Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Wyciek oleju z silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Wyciek oleju z silnika

Czy to HGF?
Autor Wiadomość
Areq 



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Rzeszów



  Wysłany: Czw Cze 18, 2009 12:25   [R200] Wyciek oleju z silnika

Witam

Zauważyłem dziś wyciek oleju z silnika. Znajduje się od pod elementem 24(od przodu) na schemacie poniżej:



Nie znam się tak bardzo ale domyślam się ze znajduje się tam uszczelka głowicy. Wyciek pojawił się po obu stronach tego elementu.
Silnik pracuje równo, auto przyśpiesza normalnie, nie przegrzewa się, nie widać zmiany w płynie w zbiorniku wyrównawczym.

Ok. 2 tyg temu w warsztacie wymieniałem olej silnikowy, wlany został taki sam. Przed wymianą nie widziałem tego wycieku. Czy może to mieć coś wspólnego z wymianą oleju?
Auto ma przebieg 100tys km.
Prosze o rade
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 18, 2009 12:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 12:53   

Cieknie przedni uszczelniacz wałka rozrządu, konkretnie wałka ssącego. Nie ma co się za mocno przejmowac, wymień go, a najlepiej wszystkie. Koszt jednego to 17 PLN u Tommiego. Wymienić można i samemu, trzeba tylko nieco uchylić górną skrzynkę wałków rozrządu, to element nr 11.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 12:57   

oprawca_1978 napisał/a:
Koszt jednego to 17 PLN
w zwyklym sklepie bez problemu kupisz za 10 zlocisza
oprawca_1978 napisał/a:
Wymienić można i samemu, trzeba tylko nieco uchylić górną skrzynkę wałków rozrządu, to element nr 11.
pierwsze slysze aby wymieniajac uszczelniacze luzowac polaczenia (bedzie mu z tego potem cieklo).
Herezje Pan glosisz :mrgreen:
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 18, 2009 13:16   

Też mi cieknie w tym miejscu, tzn. poci się delikatnie, w wakacje będę wymieniał te uszczelniacze.
 
 
Areq 



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 13:24   

A tak szukając przyczyny. Czy wymiana oleju może mieć wpływ na nasilenie wycieków, tak jak wspomniałem przed wymianą tego nie było. Gdyby wlano mi za dużo oleju to czy nadmiar mógłby tędy uciekać? Pytam z ciekawości żeby w przyszłości mieć to na oku;)
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 13:29   

Areq napisał/a:
Gdyby wlano mi za dużo oleju to czy nadmiar mógłby tędy uciekać?
nie
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 18, 2009 14:27   

Ja powiem tak, jeśli auto po sobie nie zostawia żadnego ślabu jak już to jeden z naszych kolegów zawsze powtarza, to nie ma się czym martwić.
W końcu w większość aut to 10-cio, a nawet i 15-sto czasami latki, więc nie ma tutaj nic dziwnego, że coś gdzieś się zaczyna pocić.
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 18:31   

Lechos napisał/a:
oprawca_1978 napisał/a:
Koszt jednego to 17 PLN
w zwyklym sklepie bez problemu kupisz za 10 zlocisza
oprawca_1978 napisał/a:
Wymienić można i samemu, trzeba tylko nieco uchylić górną skrzynkę wałków rozrządu, to element nr 11.
pierwsze slysze aby wymieniajac uszczelniacze luzowac polaczenia (bedzie mu z tego potem cieklo).
Herezje Pan glosisz :mrgreen:


To jak wyciągniesz stary, skoro wałek rozrządu siedzi? Szydłem na chama? Tak to ja robiłem w babcinej pralce made by CSRR, gdy pompka zaczęła przesączać na ośce.
Uszczelniacz siedzi na wcisk w gnieździe, na które składa się zarówno głowica, jak i skrzynka górna wałków. Skoro ciekną mu simmeringi, to niech wymieni wszystkie, a zarazem, wypadałoby zmienić też uszczelniacze na zaworach. Koszt łączny to 60 PLN + 4*17 = sto parę złotych, za zamienniki FAI, Tommi ma takie, kupowałem u Niego i są bardzo dobre.
Przy okazji chłop by sobie popychacze zaworowe wyczyścił, okazja jest ku temu.
Albo robić kompleksowo, albo nic, niech cieknie dalej.
ps. Dziś przepaliłem Poldorovera, który od miesiąca już dogorywa na parkingu. W porównaniu z moją Nexią 1.5 SOHC ma moc ja dwa samochody. A jeździ na gazie, a Nexia chwilowo tylko na benzynie.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 18:54   

oprawca_1978 napisał/a:
To jak wyciągniesz stary, skoro wałek rozrządu siedzi? Szydłem na chama?
nie, srubokretem :)
a jak sie simeringi wyciaga? gdy chcesz wymieniac uszczelniacz (simering) na wale lub w skrzyni na polosiach to tez bedziesz cos uchylal i rozpolawial?
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 19:29   

Lechos napisał/a:
oprawca_1978 napisał/a:
To jak wyciągniesz stary, skoro wałek rozrządu siedzi? Szydłem na chama?
nie, srubokretem :)
a jak sie simeringi wyciaga? gdy chcesz wymieniac uszczelniacz (simering) na wale lub w skrzyni na polosiach to tez bedziesz cos uchylal i rozpolawial?


Gdzie nie rozpołowione to przecież ciął nie będę, wymieniałem dwa lata temu simmering w moście Poloneza i dałem sobie radę, ale on duży jest. Możliwe, że da się taki w rozrządzie roverka wyciągnąć bez "rozpoławiania" głowicy, ale wydaje mi się, że one z dość mocnym wciskiem siedzą tam, choć wiadomo, wszystko jest w zasadzie znormalizowane.
Ja i tak będę rozkręcał, bo mam do wymiany simmeringi na zaworach, no i popychacze będę czyścił. No i poldorover dostanie wreszcie taki olej, jaki powinien, 10W40 półsyntetyk. Lotosa wziąłem. Nie będzie on już więcej ubezpieczany ani przegląd mu robiony, zostawiam go sobie do zabawy, zanim zgnije od rdzy.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 18, 2009 19:38   

Koledzy nie mówcie że to takie proste przecież trzeba rozpiąć rozrząd zdjąć koła od rozrządu i wtedy wymieniać - to już z nijaką wiedza nie da się zrobić.
Ja wydłubałem ten jeden który ciekł ( właśnie ten co autor tematu) oczywiście przy okazji wymiany rozrządu. Włożenie nowego bardzo delikatnie wbić najlepiej przez ten stary (po przyłożeniu).
Co do reszty uszczelniaczy to moja zasada jest taka jak nie cieknie i ich nie ruszamy to dłużej pochodzi oryginał niz nie jeden zamiennik. Ale to moje prywatne zdanie:)
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25] wyciek oleju z silnika
komoss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Mar 05, 2015 11:00
toxx
Brak nowych postów [R25vi 1.8 '01] Wyciek oleju z silnika
filipo.83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Sty 07, 2019 11:04
Azbach
Brak nowych postów [R214Si] Wyciek oleju z łapy silnika?
ADI-mistrzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Gru 28, 2010 14:50
ADI-mistrzu
Brak nowych postów SOLVED [R211 '99] wyciek oleju spod pokrywy silnika
miguelsanchez Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Sty 18, 2008 22:53
miguelsanchez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink