Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kamera cofania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 19:08
[R75] Kamera cofania
Autor Wiadomość
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Wto Gru 30, 2008 00:51   [R75] Kamera cofania
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich
Tak sobie pomyślałem że chyba warto zainwestować w kamerę cofania. Cofanie R75 na ciasnych parkingach bywa lekko stresujące. Jeszcze nic nie rozwaliłem ale po co sie stresować :stres:
Znalazłem fajną kamerkę, dosyć małą i w chromowanej obudowie wiec mógłbym ją zamontować pod chromowanym daszkiem. tylko gdzie to dokładnie podpiąć !?
Mam radio z dużą nawigacją, TV, zmieniarką, walniętym czytnikiem ale za kilka dni będę miał nowy czytnik i chciałbym kamerę podłączyć tak aby obraz z kamery był wyświetlany na ekranie radia i pojawiał się automatycznie po wbiciu wstecznego biegu.
Czy da się to zrobić?

Pozdrawiam
Krzysztof
Rover 75 1.8 1999
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 12:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 30, 2008 00:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Siwus181 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 132
Skąd: Tuitam



Wysłany: Wto Gru 30, 2008 01:19   

Zrobić się na pewno da. O ile się nie mylę to jest opcja gdzieś w TV na odczyt obrazu z jakiegoś źródła. Podejrzewam, że może to być też kamera. Fajny, dodatkowy, pomocny bajer.
Może wystąpić problem, znając naszego angola... pewnie znów jakieś kable nie będą pasowały albo będą kosztować więcej niż sprzęt (jak w przypadku zmieniarki).
 
 
Trebor75 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 35
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Gru 30, 2008 01:28   

pech chciał, że właśnie w niedzielę cofając nie zauważyłem słupka na parkingu :/ Błotnik podrapany i lekko klapa wgnieciona... Zobacze ile z AC mi zaproponują i moze zamiast na błotnik wydam własnie na taką kamerke:) hehe
 
 
Romekluk 



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 23
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Wto Gru 30, 2008 08:51   

Witam
taka kamere trzeba najprawdopodobniej zasilic od lampy cofania co pozwoli na właczanie jej tylko wowczas kiedy naprawde sie przydaje, a radio powinno miec chyba taka opcje jak automatyczne przelaczenie sie na sygnal z nowopodlaczonego urzadzenia... tak na chlopski rozum to powinno trykac :)
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Wto Gru 30, 2008 09:41   

z podlaczeniem to tak jak kolega np od wstecznej lampy, a co do automatycznego wlaczania to juz zalezy od radia w najgorszym wpyadku bedziesz musial poporstu przelaczyc radio i tyle:)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Wto Gru 30, 2008 10:17   

Zasilanie to wiadomo, podłączyć należy do świateł cofania a kabelek sygnałowy?
Bawiłem się TV, przerzucałem kanały to faktycznie jest program AV, co by sugerowało że mozna podłączyć jeszcze coś dodatkowego, problem w tym że radio ma tylko dwa gniazda (dwie osobne kostki) i nic więcej. Żadnych dodatkowych wejść na kamerę czy cokolwiek innego.
Może kamerę podłącza się do tunera TV albo cegoś innego?
Cały sprzęt jest dosyć mocno rozbudowany, w bagażniku jest sporo różnych skrzyneczek, może tam gdzieś jest jakieś podłączenie.
Tak sobie myslę że chyba w bagazniku trzeba szukać podłączenia, w końcu samo radio bez czytnika nie będzie w 100% działało. Wystarczy wypiąć czytnik i na ekranie radia nic nie będzie widać. Z poziomu radia ustawia się różne funkcje komputera w liczniku. Tak więc sporo tych urządzeń jest współzależnych od siebie.
Może z kamerą jest podobnie, obraz ma byc na ekranie radia to nie znaczy że musi być podłączona do radia lecz w całkiem innym miejscu?
 
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Sob Maj 30, 2009 23:40   [R75] Gdzie dokładnie podłącza się kamerę cofania?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam
Znalazłem fajną kamerkę cofania i chciałbym ją podłączyć. W roverku mam dużą nawigację, tuner radiowy i TV. Ktoś mi powiedział, że kamerę należy wpiąć w kabelki od tunera TV, tylko w które?!

Pozdrawiam
Krzysztof
R75, 1.8
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 19, 2010 19:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Stachu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Sty 2002
Posty: 179
Skąd: Bydgoszcz

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 31, 2009 08:47   

Może to Ci pomoże
http://www.bmwtips.com/ti...ppendix%201.pdf
_________________
Stachu
 
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



  Wysłany: Sob Cze 06, 2009 23:28   [R75] Kamera cofania
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Dzięki waszej uprzejmości i pomocy bez problemu podłaczyłem kamerkę. Problem polega na tym, że obraz na ekranie skacze, jak w starym telewizorze.

Co może być przyczyną takiego zachowania?

Kamera działa w systemie PAL, w ustawieniach TV mam do wyboru, PAL, NTSC, SECAM i co bym nie ustawił to zawsze jest tak samo.

Pozdrawiam
Krzysztof
R75 1.8 CONNOUISER, duża nawigacja 4:3, z tunerem TV
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 12:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Cze 07, 2009 13:42   

Moje pytanko-do czego mozna podlaczyc taka kamerke-chodzi mi o odbiornik TV .Ktora wtyczka ewentualnie jaka przejsciowka
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Nie Cze 07, 2009 14:03   

Podłączałem swoją kamerę dokłądnie jak w tej instrukcji: http://www.bmw-klub.pl/fo...ighlight=kamera
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kamera cofania
murecki Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Nie Sty 02, 2011 18:06
murecki
Brak nowych postów [R45] Kamera cofania w R45
Emer Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sro Lut 08, 2017 00:24
Pieczarkowy
Brak nowych postów [R75] Kamera cofania
MARCONI13 Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Sob Lis 14, 2009 16:30
MARCONI13
Brak nowych postów [R75] Kamera cofania - montaż
llygas Car-audio, nawigacje, radia CB 51 Sro Lip 04, 2012 22:10
sash997
Brak nowych postów [MG ZT-T] problem z kamerą cofania
Gusio92 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Czw Sie 16, 2018 21:10
Gusio92



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink