Forum Klubu ROVERki.pl :: Jaki aparat fotograficzny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki aparat fotograficzny
Autor Wiadomość
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 12:22   

A Ja proponuję Canon-a PowerShot S 5 is :wink:
Bardzo dobry aparacik :!: Super prosta obsługa,a do tego całkiem fajne zdjęcia robi :!:
Jak chcesz Nagrać jakiś filmik to dźwięk będzie stereo :!: Super jakosć :wink:
Posiada też "gorącą stopkę"czyli uchwyt do lampy błyskowej z zasilaniem+++
Podaje Ci link-Możesz troszeczkę poczytać na jego temat :wink:
http://www.canon.pl/For_H...source=selector
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 12:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 12:29   

panasonic-i przerabialem, i uwazam ze maja super optyke i nie nadazajaca za tym elektoronike - koszmarny szum juz przy iso 400 O_o taka pixeloza ze ... szkoda gadac. ja zdjecia robie jak chce/potrzebuje a nie tylko jak swieci slonce ;)

ale z lustrem za 500 to bedzie ciezko O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 13:51   

Tomi napisał/a:
Do zestawu amatora brakuje lepszego zamiennika kitu i jakiegoś naprawdę szerokiego kąta (bez "rybiego").

Zamienników obiektywów kitowych jest jak na lekarstwo, szczególnie tych do 1000PLN. Ja kupiłem początkowo Tokine, o której pisałem wcześniej. Wykonanie obiektywu perfekcyjne - metalowa obudowa, wewnętrzne ogniskowanie, średnica ZTCP 72mm. Był to zakup również na przyszłość, bo bangla z też pełną klatką. Niestety nieprzyjemnie się rozczarowałem, ponieważ Tokina robiła mydlane zdjęcia. Sprawdzałem, nie miała FF ani BF, widocznie kwestia soczewki. Możliwe, że np. pod Canonem 5D z pełną klatką, by dawała sobie rade. Obiektyw po miesiącu użytkowania sprzedałem za tyle samo co kupiłem :mrgreen: Z obecnego szerokiego kąta jestem bardzo zadowolony, chociaż nie ma wewnętrznego ogniskowania, nad czym ubolewam...

Tomi napisał/a:
Tak jest ze wszystkim. Im dalej w las, tym więcej drzew... Pasja kosztuje, niezależnie od tego czego ona dotyczy, a im dalej brniemy, tym jest ona droższa :)

Masz rację. Mi brakuje już tylko zewnętrznej lampy błyskowej. Myślałem nad Canonem 580EX, ale ZTCP jest dedykowana do analogów i nie wiem czy będzie z moim działać. Kolega ponoć testował z Canonem 450D, ale ma on na tyle małe pojęcie o fotografii, że nie mam podstaw by mu wierzyć :wink: Tymbardziej, że lampa może źle dobierać siłę błysku lub przekłamywać odległość od celu (błędna komunikacja z AF aparatu).

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 13:56 ]
Brakuje jeszcze pilota do zdjęć nocnych i będzie wszystko.
Osoba rozpoczynająca przygodę z lustrem może zacząć od przejściówki na obiektywy M42. Napewno w domu znajdzie się jakiś Zenit, można przekręcić. Ta optyka całkiem nieźle sobie radzi. Jako minus (dla początkującego fotografa) należy wymienić przede wszystkim brak AF i pracę na manualu, a to może wiele osób zniechęcać. Łatwo się nauczyć i w tym czasie zbierać na szerokie szkło.

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 13:57 ]
Mam na myśli przejściówki (pierścienie redukcyjne) za 30-50PLN. Te od 250 w górę obsługują już AF.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Smoke 



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Okolice Rzeszowa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 18:39   

Ohoho nie spodziewałem się że takie zainteresowanie wzbudzi mój temat :mrgreen: Bardzo Dziękuje za odpowiedzi i bardzo pomocne informacje w nich zawarte :grin: :ok: Co do lustrzanki obawiam się że jestem za cienki i jeszcze będzie gorzej niż w dotychczasowym aparacie. Chcę po prostu dobrą jakość zdjęć i łatwość obsługi. A aparat będzie raczej sporadycznie używany gdyż potrzebuję go tylko na jakieś uroczystości, wycieczki i do ogłoszeń na allegro. :wink: Także chyba ten fuji byłby najlepszy jednakże jak widze to w moich okolicach jest jeden dobry tylko cena 600zł :???:
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 19:06   

ja bym popatrzył za nikonem np:
http://www.allegro.pl/ite...bdb_okazja.html
bawie się takim juz chwilę i sobei bardzo chwale, w obsludze poorstu banał, wszystko proste łatwe i funkcjonalne. Do tego "jest" co trzymać w ręce - nie za mały nie za duży.
http://picasaweb.google.p...i/MojeFotoMoto#
tu sa jakies foty z D70, myśle, że ogólnie warto się nikonami zainteresować, bo mają całkiem sensowne szkła kitowe, ogólnie poręczne i dobre aparaty.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Smoke 



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Okolice Rzeszowa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 19:10   

No też całkiem ciekawa propozycja a zdjęcia mnie satysfakcjonujące :razz: a tak ps: widzę parę fotek moturków. Jeździsz :?: :wink: :smile:
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 19:34   

Jak na D70 to całkiem przyjemna cena. Jakiś prosty szerokokątny obiektyw da radę zakupić za max. 200PLN. ZTCP to tylko D40 wymaga "specjalnych" obiektywów z wbudowanym silnikiem, wyższe modele mają go już w korpusie - niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę. Poprostu nigdy nie interesowałem się niższymi modelami niż D80 :mrgreen: Jeśli jest tak jak piszę to IMO warto :wink: Będzie spory wybór obiektywów i są nieco tańsze niż do np. Canona (oczywiście Nikon nie robi obiektywów do Canona). I jeszcze jedno. Jeśli zdecydujesz się na zakup tej lustrzanki i staniesz przed wyborem obiektywu, to przypominam, że mnożnik ogniskowej dla Nikona wynosi x1,5, dla Canona x1,6.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 20:19   

Jeździć jeżdżę na czeskiej legendzie - Jawka Pancerka w ori stanie z 1977r. :wink: co do D70, ja go używam głownie na ślubach,weselach, komuniach itp i daje rade. naprawde mogę go szczerze polecić, na "głupim" automacie robi znośne zdjęcia a w manualu pozwala na pracę w właściwie każdych warunkach. W tej cenie stawiałbym go na 1 miejscu ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 21:50   

Markzo napisał/a:
W tej cenie stawiałbym go na 1 miejscu ;)

Ja również :ok:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 23:56   

:hmm:
Hmm....kolega chciał prosty niedrogi aparat, łatwy w obsłudze.
Poprzez łatwy w obsłudze, rozumiem "wciskam ON i robię zdjęcia".

A tu, o ogniskowych i ich mnożnikach, pełnej klatce i obrazku 35 mm, jasnościach obiektywów, wbudowanych w korpus silniczkach, AF i MF, przejściówkach na M42... :olaboga:

I oczywiście, jak niemalże we wszystkich dyskusjach o aparatach - kwestia wyższości lustrzanki nad kompaktami. Ehh :roll:

Osobiście do zastosowań jak napisano, z budżetem poniżej 500zł (a pamiętać trzeba że aparat to jeszcze karta pamięci, futerał jakiś, być może akumulatorki) w życiu bym się w lustrzankę nie pakował.
D70 - 500zł. Ok, ale body. Do tego szkło(szkła), torba, karta, skoro foty z imprez/wnętrz, to w sumie lampa by się przydała, a do fot na allegro stół bezcieniowy :lol:
:razz:

Wg mnie - przede wszystkim jeszcze doprecyzuj na czym Ci zależy, na jakich cechach aparatu. Prosty w obsłudze - a więc na pewno menu PL, duży wyświetlacz daje złudzenie łatwiejszego w obsłudze:) Zastanów się gdzie będziesz robił, czy istotną kwestią jest dla Ciebie np posiadanie wizjera czy wyświetlacz wystarczy, poprzymierzaj aparaty w MM/Saturnie czy jakimś innym ustrojstwie - zobacz jak leżą Ci w ręku, jak oceniasz ich ergonomię, weź ze sobą kartę pamięci i zapytaj czy mógłbyś zrobić kilka fotek testowych - ustaw wtedy aparat na AUTO i każdym zrób po 2-3 zdjęcia tego samego (tzn każdym aparatem takie same ujęcia), zgraj sobie na kartę i w domu porównaj. Będą to dużo bardziej obiektywne "testy" niż różne foty na portalach, robione w różnych miejscach, o różnych porach, z różnym oświetleniem itd.

Aparat ma być mały wygodny kieszonkowy - czy może być duża krowa którą trzeba nosić w torbie?:)

Ja ostatnio kupiłem dziewczynie kieszonkowego Olympusa Mju 1010 i jest zachwycona :) Przede wszystkim - kolor obudowy, hehe (purpurowy), ale dla Niej jest mały, lekki, wygodny w obsłudze i prosty, ma przyzwoite parametry jak na takie maleństwo (siedmiokrotny zoom optyczny, stabilizacje i takie tam), a podświetlane klawisze to fajny bajer:) I choć aparat nie pozwala na nie wiadomo jaką ingerencję w ustawienia zdjęcia, choć nie robi jakościowo najlepszych zdjęć na świecie, choć autofokus (łapanie ostrości) działa czasem ślamazarnie - jesteśmy oboje z niego bardzo zadowoleni, bo idealnie spełnia swoją rolę do której został zakupiony:) Czyli właśnie pstrykacz który podróżuje z moją panną u Niej w torebce:)

Jeżeli więc masz podobnie podchodzić do swojego aparatu - to może właśnie jakiś fajny kompakt? Mnóstwo ich jest na rynku i za ~500zł można już kupić przyzwoity sprzęcik.

Jeśli natomiast chcesz mieć większe możliwości komponowania fotografii, nieco lepsze efekty w trudniejszych warunkach, nieco większą funkcjonalność aparatu - to skieruj swoją uwagę na hybrydy, a więc takie pół lustrzanki pół kompakty :)

Ale znowu - jeśli chcesz tylko uruchamiać aparat i robić zdjęcia (na auto), słyszałem że Canony mają fajnie tryb automatyczny skalibrowany, że ładne zdjęcia wychodzą.
Coś TAKIEGO może na przykład? Canon S3 w komplecie z jakimś futerałem, kartą i zasilaniem.
Niemniej jak mówię, sam tym(i) Canon(ami) się nie bawiłem, więc z autopsji potwierdzić tej opinii o dobrym trybie auto nie mogę.
Jeśli natomiast chcesz się bardziej "bawić fotografią", a więc starać się jak najbardziej samodzielnie ustalać i ustawiać parametry zdjęcia by wyglądało tak jak je masz w głowie - wówczas jak najbardziej skieruj swoją uwagę ku Fuji:)
Tu, tak jak koledzy powyżej, jak najbardziej bym polecał modele S-6500 czy S-9500 (bliźniacze modele do mojego S-9600 - moją mini galerię fotek z niego masz tutaj).
Np te aukcje wydają się ciekawe...
Fuji 6500
Fuji 9500
Fuji 9500 Zestaw (aku+karta+torba)


Tyle odnoście aparatów. Przed zakupem poczytaj sobie o nich jeszcze na forach fotograficznych, i koniecznie wcześniej pomacaj "puszkę" w sklepie :D


Co do robienia dobrej jakości zdjęć natomiast... To pamiętaj że nie jest to kwestia aparatu:) Żaden aparat, nawet taki za 20 czy 30 tysięcy, sam dobrych zdjęć nie robi:)
Tutaj kluczem jest Twoja znajomość fotografii - ona jest potrzebna do robienia poprawnych technicznie zdjęć. By były zachwycające, uruchomić się będzie musiał jeszcze Twój zmysł i "oko" fotograficzne:)

Dlatego moja rada tutaj, to poczytać sobie w temacie, fora fotograficzne, poradniki w nich zawarte, może jakaś książka albo przynajmniej video-kurs....:)
Znając chociażby podstawy fotografii, często nie będzie żadnych przeszkód, żebyś aparatem za 200zł był w stanie zrobić zdjęcie lepsze albo co najmniej równe jakościowo jak ktoś inny aparatem za np 5 tyś zł:)

Ale ok - dość moich wywodów;)
Jakbyś miał więcej pytań...to kontynuuj wątek :D

Pzdr!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:26   

Cytat:
Hmm....kolega chciał prosty niedrogi aparat, łatwy w obsłudze.
Poprzez łatwy w obsłudze, rozumiem "wciskam ON i robię zdjęcia".

A tu, o ogniskowych i ich mnożnikach, pełnej klatce i obrazku 35 mm, jasnościach obiektywów, wbudowanych w korpus silniczkach, AF i MF, przejściówkach na M42... :olaboga:

Zarówno ja, jak i reszta osób w tym wątku staramy się koledze jak najlepiej doradzić. Większość doradza lustro, bo w konfrontacji z jakimkolwiek kompaktem, ten ostatni nie ma szans...

Azazel85 napisał/a:
D70 - 500zł. Ok, ale body. Do tego szkło(szkła), torba, karta, skoro foty z imprez/wnętrz, to w sumie lampa by się przydała, a do fot na allegro stół bezcieniowy :lol:

Tak można bez końca. Pragnę zauważyć, że nawet wbudowana lampa błyskowa lustrzanki bije na głowę te w kompaktach. Futerał to nie "must have", a karty pamięci są teraz śmiesznie tanie. Jakość zdjęć "wymaganych" na Allegro nie wymusza zakupu stołu cieniowego (namiot - kosz dla dzieci - można kupić w Ikei za 15 pln :razz: )

Azazel85 napisał/a:
Wg mnie - przede wszystkim jeszcze doprecyzuj na czym Ci zależy, na jakich cechach aparatu. Prosty w obsłudze - a więc na pewno menu PL, duży wyświetlacz daje złudzenie łatwiejszego w obsłudze:)

To autor wątku doprecyzował IMO dosyć dokładnie. Ma ograniczony budżet, ale zależy mu też na jak najlepszej jakości zdjęć, stąd Nasz pomysł z lustrzanką :mrgreen:

Azazel85 napisał/a:
Ale znowu - jeśli chcesz tylko uruchamiać aparat i robić zdjęcia (na auto), słyszałem że Canony mają fajnie tryb automatyczny skalibrowany, że ładne zdjęcia wychodzą.
Coś TAKIEGO może na przykład? Canon S3 w komplecie z jakimś futerałem, kartą i zasilaniem.

Zgadzam się, te Canony mają stosunkowo szybki AF, fajne menu i zadowalającą jakość zdjęć, ale ergonomię na słabym poziomie. Chociaż IMO odzwierciedlenie kolorów w S2 (szczególnie tych zimnych) jest nie najlepsze - trzeba mieszać trochę w menu lub później w PS. W S3 z kolei fatalny :!: jest celownik, a w zasadzie wyświetlacz z pixelami wielkości paznokcia :mrgreen: Widać (w miarę) obiekt, a dokładniej jego kontury, zupełnie za to nie widać szczegółów. Pozostaje praca na dużym wyświetlaczu, co w słoneczne dni może być sporym problemem...

Azazel85 napisał/a:
Tu, tak jak koledzy powyżej, jak najbardziej bym polecał modele S-6500 czy S-9500 (bliźniacze modele do mojego S-9600 - moją mini galerię fotek z niego masz tutaj).
Np te aukcje wydają się ciekawe...
Fuji 6500
Fuji 9500
Fuji 9500 Zestaw (aku+karta+torba)


Miałem kontakt z Fuji 9500 i mogę go polecić. Minus - przy nagrywaniu filmów, nagrywa się odgłos silnika, który kręci pierścieniami obiektywu :wink: Dodam jeszcze, że jeśli autor tematu przewiduje zakup kompaktu tej wielkości i wagi, to może tymbardziej warto zainteresować się lustrzanką :mrgreen:

Azazel85 napisał/a:
Co do robienia dobrej jakości zdjęć natomiast... To pamiętaj że nie jest to kwestia aparatu:) Żaden aparat, nawet taki za 20 czy 30 tysięcy, sam dobrych zdjęć nie robi:)


Zgoda :ok:

Azazel85 napisał/a:
Tutaj kluczem jest Twoja znajomość fotografii - ona jest potrzebna do robienia poprawnych technicznie zdjęć. By były zachwycające, uruchomić się będzie musiał jeszcze Twój zmysł i "oko" fotograficzne:)


Zgoda :ok:

Azazel85 napisał/a:
Znając chociażby podstawy fotografii, często nie będzie żadnych przeszkód, żebyś aparatem za 200zł był w stanie zrobić zdjęcie lepsze albo co najmniej równe jakościowo jak ktoś inny aparatem za np 5 tyś zł:)


Proszę Cię - bez żartów... :mrgreen: Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kompakt w trybie AUTO, lustrzanka w MANUALU z otwartą przesłoną i czasem rzędu 1/8 w piękny, słoneczny dzień :rotfl:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Smoke 



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Okolice Rzeszowa



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 17:25   

Witam, no więc główne cechy to łatwość obsługi, poręczność, wielkość obojętna ale wiadomo im mniejszy tym lepiej. Używany amatorsko :lol:
 
 
CrazyFish 



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 45
Skąd: W-ce



Wysłany: Pon Mar 23, 2009 09:47   Polecam Sony

Osobiście polecam Sony seria W bardzo dobry tryb Auto :) Więc nie powinno być problemów z obsługą.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 18:03   

Mixtated napisał/a:
Myślałem nad Canonem 580EX, ale ZTCP jest dedykowana do analogów i nie wiem czy będzie z moim działać.

Kup 580 EX II - używam od kilku miesięcy z 400D i Tamronem 18-250 i działa rewelacyjne - zasięg, czas ładowania, możliwość rozpraszania, zoom, automatyczne rozpoznawanie czy podłączony jest crop, czy pełna klatka itp.
Generalnie jestem zachwycony.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 23, 2009 18:30   

maciej napisał/a:
Kup 580 EX II - używam od kilku miesięcy z 400D i Tamronem 18-250 i działa rewelacyjne - zasięg, czas ładowania, możliwość rozpraszania, zoom, automatyczne rozpoznawanie czy podłączony jest crop, czy pełna klatka itp.
Generalnie jestem zachwycony.

Wszystko ładnie, pięknie, ale cena zdecydowanie nie zachęcająca :cry: Używaną 580EX można kupić za jakieś 700PLN, 480 za 500PLN. Albo poszukam okazji, albo trzeba będzie zacisnąć pasa :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 24, 2009 12:08   

Mixtated napisał/a:
Używaną 580EX można kupić za jakieś 700PLN,

Nowa 580 EX II kosztowała mnie z "cash back" 1070 zł i moim zdaniem warto - miałem porównanie z 430 i to jest jak dla mnie przepaść jeśli chodzi o moc, a często robię "duże" zdjęcia (np. wnętrza architektoniczne).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Aparat fotograficzny do 1000 zł
borsi Offtopic 10 Sro Kwi 25, 2012 12:04
sobrus
Brak nowych postów Jaki aparat kupic
Remigiusz Offtopic 5 Wto Sie 10, 2010 20:39
Markzo
Brak nowych postów Jaki aparat foto kupić :?:
Paul Offtopic 7 Czw Wrz 27, 2007 20:27
Viniu
Brak nowych postów Jaki aparat sobie kupić?
Ant Offtopic 25 Sro Cze 13, 2007 19:36
Ant
Brak nowych postów Jesienny konkurs fotograficzny
siemion_ Offtopic 8 Czw Lis 19, 2020 20:03
Malignus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink