Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Woda pod fotelem kierowcy i za !!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Woda pod fotelem kierowcy i za !!!
Autor Wiadomość
lovemuzik 




Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 26
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Lip 20, 2009 12:12   [R75] Woda pod fotelem kierowcy i za !!!
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

witam od kilku dni był dziwny zapach w aucie myślałem że to klimatyzacja i od grzybiłem, jednak dalej śmierdziało.

Okazało się że mam pełno wody pod fotelem kierowcy pod główną wykładziną oraz za fotelem tam gdzie trzyma nogi pasażer. Woda nasiąkła do gąbki pod wykładziną oraz całą wykładzina jest mokra, gdy włożyłem rękę pod wykładzinę to woda stoi tam i jest jej bardzo dużo.

Podwozie auta posiada takie małe okrągłe korki w tym miejscu, jednego niema czy woda się dostaje tym otworem ( wielkość 5zł ) ? ?

Dodam też że auto stało na dworze w deszczu i wody przybyło więc to nie jeden otwór
którym się dostaje woda ?

Nie wiem czy to ma znaczenia ale dodam też że na tylnej klapie auta nie mam znaczka Rover i są tylko dwa otwory małe po nim.

Woda stoi w.w. miejscach ale także czasami jest mokro właśnie w bagażniku oraz pod kanapą pasażera.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 08, 2010 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 20, 2009 12:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 20, 2009 13:00   

Woda pod kanapą pasażera u mnie pojawiała się gdy lało się u mnie przez uszczelkę tylnej lampy do bagażnika. Po uszczelnieniu woda pod kanapą znikła.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Pablocek 



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 16
Skąd: Puławy



Wysłany: Pon Lip 20, 2009 15:03   

Moim zdaniem możesz mieć problem z uszczelką, przez którą przechodzi gróba wiązka przewodów. Znajduje się ona pod kolumną kierownicy. Zajrzyj tam i sprawdź czy uszczelka nie jest np. pęknięta. U mnie trochę silkonu załatwiło sprawę. aha skoro woda lała się do środka sprawdź odpływy wody z podszybia. Znajdują się one w tym samym przedziale co filtr przeciwpyłkowy. U siebie czyściłem je od spodu auta (odpływy są zakończone plastikowymi lejkami, które łatwo się zapychają). Auto najlepiej osuszyć demontując fotel kierowcy i tylną kanapę. Trzeba podnieść wykładzinę do góry i czekać na upały...

Pozdrawiam

Pablocek
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 20, 2009 15:17   

A szyberdach posiadasz?
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
lovemuzik 




Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 26
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Lip 20, 2009 16:10   [ R75 2.0 2000r]

posiadam

kurde, to będę m usiał próbować to osuszyć a jest taka możliwość że przez szybę
jakoś za słupkiem bocznym by leciało pod plastikiem?
 
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 20, 2009 16:18   

Widzisz... posiadasz szyberdach.
Sprawdź odpływy szyberdachu. Szyberdach na każdym rogu ma odpływ. Leci to w dół grawitacyjnie wężykami, które są w słupkach. Dwa w przednich i dwa w tylnych. Mogło się zdarzyć, że któryś z wężyków leje Ci wodę do wnętrza mimo że powinien na zewnątrz. Ot taki uparty wężyk :razz: Wysusz dokładnie samochód i zrób test zalewając małą ilością wody otwarty szyberdach (tylko nie lej po siedzeniach :mrgreen: )
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Wiechciu 




Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd: Ełk



Wysłany: Pon Lip 20, 2009 21:27   

U mnie lało się z szyberdachu bo odpływy były zatkane oraz przez otwór wyprowadzający rurkę od pompki sprzegła przez gródź do silnika. Tam zgniła gumka uszczelniająca. Miałem sodomę, że strach wspominać. Zgnił mi jakichś kabelek w wiązce od audio i wszystko zdechło. Zero navi, tv, radia i cd. Dwa miesiące szukałem przyczyny.
Susz człowieku póki gorąco i przeczyść wszystkie odpływy.
Sprawdź też ten znaczek z tyłu. To też może ci nabroić.
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pon Lip 20, 2009 22:29   Re: [ R 75 Diesel 2000r]- woda pod fotelem kierowcy i za !!!

lovemuzik napisał/a:


Nie wiem czy to ma znaczenia ale dodam też że na tylnej klapie auta nie mam znaczka Rover i są tylko dwa otwory małe po nim.


Ma znaczenie, bo przez to też może dostawać się woda.

lovemuzik napisał/a:

Woda stoi w.w. miejscach ale także czasami jest mokro właśnie w bagażniku oraz pod kanapą pasażera.


Skoro w bagażniku jest mokro, to proponuję zajrzeć w miejsce koła zapasowego ;) U mnie woda prawdopodobnie leci albo przez relingi dachowe (na tym zakończeniu) lub gdzieś w miejscu tylnego lewego leflektora. Do dziś nie mam czasu tego zatkać silikonem :/ Jednak muszę się wkońcu zabrać za to jutro, bo dosyć mam już wyciągania koła non stop i czyszczenia tego miejsca. Smród może lecieć też od tego, że koło zapasowe stoi we wodzie i jest taki specyficzny, śmierdzący smród, że tak powiem ;P
 
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 21, 2009 00:03   

Dydo Ty piszesz o R200 a lovemuzik ma R75. To trochę inne auta i porównywanie ich usterek jest co najmniej nie na miejscu :razz:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 20:51   

Moim zdaniem to zatkane odpływy co bardzo często zdarza się w tym samochodzie...miałem dokładnie to samo...powodzenia przy suszeniu gdyż jest to bardzo trudne i trzeba wybebeszyć praktycznie cały samochód.
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Pon Sie 03, 2009 20:59   

........no gdybyś miał wode pod przednim fotelem i w nogach pasażera z tyłu to na bank zatkane odpływy w grodzi przedniej bo tak miałem ale piszesz że w bagarzniku też masz potop no to nie wiem, no chyba że masz sporo koni pod maską i jak ruszasz to woda cofa sie do bagażnika :lol: - sory za żarcik :cool:
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
 
 
PiotrasM 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 19
Skąd: GŁOWACZÓW

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 13, 2009 15:40   

niestety od jakiegos czasu mam to samo, lewa strona pod woda :(
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 20:06   

Sprawdzcie odpływy z przedniej grodzi. Opisywałem już na forum.
Jeżeli będą zapchane to woda będzie musiała zrobić sobie ujście, a gdzie, oczywiście że do kabiny. U mnie poprzedni właściciel jeździł spory czas z zapchanymi odpływami, że aż woda która wlewała się do środka od strony kierowcy, dokładnie nad wyjściem kolumny kierowniczej do przekładni nadżarła pręt kolumny kierowniczej co było widać po zdjęciu gumowej osłony na grodzi.

Sprawdzicie czy w okolicach pedałów nie widać rdzy na grodzi od wewnątrz kabiny, a zwłaszcza w miejscu gdzie jest zaślepka.
 
 
Wolek 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 139
Skąd: Dębica



Wysłany: Pią Sie 14, 2009 16:09   

Mialem podobny problem po przetkaniu odpływow z klimatyzacji woda znikla.Odplywy znajduja sie w podwoziu dwie gumowe rurki jak wiedziesz na kanal napewno je zobaczysz lubia sie zatykac i woda laduje zamiast na zewnątrz auta w srodku
_________________
Wolek
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Sie 14, 2009 16:44   

Rurki które widać to rurki od klimatyzacji (parownika).
Rurki od odpływów zobaczysz po zdjęciu osłony silnika, są nad przekładnią kierowniczą (maglownicą).
 
 
Wolek 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 139
Skąd: Dębica



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 12:21   

w kazdym razie jak te rurki mialem zatkane to pod siedzeniem kierowcy bylo pelno wody.po odetkaniu problem znikl bez powrotnie
_________________
Wolek
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 16, 2009 12:46   

Mnie po 2 miesicach zmagan i nerwow udalo sie wyeliminowac przeciek wody :grin: nie byly to jednak slawne odplywy wody po ktorych wyczyszczeniu woda dalej ciekla :evil: ale jeden z takich plastkowych koreczkow co sie znajduja w podszybiu,uszczelka pod nim poszla i tamtedy ciekla woda :shock:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Niepodpięta wtyczka pod fotelem kierowcy - co to?
titanum2b Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Maj 01, 2014 00:04
Pingiel
Brak nowych postów [R75] Woda po stronie kierowcy??
ENU Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Maj 15, 2007 07:27
nixon75
Brak nowych postów [MG ZT] Woda pod nogami kierowcy
lucrah Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Paź 01, 2018 19:50
arleta90
Brak nowych postów [R75] Woda po stronie kierowcy
mariusz72 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Kwi 07, 2010 18:39
snejki
Brak nowych postów [R75] [i]Woda za siedzeniem kierowcy[/i]
KrzysztofCC Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Sie 23, 2014 18:20
paolinio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink