Forum Klubu ROVERki.pl :: Problem z MTU
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z MTU
Autor Wiadomość
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

  Wysłany: Czw Sie 20, 2009 14:34   Problem z MTU

Wiedzac z doswiadczenia mamy na naszym forum wielu madrych ludzi, wiec postanowilem podzielic sie z nimi moim problemem.

Kupilem samochod z OC w MTU.
Zgodnie z prawem mam 30dni na przerejestrowanie i zgloszenie ubezpieczycielowi chec kontynuacji lub wypowiedzenia umowy ubezpieczeniowe.
Zadzwonilem do MTU.
Odezwal sie automat, ktory kazal zostawic wiadomosc, aby mogli do mnie oddzwonic.
Wiadomosc zostawilem, ale nikt do mnie nie oddzwania.
Zadzwonilem drugi raz i dalej nic.
Czy jest jakis inny sposob skontaktowania sie z MTU w celu poznania warunkow polisy?
Wiem, ze od niedawna nie ma doplat do umow aneksowanych jezeli chodzi o OC w PZU.
Moze ktos wie, czy jest tak samo w MTU. Jezeli nie ma doplat to nie mam sie czym martwic.
Jezeli doplata jest lub nie wiem czy jest to powinienem zaczac sie martwic i znalezc jak najszybciej sposob na kontakt z MTU, poniewaz 29 sierpnia mija termin 30dni.

Czy jezeli nikt sie do mnie nie odezwie i potem nalicza mi jakas ogromna doplate mowiac, ze nie zglosilem wypowiedzenia OC mam jakis sposob, zeby dochodzic swoich praw? Bo przeciez nie dalo sie z nimi skontaktowac!

Bardzo prosze wszystkie nasze madre glowy o pomoc.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 20, 2009 14:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
verbat 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 32
Skąd: Gołdap

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 16:09   

Wyślij wypowiedzenie poleconym. Na 100% skontaktują się z Tobą sami.
_________________
Pozdrawiam
Verbat
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 20, 2009 16:15   

ja bym dzwonila do skutku- w koncu ktos sie musi pofatygowac i oddzwonic.

sprobuj tez przez ten formularz https://epolisa.mtusa.pl/klient/InsuranceInquire.aspx - moze szybciej przeczytaja.

tak jak Ci mowilam, w ich przypadku nie ma biur terenowych, jest jedynie siec sprzedazy (wspolpracuja z multiagencjami), ale oni zajmuja sie tylko nowymi polisami, rekalkulacji raczej nikt nie zrobi, stad pozostaje tylko droga telefoniczna.

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 16:17 ]
verbat, ale chodzi o to, zeby nie wypowiadac, a je zostawic- a przynajmniej dowiedziec sie jaka mialaby byc ewentualna doplata.
 
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Czw Sie 20, 2009 16:27   

ja zrobilem tak zmieniajac ubezpieczyciela...dzwonilem do MTU i tam powiedziano mi, ze mam wyslac polecony (jezeli syt. bedzie taka, ze bede mial 1-2 dni przed uplywem 30 dni(chociaz liczy sie data stempla pocztowego) to mozna wyslac faks).

Ubezpieczylem auto w Hestii( wyszlo o ponad 350 zł taniej niz MTU i ponad 500 niz w PZU)
tam wzieli problem ubezpieczenia w MTU na siebie...tzn sami wyslali zawiadomienie...wiec mozesz pojsc ubezpieczyc i moze sytuacja bedzie podobna ;)

pzdr
 
 
 
verbat 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 32
Skąd: Gołdap

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 20, 2009 16:51   

Joa napisał/a:
verbat, ale chodzi o to, zeby nie wypowiadac, a je zostawic- a przynajmniej dowiedziec sie jaka mialaby byc ewentualna doplata.


Wycofać wypowiedzenie można zawsze, nawet w ostatnim dniu trwania umowy.
_________________
Pozdrawiam
Verbat
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Sie 20, 2009 17:14   

A czy przypadkiem agenci MTU nie są dostępni na pocztach? Ja właśnie tak znalazłem i tak rozwiązałem umowę z MTU - poszedłem na pocztę ;) - co prawda wcześniej upewniłem się telefonicznie że istnieje taka możliwość
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Czw Sie 20, 2009 19:14   

Marrkus, dokladnie ! ja szedlem wyslac polecony wtedy okazalo sie, ze jest tam rowniez agencja MTU. Powiedziano mi, ze najpierw mam podpisac nowa polise OC a pozniej dopiero przyjsc i wypowiedziec ta druga. Oni chca nr nowej polisy co nota bene jest niezgodne z prawem. Tak mi powiedziano w Hestii
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 14:47   

verbat napisał/a:
Wyślij wypowiedzenie poleconym. Na 100% skontaktują się z Tobą sami.

Ale jak Joa napisala nie koniecznie chce wypowiadac, bo moze sie okazac, ze doplata jest niewielka lub wogule jej nie ma.

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 14:58 ]
Joa napisał/a:
sprobuj tez przez ten formularz

Sprobowalem. Zobaczymy jaki bedzie efekt.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 20:59   

"Olej" MTU, jeżeli oni tak traktują klienta, skorzystaj z jakiegoś centrum ubezpieczeń, tam znajdą ci najlepszą ofertę lub przedłużenie MTU albo skutecznie rozwiążą poprzednią polisę.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 21:12   

Hehe, a wystarczyło podjechać do obojętnie jakiego brokera MTU i tam zostawić wypowiedzenie. Przeważnie MTU jest w większości centrów ubezpieczeń. W takim układzie broker daje kopie, na której stawia pieczątkę, że przyjął i dalej już Cie to nie obchodzi. Jeśli wyszło by, że broker nie przesłał dokumentu do centrali MTU, to Ty masz dowód, że wypowiedzenie było złożone. Tak miałem kiedyś z Hestią, broker zapomniał wysłać dokumentu. Do mnie przyszło upomnienie z naliczeniem kosztu ubezpieczenia, no to im wysłałem FAX z kopią wypowiedzenia. Po kilku godzinach zadzwonił telefon, że faktura do zapłaty, którą otrzymałem można zniszczyć itd. Przeprosili za nieporozumienie i powiedzieli, że broker po prostu nie wysłał dokumentu, ale wszystko jest w porządku, bo wypowiedzenie było złożone w terminie :)
A co do samego MTU to nie polecam ubezpieczyciela. Kolega ma Peugeota 405 tam ubezpieczonego, tylko ze względu na cenę OC (stare auto), ale jak się dowiadywał to wypłata odszkodowania jest tak łatwa jak wejście na kilimandżaro :P Jak kupi nowe auto to na MTU będzie omijał z daleka. Za kontynuację jest dodatkowa zniżka, ale tylko za kontynuację klienta, a nie samochodu, więc nie masz co liczyć na zniżkę, chyba, żę sam posiadasz na siebie jakieś ubezpieczenie w MTU.

pajda napisał/a:
Marrkus, dokladnie ! ja szedlem wyslac polecony wtedy okazalo sie, ze jest tam rowniez agencja MTU. Powiedziano mi, ze najpierw mam podpisac nowa polise OC a pozniej dopiero przyjsc i wypowiedziec ta druga. Oni chca nr nowej polisy co nota bene jest niezgodne z prawem. Tak mi powiedziano w Hestii

Oj, nie wiedzą co mówią. Nie ma takiej możliwości by nie móc złożyć wypowiedzenia bez okazania nowej polisy. Co ich obchodzi nasza nowa polisa??? Każdy broker ma OBOWIĄZEK przyjąć dokument wypowiedzenia umowy i to bez żadnego piśnięcia!
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 28, 2009 23:33   

Nie wiem, czy cokolwiek jeszcze moge zrobic, bo jutro mija 30dni, a jutro jest sobota :(
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 23:41   

Możesz MTU obsługuja listonosze poszukaj na poczcie i załatwisz nawet w niedzielę ja tak załatwiałem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 28, 2009 23:43   

sknerko, dzieki, jutro dzialam!
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Sob Sie 29, 2009 00:38   

Perez, Gdy pojdziesz do MTU zlozyc wypowiedzenie to dadza Ci 'ich pismo' do wypelnienia. Bedac chciec, azebys wpisał nr.nowej polisy (pewnie chca wiedziec do kogo sie przeniosles-czyli u kogo bylo taniej i lepiej) i tutaj mozesz nie wpisywac tego nr. Nie maja prawa żadać od Ciebie takich informacji. Jezeli nie masz wzoru wypowiedzenia to mozesz wziasc pierwsze lepsze z innej agencji

(przynajmniej u mnie tak ta sytuacja wygladala)

pzdr !
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 29, 2009 13:43   

Za 15 minut przyjedzie do mnie broker i on zalatwi wypowiedzenie w MTU rowniez
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sie 29, 2009 14:38   

hm, czyli jednak chciales ta umowe wypowiedziec?
skoro tak, to nie musiales wcale sie mocno wysilac, a podejsc do pierwszej lepszej multiagencji- przeciez wypowiedzenia nie musisz skladac koniecznie w mtu, wazne, zeby ten kto je od Ciebie przyjmuje podsteplowal/podpisal i umiescil na nim date.
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 30, 2009 00:14   

Generalnie wypowiedzialem umowe z MTU, bo nie bylem w stanie poznac ich oferty, po spotkaniu z brokerem dowiedzialem sie, ze musialbym doplacic okolo 1200zl, a tak zrobil mi oc samochodu, assistance i ubezpieczenie firmy w pakiecie za troche ponad 900zl rozlozone na 4 raty.

Generalnie bardzo ciekawy gosc, ale powiem Tobie o tym na spocie, bo nie nadaje sie to do zamieszczania na forum.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów problem Z PZU
Pangalana Prawo i ubezpieczenia 7 Wto Cze 09, 2009 16:48
piter34
Brak nowych postów Problem z OC
plemaster Prawo i ubezpieczenia 20 Czw Wrz 08, 2011 20:00
tolik
Brak nowych postów problem z rejestracja
czy mogę go zarejestrowac
lukasz17 Prawo i ubezpieczenia 8 Pon Mar 02, 2009 21:45
lukasz17
Brak nowych postów Problem z uczelnia
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Lip 11, 2012 09:47
Pawkaz
Brak nowych postów Problem z TUiR
se7en86 Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Maj 04, 2011 22:52
Ciufa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink