Forum Klubu ROVERki.pl :: [R all] LUBLIN-Gdzie serwisować auto i gdzie kupować części?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 09:06
[R all] LUBLIN-Gdzie serwisować auto i gdzie kupować części?
Autor Wiadomość
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Pon Sie 17, 2009 14:25   

Tak to chrust. Oni mieszczą się teraz koło CarreFoura. Z pilotem do MG sobie nie poradzili, więc sądzę że do nowszego R25 też nie będą umieli również zaprogramować.
Nie mogli się połączyć przez OBD. Chcieli żeby im zostawić auto na dłużej
to coś może wykombinują, dadzą rade.
Ja wolałem nie zostawiać na kombinacje nielicencjonowanym oprogramowaniem,
bo jeszcze coś się spier... i dopiero będzie problem.
Druga sprawa to że mają bardzo drogo.

Kluczykiem sobie natomiast poradzili - z dokrojeniem i mają nawet takie wzory na miejscu ale nieoryginalne.

Ja zaprogramowałem u mariusz418 pod Wszawą za 80.
Fakt że drogi nadłożyłem i cena tak samo wyszła, ale przynajmniej
pewna sprawa bo ma Test Booka i można sobie też przy okazji za dopłatą
inne ważne sprawy sprawdzić.
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 17, 2009 14:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 21:03   

Ponieważ w moim R416 zauważyłem dziś ślady oleju w zbiorniczu z płynem chłodniczym musze zadać niestety pytanie:
gdzie w Lublinie dobrze (i niedrogo...) naprawić HGF? Wyczytałem już że w Wierzchowiskach, ale zależałoby mi żeby to jednak był Lublin.

Nie wiem jeszcze czy to na pewno HGF ale juz robie wywiad ;)
W "Bafo" powiedzieli że minimum 1000zł.
Czy to bardzo trudna naprawa? Może uda mi się namówić jakiegoś znajomego mechanika.
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 18, 2009 22:11   

sobrus napisał/a:
Ponieważ w moim R416 zauważyłem dziś ślady oleju w zbiorniczu z płynem chłodniczym musze zadać niestety pytanie:
gdzie w Lublinie dobrze (i niedrogo...) naprawić HGF? Wyczytałem już że w Wierzchowiskach, ale zależałoby mi żeby to jednak był Lublin.

Nie wiem jeszcze czy to na pewno HGF ale juz robie wywiad ;)
W "Bafo" powiedzieli że minimum 1000zł.
Czy to bardzo trudna naprawa? Może uda mi się namówić jakiegoś znajomego mechanika.


dzis odstawilismy znajomego R 45 na Wierchowiska bo ma HGF :) chlopaki robia jedz tam smialo i moge polecic :) i radzil bym Ci zrob raz a dobrze :) i mysle ze na Wierzchowiskach dogadasz sie z szefowa ;) bardzo mila babeczka :)
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 07:40   

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze nie wiem czy to HGF czy tylko pozostałości po HGF (innych objawów póki co brak - odpukać, auto ma 180tys więc HGF mogło już mieć niejedno).
Ale na pewno nie ma nic w Lublinie? Bo nie chciałbym z Wierzchowisk wracać roWerem ;)

Być może pojade do Wierzchowisk, ale skoro nie mam czasu zostawić samochodu w Bafo na naprawe ABS (a jest ulice dalej bo mieszkam na Sławinku) to z Wierzchowiskami może być problem.

W Bafo, którego ktoś polecał na pierwszej stronie, ciągle stoi jakiś Roverek. Kiedyś widziałem 200, wczoraj 600. Powinni sie znać na rzeczy, ale niestety najtańsi chyba nie są. (chociaż rozrząd+swiece+olej+filtry za 830 to chyba strasznie drogo nie było)

btw podali orientacyjną cenę? Słyszałem ze minimalny koszt to jakieś 500zł, w zależności od stopnia uszkodzeń (a maksymalny to ze 2 tysie). W Bafo od razu zaczeli od tysiąca...
 
 
morris 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 11:42   

Polecam inż. Paweł Parczyński, Abramowicka 7 (81 744-18-60) pisałem o nim wcześniej. Polecam, bo ceny ma adekwatne, grosza nie weźmie dopóki nie naprawi.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 09:19   

Hej a czy serwis Land Rovera może mieć coś wspólnego z Roverem?
http://quatro4x4.pl/
znalazłem taki w lublinie (jakiś testbook może?)

Niestety mój roverek ma sie gorzej, dziś miał po raz pierwszy kłopot z odpalenien, zawsze palił na dotyk a dziś za 3 razem ...obroty 1100 i ciągle falowały (i benzyna i gaz). Do tego szarpał. Dopiero po zagrzaniu nagle sam przygazował i .... doszedł do siebie. Chyba tryb awaryjny. Dziś re-podłącze (+psikne ISOLem) wszystkie wtyczki jakie znajde w silniku ale nie oszukujmy sie - sam nie dam rady.

Z chęcią bym sie wybrał do pana Mariusza ale niestety to na razie odpada z powodu ponad 150km odległości! Musze więc serwisować go w Lublinie.
Spróbuje pana Parczyńskiego bo zaczynam sie martwić że Roverek stanie sie moją skarbonką :sad: .... A miało to być niedrogie i ekonomiczne (LPG) autko ... BAFO też sprawdzę bo o ile pamietam tez nie biorą jezeli nie naprawią.

Jeszcze zostaje zakład Wierzchowiska-Piaski. Też szczególnie blisko nie jest ;)
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 18:03   

Ja dotąd robielm w maxserwis na lubartowskiej w lublinie, ale jak doszlo do zajrzenia do lancuszka rozrzadu bo coś mi zaczęło pojękiwać i wydawać metaliczny dzwięk to już niestety mnie odesłąli do BMJ na warszawskiej a tam stwierdzono że mimo że to silnik BMW to nie wezmą się za niego....


:sad: Wiec jak ktoś może znajdzie blisko jakiś solidny znający się warsztat to dawajcie cynk.


Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Sty 17, 2010 18:03 ]
klocky napisał/a:
To i ja sie wypowiem
Części oczywiście u niezawodnego Tomiego
Zwykle naprawy mechaniczne ( nie wymagające komputera ) - u Pana Konrada Irgi na bazie LPECu - załoga doświadczona a ceny za robociznę mają śmiesznie małe
Naprawy wymagające udziału komputera - Serwic Ciechanek na ul Bursaki

pozdrawiam
klocky


A podasz jakieś dokladniejsze namiary , wiesz nie od ciecka mieszkam w lublinie tylko od paru lat.
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 18:18   

Ja osobiscie mazde od 6 lat robię w Wierzchowiskach i Roverka też tylko tam, wiarygodni mechanicy, miła obsługa i fachowa robota. Przy mojej mazdzie to juz chyba wszystko robili:-D od wymiany koł przez głowice po 2 srzynie biegów które miałem przyjemność zarżnąć osobiscie:-D
 
 
wlodi1991 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 91
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 21:26   

Witam , może i ja się wypowiem na ten temat:) a mianowicie tak jak juz przeczytałem juz podczas tego forum ze ktos servisuje rovera sam jestem jak najbardziej za ja swojego tez servisuje sam od kad go mam nie był u mechanika a wymieniałem juz w nim 3 czaeści ale to wiedziałem ze sa do wymiany, a części do swojego R kupiuje na społdzielczosci pracy kolo olimu te czeci ktore wymienilem ceny wachaja sie od 79zl - t50 stwiezdzam ze czesci sa nie zbyt dorgie i jest ich w miare duzo nie ma problemu z dostepem tak jak gdzies czytalem ze jest malo czaesci niektre czesci pasuja od hondy bo to prawie to samo
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 21:57   

wlodi1991, problem w tym że ja mam r75 cdt z 2000r i nie kazdy wie jak sie do tego zabrać i mam kilka usterek których nikt nie może namierzyć , a już mam dość z wymianą częsci po części a usterki które się pojawiły dalej są , a mianowicie ...
-coś się tłucze przy lubelskich garbach łączenia asfaltu np...
-po jakimś czasie mam dziwne mechaniczne chrubotanie z lekkim popiskiwaniem z silnika...

hvil, mnie zawiedli... niestety stwierdzili że to dwumas bo się silnik trzęsie delikatnie przy odpalaniu i gaszeniu, może dwumas nie jest w stanie idealnym ale nie kwalyfikuje się do wymiany, kidyś miałem przyjemność słyszeć jak wygląda skończony dwuwas to całkowicie inny dzwięk.... a i to trochę nie ta strona silnika, dwumas z lewej jak się siedzi w sierodku a odgłosy z prawej .
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 13:15   

kacper, ja wyszlam z zalozenia, ze jesli nie jestem w stanie znalezc w Lublinie kogos kto doprowadzi moje autko do stanu uzywalnosci to zaryzykuje i pojade do mariusz418. Koniec swiata to nie jest a mialam dosyc ciaglych usterek i wmawiania, ze samochod jest sprawny. Pojechalam, wymienilam co trzeba i jest ok. Wyszlo taniej niz ciagle naprawy i unieruchomiony samochod w Lublinie. Powiedzial mi tez na co zwrocic uwage i czego moge sie niedlugo spodziewac. Na przeglady okresowe tez bede do niego jezdzic (jesli tylko bedzie mial jeszcze czas na takie blahostki). Czasami taniej jest wydac jednorazowo wiecej niz ciagle wydawac i miec dalej niesprawny samochod.
Jesli sie zdecydujesz umow sie telefonicznie - terminy ma dlugie.
pozdrawiam
marta
 
 
 
dan12 




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 19:51   

Ja mogę polecić warsztat:

Grzegorz Stuchlik
Ul. Piękna 8
kom 501519977

Tam też robi gości bardzo dobrze naprawiał mi mojego i do Niego właśnie niedługo będę jechał ze swoim HGF-em.
Jest w miarę tanio i bardzo dobrze zrobione. Jak coś jest do wymiany powie o tym.
Polecam

P.S Mojego już zna ja usłyszy słowo Rover to wie o kogo chodzi :lol:
_________________
Może jestem wolny ale zawsze przed Tobą...
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 10:09   

Wreszcie mam działający ABS.
Naprawili go w zakładzie na ulicy Turystycznej 114 (Auto Perfekt).

Mają tam komputer potrafiący połączyć sie z Roverkowym ABS (m.in aktualny odczyt prędkości z każdego czujnika, co u mnie pozwoliło wyłapać ten działający nieprawidłwo)

Polecam.

Widziałem tam oprócz mojego jeszcze R25 i R75.
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Pią Mar 26, 2010 22:07   

Panowie, czy to zaznaczone w kołku na mapie to szrot w kalinówce?

http://longhc.w.interia.pl/kalin.JPG

tak probowałem dosjc po tym co tu niektorzy pisali
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Mar 26, 2010 22:16   

wyglada ze tak:) ja mieszkam niedaleko niego:) dojazd jest prosty, jedziesz majdankiem:) az miniesz lublin:) dojezdzasz do kalinowki i po lewej masz salon audi, potem skanie a potem orlena i jak miniesz orlena skrecasz w prawo w mala asfaltowa uliczke miedzy 2 plotami:) kilkaset metrow dalej jest szrot:) a kilkaset metrow dalej droga w prawo i moja dom:-P

[ Dodano: Pią Mar 26, 2010 22:16 ]
oprocz tego szrotu polecam jeszcze auto-swiat na drodze do piask:) tez maja duuuzo czesci do rverkow ale z angoli.
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 11:01   

hvil, a jakiś adres to tam jest ?
Np Błotna 12 ?:)

Czy jedynie po skazówkach można ich namierzyć ?
Drogo biorą za graty ?
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 20:16   

kacper, no coty to jest zozlowka miedzy polami:-) tylko jak pisze da sie namierzyc:-) poprostu za bp kolejny przejezd zawracasz i na zatoczce PKS zjezdzasz w dol:-) zozlowka;)

Ja u nich sie zaopatruje od wielu lat do mazdy w czesci i do roverka nawet pierdołki kipulem pare. Czasem jest ktos tanszy na allegro ale fakt ze masz pod reka, ze sobie ogladasz wybierasz, i bez przesylki to wychodzi ze wcale nie tacy drodzy:-)

Na pewno odrobine tansi od kalinówki:-)
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 08:28   

Ma ktoś do nich może telefon ?
Pytam gdyż obecnie mam unieruchomiony pojazd z powodu , nie działającego wentylatora silnika.

Wstępnie w AutoSerwis Ciechanek na Bursaki 8 chłopaki się poddali, układ sprawny , wentylator sprawny, nie działa.

Na krótko podłączone działa wentylator.

PS.Układ sterujący wentylatorem został wymieniony gdyż do wcześniejszego dostała się wilgoć i przegniły ścieżki na płytce, ja wstawiłem z takiego samego silnika lecz z modelu który miał 2 biegi wentylatora , mój ma 3 .
Według dokumentacji RAV to takie same układy :( także czarna rozpacz mnie łapie :(
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
grisza23 



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 93
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 09:06   

AndrewS napisał/a:
jesli chodzi o gaz w lublinie to ja polecam firme na rowerowej :mrgreen:

nie wiem jak Ty ale ja nie polecam tego warsztatu miałem problemy z gazem, byłem u nich z trzy razy, nie dość, że nie zrobili tego to jeszcze ściągnęli ze mnie z 400 zł i wymyślali kolejne przyczyny, żeby u nich robić.

Ja z gazem jeżdżę do Kraśnika po nieudanych próbach na rowerowej w Kraśniku koleś w godzinę znalazł przyczynę i teraz na gazie śmiga git :mrgreen:
_________________
Kiedyś będę miał R75:)
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:25   

Wiesz są różne przypadki, ja osobiście polecam na roverowej tez , bo i moj sąsiad tam pracuje, i mazde mi od 200 tys km na gazie serwisuja ciagle. I roverka chcieli gazowac ale 1.8 T przy mądrej jeździe nie pali tak duzo wiec nie gazuje.

Ale sytuacje bywaja rozne. Opinie pozytywne i krytyczne pozwalaja wyciagnac ogolna ocene:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG all] Gdzie serwisować stare (~2005) MG w Lublinie?
Fruitbrute Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 1 Nie Paź 11, 2020 18:03
prawojazs
Brak nowych postów [all] nowe, oryginalne części - gdzie
plcoupe Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Sob Lip 19, 2014 14:38
plcoupe
Brak nowych postów [ R all] t4 w łódzkim, gdzie?
sash997 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 4 Nie Lis 14, 2010 11:33
mickoz2
Brak nowych postów [R all] Testbook T4 gdzie???
Rovelove Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 10 Pon Gru 19, 2016 12:34
Remigiusz
Brak nowych postów [2.0] sdi / Gdzie znajduje się czujnik ECM?
mr.swider Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Sro Lip 27, 2011 11:37
Mariusz1977



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink