Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Montaż radia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Montaż radia
Autor Wiadomość
Radek001 



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 65
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:29   [R200] Montaż radia

Witam!

Mam pytanie - kupiłem niedawno radio Panasonic. W instrukcji montażu napisali, że przed zamontowaniem radia trzeba odłączyć akumulator. W kilku miejscach przeczytałem jednak, że odłączenie na dłużej akumulatora może w niektórych R200 spowodować zablokowanie samochodu, tak że trzeba potem wprowadzać kod kluczykiem. Ponieważ mój samochód kupiłem w komisie nie mam jeszcze tego kodu. Pytanie - czy odłączenie akumulatora rzeczywiście może włączyć tą blokadę, a jeżeli tak to czy bezpiecznie jest montować radio bez odłączenia akumulatora?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:36   

Montowałem swoje radio bez odłączania akumulatora. Nie miałem żadnego problemu ani z radiem, ani z autkiem.
Co do odłączania akumulatora w R200 - nie zawsze jest potem konieczność synchronizowania czy czegośtam :) Ja np. w swoim nie mam tego problemu.
Ale lepiej zgłoś się po ten kod do immo, na wszelki wypadek.
_________________
It's all right...
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:39   

U mnie nie rozłączali radia. Po prostu facet podłączył specjalną kostkę (mam roverkowe radio), wsunął je i po włączeniu wprowadził kod (do radia, bo roverkowe radia mają kody).

A co do zablokowania samochodu. Po rozłączeniu akumulatora raczej nic takiego się nie stanie. Po prostu pikasz pilotem i już. Może ewentualnie trzeba będzie zsynchronizować pilota (na stronie klubowej znajdziesz dokładny opis jak to się robi). Ale najważniejsze - czy otwierasz samochód pilotem czy tylko kluczykiem?
 
 
krzych 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 163
Skąd: Poznan-Irl



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:43   

Nie widze potrzeby odlaczania aku,poprostu wypinasz stare radio z kostek i wpinasz nowe ,oczywiscie pod warunkiem ze masz takie same kostki.Odlaczenie starego radia od pradu spowoduje blokade ale tylko radia,zeby ponownie uruchomic stare bedzie potrzebny kod-czasami ten kod znajduje sie na obudowie,napisany markerem.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Maj 25, 2009 09:35   

Cytat:
Mam pytanie - kupiłem niedawno radio Panasonic. W instrukcji montażu napisali, że przed zamontowaniem radia trzeba odłączyć akumulator.


To nie jest prawda, nie trzeba ale lepiej napisać... jak się radio popsuje ( z jakiejś innej przyczyny ) to mają kolejny paragraf na własną korzyść :) .

Cytat:
W kilku miejscach przeczytałem jednak, że odłączenie na dłużej akumulatora może w niektórych R200 spowodować zablokowanie samochodu, tak że trzeba potem wprowadzać kod kluczykiem.


Czy oby na pewno chodziło o R200? Poza tym dlaczego niektóre R200 miałyby się różnić od innych. Można odłączać śmiało.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Maj 25, 2009 13:55   

Botanix napisał/a:

Cytat:
W kilku miejscach przeczytałem jednak, że odłączenie na dłużej akumulatora może w niektórych R200 spowodować zablokowanie samochodu, tak że trzeba potem wprowadzać kod kluczykiem.


Czy oby na pewno chodziło o R200? Poza tym dlaczego niektóre R200 miałyby się różnić od innych. Można odłączać śmiało.


w dwoch r200 sie z tym spotkalem
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Maj 25, 2009 23:18   

Dziwna sprawa, ten sam model, roczniki podobne, wyposażenie również a jednak jedne można odłączać inne nie.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 08:53   

Botanix napisał/a:
jedne można odłączać inne nie.
Jeżeli jest padnięte immo i odblokowane kodem, to po odłaczeniu aku trzeba kod ponownie wprowadzić. Jeżeli wszystko jest sprawne, to baterię można odłączać do woli :P

Jak będziesz podłączać radio 'z głową' i nie zrobisz zwarcia, to odpinanie aku jest nie potrzebne - takie zastrzeżenia w instrukcji są dla amerykańców (łopatologia stosowana ;) ).
 
 
Radek001 



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 65
Skąd: Katowice



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 12:30   

Pytanie z cyklu głupich - jakie są objawy padniętego immobilisera?
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 12:34   

Radek001 napisał/a:
Pytanie z cyklu głupich - jakie są objawy padniętego immobilisera?


Jeśli otworzysz roverka kluczykiem to odpali, jeśli immo jest sprawne i działa to trzeba otwierać pilotem po otwarciu kluczykiem auto nie zapali...
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 13:14   

KAX napisał/a:
Jeśli otworzysz roverka kluczykiem to odpali,
Pod warunkiem, że immo jest odblokowane :P inaczej nie odpalisz, będzie tylko piszczał.
Reszta się zgadza :D
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 13:31   

Chyba niekoniecznie jeśli jak to napisałRadek001 jest padnięte może (ale nie musi) się zachowywać jak wyłączone...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Radek001 



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 65
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 12:36   

Wykonałem test - zamknąłem samochód pilotem, otworzyłem kluczykiem. Samochód nie zapalił. Po naciśnięciu przycisku pilota i wyłączeniu sygnału dźwiękowego autko odpaliło. Rozumiem, że w związku z tym akumulator można wyjmować bez obaw?:)
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 12:39   

Tak można ale po co? Do zamontowania radia jest to zbędne...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Radek001 



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 65
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 12:44   

No problematyczne w moim wypadku jest między innymi to, że co jakiś czas mam problem z rozładowującym się akumulatorem. Po wrzuceniu na prostownik, jest spokój przez jakieś 2 - 3 tygodnie, a potem nie wiadomo dlaczego potrafi w jednej chwili się rozładować. Stoję na parkingu, siedzę w samochodzie, kiedy chcę odpalić słychać tylko żałosne próby rozrusznika i tyle :/

Elektryk sprawdził akumulator, który najnowszy wprawdzie nie jest, ale podobno wszystko z nim gra. Ładowanie jest w porządku... zastanawiam się więc co może mi tak pożerać prąd. A póki co chcę wyjąć akumulator żeby go doładować na domowym prostowniku - stąd moje pytania o akumulator :) ... no ale to już porządny offtopic
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 12:55   

Miałem to samo aku sprawne ładowanie ok, a samochód postał 2-3 dni bez odpalania i aku rozładowany okazało się, że stare radio wpieprza mi prąd pomogła mała modyfikacja kostki i odłączenie radia tak aby bez zapłonu nie działało. Niedawno zamontowałem nowe radio i z powrotem przerobiłem kostkę i teraz jest wszystko ok. Wepnij się miedzy aku, a przewody z miernikiem i zobacz pobór prądu jeśli jest za duży to wyciągaj po kolei bezpieczniki i sprawdź co Ci go wpieprza...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Radek001 



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 65
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 14:56   

Ktoś mi podpowiedział, że to może być żrący prąd alarm. Ktoś wie jak można go odłączyć?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 15:01   

nie odłączać .... sprawdzić wiązkę tylnej klapy ... 95% problemów z elektryką w R200 sprowadza sie do owej wiązki :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 15:54   

Radek001 napisał/a:
Wykonałem test - zamknąłem samochód pilotem, otworzyłem kluczykiem. Samochód nie zapalił. Po naciśnięciu przycisku pilota i wyłączeniu sygnału dźwiękowego autko odpaliło. Rozumiem, że w związku z tym akumulator można wyjmować bez obaw?:)

na pilocie masz 3xta czy 3xtb ?? bo w jednym rowerku mialem 3xta i bylo tak jak u ciebie, a w moim mam 3xtb i z kluczyka normalnie odpala, chyba ze zabiore pilota i samym kluczykiem to ni huhu :p
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Radek001 



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 65
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 19:18   

Pilot 3xtb
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów [R75] Montaż radia 2 din
saute Car-audio, nawigacje, radia CB 35 Pon Kwi 09, 2018 04:02
Krzysztof89
Brak nowych postów [Rover 25] montaż radia 2 DIN
tromarek1 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Wto Kwi 19, 2016 14:24
tromarek1
Brak nowych postów [R620] Montaż radia 2-DIN
szefo11 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Czw Lut 10, 2011 16:11
olek997
Brak nowych postów (R600)Montaż anteny do CB radia
CZARNY123 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Czw Lip 11, 2013 22:03
CZARNY123



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink