Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wzmacniacz - jak podłączyć
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wzmacniacz - jak podłączyć
Autor Wiadomość
Saio 




Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: Jarosław



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 23:58   [R75] Wzmacniacz - jak podłączyć

Witam,
Czy do podłączenia wzmacniacza do Zestawu Symphony jest potrzebny jakis konwerter w R75.
Kupiłem wzmacniacz + subwoofer Harman/Kardon i sie zastanawiam czy bedą mi potrzebne jakieś dodatkowe urządzenia by to wszystko podłączyć ze sobą.
Może ktoś wie czy półkę z oryginalnym subwooferem H/K da się zamontować w bagazniku bez dodatkowych przeróbek bagaznika.
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 30, 2008 23:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 12:26   

pokaż zdjecie symphony z tyłu.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
jwk 



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Elbląg/Gdańsk



Wysłany: Sob Mar 21, 2009 09:19   

Jako, że interesuje mnie ten temat wrzucam fotkę.



Czy warto zamiast wrzuceniem wzmacniacza spróbować poprawy jakości dżwięku poprzez wymianę fabrycznych głośników? Cyki dają radę, ale reszta brzmi średnio.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Mar 21, 2009 09:31   

http://allegro.pl/item580..._iso_f_vat.html powinno pomoc :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Mar 21, 2009 09:49   

eee ale to jest aux-in a tutaj raczej chodzi o aux-out czyli to

http://allegro.pl/item576...ne_out_sub.html

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 15:46 ]
Cytat:
Czy warto zamiast wrzuceniem wzmacniacza spróbować poprawy jakości dżwięku poprzez wymianę fabrycznych głośników? Cyki dają radę, ale reszta brzmi średnio.


Jeśli chcesz poprawy jakości to wzmacniacz nic Ci nie da. Standardowe głośniki nie potrzebują więcej mocy niż ta którą zapewnia Ci radio. Wymiana głośników przy zachowaniu radia to jedyny sposób na poprawę dźwięku. Można by też wymienić radio ale zapewne trzymasz je również ze względów wizualnych :wink: .

Aby uniknąć kolejnych pytań:

- szukaj głośników 16.5cm i do tego dystanse MDF,
- polecane na forum Helix Dark Blue 62.1 ( koło 200zł )
- jeśli chcesz tańsze to szukaj zestawów odseparowanych ( dwudrożnych ), dasz więcej niż 100zł to na pewno zagrają znacznie lepiej od fabrycznych.
- dobrze jest wygłuszyć drzwi...
- te ładnie zagrają na radyjku i cena jeszcze całkiem nieduża http://allegro.pl/item583...mm_gwar24m.html
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
jwk 



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Elbląg/Gdańsk



Wysłany: Sob Mar 21, 2009 20:34   

Dodam tylko, że stan obecny rózni się tym, że kostka niebieska jest obecnie zapchana kablami do zmieniarki cd.

Dla pewności: Gdzie należałoby podpiąć te złącze?


Nie myślałem, aby podłączać fabryczne głośniki do wzmacniacza, ale dorzucić parkę ze wzmacniaczem do tych co są ...
Opcja druga polegałaby jedynie na wymianie głośników.
Pytałem która z opcji jest korzystniejsza biorąc pod uwagę ten sam budżet.

Pytanie o dystanse: Montujemy je tak aby głośnik był bardziej do zewnątrz auta?
Nie zamierzam kaleczyć wyglądu 'bicykla' :mrgreen:

Czy jest coś nieznacznie droższego od wspomnianych Helixów godniejsze uwagi pod względem jakości do ceny. Rozumiem, że alpine z linka wypadają gorzej.

(Jeśli to ma znaczenie to w samochodzie lubię posłuchać tzw. hardrocka z dość ważną perkuską, więc bass nie jest do końca bez znaczenia.)

Dzięki za odpowiedzi.

P.S. Jakby ktoś chciał zmienić gwizdki to niech szuka 25mm (1 in.)
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Mar 22, 2009 00:17   

Cytat:
Dla pewności: Gdzie należałoby podpiąć te złącze?


W te żółte gniazdo zapewne, chociaż nie posiadam takiego sprzętu to nie gwarantuję :)

Cytat:
Nie myślałem, aby podłączać fabryczne głośniki do wzmacniacza, ale dorzucić parkę ze wzmacniaczem do tych co są ...


Chcesz zostawić głośniki roverowskie i do nich dołożyć jeszcze inne? Zły pomysł, opcja druga lepsza czyli wymiana głośników niezależnie od budżetu. Głośniki w roverze są słabe dość i psułyby dźwięk tylko.

"Pytanie o dystanse: Montujemy je tak aby głośnik był bardziej do zewnątrz auta? "

do wewnątrz auta tak jak tutaj http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35509
Cytat:

Czy jest coś nieznacznie droższego od wspomnianych Helixów godniejsze uwagi pod względem jakości do ceny. Rozumiem, że alpine z linka wypadają gorzej.


Generalnie z tego co wiedzę na allegro to jest wielka lipa jeśli chodzi o wybór. Helixy i hertze zdominowały przedział 200-300zł i nic innego raczej nie wybierzesz. Z tych dwóch do Twojej muzyki wziąłbym Hertz DSK 165. Chociaż zawsze miałem słabość do infinity :) http://allegro.pl/item589...hi_fi_w_wa.html

Każdy z nich gra dobrze ale moim zdaniem kolejność jest taka ( im wyżej tym lepiej )

Infinity 6010c
hertz dks
helix 62.1 i cenowo podobnie się to układa.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
jwk 



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Elbląg/Gdańsk



Wysłany: Nie Mar 22, 2009 09:42   

Rozumiem, że po zmianie głośnika można zamontować oryginalne maskownice.
Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź.

W zasadzie to już offtopic, ale co tam. :mrgreen:
Jaką minimalną wysokość powinny mieć dystanse, aby można było w nich rzeźbić kształty rowerowych drzwi?
Czy z tyłu i przodu wygląda to podobnie?
Pozdrawiam
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Mar 22, 2009 22:29   

Nie będzie problemów z maskownicami po zmianie głośnika. Co do minimalnej wysokości dystansów tak aby można było je rzeźbić niestety niewiele tzn nic nie wiem. Nigdy tego nie robiłem ani też nie sprawdzałem, choć nie powiem, temat ciekawy i chętnie sam bym się dowiedział.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
jwk 



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Elbląg/Gdańsk



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 09:04   

Chyba się skuszę na DSK. Zobaczę tylko jak grają w sklepie w porównaniu z innymi - jakby to miało coś dać.
No to jeszcze proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń. Jesli nie byłbym z nich jednak zadowolony, to wtedy możnaby podpiąc je pod odpowiedni wzmacniacz i spodziewać się poprawy?
Czy taki zabieg nie ma przy tych głośnikach większego sensu?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 09:47   

jwk napisał/a:
Chyba się skuszę na DSK. Zobaczę tylko jak grają w sklepie w porównaniu z innymi - jakby to miało coś dać.
No to jeszcze proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń. Jesli nie byłbym z nich jednak zadowolony, to wtedy możnaby podpiąc je pod odpowiedni wzmacniacz i spodziewać się poprawy?
Czy taki zabieg nie ma przy tych głośnikach większego sensu?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

hertz dsk to porazka... w tej cenie masz tonsil speed 1700, gms 960, helixy dark blue, powerbassy i kilka innych zestawow. W dsk wysokotonowiec to normalnie piaskarka, zestaw tesla arx 165 + mission (calosc za ok 90-100zl) gra zdecydowanie lepiej.

Jak juz to ESK i tylko z nowej serii
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 10:18   

Sprawdzenie w sklepie coś dać powinno, z pewnością idzie w ten sposób ocenić jakość tweeterków. Tego hertza również nie polecam. Najbardziej podoba mi się opcja Michone mianowicie tesla ARX 165 + mission. Duży plus takiego zestawu to świetna sprawność na zwykłym radiu. Dźwięk też bardzo dobry, biorąc pod uwagę cenę wychodzi super.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
jwk 



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Elbląg/Gdańsk



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 11:46   

No kolorowy zawrót głowy. Już prawie było 'kup teraz', ale pomyślałem, że lepiej sprawdzić 'jakotako' na własne uszy. Troszkę nie kumam, bo kilka postów wyżej DSK były polecanym zestawem... :???:
Gdybym się zdecydował na ESK, to co byscie polecili w tej kategorii cenowej odradzając wspomniane.
Dzięki i pozdrawiam

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 12:13 ]
Z wymienionych zestawów na allegro znalazłem tylko gms 960 i dark blue (zapewne chodzi o 62.1). Który lepszy? :bezradny:
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 12:40   

Przejżałem Allegro i jest coś lepszego w podobnej cenie.

http://allegro.pl/item589..._bazarowka.html

http://allegro.pl/item592..._najtaniej.html

nie powinny zakończyć się na kwocie wyższej niż koszt helixów.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
jwk 



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Elbląg/Gdańsk



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 15:55   

Witam po przerwie,
Pytanko odnośnie swoich 'wyczynów'.
Zakupiłem i zamontowałem DB 62.1. Irytuje mnie jednak dżwięk dochodzący z tyłu, więc słucham muzyki na 'wyciszonym tyle'. Dark Blue bez wzmaka w mojej opinii grają o niebo lepiej od fabrycznych, ale generalnie... grają 'jakotako'.
Pomysł na rozwój: zakupić wzmaka i pokusić się o ESK 165 na przód, a DB przerzucić na tył.
Pytanie: Czy brać wzmacniacz 4ro kanałowy i podłączać wszystkie głośniki, czy dwu i podłączyć tylko przód. A może 4ro i pomyśleć nad subem?
Z góry dzięki.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 23:24   

JWK

Generalnie chyba zdajesz sobie sprawę, że Twoje pytanie brzmią bardziej w stylu co lubię niż jak jest lepiej :) ? Trudno bowiem stwierdzić co jest lepiej zrobić bo gusta są różne. Dlatego to co montujemy wyznacza ogólnie nie nasz gust a zasobność portfela. DB graja bez wzmaka jako tako z kilku powodów. Moc radia jest mniejsza niż dodatkowego wzmacniacza, to sprawia, ze przy większej głośności nie jest w stanie dobrze wysterować głośników średnio-nisko tonowych. Kolejny to sama głośność osiągana na radiu - jest 2 razy mniejsza. Kolejny to sama jakość dźwięku produkowanego przez wbudowany wzmacniacz, jest gorsza od dobrego wzmaka. Chcesz zamienić na esk 165 ale moim zdaniem to podobna kategoria i jeśli DB Cię nie zadowoli to hertz prawdopodobnie tez nie. Jeśli stać Cię na 4 kanałówkę to kup, jeśli nie to 2 kanałówka na przód a z tyłu wystarczy radio. Co do suba, nie wiem czego Ci brakuje. Jak basu to kup subka + wzmacniacz bo fronty na dobrym wzmaku wciąż basem nie grzeszą...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Jak podłączyć wzmacniacz i filtr z kitów AVT??
Wydryszek Car-audio, nawigacje, radia CB 18 Pon Paź 25, 2010 08:56
Wydryszek
Brak nowych postów [R416] Wzmacniacz - jaki wzmacniacz do VIBE black air 6?
paweldzial Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Sie 19, 2010 13:08
paweldzial
Brak nowych postów [R75/MG ZT] IPOD - jak podłączyć
pajda Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Pon Lip 13, 2009 19:11
domel-x
Brak nowych postów [R214] Radio - jak podłączyć
oomak Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Mar 02, 2011 01:35
zimek-1985
Brak nowych postów TS-W307D4 jak podłączyć pod wzacniacz
hawczyn Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Wto Sie 19, 2008 18:23
hawczyn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink