Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 1.4 16v 01r] wariuje po podłączeniu pod komputer
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 1.4 16v 01r] wariuje po podłączeniu pod komputer
Autor Wiadomość
ANIA1980 



Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pią Maj 08, 2009 13:09   [R25 1.4 16v 01r] wariuje po podłączeniu pod komputer

cześć. jestem tutaj nowa mam problem ze swoim roverkiem 25. Gdy go zakupiłam świeciła się taka pomarańczowa kontolka, pojechałam z nim na warsztat gdzie podłączyli go pod komuter okazało się że jest to jakis kod błędu od katalizatora. wykasowali ten błąd ale autko zaczęło się dziwnie zachowaywać świecą się wszystki kontrolki i jeszcze zaczął mi wylatywać płyn spod chłodnicy. czy po tym podłączeniu mogli coś uszkodzić??? z góry dziekuję za odpowiedzi
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 08, 2009 13:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 13:12   

Masz chłodnice nieszczelną niestety i stąd ten problem, wcześniej były stosowane jakieś uszczelniacze?
 
 
Pat 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 175
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pią Maj 08, 2009 13:31   

Hej Aniu .... no co ciekawe mialem tez podobne "akcje" blad katalizatora wlasnie ... po podlaczeniu do kompa i probie wgrania nowego oprogramowania .. wysypal sie sterownik ;/
wymieniony zostal na nowy ... ta pomaranczowa kontrolka pali mi sie równiez ... mysle ze Ci mechanicy mogli cos u Ciebie zrobic nie tak ... zreszta po wykasowaniu błedu , jesli nie usuneli przyczyny błedu to i tak sie on pojawi po jakims czasie znow ( po prostu komp nie jest glupi i znajdzie blad i znow go wyswietli )

Nie napisalas tez co to za warsztat i jaki komputer ... mozliwe ze nie mieli mozliwosci zdiagnozowania dokladnego twojego auta ... wiec zrobili co mogli i tyle .. tzn skasowali blad .. ale to moze byc za malo

Co do chlodnicy sie nie wypowiadam bo nie wiem o co chodzi

Ps. Pozdrawiam Jelenia Góre .. moje rodzinne miasto ;)
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
ANIA1980 



Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pią Maj 08, 2009 16:16   

Pat28 napisał/a:
Hej Aniu .... no co ciekawe mialem tez podobne "akcje" blad katalizatora wlasnie ... po podlaczeniu do kompa i probie wgrania nowego oprogramowania .. wysypal sie sterownik ;/
wymieniony zostal na nowy ... ta pomaranczowa kontrolka pali mi sie równiez ... mysle ze Ci mechanicy mogli cos u Ciebie zrobic nie tak ... zreszta po wykasowaniu błedu , jesli nie usuneli przyczyny błedu to i tak sie on pojawi po jakims czasie znow ( po prostu komp nie jest glupi i znajdzie blad i znow go wyswietli )

Nie napisalas tez co to za warsztat i jaki komputer ... mozliwe ze nie mieli mozliwosci zdiagnozowania dokladnego twojego auta ... wiec zrobili co mogli i tyle .. tzn skasowali blad .. ale to moze byc za malo

Co do chlodnicy sie nie wypowiadam bo nie wiem o co chodzi

Ps. Pozdrawiam Jelenia Góre .. moje rodzinne miasto ;)


byłam na warsztacie na ul. Grunwaldzkiej ponieważ tam zajmuja sie kasowaniem błędów. facet przez jakis komputer ibm probował sie połączyć z moim roverkiem ale niestety nie udało mu się. gdy przekręciłam kluczyk zapaliły mi sie wszystki kontrolki i paliły sie przez jakis czas, gdy powiedziałam o tym facetowi odp mi ze on nie wie od czego tak mogło sie stac bo on nic nie zrobił. wyciagnełam kluczyk i włozyłam go raz jeszcze do stacyjki i juz wszystko było oki do dziaiaj. pojechałam więc na inny warsztat do pana Czekaja i tam panowie połączyli się i wyszło ze to kod 0420 (katalizator) panowie oczywiście wykasowali błąd. A dziś jadąc do pracy problem z kontrolkami sie powtórzył i paliły się cały czas.

[ Dodano: Pią Maj 08, 2009 16:18 ]
ywis napisał/a:
Masz chłodnice nieszczelną niestety i stąd ten problem, wcześniej były stosowane jakieś uszczelniacze?


Nie były stosowane żadne uszczelniacze i wczesniej tego problemu nie było i nic nie wyciekało.
 
 
 
Pat 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 175
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pią Maj 08, 2009 18:04   

Mysle ze jak i w jednym warsztacie jak i drugim .. panowie nie maja T4 .. czyli komputera do Roverow ... maja jakis ogolny i niewiele moga zrobic ... kasuja bledy . .ale one beda sie znow pojawiac ... tak jak pisalem komputer "nauczy sie" i znow blad sie pojawi na kontrolce ... oni o tym nie wiedza bo nie maja doswiadczenia z ta marka ... wiec rownie dobrze mozesz codziennie jezdzic i kasowac blad w kolko .. trzeba usunac przyczyne ... a nie wiem czy ktos w jeleniej gorze ma odpowiedni komputer i zna sie na roverkach ;/
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Pusty styk czujnika? Pomoc w podłączeniu.
PrzeMIX Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Sty 11, 2019 00:58
PrzeMIX
Brak nowych postów [MG ZR] wariuje temperatura i ogrzewanie
dzban Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Gru 28, 2016 10:05
patfied
Brak nowych postów [r200 1,4 98r] Wariuje Alarm
bula21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 25 Wto Gru 01, 2009 23:02
Krzysi3k
Brak nowych postów [R214i 99r] Immobiliser - wariuje
szkatula77 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Wto Lis 03, 2009 15:34
szkatula77
Brak nowych postów [R214Si] akumulator wariuje
lukas86 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Cze 08, 2013 12:55
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink