uregulowana, chco statut okresla, ze klub posluguje sie wlasnym znakiem graficznym. Znak w pierwotnej wersji zostal stworzony przez jednego z klubowiczow, potem zostal jednak poddany obrobce poprzez uproszczenie i sprowadzenie do 3 koloro (czern, zolty, czerwony). Pierotna wersja byla full-kolor.

Autor logo nigdy formalnie nie przekazywal klubowi praw do wykorzystania ale wykonana praca byla praca spoleczna na rzecz klubu (wowczas jeszcze nie stowarzyszenia).

Poniewaz stowarzyszenie Klub ROVERki.pl przejelo cale dobra po przeksztalceniu nieformalnej grupy zapalencow w stowarzyszenie, to ono dysponuje wszystkimi dobrami, w tym znakiem graficznym.

Piszac stowarzyszenie mam na mysli jego czlonkow. kazdy klubowicz, ktory oplaci skladke ma prawo czerpac z dobr stowarzyszenia, bo na tym polega istota tego typu podmiotu prawnego. Przypominam, ze najwyzsza wladza stowarzyszenia jest walne zgromadzenie jego czlonkow. Zarzad jest wladza wykonawcza, wybrana przez walne zgromadzenie z czlonkowie zarzadu pelnia swoje funkcje charytatywnie, tzn. poswiecaja swoj czas i energie zupelnie za free i nalezy to uszanowac.

Zeby juz nie przedluzac - w mojej opinii kazdy klubowicz (oplacajacy skladki), czyli czlonek stowarzyszenia, ma prawo korzystac z logo klubu. Gdyby natomiast np. chcial z tego czerpac korzysc to niepisanym obowiazkiem zarzadu bylaby interwencja w tej sprawie i ukrocenie procederu ;) . Nie sadze by taki fakt mial jednak miec miejsce :)

Milej niedzieli
irek
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 10:44   

Irek, dzięki za słowo komentarza i kilka informacji dotyczących logo.

I naprawdę, EOT, bo ta dyskusja do niczego konstruktywnego nie doprowadzi.

fearless, -> PW.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Mar 01, 2009 10:54   

Czyli w kwestii zmian tego logo tez kazdy klubowicz ma dowolnosc modyfikacji?

A czy naklanianie kogos (nieklubowicza) do drukowania tegoz logo i naklejania go sobie na samochod nie jest dzialaniem na szkode klubu?

O ile propagowanie barw klubowych charytatywnie jest okej, tak np. zarabianie na brelokach czy innych gadzetach poza klubowym budzetem podlega juz chyba dyskusji.

I na koniec, niby logo i nazwa ROVERki.pl nie sa zastrzezone, ale chyba nie mozna pozwolic zeby pojawialo sie w kazdej formie i w kazdym miejscu. Chociazby portale spolecznosciowe typu grono.net, nasza-klasa.pl itp.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 11:18   

MaReK napisał/a:
Czyli w kwestii zmian tego logo tez kazdy klubowicz ma dowolnosc modyfikacji?


MZ, niezaleznie czy to klubowicz czy nie-klubowicz mialby dokonywac zmian logo, jesli potem ma to byc gdzies wykorzystywane, to wylacznie za zgoda wladz klubu. Czym innym jednak jest przeksztalcenia samego logo a czym innym dodanie obok elementu typu nick - to nie jest juz przeksztalcenie a wykorzystanie logo

MaReK napisał/a:
A czy naklanianie kogos (nieklubowicza) do drukowania tegoz logo i naklejania go sobie na samochod nie jest dzialaniem na szkode klubu?


MZ jest to po prostu dzialanie nieetyczne ale chyba nie na szkode klubu... Klub w zwiazku z tym straty jako takiej nie ponosi, chyba, ze osoba noszaca emblematy klubowe postepuje tak, ze kojarzenie tych zachowan z klubowym logo mogloby psuc wizerunek klubu...

MaReK napisał/a:
zarabianie na brelokach czy innych gadzetach poza klubowym budzetem podlega juz chyba dyskusji.

nie tylko podlega dyskusji ale MZ powinno byc zabronione przez wladze klubu...
Chyba, ze bedzie to produkcja "po kosztach" i bez czerpania zysku. Osobiscie wolalbym jednak, by tego typu akcje przechodzily formalnie przez zarzad ale jesli np. jest inicjatywa oddolna, bo zarzad nie chce sie tym zajac czy nie ma czasu to wtedy alleluja i do przodu... Tylko bez zarabiania na tym...

MaReK napisał/a:
I na koniec, niby logo i nazwa ROVERki.pl nie sa zastrzezone, ale chyba nie mozna pozwolic zeby pojawialo sie w kazdej formie i w kazdym miejscu. Chociazby portale spolecznosciowe typu grono.net, nasza-klasa.pl itp.


hmmm, zarzad ma w reku takie narzedzie, jak mozliwosc podejmowania uchwal regulujacych funkcjonowanie stowarzyszenia. Mozna to w ten sposob zalatwic. Moim osobistym zdaniem propagowanie klubu poprzez wykorzystywanie logo nie jest niczym zlym, o ile nie psuje wizerunku klubu. Ale wiem, ze to bardzo subiektywne podejscie...

wiosna idzie :)
irek
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 01, 2009 11:49   

Irek napisał/a:
MaReK napisał/a:
Czyli w kwestii zmian tego logo tez kazdy klubowicz ma dowolnosc modyfikacji?


MZ, niezaleznie czy to klubowicz czy nie-klubowicz mialby dokonywac zmian logo, jesli potem ma to byc gdzies wykorzystywane, to wylacznie za zgoda wladz klubu. Czym innym jednak jest przeksztalcenia samego logo a czym innym dodanie obok elementu typu nick - to nie jest juz przeksztalcenie a wykorzystanie logo


Wydaje mi się, że każda modyfikacja w polu tarczy jest przekształceniem loga i każda tego typu modyfikacja powinna być zakazana. W ten sposób tworzy się precedensy, które potem trudnij będzie rozróżnić (co jest jeszcze dozwolone, a co już nie). Z biegiem czasu różnice się zacierają i każdy będzie mógł modyfikować na swój sposób. Łódź na czarnej tarczy wraz z żółtą obwódką jest integralną częścią loga i nie powinno być modyfikowane, przekształcane w żadnej formie (moja subiektywna opinia)... Jednak w tej kwestii jedyną moc wiążącą ma Zarząd.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Mar 01, 2009 12:08   

fearless napisał/a:
I kolejny raz szczerze mówiąc.... - to w zasadzie, chyba zrobię to co Tom214Si =>> aut?? pewnie wiele osób się ucieszy

Straszysz czy obiecujesz ;D ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Mar 01, 2009 12:54   

Przyjmując, że Klub jest właścicielem materialnych praw autorskich do logo, to:
każde wykorzystanie logo: wydruk, powielanie (rozpowszechnianie), zmiana jest wykorzystaniem logo (znaku graficznego) i wymaga zgody Klubu, w sposób przewidziany w Statucie - przez przedstawicieli Klubu mogących podejmować zobowiązania w imieniu Klubu.
Tomi napisał/a:
każda modyfikacja w polu tarczy jest przekształceniem loga i każda tego typu modyfikacja powinna być zakazana
jest zakazana bez zgody właściciela materialnych praw autorskich na podstawie Ustawy o ochronie praw autorskich. I to funkcjonuje bez podejmowania jakichkolwiek działań ze strony Klubu.
Zgodnie z tym samym prawem każde wykorzystanie praw autorskich wymaga zgody właściciela - zakres wykorzystania tych praw powinien być ściśle określony. Tu emes ma rację: jednorazowo/wielorazowo, sposób i miejsce wykorzystania.
Zwyczajne wykorzystanie praw autorskich poprzez przyklejenie nalepki na samochód przez Klubowicza/Klubowiczkę, w związku z upoważnieniem do tego w Statucie/Regulaminie Klubu nie wymaga uzyskania zgody Klubu. Każde inne wykorzystanie, nieważne, czy wiążące się z uzyskaniem korzyści materialnych, wymaga zgody Klubu.
Dygresja: we wszystkich w/w postach poruszane są kwestie materialnych praw autorskich. Pozostaje jeszcze kwestia osobistego prawa autorskiego, które jest niezbywalne. Jeżeli znany jest autor logo Klubu, to wypadałoby umieścić taką informację na stronie Klubowej - oczywiście jeżeli autor wyrazi na to zgodę. Mam tu na myśli wersję "full kolor", bo wygląda na to, że to był prototyp.
Informacja: każda działalność podlegająca ochronie na podstawie w/w Ustawy jest chroniona, niezależnie od formy jej utrwalenia, nawet np. jeżeli logo zostało pierwotnie narysowane na serwetce w kawiarni.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 01, 2009 16:45   

Tomi napisał/a:
Wydaje mi się, że każda modyfikacja w polu tarczy jest przekształceniem loga i każda tego typu modyfikacja powinna być zakazana. W ten sposób tworzy się precedensy, które potem trudnij będzie rozróżnić (co jest jeszcze dozwolone, a co już nie). Z biegiem czasu różnice się zacierają i każdy będzie mógł modyfikować na swój sposób. Łódź na czarnej tarczy wraz z żółtą obwódką jest integralną częścią loga i nie powinno być modyfikowane, przekształcane w żadnej formie (moja subiektywna opinia)... Jednak w tej kwestii jedyną moc wiążącą ma Zarząd.

Bardzo racjonalme i sluszne stwierdzenie. Przeciez wyrazajac swoja wole w kwestii przystapienia do klubu jest oczywistym, ze przyjmujemy ustalenia /prawa i obowiazki/ zawarte w okreslonych dokumentach /statut itp/. Tym samym nie powinno dochodzic do takiej sytuacji, ze kazdy czlonek klubu podejmuje decyzje dotyczace jego funkcjonowania wedlug wlasnego widzimisi /funkcjonowanie klubu to rowniez uzywanie przez klubowiczow logo/. Nie bardzo bym sie dobrze czul gdybym na samochodach widzial rozne , rozniste loga. Wtedy kazdy uzytkownik samochodu to jednoczesnie reprezentant innego klubu. Uwazam za dopuszczalne dokonywanie zmian w logo ale tylko w przypadku, gdy nie bedzie to w uzyciu tzw.publicznym, jak np. naklejka na samochod /moze byc w formie obrazka np. nad lozkiem /. Uwazam, ze czy jest przepis regulujacy pewne zagadnienie czy go nie ma to powinno decydowac troche rozsadku. Pozdrawiam wszystkich bioracych udzial w tej dyskusji. :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink