Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Głośniki tył i przód.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Głośniki tył i przód.
Autor Wiadomość
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Sty 16, 2009 17:27   [R25] Głośniki tył i przód.

Witam.
Kupiłem sobie nowe radio Sony, więc teraz pora na wymianę głośników.
Co sądzicie o tych?
http://www.allegro.pl/ite..._zwrotnica.html
Planuje wydać 100-150 zł na głośniki na przód.
Chętnie wymieniłbym też głośniki z tyłu. Jaka tam średnica idzie? I jakie polecacie na tył? (nie chce montować w półce tylko w tym miejscu, na głośniki - w miejsce starych :)
Zależy mi, żeby nie trzeszczały przy bassach i żeby nie trzeba było kombinować przy montażu, bo kompletnie się na tym nie znam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 16, 2009 17:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Sty 16, 2009 17:50   

Hejo ;)

Sam mam te phonocary i polecam, po 120 zł kupowałem i sam gośc w sklepie audio mowil ze w tej cenie to nie ma nic lepszego... ;) ew. mozesz popatrzec za hertz'ami i helixami ale sa ciut drozsze. A co do montowania na tyle w miejsce fabrycznych - chyba nie warto... bo tam to pierdółki jakieś wchodzą, ja sam mialem wycięte w półce otwory po poprzednim wlascicielu na 6x9'' i takie wsadzilem (przed robotą przednich glosnikow, ktore kupilem pozniej i wytlumilem drzwi) - warto też kupic maty app do wytłumienia drzwi wtedy efekt tez bedzie dobry ;)

lepiej narazie zrób przód a na tył kup sobie kiedys skrzynie zamiast tych glosnikow w fabryczne miejsca;)

ps. jak dystanse dają to bierz te pod roverka twojego bo uniwersalne moga stwarzac problemy ;)
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Sty 16, 2009 20:33   

To tam wchodzą 100 mm? Bo jednak dobrze byłoby wymienić na coś lepszego, a skrzyni nie chce wstawiać. Montaż na półce też raczej nie wchodzi w grę.
Rozumiem, że montaż głośników z przodu jest prosta, jak budowa cepa? :smile: A jak z tym wytłumieniem? Kupić po prostu matę, przy szybie podniesionej do góry przykleić do drzwi? Widzę, że jednak to nie jest taka skomplikowana robota;) sam się połapie co i jak chyba :)

http://www.allegro.pl/ite..._fiat_alfa.html
Lepsze są te, czy te wcześniej podane? To podobno jakaś seria nowa TD. Poza tym w tamtej aukcji trzeba było dopłacać za wysokotonowe, które ja posiadam :)
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Sty 16, 2009 21:52   

Krzysi3k5 napisał/a:
To tam wchodzą 100 mm? Bo jednak dobrze byłoby wymienić na coś lepszego, a skrzyni nie chce wstawiać. Montaż na półce też raczej nie wchodzi w grę.
Rozumiem, że montaż głośników z przodu jest prosta, jak budowa cepa? :smile: A jak z tym wytłumieniem? Kupić po prostu matę, przy szybie podniesionej do góry przykleić do drzwi? Widzę, że jednak to nie jest taka skomplikowana robota;) sam się połapie co i jak chyba :)

http://www.allegro.pl/ite..._fiat_alfa.html
Lepsze są te, czy te wcześniej podane? To podobno jakaś seria nowa TD. Poza tym w tamtej aukcji trzeba było dopłacać za wysokotonowe, które ja posiadam :)


Jeżeli masz wysokotonowe to kupuj jednodrożne phonocary z seri Y-line (te co teraz podales jako drugie są dwu drożne sredni+wysoki ton, a ty masz juz odseparowane). Montaz jest prosy jak budowa cepa, sciagasz bok tapicerki, odklejasz ten syf orygianlny (folia) zdrapujesz te pianke albo jej skamielininę, ale przed tym kupujesz z 8 mat APP (miekkie lepsze niz twarde), jedną matę góra dwie dajesz za głosnik (wewnątrz wycięcia na glosnik) pozniej resztą kleisz zewnątrzna czesc blachy (wszystkie dziury, jak na focie mniej wiecej), dystans z mdfu do rovera serii 200 dostałem w zestawie z glosnikami, przykleilem je na sylikon sanitarny + wkręty w oryginalne dziurki, do tego kostka (barbarzyństwo pewnie?) na połączenie bez zwrotnicy równoległe z glosnikiem....

pamiętaj tylko aby połączyc plus kabla z plusem glosnika i plusem wysokotnowego - jak? to juz "szukaj" aby wiedzieć jak to stwierdzić (by nie odbijalo odwrotnie)

załączam dwie foty z moich bojów (1 raz to robilem)


ps. jezei masz oryg. glosniki to nie ucinaj od nich kabli przy tych plastikach z wpięciem tylko wyciągnij (wyszarp) te plastikowe obudowy, pozneij je sciagnij tak by byla goła wtyczka i bedziesz miał łatwe wpiecie pod nowe glosniki :)


po:
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Sty 16, 2009 22:02   

No w 25-tce mam seryjne wysokotonowe ;) Dzięki za pomoc :) na razie nie wszystko rozumiem, ale na pewno zrozumiem jak kupię głośniki i rozbiorę bok :) dzięki :)
Jeszcze żeby mi ktoś powiedział jaka średnica idzie na tył to byłbym w niebie :)
A jeszcze a propos tych mat.. kupić 8, ale tam są chyba różne wymiary. Przepraszam, że aż tak wypytuje, ale po prostu lepiej mieć pewność :)
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Sty 16, 2009 22:05   

Krzysi3k5 napisał/a:
No w 25-tce mam seryjne wysokotonowe ;) Dzięki za pomoc :) na razie nie wszystko rozumiem, ale na pewno zrozumiem jak kupię głośniki i rozbiorę bok :) dzięki :)
Jeszcze żeby mi ktoś powiedział jaka średnica idzie na tył to byłbym w niebie :)
A jeszcze a propos tych mat.. kupić 8, ale tam są chyba różne wymiary. Przepraszam, że aż tak wypytuje, ale po prostu lepiej mieć pewność :)


hmm.. chyba to jest rozmiar a4 albo nieco większy (maty APP 6 zł sztuka około) ale bierz miękkie, tymbardziej ze niskie temp a pewnie w garazu 20'c to nie bedziesz miał jak coś bo mi się prawie łamały twarde jak robielm przy 0'c w garazu ;) podstawa to dobra suszarka ;)

jak rozebrać bok itp to tez na forum juz pisałem kiedys ;) a co do tylnich - chyba nie warto w te pierdoły inwestować (fabryczne miejsca)... od paru dni jedze tylko na przednich bo mi kable zerwało na klapie z półki tylniej i powiem Ci ze dają rade... radio dobrze ustawione kenwooda też pomaga ;) jak bedziesz mial pytanai to wal smialo ;)
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Sty 16, 2009 22:08   

Takie mogą być? http://www.allegro.pl/ite...elastyczna.html
Rozmiar 50x25 cm.
http://www.allegro.pl/ite...5x50_sklep.html
Tu jest napisane, ze miękka.
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Sty 16, 2009 22:34   

Krzysi3k5 napisał/a:
Takie mogą być? http://www.allegro.pl/ite...elastyczna.html
Rozmiar 50x25 cm.
http://www.allegro.pl/ite...5x50_sklep.html
Tu jest napisane, ze miękka.


te 2
 
 
remo_78 



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 88
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sob Maj 02, 2009 08:46   

Panowie pogubiłem sie już zupełnie. Chcę się zabrać za wygłuszanie przednich drzwi. Gdzie się w końcu te maty przykleja. Śledząc inne watki wywniosowałem że maty przykleja się od środka kabiny na zewnętrzną blachę(tę do której jest mocowana klamka która otwieram samochód od zewnątrz, wkładam kluczyk itp.) oraz na wewnętrzna blachę ale nie od strony kabiny tylko od wewnątrz drzwi. Tu na zdjęciu w tym poście jest na wewnętrznej blasze ale od strony kabiny... Kurde jak to w końcu jest.

I jeszcze jedno żeby nie rozpoczynać nowego wątku. Czy w miejscu pozostawionym na tweetery pod klamką będzie możliwość ich zamontowania . Kiedyś rozbierałem boczek i nie przypominam sobie by była jakaś możliwość przykręcenia tam czegokolwiek. Jak to w razie czego można by było zamontować?
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Maj 02, 2009 08:57   

Cytat:
Tu na zdjęciu w tym poście jest na wewnętrznej blasze ale od strony kabiny... Kurde jak to w końcu jest.


I tak, i tak.

Cytat:
Jak to w razie czego można by było zamontować?


Klej, zatrzaski... sposobów multum.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
remo_78 



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 88
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sob Maj 02, 2009 17:18   

Botanix napisał/a:
Cytat:
Tu na zdjęciu w tym poście jest na wewnętrznej blasze ale od strony kabiny... Kurde jak to w końcu jest.


I tak, i tak.


Znaczy że powinno być i tak i tak czy tylko może...?
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Maj 02, 2009 23:46   

Cytat:
Znaczy że powinno być i tak i tak czy tylko może...?


Mie ma że coś powinno być albo powinno nie być :) . To jak robisz jest Twoją wolą. Im więcej mat połozysz tym lepiej tłumi... to wszystko.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 11:42   

Botanix napisał/a:
Im więcej mat połozysz tym lepiej tłumi...

ale trzeba też znać umiar ;)
Cięższe drzwi bardziej obciążają zawiasy
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 19:24   

Pietro ale teraz rozpatrujemy efekty dzwiekowe ;) .Poza tym szczerze watpie aby dodatkowe pare kilo az taka roznice zrobilo...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Głośńiki przód
bolec0000 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pią Lis 09, 2012 02:05
zimek-1985
Brak nowych postów [R25] Głośniki Przód
Piotr18r Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Lut 25, 2012 18:40
Gość
Brak nowych postów [r45] Głośniki przód
damianz11 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Nie Kwi 04, 2010 15:04
damianz11
Brak nowych postów [R214] Głosniki - przód
wlodi893 Car-audio, nawigacje, radia CB 21 Sro Lut 09, 2011 15:14
Shrekinho90
Brak nowych postów [All] Głośniki przód + wzmacniacz
Pływak Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pon Lip 11, 2011 16:06
Pływak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink