Forum Klubu ROVERki.pl :: Wasze pozycje w aucie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze pozycje w aucie
Autor Wiadomość
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 07:35   

MaReK napisał/a:
Co do nogi na sprzegle, chyba wiele osob to ma.

Noo.. ja to miałem, mój ojciec ma, 2-ch szwagrów też... po prostu wtedy noga zawsze jest w pogotowiu; chyba o to chodzi. Fakt, że to jednak niszczy sprzęgło. Chociaż ja się tego praktycznie oduczyłem jeżdżąc automatem. Pomogło :smile:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 07:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 07:57   

Brt napisał/a:
drooid napisał/a:
Muszę bardzo się pilnować żeby odkładać nogę na podstawkę

niestety tez taki nawyk zauważyłem u siebie, ale jak narazie tylko w mieście i to nie zawsze no i sprzęgła nie dotykam :ok:


brtjeśli myślisz, że nie dotykasz pedału czy też opratora (jak nazwał go MaReK), to zrób mały teścik. Potrzymaj tę samą nogę nad pedałem gazu. Dobrze by było przy okazji mieć obok siebie pasażera i z nim rozmawiać o czymś zupełnie inym. Zastanawiam się po jakim czasie obroty silnika zacznął rosnąć :)
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 09:05   

Ja preferuję, nogi dość sporo ugięte (kat jakieś 30 ") - w taki sposób, że prawie cały ruch sprzęgła, hamulca czy gazu można wykonać ruchem stopy. Kierownica uniesiona w skrajne górne położenie.
Fotel w części lędźwiowej uniesiony wysoko(lecz nie do końca), w ten sposób pole widzenia jest większe, przydaje się na zatłoczonych parkingach przy parkowaniu na centymetry, poza tym słońce tak nie oślepia. Oparcie fotela ustawione dość pionowo, cały fotel odsunięty gdzieś na 3/4 odległości prowadnic do tyłu.
Lewa ręka z reguły na godzinie 11 - czasem w miejscu klaksonu, prawa na lewarku zmiany biegów, takie ułożenie zapewnia swobodny dostęp do CB, radia samochodowego i popielniczki :D

Raczej nie zdarza mi się pozycja "zimnego łokcia" - pewnie dlatego że jakoś nie pasuje mi wysokość podszybia do łokcia ;)
Czasem zdarza się pozycja "przytul mnie", ale tylko jak jestem bardzo zmęczony, wtedy też, mój styl jazdy można nazwać "emeryckim" 40 - 60 km/h :D
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 15:58   

Ja to moge powiedziec co się dzieje z autem wziętym po takim gościu co ma nawyk lezacej stopy na sprżegle, która go "tylko dotyka". Tak było z moim służbowym Lansowozem. Poszedłem na urlop i przez prawie mieisąc jeździł nim facet który wiem że ma taki nawyk. Okazało się, ze nie umiałem potem normalnie ruszyć tym autem i w ogóle nim normlanie jeździć bo mi przeszkadzało...slizgające się sprzegło. Po oglądzie w warsztacie stwierdzono już sporo zużyte sprżegło ale mojemu "zastepcy" jakos to nie przeszkadzało. Pominę fak, ze kiedy Lanosa odstawiałem przed urlopem trudno było miec zastrzezenia do pracy sprzegła, było ok.
Ostatecznie mechanior wydał werdykt. Sprżegło może i było już zużyte ale spokojnie by polatało jeszcze i pół roku, gdyby nie to, ze zostało zjarane....prawdopodobnie od trzymania stopy na pedale sprzęgła...tylko.
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 16:20   

Temat fajny :mrgreen: Jako,że jestem młodym kierowcą,pozycja za kierą wręcz książkowa,dość blisko kierownicy i pedałków,prawie kąt prosty,ale nie z nosem na szybie.Pasy zapinam przed odpaleniem silnika-radio i światełka załączają się same.Prowadzę w 99% jedną-lewą ręką,ale w trudnych warunkach dwie łapki są na kierownicy i układ 13:50,prawa najczęściej na udzie,kolanie najczęściej moim :wink: ,ale czasem trzeba bieg zmienić,to ląduje na gałce zmiany biegów.Powiem tak,Toyka Yaris z nauki jazdy vel Kochanica-Toyka nie dorasta jej do pięt jeśli chodzi o komfort,pozycję za kierownicą i ......miłość.Przed zakupem autka usiadłem za kierownicą R-45 i zaiskrzyło między mną a tym modelem, i dlatego kupiłem Kochanicę.Przyjemność z jazdy-gwarantowana :grin:
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 16:30   

Pare słów do osób trzymających jeda ręke "gdzieś tam" a najczęsciej na udzie. Doliczcie sobie do czasu reakcji drogę i czas potrzebny do tego by znów się znalazła we właściwym miejscu. Potem przeliczcie to na m/s...to tyle ile może zabraknąc do tego by się wyratowac w sytuacji podbramkowej.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 17:00   

Thrillco napisał/a:
Pare słów do osób trzymających jeda ręke "gdzieś tam


nie wierze ze przez kilkaset km Zawsze trzymasz rece jak nalezy i jestes caly czas skupiony
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 17:37   

Ja siedze tak, ze nie da sie tego opisac :) Mam tylko nawyk siedzenia w pionie od kubelkow :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Panna_Migotka 



Dołączyła: 09 Lip 2006
Posty: 139
Skąd: ..



Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 18:21   

ja przyjmuję różne pozycje w zalezności od pojazdu- wszystkie są aseksulne.

nogi na sprzęgle nie trzymam odkąd mnie instruktor na nauce jazdy opitolił konkretnie raz czy dwa... :oops:
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 18:24   

AndrewS napisał/a:
Thrillco napisał/a:
Pare słów do osób trzymających jeda ręke "gdzieś tam


nie wierze ze przez kilkaset km Zawsze trzymasz rece jak nalezy i jestes caly czas skupiony

Zawsze obie łapki na kierce o ile prawa nie musi popracowac przy lewarku od biegów. I jak jadę naprawde daleko to zgadłeś, staram się by min. 90% uwagi skupiac na drodze. Wyjątki trafiają się kiedy po drodze moge zobaczyć coś naprawde ładnego lub ciekawego...ale wtedy zwalniam i ledwo sie tocze jak najbliżej linii pobocza...o ile w ogóle jest to możliwe...jak nie to trudno...oglądnę wracając.
 
 
Tomhet 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 58
Skąd: Falubazowo

Rover 25

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 19:47   

Thrillco napisał/a:
Pare słów do osób trzymających jeda ręke "gdzieś tam


akcja jak na kursie nauki jazdy, normalnie wspomnienia wracaja, az sie lezka w oku kreci... :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 14:53   

Thrillco, to ramiona musisz miec takie mocne, kola pewnie mozesz zmieniac bez lewarka ;)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 16:47   

Eddek napisał/a:
Thrillco, to ramiona musisz miec takie mocne, kola pewnie mozesz zmieniac bez lewarka ;)
Teza dośc interesująca - poprosze o rozwinięcie...tzn: tego watku o mocnych ramionach...bo chyba nie rozumiem co mają wspolnego z trymaniem obu rak na kierownicy. jesli Twoje nie wytrzymują to nie znaczy że masz słabe ramiona tylko złą pozycję za kierownicą :)
 
 
Piotrass 




Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 22:57   

Eddek, Ty na tym forum też jesteś? :razz: Już myslałem, że źle widzę :P
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 09:52   

Thrillco, Mnie po max 20 min trzymania rak na 14:50 ramiona zaczynaja naparzac i same zjezdzaja na dol kierownicy, albo klade lokcia na parapet/podlokietniki. Ty jak potrafisz wytzrymac 100, 200 czy 600km trzymajac ksiazkowo, to musisz miec ramiona jak Pudzian :)

Piotrass, mnie mozna znalesc na roznych forach, Roverkowa brac tez wspomagam :D No w sumie wspomagalem, bo juz serducha Roverowego w aucie nie mam, ale ludzie sa tu fajni :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Rokosz 



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków (zazwyczaj)



Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 17:13   

Ustawiam fotel blisko kierownicy, tak że nogi są cały czas dość mocno ugięte. Oparcie też niemal w pionie, tak, że ręka po wyprostowaniu na kierownicy znajduje się za przegubem. Takie ustawienie jest dla mnie wygodne :) . Obie ręce na kierownicy (chyba, że stoję w korku, albo zmieniam biegi lub coś kombinuję przy radiu :grin: ), lewa czasem oparta na podszybiu.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt.
 
 
 
gustav.pl 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 22:21   

Witam. Fotel w roverku mam tak ustawiony by lewa noga po wciśnięciu sprzęgła była minimalnie ugięta w kolanie. Przez wzgląd na krzywy kręgosłup, oparcie jest w pionie, czy nawet pochylone w stronę kierownicy :/ Jeśli chodzi o ułożenie/położenie rąk w czasie jazdy, to chyba będę na wieki potępiony przez kol. Thrillco. Niestety nie umiem kierować dwoma rękami, co nie znaczy, że tego nie robię - czasami. Najczęściej prawa ręka jest na lewarku zmiany biegów, udzie lub podłokietniku( nie na raz oczywiście :wink: ), a lewą trzymam na kierownicy w godzinach :razz: między 10 a 13. Przeważnie jest to 11.30...... :roll: Pasy zapinam zaraz po wejściu do samochodu.
Pozdrawiam :smile:
_________________
rover forever
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wasze ulubione drinki
kepo Offtopic 17 Pon Sty 03, 2011 12:59
kajox1
Brak nowych postów Wasze sukcesy w 2010
Pawkaz Offtopic 6 Nie Sty 02, 2011 22:14
colin1983
Brak nowych postów Wasze ulubione miejsca w Polsce
Pawkaz Offtopic 3 Czw Paź 20, 2011 23:24
Gość
Brak nowych postów Janusz Palikot Wasze opinie.
_papa_ Offtopic 65 Sob Lut 12, 2011 12:49
maniaq
Brak nowych postów Komputer pokładowy - wasze propozycje
ADI-mistrzu Offtopic 855 Pon Kwi 18, 2016 02:24
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink